Pistolety Do Pianki Ranking

Dobry pistolet do pianki montażowej

Pianka montażowa ma wiele zastosowań, a dobry pistolet do pianki ułatwia jej odpowiednie dozowanie. Z ich pomocą można w łatwy sposób uszczelniać wiele dziur, szczelin, izolować ścianki działowe, ocieplać ściany i dach. Doskonale sprawdza się również w przypadku osadzania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych a także okien. Ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Jeżeli poszukujesz sprawdzonych i trwałych produktów typu pistolet do pianki montażowej i kleju, to jesteś na właściwej stronie. Tutaj prezentujemy najlepsze produkty, które już zostały wypróbowane przez konsumentów, a zatem zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Najlepsze Pistolety Do Pian

Jaki pistolet do pianki wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest zależne od nas samych. Jeżeli potrzebny jest nam do jednorazowego użytku to wystarczy nam najtańszy model, który zazwyczaj jest wykonany z plastiku lub innych tanich komponentów, które sprawiają że jego żywotność jest bardzo ograniczona i jeżeli użyjemy go raz to za dłuższy czas jego ponowne użycie może być niemożliwe. W takich przypadkach lepiej kupić piankę z dozownikiem i nie ma konieczności wydawania pieniędzy na pistolet a nawet najtańszy pistolet to koszt około 20 zł a w tej cenie już spokojnie można taką piankę z dozownikiem zakupić.

Natomiast jeżeli potrzebny jest sprzęt do użytku profesjonalnego to już warto kupić odpowiedni model który jest zrobiony z odpowiednich trwałych materiałów, które zapewnią pomoc w pracy przez długi czas. W tych czasach mamy możliwość przebierania w ofertach a my staramy się w tym wyborze pomóc. Oto nasze propozycje:

PRO Pistolet do pianki montażowej Piany Teflon

Praktyczny pistolet który sprawdzi się w każdych warunkach. Jego lekkość wraz ze specjalnymi dyszami pozwala na prace w trudnodostępnych miejsach. Jest on przeznaczony do dozowania pianki lub pianokleju dostępnych w pojemnikach ciśnieniowych. Pistolet ten to doskonała pomoc przy montażu okien i drzwi, a także podczas ocieplania ścian i dachów, uszczelnianiu a także przyklejaniu regipsu.

Nie wymaga czyszczenia, ponieważ jego elementy zostały pokryte nieprzywierającym teflonem. Standardowo posiada też możliwość regulacji natężenia strumienia. Jest to na pewno dobry wybór przede wszystkim dla osób i firm które na co dzień mają styczność z pracami remontowymi o montażowymi. Do tego trwałość wykonania oraz przystępna cena skłaniają do zakupu tego pistoletu.

YATO Pistolet do pianki montażowej YT-6742

Firma YATO to znany producent elektronarzędzi oraz drobnych narzędzi ułatwiających prace budowlane i drobne naprawy w domu. Nie mogło również zabraknąć dobrego narzędzia do nakładania pianki jednoskładnikowej. Tu również wytrzymałość jest istotna bo przecież zdarza się że pistolet potrafi upaść przez przypadek i niestety konsekwencją jest tego urwana część lub połamana cała konstrukcja. Nie jest to tani model ale jeżeli potrzeba Ci dobrego modelu do użytku profesjonalnego to na pewno warto zastanowić się nad tym wyborem. Nie jest on wykonany z tworzyw sztucznych, posiada niklowany metalowy korpus oraz kosz do mocowania pianki pokryty teflonem co zapobiega przywieraniu. Ergonomiczna rączka daje poczucie stabilności trzymanego narzędzia oraz zapewnia wysoki komfort pracy.

Pro Wyciskacz do pianki BT-04TDC-3R

Pistolet ten to dobry wybór dla osób, które profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Posiada pokryty teflonem korpus, który wykonany został ze stopu aluminium, również dysza i igła została pokryta odpornym na przywieranie teflonem. Jednokomponentowa rękojeść usprawnia i gwarantuje wygodę użytkowania. Łącznie jest to bardzo lekka konstrukcja, jest tu także możliwość odchylania dyszy o 30 stopni w każdym kierunku co usprawnia pracę w różnych zakamarkach i innych tego typu miejscach. Oczywiście w tego typu urządzeniu ważna jest też regulacja poziomu podawania piany co również zostało w tym modelu zawarte. Pistolet ten sprawi że wszystkie prace montażowe przebiegną szybko i komfortowo.

Przewodnik kupującego

Jak prawidłowo używać pistoletu do pianki?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy założyć odpowiednią odzież ochronną oraz rękawice i okulary. W zamkniętych pomieszczeniach trzeba zadbać o odpowiedni przepływ powietrza a jeżeli nie jest to możliwe to założyć maskę ochronną. Nie należy celować dyszy w inne osoby a także zwierzęta. Pianowanie zawsze zaczynamy od dołu, jeżeli np. dziura jest głęboka to wtedy od najgłębszej jej części, warstwowo dozując aż do wierzchniej warstwy.

Czyszczenie pistoletu do pianki

Wielokrotne używanie pistoletu nie jest problemem o ile zadbamy o jego odpowiednią konserwację. Po każdej zakończonej pracy należy go wyczyścić, jeżeli tego nie zrobimy to pozostała w niej piana może zaschnąć i uniemożliwić jego prawidłowe działanie. Kategorycznie zabrania się czyszczenia wodą ponieważ ona tylko przyspiesza twardnienie pianki.

Należy zakupić czyścik do pian poliuretanowych, jest to specjalny preparat za pomocą którego można usunąć pozostałości po piance a także przeczyścić pistolet. Obecnie jest wiele dostępnych tego typu produktów i każdy z nich na pewno się nada. Wystarczy po zakończonym piankowaniu odkręcić puszkę z pianką i zakręcić środek czyszczący należy kilkukrotnie nacisnąć spust i pozostawić na kilka minut następnie ponownie nacisnąć i odkręcić czyścik. Zewnętrznie również można z jego pomocą pozbyć się pozostałości. Często załączona jest do niego specjalna końcówka, która rozpyla preparat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here