Krem Do Depilacji – Ranking i Opinie

Gęste i mocne włosy są mile widziane wyłącznie w jednym miejscu – na głowie. Nie są pożądane przez kobiety na nogach, w okolicach bikini, pod pachami ani na twarzy. Niestety nasze ciało pokryte jest włoskami i nawet po ich usunięciu, mają tendencję do szybkiego odrastania. Jeśli są jasne i rzadkie, nie stanowi to większego problemu. Wiele pań boryka się jednak z nadmiernym owłosieniem, ciemnymi i rzucającymi się w oczy włoskami. Do dyspozycji mamy wiele metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Bezpiecznym i wygodnym sposobem depilacji jest zastosowanie specjalnego kremu, bez użycia maszynek powodujących bolesne zacięcia. Nie mówiąc już o używaniu wyrywającego włoski depilatora czy wosku, czego wiele kobiet unika ja ognia. Tym bardziej w przypadku niskiego progu bólu. Czas przejrzeć najnowszy ranking kremów do depilacji w celu wybrania dla siebie najlepszego preparatu.

Dlaczego warto pozbywać się zbędnego owłosienia za pomocą kremu do depilacji?

Gładka i przyjemna w dotyku skóra jest bardzo pożądana, ale efekt ten można uzyskać wyłącznie po zgoleniu włosków. Metod usuwania niechcianego owłosienia jest wiele, a najpopularniejszą sięganie po zwykłą maszynkę do golenia. Sposobem tym rzeczywiście można pozbyć się włosków szybko i tanio, ale ma wiele wad – włoski odrastają bardzo szybko, są ostre i bardziej widoczne, łatwo o skaleczenie się ostrym ostrzem żyletki.

Depilacja przy użyciu kremu jest dużo bardziej przyjemna, mniej podrażnia skórę, zapewnia efekt gładkości przez zdecydowanie dłuższy czas. Dobrej jakości krem do depilacji będzie w stanie usunąć niepożądane włoski z dowolnej części ciała szybko i skuteczne. Wybór jest ogromny, wobec czego każda pani znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie. Te najtańsze to koszt zaledwie kilku złotych za jedno opakowanie, które starcza na parę depilacji. W sprzedaży dostępne są też kremy przeznaczone dla osób ze skórą wrażliwą, suchą, problematyczną.

W składzie kosmetyku mogą znajdować się substancje o działaniu nawilżającym, odżywczym, zmiękczającym, wygładzającym, pielęgnującym. Takie produkty charakteryzują się przyjemnym zapachem, co umila depilację. Na ich korzyść przemawia dostępność – można kupić je dosłownie wszędzie: aptekach, drogeriach, marketach czy w Internecie. Wystarczy niewielka ilość kremu, aby uzyskać pożądane efekty. Trzeba nałożyć cienką warstwę na skórę, odczekać czas zalecany przez producenta, po czym pozbyć się specyfiku wraz z włoskami za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania. Jest to bardzo wygodne, bezbolesne, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Jak działa krem do depilacji i który wybrać?

Stosowanie kremu do depilacji pozwala uzyskać podobne efekty co użycie maszynki do golenia. Różnica polega na tym, że nie trzeba przejmować się żadnymi skaleczeniami, gdyż włoski usuwane są wraz z kremem przy pomocy nieostrej szpatułki. Na koniec należy zmyć pozostałości preparatu ze skóry wodą i gotowe. Nie dochodzi do podrażnienia ani naruszenia naskórka. Zawarte w kremie substancje rozpuszczają keratynę obecną we włoskach, rozmiękczają je i osłabiają, przez co łatwo jest pozbyć się ich tępym narzędziem, nawet gąbką.

Znika konieczność mechanicznego usuwania włosków. Składniki aktywne nie docierają jednak aż tak głęboko, aby pozbyć się włosków wraz z cebulkami, przez co efekt jest krótkotrwały. Ta metoda wspaniale sprawdza się przy skórze wrażliwej i suchej. Można pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych okolic – pach, bikini, wzgórka łonowego czy twarzy.

Pomimo przystępnej ceny nie zaleca się wybierać najtańszym kremów do depilacji, gdyż ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia, podobnie jak skuteczność działania. Warto kupować produkty sprawdzonych producentów, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowniczek. Ważne będzie też dobranie preparatu do części ciała, z której chcemy pozbyć się owłosienia. W przypadku depilowania nóg należy wybrać krem o silniejszym działaniu. Niezależnie od wybranego kremu do depilacji, w pierwszej kolejności zawsze powinno się wykonać próbę uczuleniową. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja, można śmiało zastosować produkt na większą powierzchnię skóry. Na wystąpienie ewentualnych objawów należy poczekać przez dobę. Na rynku dostępne są też kremy do depilacji dla kobiet w ciąży, które są dla nich bezpieczne w stosowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here