Wagi Łazienkowe Ranking

W obecnych czasach wielu z nas czuje potrzebę prowadzenia zdrowego trybu życia, jest to oczywiście potrzebne dla naszego zdrowia, i również budzi powszechny respekt u ludzi z którymi na codzień przebywamy. Takie działanie prowadzi do tego, że swoim smukłym, wyrzeźbionym ciałem możemy zarażać swoich znajomych aby również zaczęli chodzić na siłownie czy zdrowo się odżywiać. Dla osób, które chcą utrzymać lub zrzucić kilka kilogramów na pewno przyda się waga łazienkowa. Pokaże nam nasze postępy a jeżeli będą nikłe to nas tylko zmotywuje do bardziej intensywnych działań. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna przygodę z życiem fit to często zaczyna właśnie od poszukiwania odpowiedniej wagi. Można szukać w tradycyjny sposób po wielkich elektrosklepach, ale też można to zrobić w nowoczesny sposób, szukając po prostu w internecie. Tu przychodzi z pomocą nasz portal, gdzie prezentujemy w naszym rankingu nasze najlepsze propozycje, poparte opiniami ludzi którzy również zakupili dany model.

Najlepsze Wagi Łazienkowe

Jaką wagę łazienkową wybrać?

Tego typu produkty mają po prostu nam odpowiednio służyć, być w gotowości do pomiaru w każdym momencie dnia i nocy. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać spadek lub przyrost wagi.

Jeżeli wymieniasz sprzęt na nowy bo stary już nie działa, lub dopiero zaczynasz przygodę ze sportem to często w myślach pojawia się pomysł aby monitorować na bieżąco jak nam idzie więc do wyboru mamy wagę bardziej tradycyjne a więc mechaniczne oraz wagi elektroniczne. Oba typy są bardzo przystępnych cenach, także cena nie powinna nikogo odstraszyć. W tradycyjnych wagach mamy pomiar dzięki mechanizmowi analogowemu, nie potrzebne są baterie także koszty użytkowania są w sumie zerowe.

Inaczej jest w przypadku elektronicznych wag gdzie potrzebne są baterie, więc co jakiś czas będziemy musieli je wymieniać, w zależności od modelu zazwyczaj są to 2 lub 4 baterie paluszki. W zamian mamy wyświetlacz LCD często podświetlany.

Dokładny pomiar

To chyba najważniejszy pomiar. Waga może mieć wiele funkcji lecz to pomiar jest jej najważniejszym zadaniem. Każdemu z nas zależy na tym aby pomiar był dokładny. Jeżeli zrzucasz zbędne kilogramy to każdy gram mniej na wadze jest dla Ciebie sprawą wielce motywującą. Natomiast jeżeli tylko od czasu do czasu sprawdzasz swoje kilogramy to dokładność schodzi na drugi plan. Warto tu powiedzieć że zakres dokładności wag na baterie waha się w przedziale od 50 gram do 0,5 kg natomiast w mechanicznych jest to przedział od 0,5 kg do 1 kg.

Zakres pomiaru

To również ważny aspekt przy wyborze wagi, dotyczy to głównie osób które mają poważny problem z otyłością ponieważ szukają modelu z dużym zakresem pomiaru. Standardowe mają pomiar 120 – 180 kilogramów. Osoby, które potrzebują większego zakresu powinny bez problemu znaleźć modele które ponad 200 kilo.

Wygląd

Współczesne modele mogą być nieraz prawdziwym dziełem sztuki. Nie ma się co dziwić bo zawsze przy zakupie czegokolwiek zawsze kierujemy się wyglądem. Do wyboru zawsze mamy wiele kolorów, kształtów i wiele rozmiarów.

Jakość wykonania oraz trwałość w późniejszym użytkowaniu

Warto się tym kierować przy wyborze ponieważ użytkowanie w małych łazienkach gdzie często obijanie o meble i ściany wpływa na prawidłowe działanie. W nowszych modelach można coraz częściej spotkać materiały o wysokiej trwałości np. są pokryte hartowanym szkłem więc się nie porysują i nawet po upadku na nie ciężkiego przedmiotu działają w prawidłowy sposób. Niestety tańsze modele mają często plastikowe obudowy co często jednym zdarzeniem może skrócić znacznie ich żywotność. Dodatkowym plusem przy wyborze jest to aby posiadała funkcje antypoślizgowe. Jak sama nazwa wskazuje najczęściej korzystamy z niej w łazience, w miejscu gdzie jest wilgotno i często korzystamy z niej po kąpieli. Ważne aby korzystać z niej w bezpieczny sposób.

Dodatkowe funkcje

Czyli wagi zaawansowane technologicznie. Na pewno nie znajdziemy takich funkcji w tradycyjnych mechanicznych. Wagi elektroniczne w zależności od zakresu cenowego mogą posiadać wiele takich udogodnień jak:

 • pomiar tkanki mięśniowej, tłuszczowej
 • zapamiętuje wyniki pomiarów przez dłuższy czas
 • wbudowane algorytmy rozpoznają osobę co przydaje się gdy w domu jest więcej niż jedna osoba
 • waga sugeruje dzienną porcję kalorii
 • ustawienie wagi minimalnej i maksymalnej (jeśli przekroczymy, urządzenie nas o tym poinformuje)
 • połączenie ze smartphonem i odpowiednią aplikacją obrazuje nasze wyniki
 • analiza poziomu wody w organizmie
 • pomiar masy kostnej

Zastanawiacie się jak to możliwe, że stając tylko na wadze możemy się tyle o sobie dowiedzieć? Otóż odpowiedź jest prosta, taki pomiar jest możliwy dzięki temu że wysyłany jest przez urządzenie impuls elektryczny do naszego ciała, i dzięki różnemu oporowi elektrycznemu otrzymujemy różne informacje. Należy takie pomiary traktować poglądowo.

Podsumowując należy zastanowić się co faktycznie jest nam potrzebne, czy waga mechaniczna do sporadycznego podglądu czy zaawansowana do codziennego pomiaru. Jeżeli już tego będziemy pewni to już tylko wybór budżetu jaki możemy przeznaczyć na zakup i na końcu wygląd i kolor.

Najlepsze łazienkowe wagi obecnie do kupienia

Wiele osób zastanawia się co wybrać dlatego przygotowaliśmy dla was ranking oparty na opinii wielu użytkowników.

HUAWEI Smart Scale AH100

W naszym rankingu zdecydowanym numerem jeden jest model od marki Huawei.
Jest to absolutny kombajn wśród wag łazienkowych, ma szereg funkcji które prezentujemy poniżej. Tylko za pomocą jednego pomiaru otrzymujemy obraz kondycji fizycznej naszego ciała, który oparty jest na dokładnej analizie aż 9 składników organizmu:

 • waga
 • zawartość białka w organizmie
 • procentowa zawartość tłuszczu
 • procentowa zawartość wody w organizmie
 • całkowita masa mięśniowa
 • całkowita masa kości
 • wskaźnik masy ciała BMI
 • wskaźnik przemiany materii BMR
 • ilość tłuszczu trzewnego

Na postawie zebranych danych otrzymujemy dokładny raport na temat stanu naszego zdrowia oraz sugestie dotyczące jego poprawy. Wszystko dzięki łączności z dedykowaną aplikacją mobilną. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej (Android i iOS) możesz połączyć się z wagą HUAWEI Smart Scale poprzez Bluetooth 4.1 i zapisywać dane na temat swojego ciała, a następnie zapoznawać się z postępami wyświetlanymi na wielu rodzajach wykresów. Potem z łatwością podzielisz się nimi ze znajomymi w mediach społecznościowych. Co ważne, waga posiada wbudowany wyświetlacz, który pokaże Ci odczyty wagi i zawartości tłuszczu w organizmie, gdy tylko nie będziesz mieć pod ręką swojego smartfona.

Stylowy wygląd
Kolejnym atutem tego urządzenia jest niewątpliwie wspaniały design. Piękny oraz nowoczesny wygląd sprawią, że nie trzeba jej chować przed gośćmi ponieważ zachwyci każde nawet, najbardziej wymagające oko. Dodatkowo elegancki zaokrąglony panel z hartowanego szkła zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania. Również ruchome nóżki zapewnią dokładny pomiar nawet na nierównym podłożu.

Inteligencja raz jeszcze
Waga zapamięta pomiary całej rodziny ponieważ zapisuje pomiary 10 osób. Włączamy wagę naciskając nogą. Waga sama rozpoznaje użytkownika. Dodatkokowo zsynchronizuje automatycznie wyniki z aplikacją na telefonie. Z kolei dzięki specjalnej, umieszczonej na szkle warstwie ITO (indowo-cynowej) otrzymujemy zwiększoną czułość urządzenia i tym samym dokładniejsze odczyty wszystkich parametrów organizmu, dokonane podczas pomiaru z wykorzystaniem BIA (bioimpedancji elektrycznej).

Xiaomi Mi Smart Scale

Kojena waga w naszym rankingu to Xiaomi Mi Smart Scale. Jest to podobnie jak waga od Huawei inteligentna, posiadająca wiele funckcji. Natomiast najważniejsze w niej jest to że jest bardzo precyzyjna i potrafi pokazać nawet najmniejsze zmiany ciężąru. Monitorowanie swojej wagi oraz bliskich odbywa się za pomocą aplikacji na smartphony Mi Fit, i co ważne waga dzięki zaawansowanym czujnikom pokazuje zmiany masy ciała już nawet o 50 gram. Dodatkowo trzy różne algorytmy analizują tak dane aby osiągnąć nawet dwukrotnie mniejszy margines błędu niż to bywa w przypadku produktów innych producentów.

Trochę o wyglądzie
Ta waga to oczywiście elegancki wygląd, prostota wykonania oraz biały kolor zachęcają do zakupu. Odporna na uszkodzenia dzięki wytrzymałemu tworzywie sztucznym. Również eleganckie podświetlenie LED sprawi że sprawdzimy wagę ciała nawet w słabym oświetleniu.

Ale jak wiadomo liczy się wnętrze:

 • monitorowanie wagi aż 16 różnych osób
 • samoczynna identyfikacja ważonej osoby
 • wyznaczanie BMI
 • przygotowanie programu fitness
 • kompatybilne z systemami Android i iOS
 • Bluetooth 4.0
 • pomiary w kilogramach funtach oraz catty

Jedynym minusem może być to że nie ma pomiaru zawartości tłuszczu itp. Mimo tego jak najbardziej polecamy tą wagę.

AEG PW 5644FA

Prężnie działająca firma w branży RTV i AGD to niemiecki AEG. Wieloletnie doświadczenie tej marki przyniosło dobre owoce w postaci setek bardzo dobrych produktów o najwyższej jakości. Również waga AEG PW 5644FA to kolejny dobry model łazienkowej wagi. W naszej recenzji jest to kolejny model godny polecenia. Waży ona do 180 kg, także ten zakres spokojnie wystarczy dla większości klientów, lecz ten pomiar to nie wszystko, oferuje ona również możliwość sprawdzenia:

 • poziomu tkanki tłuszczowej
 • procentowej zawartości wody w organizmie
 • masy kości
 • procentowej masy mięśni
 • BMI

Również ona posiada przydatną funkcję zapamiętywania pomiarów dla 10 osób, co przy większej rodzinie jest na pewno przydatne. Włącza się bardzo prosto bo ma funkcje „Step-On” wystarczy na nią nadepnąć. Wyłącza się automatycznie co pozwala zaoszczędzić na bateriach. Wykonana jest z hartowanego szkła co chroni ją przed delikatnymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Jej antypoślizgowe stopki dają poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania. W internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na jej temat, osoby które mają już ten model chwalą ją za estetykę wykonania, dokładność pomiaru do 100 gram a także za wielofunkcyjność i to wszystko otrzymali za stosunkowo nie wielką cenę. Jedynie narzekają na to iż waga często się brudzi ze względu na materiał z jakiego jest wykonana i trzeba pamiętać o jej czyszczeniu. Jednak jest to waga dokładna, z funkcją pomiaru kilku parametrów, z eleganckim wyglądem i to wszystko otrzymujemy za stosunkowo niewielką cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here