Klawiatura Gamingowe – Ranking i Opinie

Urządzeniem niezbędnym do rozgrywania wirtualnych rozgrywek na komputerze z pewnością będzie klawiatura. W przypadku laptopów można mówić o zintegrowanej klawiaturze, ale jeśli chcemy w pełni czerpać przyjemność z gry, warto zainwestować w dodatkowy model gamingowy. Wybór na szczęście jest ogromny, dzięki czemu każdy dobierze dla siebie coś odpowiedniego. Wbrew pozorom zakup klawiatury gamingowej nie musi wiązać się z nadwyrężeniem budżetu. Znajdziemy dobrej jakości urządzenie w przystępnej cenie. Najważniejsze będzie to, aby dobrze sprecyzować swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania względem klawiatury. Nie ma sensu niepotrzebnie przepłacać za coś, czego potencjału i tak nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać. Inne wymagania mają amatorzy, osoby sporadycznie grające na komputerze niż zapaleni miłośnicy wirtualnych rozgrywek czy profesjonalni gracze. W wyborze pomoże ranking najlepszych klawiatur gamingowych.

Klawiatura gamingowa – jaką wybrać?

Klawiatury gamingowe dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu można dobrać modele do swoich potrzeb i preferencji. Do wyboru mamy urządzenia membranowe i mechaniczne. W obu przypadkach można mówić o plusach i minusach, dlatego decyzja zakupowa powinna być dobrze przemyślana. Zdecydowana większość graczy preferuje klawiatury mechaniczne gamingowe, które jednak wymagają dużo większych nakładów finansowych niż modele membranowe. Czy rzeczywiście jest sens zapłacić więcej?

Zaletą klawiatury mechanicznej jest to, że można liczyć na wysoki komfort jej użytkowania. Pod każdym przyciskiem znajduje się oddzielny przełącznik, co gwarantuje możliwość swobodnego wciskania wielu klawiszy jednocześnie. Klawiatura zareaguje błyskawicznie na każdy nacisk, nawet jeśli klawisz nie jest wciskany do samego końca. Nie trzeba wobec tego mocno naciskać na przyciski, aby uzyskać pożądany efekt. Przekłada się to oczywiście na wysoką precyzję działania, co z kolei zwiększa komfort gry. Można też liczyć na szybki powrót klawiszy do pierwotnej pozycji.

Kolejną zaletą klawiatur mechanicznych jest ich wysoka wytrzymałość i nieprzeciętna żywotność. Będzie to wobec tego inwestycja na długi okres czasu. Jeśli potrzebujemy klawiatury do zadań specjalnych, gdzie liczy się każdy szczegół, warto wybrać tę mechaniczną. Została ona stworzona z myślą o profesjonalnych graczach. Minusem tego urządzenia będzie wspomniana wcześniej wysoka cena, ale na tym nie koniec. Do wad zaliczyć można generowanie sporego hałasu podczas pracy. Można wówczas poszukać modelu z dodatkowym wyciszeniem.

Jeśli chodzi o membranowe klawiatury gamingowe, to ich ceny są zdecydowanie bardziej przystępne od modeli mechanicznych. W tego typu urządzeniach pod klawiszami znajdują się porozciągane membrany. Jeśli zależy nam na klawiaturze cicho pracującej i ekonomicznej w zakupie, model membranowy będzie dobrym wyborem. Na jej korzyść przemawia też lekkość i ciekawy design. Modele membranowe gamingowe w pełni wystarczają osobom, które nie zajmują się graniem zawodowo. Trzeba jednak liczyć się z niższą precyzją działania i mniejszą wytrzymałością urządzenia.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury gamingowej?

Rodzaj klawiatury gamingowej to jedno, ale dużo ważniejsze będzie zwrócenie uwagi na konkretne parametry urządzenia. Jeśli chodzi o te techniczne, to istotna jest łączność. Najczęściej wybierane są klawiatury przewodowe, które zapewniają stabilną pracę. Nie trzeba martwić się o jakiekolwiek opóźnienia, jak to bywa nierzadko w modelach bezprzewodowych. Trzeba pamiętać o tym, że podczas wirtualnych rozgrywek znaczenie ma każda sekunda, czasem nawet jej ułamek decyduje o przegranej czy wygranej.

Zdecydowana większość klawiatur gamingowych jest przewodowa. Kolejną kwestią będzie układ klawiszy, który może być amerykański, angielski, europejski lub jeszcze inny. Największą popularnością cieszą się te pierwsze, ale należy dobrać układ klawiszy do swoich osobistych preferencji. Klawiatury gamingowe charakteryzują się podświetleniem, co nie tylko ciekawie się prezentuje, ale przekłada na większy komfort gry, szczególnie jeśli lubimy oddać się rozrywce w godzinach późnowieczornych i nocnych. Podświetlone klawisze będą po prostu lepiej widoczne.

Kolorowe mogą być tylko przyciski gamingowe, co jest alternatywą dla całkowitego podświetlenia klawiatury. Na uwadze należy mieć blok numeryczny, który zwiększa funkcjonalność klawiatury, może być nawet doczepiany. Ciekawym dodatkiem będzie również podpórka pod nadgarstki. Wybierając klawiaturę gamingową, należy zwrócić uwagę na rodzaj przełączników. Jako, że może być ich naprawdę sporo, warto najpierw zapoznać się z tym, które z nich są najbardziej przydatne.

W klawiaturach mechanicznych często stosowane są przełączniki takie jak Outemu Blue, Cherry MX Red, Kalih Blue i Blue Switch. Zaleca się kupować urządzenia renomowanych marek, co przekłada się na lepszą jakość i większą niezawodność. Producenci sięgają po wielorakie rozwiązania gamingowe, dlatego klawiatura może być wzbogacona o szereg dodatkowych przycisków. W droższych modelach możliwe jest nawet korzystanie z klawiszy funkcjonalnych.

Nasz ranking klawiatur gamingowych odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i pomoże dokonać najlepszego wyboru, który będzie doskonałą inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here