Depilator – Ranking i Opinie

Gładka i przyjemna w dotyku skóra to konieczność regularnego usuwania niechcianego owłosienia. Wymaga to nakładów czasu i pieniędzy, często wiąże się też z dolegliwościami bólowymi. Jest wiele metod depilacji, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie tę optymalną. Niektórym paniom wystarczy sięganie po zwykłą maszynkę, drugie korzystają z golarki, jeszcze inne preferują stosowanie wosku lub decydują się na depilację laserową. Od lat dużą popularnością cieszą się depilatory, czyli urządzenia wyposażone w szybko obracające się ostrza, które wyrywają włoski wraz z cebulką. W ten sposób można liczyć na uzyskanie efektu idealnie gładkich nóg, który utrzymuje się przez długi czas, nawet do paru tygodni. Zwolenniczek takiego rozwiązania nie brakuje. Na korzyść stosowania tych urządzeń przemawia wiele ich zalet. Dodatkowo można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co potwierdza ranking najlepszych depilatorów.

Czy warto używać depilatorów?

Depilatory wywołują różne reakcje – jedni nie wyobrażają sobie stosowania innej metody usuwania zbędnego owłosienia, a inni omijają ją szerokim łukiem. Tego typu depilacja nie jest bezbolesna, ale wszystko zależy od wyboru urządzenia i indywidualnego progu bólu. Obecnie na rynku dostępne są innowacyjne depilatory, które zmniejszają dyskomfort do minimum, mogą być wyposażone w nakładki chłodzące czy nawiew zimnego powietrza. Stosując depilator, można liczyć na gładką skórę, wolną od niechcianych włosków.

Nie trzeba martwić się o to, że następnego dnia będą wyczuwalne pod palcami. Efekt całkowicie gładkiej skóry utrzymuje się przez stosunkowo długi czas – od trzech do nawet czterech tygodni. Jest to duża wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba marnować pieniędzy na zakup kolejnych maszynek do golenia, pianek, kremów. Oszczędność pieniędzy wynika też z braku konieczności wydawania ich na zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Wystarczy posiadać depilator, co jest jednorazową i długoterminową inwestycją. Urządzenie pozwala na szybką i skuteczną depilację w domowym zaciszu, w dowolnym momencie.

Na korzyść depilacji przy użyciu depilatora elektrycznego przemawia to, że nie wywołuje ona żadnych reakcji alergicznych, jak może mieć to miejsce w przypadku stosowania różnego rodzaju kosmetyków. Zaletą długotrwałego usuwania owłosienia przy pomocy depilatora jest osłabienie włosków. Odrastają one wolniej, są cieńsze i mniej widoczne. Dochodzi do zmiany struktury włosków, przez co każda kolejna depilacja przebiega sprawniej, szybciej, bardziej komfortowo. Stosowanie tego typu urządzeń jest banalnie proste. Ich rozmiary są niewielkie, poręczne, można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze depilatora?

Depilatorów na rynku dostępnych jest wiele, dlatego wybór tego idealnego może nie być łatwym zadaniem. Na uwadze z pewnością należy mieć rodzaj główki. Może być ona wyposażona w pęsety lub dyski. Przy rzadkich włoskach wystarczy urządzenie z główką z pęsetami. Im będzie ich więcej, tym depilacja przebiegnie szybciej i sprawniej. Jest ono mniej precyzyjne, dlatego przy gęstym owłosieniu lepiej sprawdzi się główka dyskowa. Najdokładniej i najbezpieczniej włoski usuwane są przy pomocy dysków ceramicznych. Na precyzję i łatwość depilacji wpływa także to, czy główka jest dobrze wyprofilowana i ruchoma. Mile widziana będzie ta wyjmowana i łatwa do utrzymania w czystości. Kolejną kwestią jest zasilanie depilatora – sieciowe, akumulatorowe. Mobilnym rozwiązaniem, zapewniającym większą wygodę i swobodę ruchów, będzie urządzenie z akumulatorem. Znika problem z kablem, można depilować skórę w dowolnym miejscu, bez źródła zasilania.

Bardzo istotną kwestią w depilatorach jest regulacja prędkości obrotu główki. Im do wyboru będzie więcej stopni, tym łatwiejsze stanie się dobranie optymalnej prędkości do rodzaju skóry i wrażliwości na ból. Budowa samego urządzenia także ma znaczenie. Powinno być poręczne, stosunkowo lekkie. Manewrowanie nim nie może sprawiać żadnych problemów. Depilatory mogą mieć szereg dodatkowych funkcji, przez co ich stosowanie staje się jeszcze prostsze i bardziej komfortowe.

Warto mieć na uwadze to, czy możliwe jest depilowanie na mokro, czyli mniej boleśnie. Nie każde urządzenie może być jednak użytkowane w kontakcie z wodą, co należy sprawdzić w opisie producenta. Przydatne okazuje się być podświetlenie, dzięki czemu łatwiej będzie dostrzec wszystkie włoski i uzyskać jeszcze lepszym efekt depilacji.

Bardzo mile widziany jest z pewnością nawiew zimnego powietrza, co redukuje ból towarzyszący podczas wyrywania włosków. Depilatory mogą mieć różne dodatkowe nasadki – chłodzące, masujące i golące. Nie brakuje też takich przeznaczonych do delikatnych miejsc, które są bardziej wrażliwe na ból. Ranking depilatorów odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i pomoże dokonać najlepszego wyboru, który będzie doskonałą inwestycją w Twój wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here