Drukarki Atramentowe Ranking

Najpopularniejszym rodzajem drukarek są modele atramentowe, które ma w swojej ofercie praktycznie każda firma specjalizująca się produkcją urządzeń drukujących. Bogactwo i różnorodność asortymentu wbrew pozorom wcale nie ułatwia wyboru, gdyż jedno urządzenie wydaje się być lepsze od drugiego. Zacząć warto od sprecyzowania swoich rzeczywistych potrzeb i oczekiwań oraz od określenia budżetu. Jeśli chcemy ułatwić sobie znalezienie najlepszej drukarki atramentowej, warto skorzystać z przydatnego narzędzia, jakim jest ranking tego typu urządzeń. Uwzględnia on wiele parametrów drukarek, umożliwia zawężenie kryteriów wyszukiwania i szybkie porównanie poszczególnych modeli. Zakup pierwszej lepszej drukarki nie jest najlepszym pomysłem, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jak drukarka atrametnowa najlepsza? Sprawdź nasz ranking drukarek.

Poznaj zalety drukarek atramentowych

Jeśli potrzebujemy urządzenia drukującego, którego zakup nie nadwyręży naszego domowego budżetu, najlepszym wyborem będzie drukarka atramentowa. Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zaletą drukarek atramentowych jest niski koszt produkcji, co przekłada się właśnie na relatywnie niewysokie ceny zakupu. Kolejnym plusem będzie cicha praca urządzenia. Drukarki atramentowe cechują się dużą wydajnością, oferują dobrą jakość wydruków – zarówno w kolorze, jak i w wersji monochromatycznej. Na ich korzyść przemawia duża ilość pamięci wewnętrznej i łatwość wymiany kartridżów. Z zalet tego typu urządzeń można wymienić jeszcze kompaktowe wymiary i estetyczny design. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o urządzenia drukujące do domowego użytku, w przypadku drukowania niewielkich ilości dokumentów. Do wyboru mamy modele budżetowe, w podstawowej wersji, jak również urządzenia profesjonalne z wyższej półki cenowej.

Czas na wybór drukarki atramentowej – co ma największe znaczenie?

Poszukując dla siebie idealnej drukarki atramentowej, należy zacząć od zwrócenia uwagi na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest rodzaj druku. Nie każde urządzenie drukuje w kolorze, ale tylko w wersji czarno-białej. Jeśli nie potrzebujemy wydruków kolorowych, dużo tańszym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia monochromatycznego. Większość drukarek atramentowych umożliwia drukowanie w kolorze, przez co trzeba kupować dwa rodzaje tuszu. Kolejnym parametrem będzie format druku. Zaleca się mieć na uwadze zarówno maksymalny, jak i minimalny format druku. Nie brakuje urządzeń oferujących możliwość drukowania w formatach niestandardowych, co dla niektórych osób może okazać się przydatną funkcją. Podstawowe drukarki atramentowe pozwalają na zadrukowanie powierzchni w formacie nie większym niż A4, ale można spotkać na rynku modele obsługujące papiery w formacie powyżej A3. Mało kto jednak będzie potrzebował takiego urządzenia do domowego użytku.

Ważnym parametrem w drukarkach atramentowych jest prędkość druku. Nie jest to aż tak istotne, jeśli drukujemy sporadycznie i małe ilości dokumentów. Inaczej wygląda to już w przypadku drukarek do użytku biurowego, gdzie są intensywnie eksploatowane każdego dnia. Tempo wydruku ma wówczas spore znaczenie. Najlepszym urządzeniem dla firmy będzie to, które zapewni możliwie jak najszybszą prędkość druku, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości wydruków. Istotna będzie też wydajność drukarki atramentowej. Trzeba mieć na uwadze to, jak często będzie trzeba wymieniać materiały eksploatacyjne, co ma znaczenie pod kątem ekonomicznym. Poszczególne kartridże z tuszem mają określoną ilość wydruków i w zależności od ich wydajności można oszacować czas pracy urządzenia jednym zestawie. Kolejnym parametrem będzie rozdzielczość druku. Zasada jest taka, ze im będzie ona wyższa, tym można spodziewać się lepszej jakości wydruków. Jeśli zależy nam na urządzeniu możliwie jak najbardziej mobilnym, to należy zwrócić uwagę na to, czy drukarka pracuje bezprzewodowo. Umożliwiają to moduły Wi-Fi i Bluetooth – znika problem z koniecznością podłączania drukarki na kablu. Łączy się ona z komputerem w ramach sieci bezprzewodowej. Jest to dla użytkownika duża wygoda.

• Wybierając drukarkę atramentową, powinno się mieć na uwadze jej producenta. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości urządzenie, niezawodne i wydajne, warto zdecydować się na to renomowanej marki. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranymi producentami tego typu urządzeń są marki HP, Epson i Canon.

Przydatne funkcje drukarek atramentowych

Z dodatkowych funkcji w drukarkach atramentowych wymienić można automatyczny druk dwustronny. Umożliwia to drukowanie dokumentów po obu stronach arkusza papieru, bez konieczności ręcznego przewracania kartek – urządzenie robi to za użytkownika automatycznie, co jest z pewnością dużą wygodą i oszczędnością czasu przy okazji. Inną funkcjonalnością jest druk bezpośredni, czyli drukowanie z pominięciem komputera. Wystarczy przesłać plik z dowolnego urządzenia poprzez połączenie PictBridge. Niektóre drukarki mają nawet wbudowany czytnik kart pamięci, co jest jeszcze większym ułatwieniem. Ciekawą funkcją będzie druk na płytach CD/DVD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here