Aspiratory Elektryczne Ranking

Każdy rodzic wie, że założenie rodziny to odpowiedzialność na całe życie. Wychowanie i opieka nad dzieckiem wiąże się często z wieloma wyrzeczeniami, ale radość jaką daje nam nasza pociecha jest nieoceniona i warta wszystkiego. W tym temacie skupiliśmy się na pewnym gadżecie, który jest sporym ułatwieniem dla wielu osób. Jest to aspirator elektryczny do nosa, dla wielu znany a dla niektórych zupełna nowość. W tym rankingu nie tylko prezentujemy najlepsze naszym zdaniem aspiratory, ale również staramy się w profesjonalny i rzeczowy sposób przybliżyć szczegółowo informacje na ten temat oraz odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Najlepsze Aspiratory Do Nosa Elektryczne

NOVAMA PINGO

Produkt ten łączy w sobie jednocześnie prostotę obsługi oraz efektywność pracy. Ze względu na to iż polecany jest dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat świetnie poradzi sobie w razie potrzeby u większości młodych rodzin. Mała, ergonomiczna budowa sprawia, że możemy go zabrać w dowolną podróż. Zasilany jest bateriami, a więc nie wymaga podłączenia do prądu stałego. Jego ważną cechą jest, że jest dość cichym urządzenie więc może być użyty, gdy dziecko śpi. Można go łatwo rozłożyć na części, znacznie ułatwia to czyszczenie urządzenia i tym samym nie wymaga to stałego dokupowania jednorazowych elementów takich jak jednorazowe zbiorniki, pojemniczki czy kapturki.

Posiada wymienne rozmiary końcówek, pozwala to na dopasowanie do rodzaju kataru, a także wieku dziecka, dobór odpowiedniej nakładki ma tu duże znaczenie. Dodatkowo ten model posiada 2 tryby pracy, może mieć on charakter ciągły oraz przerywany, dostosowany jest do odpowiedniej potrzeby. Prawidłowe trzymanie ułatwia ergonomiczny kształt, ułatwia to również prawidłową pozycję podczas aspiracji. Urządzenie posiada wbudowaną funkcję odtworzenia melodyjki, do wyboru mamy aż 12 wersji, a więc każdy mały koneser muzyki znajdzie coś również dla siebie. Na uznanie zasługuje także prostota czyszczenia, głowicę i inne części można myć pod bieżącą wodą, a jeżeli zajdzie potrzeba to także można dezynfekować we wrzątku. Producent udziela tu gwarancji aż na 3 lata użytkowania.

Pierwszym produktem, który znalazł się w naszym rankingu jest aspirator NOVAMA PINGO. Obsługa tego urządzenia nie jest skomplikowana i każdy z łatwością sobie z nim poradzi. Dodatkowo cieszy się on pozytywnymi opiniami klientów co pozytywnie wpływa na decyzję o zakupie tego modelu. Jest to dobry aspirator do 100 zł, który być może zadowoli również Ciebie.

Zoli Elektroniczny aspirator do nosa Breathe zlabc11as0001

Zakup tego produktu sprawi, że już nigdy nie rozstaniesz się z elektronicznym aspiratorem. Nie jest to tani model, aczkolwiek wart swojej ceny ponieważ w zaledwie kilka chwil z łatwością udrożni nosek Twojego dziecka. Ma on znaczącą przewagę nad aspiratorami montowanymi do odkurzacza, ponieważ tutaj siła ssania jest dostosowana do bardzo delikatnych nozdrzy maluszków. Jego konstrukcja składa się tylko z dwóch elementów co znacząco ułatwia pracę przy czyszczeniu i jednocześnie zapewnia to ochronę przed przenoszeniem zarazków na kolejne osoby. Małe dzieci podczas kataru nie potrafią oddychać inaczej niż nosem, należy go wtedy szybko oczyścić, a ten model może być stosowany już u noworodków, potwierdzają to badania kliniczne.

Dzieciaki nie lubią czynności oczyszczania nozdrzy, są niespokojne i się wiercą, tutaj ergonomiczny kształt ułatwia rodzicom tą czynność. Dodatkowo dzięki wbudowanej pompce utrzymuje stałą siłę ssącą 50-60 kPa. Warto również wspomnieć iż posiada 2 tryby pracy, trzydziestosekundowy oraz dwuminutowy. W wyposażeniu otrzymujemy również 2 końcówki w różnych rozmiarach. Można tu też zauważyć przezroczysty zbiorniczek w którym widać jego poziom napełnienia.

Jest to produkt polecany przez szerokie grono w szczególności młodych rodziców ponieważ ułatwia on opiekę nad ich dziećmi. Jest to produkt wysokiej jakości, który w odpowiedni sposób spełnia swoją rolę. Jest to produkt higieniczny i łatwy w obsłudze, cieszy się on pozytywnymi opiniami, jedynie dla niektórych jego cena może okazać się zbyt wysoka.

HAXE NS1

Dla rodziców najważniejsze jest bezpieczeństwo ich potomstwa, dlatego wybierają dla nich tylko najlepsze produkty. Tak samo jest w przypadku aspiratora HAXE NS1 ponieważ został on przebadany przez TÜV Rheinland, jest to niemiecki instytut badawczy uważany za jeden z najlepszych na świecie, potwierdza on swoimi certyfikatami jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania.

W zestawie razem z aspiratorem otrzymujemy 2 sztuki wąskich i tyle samo szerokich końcówek do odsysania gęstej i wodnistej wydzieliny zarówno u małych jak i starszych dzieci. Posiada 12 melodii do wyboru, więc można w prosty sposób zainteresować dziecko. Jest to bardzo lekki, kompaktowy model który sprawdzi się zarówno w domu jak i w nagłej sytuacji np. na wakacjach czy feriach zimowych. Produkt ten jest często kupowany ze względu na prostotę i efektywność użytkowania, a także można go kupić w atrakcyjnej cenie.

Przewodnik kupującego

Co to jest aspirator do nosa?

Starsze dzieci i my dorośli podczas gdy mamy zapchany nos, wystarczy wziąć chusteczkę i wydmuchać śluz z nosa. Niemowlaki oraz małe dzieci do takiej zdolności muszą trochę podrosnąć, ale przecież w jakiś sposób podczas kataru trzeba im pomóc. I tu właśnie sporym ułatwieniem jest zakup aspiratora do nosa, co to takiego? Jest to urządzenie które w prosty i szybki sposób odsysa wydzielinę z nosa. Podobnym urządzeniem, które stosowały nasze babcie i mamy to gruszka. Jest ona prosta w budowie i równie łatwa w użyciu, ponieważ przed użyciem wystarczy ją ścisnąć i przyłożyć jej wypustkę do dziurki nosa i zwolnić uścisk ręki. Czynność powtórzyć w drugim otworze i w ten sposób oczyszczamy nosek naszego dziecka. Jest to dobre, ale nie zawsze skuteczne urządzenie ponieważ ma dość małą moc ssania i czasem ciężko wydobyć głębiej zalegającą wydzielinę. Rozwiązaniem tego może być zakup odsysacza, który ma większą moc ssania oraz jest bardziej higieniczny, ponieważ posiada filtr.

Wyróżniamy trzy rodzaje takich urządzeń:
1. Gruszka wykonana zazwyczaj z gumy z duża kulką w jednym końcu, zaś w drugim mamy cienki stożkowaty otwór. Wyglądem i działaniem przypomina zakraplacze do oczu, jest to najtańsza obecnie opcja.
2. Aspirator to urządzenie, które pomaga rodzicom już kilka lat, jedna końcówka przykładana jest do dziurki w nosie, zaś drugi koniec wkładamy do ust rodzica bądź opiekuna, jego rolą jest wciągać powietrze tak aby wydobyć z nosa dziecka śluz powstały w wyniku kataru bądź alergii. Oczywiście chroni nas filtr, który zapobiega przedostaniu się wydzieliny do gardła osoby ssącej.
3. Aspirator elektryczny jest to coraz bardziej popularne urządzenie, które w działaniu jest identyczne jak w przypadku zwykłego aspiratora z rurką, tu różnica jest jedynie w samej mocy zasysania, bo tutaj cały mechanizm jest zasilany bateriami i nie wymaga to siły ludzkiej. Oba rodzaje są bardziej wydajniejsze od tradycyjnej gruszki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aspiratora?

Gdy decydujemy się na zakup pewnego produktu, często zastanawiamy się na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, jest to jeszcze bardziej trudne jeżeli mamy do czynienia z całkowitą nowością na rynku. Warto wtedy poszukać informacji w tym celu, bo tylko wtedy wiemy czym się tak naprawdę sugerować. Również my, staramy się kompletnie podpowiedzieć tak aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Kupując aspirator do nosa trzeba zwrócić między innymi uwagę na:
łatwość czyszczenia: jest to jedne z podstawowych kryteriów przy wyborze odpowiedniego modelu, trzeba pamiętać o tym iż będziemy go wielokrotnie używać, i częste czyszczenie jest tu niezbędnym elementem ponieważ tylko wtedy możemy zapobiec rozwojowi bakterii oraz pleśni. Warto upewnić się, że można go w szybki i łatwy sposób rozmontować. Także filtry i końcówki można łatwo wyczyścić lub jak to często bywa są jednorazowe a więc za każdym razem można je wymienić. Nie ma co ukrywać odpowiednia higiena to podstawa, nie tylko podczas choroby ale także w życiu codziennym
materiał: te części, które będą miały bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi, powinny być wykonane z takiego materiału, na którym nie będą osiadały bakterie, oraz nie będzie ułatwiał im wzrostu
końcówka nosowa: a dokładniej jej rozmiar, dzieci szybko rosną i tym samym zmienia się rozmiar nozdrzy. Jeżeli przewidujesz, że będziesz go używać przez dłuższy czas, to lepiej upewnić się że dany model posiada wymienne końcówki, lub jest ona tak zaprojektowana, że może pasować do różnych wielkości nosa. W ten sposób unikniesz konieczności zakupu nowego urządzenia wraz ze wzrostem swojego dziecka
siła ssania: jest to również ważny czynnik przy dokonaniu odpowiedniego wyboru. Mamy tu do czynienia z sytuacją, kiedy to u każdego dziecka zatory w nosie są różne, podobnie jak tolerancja na ból u dziecka. Siła ssania na jedno dziecko może działać, ale na drugie już nie koniecznie, rozwiązaniem tego problemu może być wybór urządzenia, które według zaistniałej potrzeby pozwala na zmianę siły ssania.

Jak używać aspiratora do nosa?

Przede wszystkim należy używać go bezpiecznie, tak aby nie wyrządzić krzywdy swojemu dziecku. Najważniejsze aby przed użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi producenta tak aby w pełni dowiedzieć się o prawidłowym użytkowaniu urządzenia, niestety wielu rodziców pomija ten ważny krok, tym bardziej że na rynku mamy różne modele i jeden od drugiego może się znacząco różnić. Jeżeli zapoznałaś się z wytycznymi producenta to możesz dodatkowo zwiększyć skuteczność takiego zabiegu, używając kropli soli fizjologicznej ewentualnie aerozolu solnego. Wystarczy przed odessaniem dany roztwór zaaplikować w nosie dziecka, pomoże to rozrzedzić i rozluźnić śluz, i tym samym będzie znacznie łatwiej go usunąć. Jeżeli nie posiadasz tego typu substancji to zazwyczaj wystarczy wybrać odpowiedni poziom ssania, o ile urządzenie posiada taką możliwość, natomiast jeśli nie masz pewności jakiego poziomu masz użyć, wystarczy wybrać niższy, a w razie potrzeby zwiększyć. Ta czynność powinna trwać maksymalnie kilka sekund.

Czy używanie aspiratora może dziecku zaszkodzić?

Podczas używania, można przypuścić że dziecko będzie płakało, chociaż każde dziecko jest inne, i jego reakcja może być różna. Czasem to kwestia przyzwyczajenia, a więc początki mogą być różne, na pewno to urządzenie może powodować grymasy u dziecka bo jest to dla niego dość niekomfortowe. Na pewno jest to urządzenie skuteczne i oszczędne a sam odsysacz przy prawidłowym użytkowaniu nie zaszkodzi Twojemu synkowi czy córce.

Należy pamiętać o kilu podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Gdy używasz soli fizjologicznej aby rozcieńczyć śluz, to nie należy używać ich przez więcej niż 3-4 dni z rzędu, ponieważ może to powodować wysuszanie kanałów nosowych, co w konsekwencji może prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Nigdy nie używaj produktów solnych przeznaczonych dla dorosłych, należy używać tylko tych z przeznaczeniem dla niemowląt i dzieci. Nie zaleca się też stosowania aspiratora więcej niż 3 razy dziennie, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia błony śluzowej nosa. Po każdym użyciu należy aspirator dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą, można też wyparzyć pewne elementy, aby zapobiec powstawaniu i rozwojowi bakterii, niezastosowanie się do tej zasady może spowodować przeniesienie bakterii na dziecko przy następnym użyciu, co w konsekwencji doprowadzi do dalszego rozwoju choroby czy infekcji.

Wygląd i rozmiar mają tu duże znaczenie

Nasz ranking opieramy na wielu najważniejszych aspektach. Tu również wygląd ma duże znaczenie ponieważ przyjazny dla oka sprzęt, który często wygląda jak zabawka sprawia że dziecko z większym spokojem podchodzi do takiego modelu. Dla rodzica jest to ważne, dlatego iż łatwiej jest taki zabieg odsysania przeprowadzić, i również jest on spokojniejszy ponieważ dziecko nie cierpi. Również rozmiar jest ważnym czynnikiem przy wyborze, bo dzieci często towarzyszą nam w podróży i taki aspirator elektryczny jest gadżetem który w szybki sposób pomaga podczas gdy dziecko ma katar, dlatego ważne aby był on dość mały i kompaktowy taki aby dało się go zabrać przy każdym wyjściu z domu.

Opinie użytkowników

Najlepszym wyznacznikiem do tego aby dokonać zakupu danego modelu jest opinia na jego temat osoby która mogła już doświadczyć pracy z danym urządzeniem. Ile ludzi tyle różnych opinii w danym temacie, trzeba pamiętać że w internecie można napisać wszystko nie zawsze zgodnego z prawdą, czasem można spotkać informację że to jest super a tak naprawdę jest to opinia sponsorowana, lub w drugą stronę idąc ktoś napisze że urządzenie go rozczarowało bo nie działa a w rzeczywistości nawet nie przeczytał instrukcji poprawnej obsługi. Dlatego z opiniami bywa różnie, trzeba szukać na takich stronach które są moderowane i potwierdzają przynajmniej sam zakup produktu, takie witryny to chociażby Ceneo czy Allegro.

Melodyjki jako dodatkowa funkcja

Zabieg aspiracji w szczególności u małych dzieci może wywołać u nich mały dyskomfort, lęk a niekiedy uczucie bólu. Żeby odwrócić uwagę maluszka producenci w swoich produktach umieszczają przydatną funkcję jaką jest melodyjka, można ją puścić w dowolnym momencie za pomocą jednego przycisku i tym samym dziecko w pewien sposób się uspokaja dlatego że koncentruje się na dźwiękach a nie na odsysaniu. Do wyboru mamy wiele melodyjek także nie ma konieczności puszczania cały czas jednej ścieżki dźwiękowej.

Podsumowanie

W naszym rankingu w pierwszej kolejności postawiliśmy na model NOVAMA PINGO. Ma on w sobie wiele zalet co potwierdzone jest wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów. Zdajemy sobie sprawę z tego osoby czytające ten artykuł mogą mieć różne kryteria wyboru dlatego też specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka alternatyw w zanadrzu. Postaraliśmy się też jak najszerzej przytoczyć temat, tak aby osoba która ma pytanie, znalazła na nie właściwą odpowiedź. Mamy nadzieję, że ten artykuł tylko przybliży do zakupu dobrego aspiratora, bo uważamy że taki gadżet jest przydatny i powinien on znaleźć się pod ręką każdego rodzica. Takie urządzenie może być przydatne przy opiece osób starszych bądź niedołężnych. Jeżeli masz pytania lub jakiekolwiek sugestie na ten temat zapraszamy do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here