Deski Do Prasowania Ranking

Jeśli zależy nam na schludnym wyglądzie, potrzebna będzie nie tylko pralka, ale też deska do prasowania. Pogniecione ubrania z pewnością nie wyglądają estetycznie i świadczą wręcz o bylejakości. Jeśli chcemy uniknąć bycia postrzeganym za kogoś niedbałego i zależy nam na dobrej prezencji, konieczne staje się zainwestowanie w deskę do prasowania. Na szczęście wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wyróżnić można wiele rodzajów desek, które różnią się wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane, dodatkowymi funkcjami i przydatnym wyposażeniem. Inny rodzaj deski do prasowania sprawdzi się w przypadku generatora pary, zwykłego żelazka czy stacji parowej.

Jaki rodzaj deski do pasowania wybrać?

Ranking desek do prasowania zawiera liczne modele tego praktycznego sprzętu do domowego użytku, które się od siebie pod wieloma względami. Jest to pomocne narzędzie, które ułatwi i przyspieszy wybór. Bierze pod uwagę szereg parametrów, funkcjonalności, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Do wyboru mamy kilka rodzajów desek a mianowicie modele podstawowe, ze zintegrowanym przedłużaczem, elektryczne i z systemami prasowania. Jeśli nie mamy zbyt dużych wymagań i szukamy ekonomicznej deski do prasowania, można wybrać tą w podstawowej wersji, czyli z podkładką pod ubrania. W sprzedaż nie brakuje modeli z klasyczną, dużą deską, jak również małych, ułatwiających prasowanie rękawów. Proste deski są bardzo tanie, kosztują kilkadziesiąt złotych. Warto dołożyć trochę więcej i kupić model bardziej solidny, stabilniejszy. Deski ze zintegrowanym przedłużaczem są dużą wygodą dla osób, które czują się ograniczane zbyt krótkim kablem w żelazku. Taki przedłużacz zwiększy pole manewru, co ułatwia i przyspiesza prasowanie. Kabel może być ustawiony z różnych stron deski.

Do wyboru mamy deski do prasowania w wersji elektrycznej, które sprawdzają się w przypadku generatorów pary. Można wybrać model mniej rozbudowany lub z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Deski elektryczne mogą posiadać system odprowadzania pary, płynną regulację wysokość. Mamy jeszcze stacje prasowania, czyli najbardziej innowacyjny rodzaj deski. Wzbogacona jest ona o stację parową o nieprzeciętnej mocy. Takie rozbudowane systemy parowe są bardzo solidne i trwałe, ale niestety sporo kosztują, co jest ich największym minusem. Za wygodę trzeba jednak zapłacić adekwatną cenę. Tak naprawdę to dla większości osób jest to zbędny wydatek. Na co dzień nie potrzebujemy takiej nowoczesnej stacji prasowania. Przydaje się ona tylko w przypadku konieczności częstego prasowania tkanin zaliczanych do bardziej wymagających.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze deski do prasowania?

Jeśli określiliśmy już to, jakiego rodzaju deskę do prasowania potrzebujemy, można przystąpić do zawrócenia uwagi na szereg innych parametrów. Znaczenie ma z pewnością wysokość deski. Powinna na mieć funkcję regulowania i to w dużym zakresie. Sprawdzić warto też to, w jaki sposób reguluje się wysokość deski. W większości sprzętach mamy do czynienia z prostym mechanizmem zapadkowym, ale te nowsze modele zapewniają już płynną regulację wysokości. Im częściej używamy deski do pasowania, tym powinna na być wygodniejsza w użyciu, aby czynność ta nie stała się katorgą. Kolejną kwestią jest materiał, z którego została wykonana deska. Na uwadze trzeba mieć solidność stelaża. Najlepiej, aby był z medalu, trwałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne – stalowy, malowany proszkowo lub pokryty powłoką antykorozyjną.

Wybierając deskę do prasowania, naszej uwadze nie może umknąć to, z czego został zrobiony jej blat. Do najtańszych zalicza się modele z blatem wykonanym z metalowej siateczki, przez co jest on lekki i dobrze odprowadza wytworzoną parę. Minusem tego rozwiązania jest tendencja do odkształcania się pod wpływem wysokiej temperatury. Tego typu problemów można uniknąć, jeśli siatka na blacie będzie wyższej jakości wykonana z dobrej płyty wiórowej czy paździerzowe. Mniej ekonomiczne, ale najlepsze są deski do prasowania z blatem wykonanym z aluminiowej blachy. Na ich korzyść przemawia ilość, wytrzymałość, odporność na działanie wilgoci. Istotna jest też powłoka na deskę do prasowani. Zwykle jest wykonana z bawełny. Sprawdzić trzeba to, czy materiał jest dwuwarstwowy – z watoliny lub dobrej jakości pianki.

A co z dodatkowymi akcesoriami i funkcjami?

W zależności od wybranego modelu wraz z deską do prasowania do zestawu mogą być dołączane różne akcesoria. Zaliczyć można do nich podpórkę pod żelazko – przymocowana na stałe w postaci podstawki lub mocowana na specjalnej prowadnicy, z możliwością schowania jej. Dalej mamy prowadnicę przewodu, półkę na wyprasowane już ubrania, rękawnik zintegrowany z blatem lub dołączony do zestawu, balon powietrzny do prasowania delikatnych tkanin bez dotykania deski. Dodatkowym wyposażeniem jest gniazd z przedłużaczem, które z pewnością jest bardzo przydanym akcesorium. Niektóre deski do prasowania mają podgrzewany blat, dzięki czemu ubrania natychmiast są gotowe do odwieszenia do szafy. Przydatną opcją może okazać się prasowanie dłonią, co umożliwia funkcja nadmuchu pary z deski – wystarczy przejechać dłonią i zagniecenia znikają. Niektóre deski do prasowania można włączać za pomocą przycisków, co zwiększa bezpieczeństwo i oczywiście przekłada się na większą wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here