Dmuchawy Do Liści Ranking

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni natura zaczyna przygotowywać się do okresu zimowego, co wiąże się z masowym spadaniem liści z drzew i krzewów. Konieczne staje się ich regularne usuwanie z nawierzchni, szczególnie w przypadku ziemi, gdyż zalegając na niej ograniczają przepływ powietrza i zaczynają gnić. Zagrabianie liści bywa jednak czasochłonną i żmudną pracą, tym bardziej przy dużej powierzchni. Można ułatwić sobie życie i przyspieszyć prace porządkowe, inwestując w specjalistyczny sprzęt. Mowa jest tutaj o dmuchawie czy odkurzaczu do liści. Tego typu urządzenia mają dużo szersze zastosowanie niż tylko pozbywanie się liści. Można je wykorzystać do usuwania przeróżnych nieczystości z terenu i to przez cały rok. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dmuchaw, które przeznaczone są do innego typu prac, dzięki czemu można dobrać je do swoich własnych potrzeb. Sprawdź nasz ranking najlepszych dmuchaw do liści.

Jakie są różnice między odkurzaczem a dmuchawą do liści?

Dmuchawa i odkurzacz do liści są urządzeniami o bardzo podobnym działaniu, ale nie są tym samym. Różnice widać już w kierunku, w jakim jest poruszane powietrze w poszczególnych urządzeniach. Po dmuchawę można sięgnąć w pierwszej kolejności, aby wstępnie uprzątnąć teren z suchych liści, porządkując je na kupkach. Dmuchawa nie wciąga jednak liści, dlatego trzeba sprzątnąć je ręcznie lub posłużyć się odkurzaczem do liści. Dmuchawę można użyć w celu pozbycia się z tarasu czy chodnika kurzu, pyłu, piasku. Odkurzacz wciąga wszystkie zanieczyszczenia, które zostały zebrane w jedno miejsce za pomocą dmuchawy. Na rynku dostępne są te modele 2w1, czyli urządzenia łączące w sobie funkcje dmuchawy i odkurzacza do liści. Wyposażone są one w dwa rodzaje rur – jedna służy do zdmuchiwania nieczystości, a druga wciąga je. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dużo wygodniejsze w użyciu i ekonomiczniejsze od kupowania dwóch osobnych urządzeń.

Jak wybrać dmuchawę do liści?

Mogłoby się wydawać, że zakup dmuchawy do liści jest czymś zbytecznym, ale urządzenie to okazuje się być bardzo przydatne, szczególnie przy dużej powierzchni do uprzątnięcia, w miejscach wymagających regularnego sprzątania z różnego typu nieczystości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dmuchaw, które różnią się przede wszystkim sposobem zasilania. Mogą być wyposażone w silnik elektryczny, spalinowy czy akumulatorowy, zasilany prądem. W przypadku dmuchawy do liści elektrycznej sieciowej konieczny jest stały dostęp do źródła zasilania. Wiążę się to też z ograniczającym kablem, co zmniejsza wygodę i komfort użytkowania. Zwykle konieczne okazuje się być posiłkowanie się przedłużaczem, ale nie może być on zbyt długi. Przy dużej powierzchni takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdzi. Zaletą dmuchaw elektrycznych sieciowych jest ich cicha praca. Świetnie nadają się do niewielkich działek i są dostępne w przystępnych cenach.

Alternatywą dla sieciowych dmuchaw zasilanych prądem są modele elektryczne akumulatorowe. Znika wówczas problem z ograniczającym kablem, gdyż wystarczy wcześniej naładować baterię. Przekłada się to oczywiście na dużą wygodę. Taką dmuchawę można sobie zawiesić na pasie, po czym udać się w dowolne miejsce, nawet tam gdzie nie ma dostępu do źródła zasilania. W przypadku urządzenia z akumulatorem trzeba liczyć się z większą wagą, ale podczas sprzątania niedużego ternu nie stanowi to problemu. Jeśli chodzi o wydajność tego typu dmuchaw i ich czas pracy na akumulatorze, to można mówić o przeciętności. Za najbardziej wydajną uznaje się dmuchawę do liści spalinową. Jej minusem jest jednak waga, szczególnie w przypadku dużego silnika o dużej mocy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia dużego hałasu. Jeśli komuś zależy na szybkim i dokładnym pozbyciu się wielorakich zanieczyszczeń z działki, najlepszym wyborem będzie właśnie dmuchawa spalinowa.

Co należy mieć na uwadze podczas kupowania dmuchawy do liści?

Wybierając dmuchawę do liści, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj o wielkość urządzenia, pozycję wylotu, blokadę obrotów, długość rur, głośność, zabezpieczenie przed przegrzaniem, ergonomię i systemy oczyszczania powietrza.
Średnio dmuchawy ważą od trzech do sześciu kilogramów, co jest optymalnym rozwiązaniem dla większości osób. Większe urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje i akcesoria, co przekłada się na wzrost ich wagi. Można mówić o modelach plecakowych czy takich na kołach. Pozycja wylotu może być różna, ale wygodniej będzie manewrować urządzeniem, jeśli znajduje się w jednej linii z uchwytem.

Przy wyborze dmuchawy do liści należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona blokadę obrotów, dzięki czemu można zablokować prędkość wydmuchu. W zwykłych modelach prędkość wydmuchu reguluje się przy pomocy manetki, co niekoniecznie należy do najwygodniejszych rozwiązań. Długość rury także ma znaczenie w przypadku dmuchawy, dopasowując ją do swoich potrzeb, wzrostu i zastosowania. Głośność urządzenia nie jest nadrzędną kwestią przy wyborze dmuchawy, ale trzeba liczyć się z tym, że modele spalinowe mocno hałasują, co może przeszkadzać również sąsiadom. Na rynku dostępne są dmuchawy, w których zastosowano rozwiązania pozwalające na redukcję hałasu. Dmuchawa do liści powinna mieć wygodny uchwyt i szerokie szelki, co ułatwi prace porządkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here