Kawiarki Elektryczne Ranking

Mogłoby się wydawać, że zakup kawiarki jest czymś zbytecznym. Może jest w tym trochę prawdy, ale niektóre osoby nie wyobrażają sobie zaparzania swojego ulubionego napoju w inny sposób. Kawiarka jest świetną alternatywą dla zwykłego zaparzania kawy w tradycyjny sposób, czyli poprzez zalanie wrzątkiem zmielonych ziaren i dla drogiego ekspresu przelewowego. Na korzyść kawiarek przemawia ich prostota, łatwość w obsłudze, szybkość przygotowywania kawy, niewielkie gabaryty, przystępna cena. Co najważniejsze, pozwalają na wydobycie z ziaren kawy tego co najlepsze – wspaniałego smaku i aromatu. Na rynku dostępnych jest wiele kawiarek, wobec czego każdy znajdzie dla siebie model dopasowany do potrzeb i preferencji.

Marzy Ci się pyszna kawa? Sięgnij po kawiarkę!

Wystarczy przejrzeć ranking kawiarek, aby przekonać się, jak wiele do wyboru mamy modeli tego typu urządzeń. Wbrew pozorom cieszą się one dużą popularnością, szczególnie wśród smakoszy kawy. Nie trzeba nadwyrężać budżetu tylko po to, aby być w stanie serwować sobie codziennie swój ulubiony napój w dowolnym momencie. Mając kawiarkę, można zaoszczędzić sporo pieniędzy na drogim ekspresie do kawy. Jest ona prosta w obsłudze, a uzyskana kawa pachnie niezwykle aromatycznie, nie mówiąc już o wyśmienitym smaku. Inwestycja w to urządzenie z pewnością się opłaca. Za pomocą kawiarki można wyczarować różne rodzaje kaw – espresso, americano, cappuccino i wiele innych. Na urządzenie to składa się zbiornik na wodę, pojemnik na zaparzoną kawę i sitko na świeżo zmielone ziarna kawy. Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe elementy w postaci zaworu bezpieczeństwa i uszczelek.

Obecnie na rynku dostępnych jest całe mnóstwo kawiarek, które różnią się pod wieloma względami od siebie. Dzieli się je ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Można wówczas mówić o kawiarkach aluminiowych, stalowych i porcelanowych. Kolejny podział dotyczy sposobu działania urządzenia. Można wyróżnić kawiarki na kuchenkę, czyli modele klasyczne i elektryczne. W przypadku tych pierwszych mowa jest o kawiarkach na kuchenkę gazową, elektryczną, na indykcję lub na płytę ceramiczną. Kawiarka elektryczna zasilana jest prądem. Urządzenia dzieli się także ze względu na ich pojemność. Do wyboru mamy modele o pojemności od 1 do 18 ml.

Z jakiego materiału wybrać kawiarkę?

Najpowszechniejsze są kawiarki aluminiowe, o kanciastym kształcie, dostępne w bardzo przystępnej cenie. Minusem tych kawiarek jest podatność na odkształcanie się i odbarwianie wraz z upływem czasu. Dotyczy to urządzeń stojących na tradycyjnej kuchence. Aluminium jest lekkie i szybko się nagrzewa, przez co wykonana z niego kawiarka jest wygodna w użyciu, ale z czasem może zacząć nieestetycznie wyglądać. Co więcej, zaparzany napój zaczyna zmieniać swój smak. Dalej mamy kawiarki wykonane ze stali nierdzewnej, co przekłada się na większą trwałość urządzenia. Stalowe kawiarki są odporne na intensywne użytkowanie, nie rdzewieją, nie odkształcają ani nie odbarwiają się, mają bardziej opływowe kształty. Zaletą jest to, że zaparzana w nich kawa nie zmienia swojego oryginalnego smaku.

Kolejną możliwością jest zakup kawiarek porcelanowych, które nie są aż tak popularne jak wyżej wymienione modele. Trudniej je dostać i trzeba wydać większą kwotę pieniędzy na ich zakup. Trzeba im jednak przyznać to, że pięknie się prezentują. Przypominają wyglądem elegancki imbryk do kawy a kształtem lampę Aladyna. Część ceramiczna znajduje się na górze, a podstawa wykonana jest ze stali czy aluminium. Porcelana nie odkształca ani nie odbarwia się. Minusem jest mała odporność na stłuczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawiarki?

Przeglądając ranking kawiarek, należy zwrócić uwagę na pojemność urządzenia. W zależności od wybranego modelu możliwe będzie przygotowanie na raz jednej czy nawet 18 filiżanek kawy. Producenci w swoim oznaczeniach kierują się pojemnością filiżanki espresso – 50 ml naparu. Jeśli marzy nam się zaparzenie kubka czy dużej filiżanki kawy, trzeba wybrać model urządzenia o większej pojemności. Musi być ono dostosowane do posiadanej kuchenki. Inny model sprawdzi się na indukcję niż na kuchenkę gazową. Cena i producent również są istotnymi kryteriami podczas wyboru kawiarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here