Roboty Sprzątające Ranking

W tym artykule przygotowaliśmy ranking robotów sprzątających. I chociaż istnieją one na rynku już dobre kilka lat, to dopiero teraz stały się bardzo popularne. Jeżeli masz w domu psa lub kota to problem sierści nie jest Ci obcy, przy dzieciach również jest sporo sprzątania. Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie zakup odkurzacza automatycznego. Jest to świetne rozwiązanie, dla osób które nie mają czasu na ciągłe odkurzanie podłóg, gdy jesteś np. w pracy czy spędzasz czas z rodziną to w tym czasie robot robi to za Ciebie. Zastanawiasz się jaki robot sprzątający kupić? W naszym zestawieniu przygotowaliśmy kilka topowych modeli, porównaliśmy je pod względem parametrów, tak abyś mógł wybrać odpowiedni odkurzacz dla siebie.

Najlepsze Roboty Sprzątające

Przewodnik kupującego

Różnice między tradycyjnym odkurzaczem a automatycznym

W normalnym domowych odkurzaczach mamy samo urządzenie do którego podłączony jest plastikowy wąż i rura, na końcu której jest odpowiednia końcówka do zasysania. Mamy też zazwyczaj worek w którym gromadzi się zebrany kurz i odpady. Oczywiście za każdym razem odkurzanie wykonujemy od początku do końca sami.

W robocie automatycznym jest zupełnie odwrotnie. Są one inteligentne i w przeważającej części, autonomiczne. Wyposażone są w szereg czujników, laserów, mają płyty główne a nawet Wi-Fi. Po prostu nie trzeba z nimi ciągle współpracować. Jedynie na początku podczas mapowania, ewentualnie też można położyć krzesła do góry nogami na stół, gdy pracują.

Większość z nich wyposażona jest w stacje ładujące, do których same wracają by naładować akumulator. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsce w domu, łatwo dostępne dla robota. Jeżeli podczas sprzątania będzie mało energii aby je skończyć, to odkurzacz wróci do stacji i naładuje odpowiedni poziom aby wrócić w miejsce przerwy i dokończyć sprzątanie. Można także ustawić odpowiedni harmonogram pracy, czyli kiedy ma się robot wybudzić i sprzątać, np. w czasie kiedy Ty jesteś w pracy. Nasza ingerencja jest tu minimalna, czasem trzeba tylko opróżnić pojemnik na odpady. Wiele robotów ma także filtry HEPA, które to zapobiegają rozprzestrzenianiu się alergenów w powietrzu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here