Pistolety Do Pianki Ranking

Dobry pistolet do pianki montażowej

Pianka montażowa ma wiele zastosowań, a dobry pistolet do pianki ułatwia jej odpowiednie dozowanie. Z ich pomocą można w łatwy sposób uszczelniać wiele dziur, szczelin, izolować ścianki działowe, ocieplać ściany i dach. Doskonale sprawdza się również w przypadku osadzania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych a także okien. Ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Jeżeli poszukujesz sprawdzonych i trwałych produktów typu pistolet do pianki montażowej i kleju, to jesteś na właściwej stronie. Tutaj prezentujemy najlepsze produkty, które już zostały wypróbowane przez konsumentów, a zatem zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Najlepsze Pistolety Do Pian

Jaki pistolet do pianki wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest zależne od nas samych. Jeżeli potrzebny jest nam do jednorazowego użytku to wystarczy nam najtańszy model, który zazwyczaj jest wykonany z plastiku lub innych tanich komponentów, które sprawiają że jego żywotność jest bardzo ograniczona i jeżeli użyjemy go raz to za dłuższy czas jego ponowne użycie może być niemożliwe. W takich przypadkach lepiej kupić piankę z dozownikiem i nie ma konieczności wydawania pieniędzy na pistolet a nawet najtańszy pistolet to koszt około 20 zł a w tej cenie już spokojnie można taką piankę z dozownikiem zakupić.

Natomiast jeżeli potrzebny jest sprzęt do użytku profesjonalnego to już warto kupić odpowiedni model który jest zrobiony z odpowiednich trwałych materiałów, które zapewnią pomoc w pracy przez długi czas. W tych czasach mamy możliwość przebierania w ofertach a my staramy się w tym wyborze pomóc. Oto nasze propozycje:

PRO Pistolet do pianki montażowej Piany Teflon

Praktyczny pistolet który sprawdzi się w każdych warunkach. Jego lekkość wraz ze specjalnymi dyszami pozwala na prace w trudnodostępnych miejsach. Jest on przeznaczony do dozowania pianki lub pianokleju dostępnych w pojemnikach ciśnieniowych. Pistolet ten to doskonała pomoc przy montażu okien i drzwi, a także podczas ocieplania ścian i dachów, uszczelnianiu a także przyklejaniu regipsu.

Nie wymaga czyszczenia, ponieważ jego elementy zostały pokryte nieprzywierającym teflonem. Standardowo posiada też możliwość regulacji natężenia strumienia. Jest to na pewno dobry wybór przede wszystkim dla osób i firm które na co dzień mają styczność z pracami remontowymi o montażowymi. Do tego trwałość wykonania oraz przystępna cena skłaniają do zakupu tego pistoletu.

YATO Pistolet do pianki montażowej YT-6742

Firma YATO to znany producent elektronarzędzi oraz drobnych narzędzi ułatwiających prace budowlane i drobne naprawy w domu. Nie mogło również zabraknąć dobrego narzędzia do nakładania pianki jednoskładnikowej. Tu również wytrzymałość jest istotna bo przecież zdarza się że pistolet potrafi upaść przez przypadek i niestety konsekwencją jest tego urwana część lub połamana cała konstrukcja. Nie jest to tani model ale jeżeli potrzeba Ci dobrego modelu do użytku profesjonalnego to na pewno warto zastanowić się nad tym wyborem. Nie jest on wykonany z tworzyw sztucznych, posiada niklowany metalowy korpus oraz kosz do mocowania pianki pokryty teflonem co zapobiega przywieraniu. Ergonomiczna rączka daje poczucie stabilności trzymanego narzędzia oraz zapewnia wysoki komfort pracy.

Pro Wyciskacz do pianki BT-04TDC-3R

Pistolet ten to dobry wybór dla osób, które profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Posiada pokryty teflonem korpus, który wykonany został ze stopu aluminium, również dysza i igła została pokryta odpornym na przywieranie teflonem. Jednokomponentowa rękojeść usprawnia i gwarantuje wygodę użytkowania. Łącznie jest to bardzo lekka konstrukcja, jest tu także możliwość odchylania dyszy o 30 stopni w każdym kierunku co usprawnia pracę w różnych zakamarkach i innych tego typu miejscach. Oczywiście w tego typu urządzeniu ważna jest też regulacja poziomu podawania piany co również zostało w tym modelu zawarte. Pistolet ten sprawi że wszystkie prace montażowe przebiegną szybko i komfortowo.

TYTAN GRAFIT OSTPIPGR

Pistolet ten jest również często kupowanym produktem, firma TYTAN nie tylko ma w swojej ofercie szereg klejów i pianek, ale również wiele akcesoriów i narzędzi potrzebnych przy remontach i budowach. Posiadają wiele rodzai dobrych pistoletów, dlatego też postanowiliśmy umieścić jeden z ich produktów w naszym rankingu. Posiada on warstwę teflonu, co znacznie redukuje potrzebę ciągłego czyszczenia. Sama konserwacja jest prosta i szybka. Doskonale sprawdzi się podczas jakichkolwiek prac uszczelniających. Przy właściwym użytkowaniu będzie działał przez długi czas.

TOPEX 21B507

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest sprawdzony, kompaktowy i prosty w obsłudze pistolet od znanej i cenionej firmy TOPEX. Przeznaczony jest do aplikowania zarówno pianki jak i pianokleju. Dodatkowo posiada gumowany uchwyt, dzięki czemu nie powinien on się tak łatwo wyślizgnąć z dłoni. Nie mogło tu również zabraknąć teflonowej powłoki dzięki czemu w szybki i łatwy sposób można go wyczyścić. Model ten przeznaczony jest nie tylko dla drobnych majsterkowiczów, ale również dobrze sprawdzi się w codziennym profesjonalnym użytkowaniu.

Przewodnik kupującego

Budowa pistoletu do pianki

Wielu producentów, stosuje w swoich produktach różne rodzaje rozwiązań samego działania, a także wykorzystują odmienne tworzywa z jakich są wykonane. Ogólnie sama budowa jest bardzo zbliżona do siebie i możemy podzielić ją na kilka istotnych części:

korpus – zazwyczaj wykonany z metalu, często ocynkowany aby zapobiec korozji, produkty wykonany z aluminium zapewniają dodatkowo lekkie korzystanie z narzędzia
cyngiel – mechanizm spustowy, który powinien być trwały, bo w końcu to on wykonuje cały czas prace, najlepiej gdy jest z metalu i dodatkowo pokryty teflonem, takie rozwiązanie nie tylko jest trwałe ale także ułatwia późniejsze czyszczenie
iglica – tu również zaleca się aby była ona wykonana np. ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu i najlepiej jak jest dodatkowo pokryta teflonem, pianki mają to do siebie, że wykazują właściwości korozyjne, co w perspektywie długiego czasu użytkowania jest tu również bardzo istotne
pokrętło do regulacji – umiejscowione jest ono raczej w każdym modelu na samym tyle narzędzia, znacznie ułatwia to jednoczesne dozowanie wraz z regulacją grubości strumienia podawanej pianki
dysza – powinna być wykonana również z materiału trwałego, można spotkać modele które posiadają dysze miedziane, stalowe, aluminiowe bądź również popularne z mosiądzu

Wyżej wymienione części są oczywiście jednymi z podstawowych, które znajdziemy praktycznie w każdym pistolecie. Wybierając odpowiedni produkt, właśnie warto zwrócić uwagę na to aby były one wykonane z tworzyw trwałych, które posiadają właściwości antykorozyjne. Pokrycie teflonem nie jest tu wymagane, ale na pewno sprawia, że czas żywotności produktu znacznie się wydłuża.

Jak prawidłowo używać pistoletu do pianki?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy założyć odpowiednią odzież ochronną oraz rękawice i okulary. W zamkniętych pomieszczeniach trzeba zadbać o odpowiedni przepływ powietrza a jeżeli nie jest to możliwe to założyć maskę ochronną. Nie należy celować dyszy w inne osoby a także zwierzęta. Pianowanie zawsze zaczynamy od dołu, jeżeli np. dziura jest głęboka to wtedy od najgłębszej jej części, warstwowo dozując aż do wierzchniej warstwy.

Czyszczenie pistoletu do pianki

Wielokrotne używanie pistoletu nie jest problemem o ile zadbamy o jego odpowiednią konserwację. Po każdej zakończonej pracy należy go wyczyścić, jeżeli tego nie zrobimy to pozostała w niej piana może zaschnąć i uniemożliwić jego prawidłowe działanie. Kategorycznie zabrania się czyszczenia wodą ponieważ ona tylko przyspiesza twardnienie pianki.

Należy zakupić czyścik do pian poliuretanowych, jest to specjalny preparat za pomocą którego można usunąć pozostałości po piance a także przeczyścić pistolet. Obecnie jest wiele dostępnych tego typu produktów i każdy z nich na pewno się nada. Wystarczy po zakończonym piankowaniu odkręcić puszkę z pianką i zakręcić środek czyszczący należy kilkukrotnie nacisnąć spust i pozostawić na kilka minut następnie ponownie nacisnąć i odkręcić czyścik. Zewnętrznie również można z jego pomocą pozbyć się pozostałości. Często załączona jest do niego specjalna końcówka, która rozpyla preparat.

Podsumowanie

Szybkie, komfortowe i precyzyjne aplikowanie różnego rodzaju pianki zapewni Ci sprawdzony i praktyczny pistolet do pianki. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór dobrych pistoletów do pian montażowych. Mimo tego podczas zakupu zastanawiamy się który z nich będzie najlepszy. Opracowaliśmy ten ranking z myślą o osobach, które chcą pracować tylko ze sprawdzonym sprzętem, ale także o tych którzy nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, i potrzebują go tylko sporadycznie, lub dopiero zaczynają przygodę z budownictwem i remontami. Jest to na pewno przydatne narzędzie dla każdego fachowca, ułatwia on wiele prac, i dzięki niemu można nałożyć piankę nawet w trudno dostępnych miejscach. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji pistoletów, i tu wcale nie kierowaliśmy się tylko marką, ale tym aby był on trwały i spełniał swoją funkcję przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here