Leżaczki Bujaczki Ranking

Wybór bujaczka dla niemowlaka nie zawsze będzie łatwym zadaniem. Na rynku jest dostępna dość duża liczba modeli różnych producentów, a wszystkie z nich mają swoje zalety i wady. Aby wybrać najlepszą opcję, warto zastanowić się przede wszystkim, jakie cechy powinien posiadać dobry bujaczek dla naszej pociechy. Warto również zajrzeć na nasz ranking najlepszych bujaczków, który na pewno pozwoli podjąć decyzję.

Z czego wykonany jest bujaczek?

Pierwszą rzeczą, na którą powinni zwrócić uwagę rodzice kupujący bujaczek dla swojego dziecka jest to, z czego jest on wykonany. Bujaczki składają się najczęściej z ramy – wraz z mechanizmem umożliwiającym bujanie – oraz z siedziska albo leżaczka, w którym znajdzie się dziecko. Materiały użyte w produkcji mają znaczenie z kilku powodów.

Pierwszym z nich jest oczywiście wytrzymałość, czemu przyjrzymy się dokładniej nieco później. Bardzo istotne jest również to, czy materiały są bezpieczne dla dziecka. Akcesoria dla dzieci są dziś wykonane z ogromnej różnorodności tkanin i materiałów. Decydując się na zakup bujaczka, warto sprawdzić, czy jest on w całości wykonany z materiałów atestowanych i bezpiecznych dla dzieci. Nie do przecenienia są również modele, które wykonano z materiałów hipoalergicznych, co jest szczególnie istotne zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele dzieci ma problem z alergiami.

Czy bujaczek będzie rósł wraz z dzieckiem?

Warto sobie zadać również pytanie o to, czy bujaczek będzie rósł wraz z dzieckiem. Tego rodzaju akcesoria dla dzieci – a zwłaszcza te wysokiej jakości, są czasami dość drogie. Warto więc zastanowić się nad tym, czy z czasem mogą być one dostosowywane do potrzeb większych dzieci. W najlepszych modelach wszystkie części bujaczka mogą być modyfikowane, a czasem nawet cała konstrukcja przekształcona w coś zupełnie innego. Ostatecznie bujaczek może stać się fotelikiem, z którego dziecko będzie korzystać nawet po kilku latach.

Czy można regulować wysokość bujaczka?

Nie bez znaczenia jest oczywiście również funkcjonalność bujaczka. Dobrze jest, jeżeli może pełnić on różne funkcje, dzięki czemu unikamy zbyt dużej ilości rzeczy w domu. Jeżeli bujaczek będzie mógł być łatwo zamieniony w leżaczek, huśtawkę, siedzisko, albo fotelik dla nieco starszego dziecka, to rodzice na pewno na tym skorzystają.

Warto również pamiętać o tym, że wiele urządzeń jest zasilanych elektrycznie i mogą samodzielnie bujać naszego malucha. Należy zwrócić uwagę w takim wypadku na to, czy możliwe jest zasilanie również przy pomocy baterii, dzięki czemu łatwo jest takie urządzenie zabrać ze sobą na wakacje, czy używać w ogrodzie. Bardzo dużym udogodnieniem jest również możliwość regulacji wysokości, co może znacznie ułatwiać karmienie dziecka.

Czy dziecko jest w nim całkowicie bezpieczne?

Dobrze jest również zadać sobie pytania dotyczące bezpieczeństwa dziecka w bujaczku. Pamiętajmy, że w pewnym wieku niemowlaki robią się dość ruchliwe i łatwo mogłyby wypaść. Dobrze zaprojektowany bujaczek powinien być więc wyposażony również w pasy bezpieczeństwa. Należy zwrócić przy tym uwagę na to, czy pasy są wygodne dla dziecka, nie mają żadnych zagrażających niemowlakowi elementów, oraz czy umożliwiają łatwe zapinanie i rozpinanie. Dzięki obecności pasów rodzice będą mogli czasem odetchnąć i niekoniecznie cały czas kontrolować, czy niemowlak ciągle śpi. Nawet jeżeli się obudzi, to dzięki pasom i tak pozostanie w bezpiecznym miejscu.

Jakie są dodatkowe funkcje leżaczka?

Wiele modeli bujaczków wyposażonych jest w dodatkowe funkcje jak na przykład zabawki powieszone na wysokości wzroku dziecka, czy różnorodne melodyjki. Tutaj również warto pamiętać o tym, żeby upewnić się, czy wszystkie części mają możliwość modyfikacji. Przecież może zdarzyć się, że konkretne zabawki, albo melodie nie przypadną dziecku do gustu.

Czy dizajn jest przyjazny dla dziecka?

Psychologowie zajmujący się dziećmi są dziś całkowicie zgodni co do tego, że otoczenie ma ogromny wpływ na jego rozwój. Łagodna stymulacja dziecka dzięki zapewnieni różnorodnych bodźców wizualnych, dźwiękowych, dotykowych, a nawet zapachowych pozwala mu szybciej uczyć się nowych rzeczy i lepiej rozwijać swoje możliwości. Najlepsze bujaczki uwzględniają również takie potrzeby dziecka. Poleca się zwrócić uwagę, czy bujaczek wyposażony jest w odpowiednie dla dziecka, stymulujące intelektualnie zabawki, czy ruchome elementy. Materiał, z którego wykonano obicie, powinien być również przyjazny dla dzieci. Większość dostępnych na rynku modeli ma atrakcyjne dla małych dzieci wzory i kolory. Należy przy tym unikać wzorów zbyt jaskrawych, które mogą czasami działać negatywnie dla dziecka, a wybierać raczej takie, które będą działać łagodnie stymulująco.

Czy łatwo się go składa?

Duże znaczenie ma również łatwość montażu bujaczka, zwłaszcza że większość modeli kupujemy w pudełku i złożyć je należy samodzielnie. Dobrze jest zapoznać się przy tym z opiniami innych rodziców, ponieważ wielu z nich narzeka na to, że niektóre z popularnych modeli bujaczków nie są pod tym względem najlepiej przemyślane.

Ważną kwestią jest też to, czy po złożeniu, wszystkie połączenia, śruby i tym podobne elementy – które przecież mogłyby stanowić zagrożenie dla interesującego się absolutnie wszystkim w zasięgu wzroku niemowlaka – są odpowiednio zabezpieczone. Rodzice często również wskazują na to, że nie wszystkie modele bujaczków są tak samo dobrze zaprojektowane pod względem możliwości transportu. Niektóre modele dość łatwo można złożyć, tak że mieszczą się spokojnie w bagażniku samochodu, co znacznie ułatwia wyjazd na wakacje, czy w odwiedziny do rodziny.

Trwałość również jest ważna

Ostatnią (choć zdecydowanie nie najmniej ważną) kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest jakość wykonania bujaczka, a także użytych materiałów. Warto pamiętać, że jeżeli bujaczek jest dobrze zaprojektowany, to może służyć dziecku dość długo. Jeżeli jednak przy tym jego jakość nie będzie zapewniać trwałości, to nawet najlepsze rozwiązania konstrukcyjne na nic się nie zdadzą. Wysokiej jakości bujaczek będzie mógł być może nawet posłużyć kolejnemu dziecku i zostać w rodzinie na bardzo długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here