Hulajnoga Elektryczna – Ranking i Opinie

Do dyspozycji mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o dotarcie z puntu A do puntu B. Można oczywiście skorzystać z własnych nóg, ale przy dłuższej trasie będzie to mocno uciążliwe, szczególnie jeśli zależy nam na czasie. Do dyspozycji mamy rowery, samochody, deskorolki, rolki, autobusy i wiele innych środków transportu. Wśród nich znajduje się też hulajnoga – zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektrycznej. W przypadku tej drugiej można liczyć na dużą wygodę i świetną zabawę. Pozwoli dotrzeć do miejsca docelowego bez większego wysiłku, nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest relatywnie lekkim urządzeniem. To oczywiście tylko niektóre zalety hulajnogi elektrycznej, gdyż jest ich dużo więcej. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością i sięgają po nią chętnie także dorośli. Jaka hulajnoga elektryczna najlepsza? Sprawdź nasz ranking!

Dlaczego hulajnoga elektryczna będzie trafionym zakupem?

Hulajnoga elektryczna ma kompaktowy rozmiar i można ją łatwo złożyć, przez co nie zajmuje wiele miejsca. Nie ma żadnego problemu z jej przenoszeniem ani przechowywaniem. Wygoda użytkowania to ogromna zaleta tego urządzenia. Można je zabrać ze sobą niemalże wszędzie, nawet do samochodu czy autobusu, jeśli zajdzie taka potrzeba, zjechać z nią windą. Będzie to dużo praktyczniejszy sprzęt niż rower. Wiele osób dojeżdża hulajnogą elektryczną nawet do pracy, potem ją składa i chowa przykładowo za swoim biurkiem czy szafą. Nie brakuje modeli wyposażonych w siedzisko, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania.

Wystarczy przejrzeć ranking hulajnóg elektrycznych, aby przekonać się o szerokim wachlarzu wyboru. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, niezależnie od wieku, preferencji, potrzeb czy możliwości finansowych. Na korzyść tego niedużego pojazdu przemawia możliwość ominięcia korków, problemów z parkowaniem. Przekłada się to na sporą oszczędność czasu. Nowoczesne modele są w stanie rozwinąć spore prędkości. W przypadku tych tradycyjnych można mówić o prędkości bliskiej 30 km/h, co również nie jest słabym wynikiem.

Nie ma niczego bardziej prostego niż poruszanie się na hulajnodze elektrycznej i co więcej, nie trzeba mieć do tego żadnych uprawnień. Cała filozofia polega na postawieniu jednej nogi na podeście pojazdu i odpychaniu się drugą od podłoża. Potem dodajemy gazu i możemy bezwysiłkowo pokonywać kilometry. Prędkość jazdy kontrolujemy w hulajnodze za pomocą manetki, która znajduje się przy kierownicy i dźwigni hamulca. Urządzenie to może być użytkowane przez każdego – dzieci, dorosłych, w tym seniorów.

Nie ma znaczenia to, ile mamy lat i w jakiej jesteśmy aktualnie kondycji fizycznej. Hulajnoga elektryczna nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Jest to ekologiczny środek transportu, nieemitujący żadnych spalin ani innych zanieczyszczeń. Co więcej, jazda na hulajnodze elektrycznej sprawia ogromną radość, stanowi świetną formę rozrywki. Sprzyja częstszemu spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, co wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, należy mieć na uwadze specyfikację pojazdu. Istotnym parametrem będzie pojemność baterii, czyli jej średni zasięg. Nie brakuje modeli z możliwością podłączenia dodatkowej baterii, co przekłada się na jeszcze większe zasięgi. Kolejną kwestią będzie waga urządzenia. Im pojazd ma bardziej wydajny akumulator, który magazynuje dużo energii, tym całkowita masa hulajnogi będzie większa. Jest to wobec tego parametr ściśle związany z zasięgiem sprzętu. Sprawdzić należy to, jaka jest maksymalna waga użytkownika.

Przy zbyt dużej masie ciała trzeba liczyć się z gorszymi osiągami. W przypadku pojazdu dla dorosłych nośność wynosi zwykle 90-100 kg. Dalej mamy prędkość maksymalną, czyli moc silnika. Najczęściej spotykane są hulajnogi wyposażone w silnik o mocy 250W. Przed zakupem trzeba upewnić się, czy możliwe będzie poruszanie się hulajnogą po mokrej nawierzchni. Ze względu na to, że mówimy o modelach zasilanych prądem, lepiej będzie wystrzegać się wjeżdżania w kałuże.

Rozmiar kółek również ma znaczenie podczas wybierania hulajnogi elektrycznej. Jeśli zamierzamy jeździć nią głównie po mieście, kółka powinny mieć przynajmniej 8 cali. Można liczyć wówczas na dobre tłumienie drgań i szybszą jazdę. W modelach wyczynowych kółka są dużo mniejsze. Kolejną kwestią będzie materiał, z którego zostały wykonane kółka. Te z tworzywa sztucznego są twarde i niezbyt dobrze amortyzują. Dużo lepiej sprawdzają się pod tym względem koła pompowane, które świetnie radzą sobie z nierównościami podłoża, można jeździć na nich po nieutwardzonej drodze.

W sprzedaży znajdują się nawet hulajnogi przypominające rower ze względu na duże koła, mogące mieć powyżej 16 cali. Podest urządzenia powinien być pokryty chropowatym materiałem. Zwrócić uwagę trzeba też na dodatkową amortyzację, łożyska i możliwość regulacji wysokości kierownicy.
Ranking hulajnóg elektrycznych odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i pomoże dokonać najlepszego wyboru, który będzie doskonałą inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here