Drukarki Laserowe Ranking

Drukarka nie jest oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia w domu, ale okazuje się być niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. Nie może jej zabraknąć w biurze, gdzie jest intensywnie eksploatowana. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów drukarek, przebierać można w wielorakich modelach. Najpopularniejsze są drukarki atramentowe i laserowe. Każde urządzenie ma swoje plusy minusy, które warto mieć na uwadze przy wyborze. Klucz do sukcesu tkwi w dobraniu urządzenia w oparciu o swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Coraz częściej wybór pada na drukarki laserowe, które pod wieloma względami przewyższają swoją funkcjonalnością modele atramentowe. Czas poznać ich zalety i dowiedzieć się, jak wybrać dla siebie najlepsze urządzenie, w czym pomoże nasz najlepszy ranking drukarek laserowych.

Drukarka laserowa – dlaczego warto ją wybrać i dla kogo będzie to idealne rozwiązanie?

Drukarki laserowe wybierane są przede wszystkim przez firmy, ale świetnie sprawdzają się także do domowego użytku. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika, tego do czego potrzebuje urządzenia i jak często będzie ono użytkowane. Zaletą drukarek laserowych jest wysoka szybkość wydruków, co okazuje się niezwykle istotne w przypadku os biurowych. Druk cechuje się wysoką trwałością. Na korzyść tego typu urządzeń przemawiają również niższe koszty eksploatacyjne niż w przypadku modeli atramentowych.

Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości drukarkę laserową, gdyż w przypadku tych najtańszych modeli trzeba liczyć się z gorszą rozdzielczością druku. Drukarki laserowe są oczywiście droższe niż te atramentowe, ale cena jest adekwatna do jakości i funkcjonalności. Pomimo wyższych kosztów początkowych inwestycji, można liczyć na pojawienie się niemałych oszczędności przy dłuższym użytkowaniu. Materiały eksploatacyjne są tańsze niż te w modelach atramentowych. Po drukarkę laserową warto sięgnąć, jeśli będzie ona intensywnie używana, czyli każdego dnia. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób szukających urządzenia cechującego się niskim kosztem eksploatacji. Tego typ drukarki mają większe gabaryty, dlatego potrzebna jest duża ilość miejsca na ich postawienie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki laserowej?

Decydując się na zakup drukarki, należy określić to, czy ma ona drukować w kolorze czy tylko w wersji czarno-białej. Do wyboru mamy wobec tego drukarkę kolorową lub monochromatyczną. Ta pierwsza będzie oczywiście droższa – zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Jest uniwersalna, gdyż można drukować w kolorze i w wersji monochromatycznej. Kolejnym parametrem jest prędkość druku, co wyraża się w liczbie stron na minutę.

Dalej mamy rozdzielczość druku wyrażoną w dpi. Jeśli zamierzamy używać drukarki do wydruku zdjęć i grafiki, parametr ten będzie bardzo istotny. Zasada jest taka, że im rozdzielczość druku jest wyższa, tym można spodziewać się lepszego odwzorowywania detali. W niektórych modelach drukarek dostępna jest opcja automatycznego diuku dwustronnego, co pozwala na zaoszczędzenie papieru. Nie trzeba wówczas przekładać go z powrotem do kasety, marnując na to niepotrzebnie swój czas.

Wybierając drukarkę laserową, trzeba mieć na uwadze to, jakie obsługuje ona formaty papieru. Format A4 to podstawa, ale wiele urządzeń umożliwia wydruki w mniejszych rozmiarach typu A5. Nie brakuje też na rynku drukarek będących w stanie drukować w formacie A3, co oczywiście przekłada się na większe gabaryty urządzenia.

Jeśli chcemy drukować nie tylko na papierze, ale też na innych materiałach, trzeba sprawdzić, czy dana drukarka daje taką możliwość. Chodzi tutaj przykładowo o wydruki na płytach CD/DVD czy kopertach. Jako, że na rynku działa wiele firm specjalizujących się produkcja drukarek, należy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Zaleca się kupować produkty renomowanych producentów, cieszących się dobrymi opiniami. Wiodącymi markami są obecnie HP, Brother, Canon, Xerox. Na uwadze powinno się mieć to, w jakiej cenie są materiały eksploatacyjne poszczególnych modeli drukarek i czy są one łatwo dostępne. Nie sztuką będzie kupić urządzenie w atrakcyjnie niskiej cenie, w przypadku którego zakup tuszy okaże się być dużym wydatkiem. Najlepsza dostępność materiałów eksploatacyjnych dotyczy oczywiście urządzeń popularnych producentów. Istotny jest też dostęp do serwisu.

A co z dodatkowymi funkcjami drukarek laserowych?

Drukarki laserowe mogą mieć szereg dodatkowych funkcji. Im będzie ich więcej, tym cena urządzenia bardziej wzrośnie. Warto mieć jednak na uwadze to, że inwestując we wszechstronną drukarkę laserową z licznymi funkcjonalnościami, oszczędzamy na zakupie wielu innych urządzeń. Przydatna jest funkcja scanner, dzięki czemu możliwe staje się skanowanie plików i nagrywanie ich na przeróżne urządzania typu pendrive czy wysyłanie na e-maila.

Jeśli zależy nam na wyglądzie i preferujemy mobilne rozwiązania, to warto zdecydować się na drukarkę laserową z funkcją Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzenia te obsługują łączność bezprzewodową, a więc znika problem z płatającymi się wszędzie kablami. Drukarka będzie łączyła się z komputerem bez jakiegokolwiek okablowania. Ciekawą funkcjonalnością jest też ochrona poufności dokumentów, dzięki czemu możliwe będzie wydrukowanie pliku tylko przez osobę będącą jego autorem, która wpisze kod PIN na panelu urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here