Lokówki Do Włosów Ranking

Kobiety lubią wyglądać atrakcyjnie, dlatego tak chętnie inwestują w kosmetyki i sprzęt ułatwiający codzienną pielęgnację. Jeśli chodzi o układanie i modelowanie włosów to niezatapiana w tym przypadku wydaje się być dobra lokówka. Na ryku mamy wiele różnych modeli lokówek do włosów. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Pomocny w podjęciu decyzji może być nasz ranking najlepszych lokówek do włosów 2020.

Jakie są rodzaje lokówek do włosów?

Zanim wybierzemy odpowiednią lokówkę do włosów, powinniśmy nieco bliżej poznać ten produkt, bowiem w sklepach mamy różne wersje lokówek. I tak wybierać możemy wśród:

1. Lokówek tradycyjnych – po te wersje sięgały nasze mamy i babcie. Takie modele posiadają termoizolacyjną rączkę, która zapobiega oparzeniom. Pasma nawija się na końcówkę wykonaną z metalu lub ceramiki. Starsze lokówki wyposażone w metalową końcówkę, a nowsze z zasady mają końcówkę ceramiczną. Poza tym mogą one też mieć różnej grubości element, na który nawija się pasam, a od tego zależy jaki rodzaj loków uzyskamy. W lokówkach tradycyjnych zazwyczaj nie ma możliwości regulowania temperatury, dlatego musimy być bardzo ostrożni, aby podczas stylizacji nie zniszczyć włosów.
2. Lokówko – suszarek – taki model służy do suszenia i stylizowania włosów w tym samym czasie. Posiadają one ceramiczną lub metalową końcówkę z ząbkami, która wygląda podobnie jak okrągła szczotka. Przy jej użyciu nadamy naszym włosom objętości, ale też zrobimy loki czy fale.
3. Lokówek stożkowych – mają one stożkowy kształt końcówki, na którą nawija się włosy. Dzięki niej możemy wykonać grube loki – wówczas pasma nawijamy u nasady. Możemy również zrobić drobne loczki – w tym celu wykorzystamy tylko końcówkę elementu grzejącego.
4. Lokówek automatycznych – nadal jest to nowość wśród lokówek. Taki model jest nie tylko wygodny, ale dzięki niemu stworzenie idealnej fryzury zabiera niewiele czasu. Lokówka automatyczna sama nawija wybrany przez nas kosmyk na wałek. Nie musimy przy tym bać się poparzenia rąk, głowy czy też spalenia włosów. Minusem tej lokówki jest z pewnością nadal dosyć wysoka cena.
5. Lokówek spiralnych – posiada ona specjalną końcówkę, która pozwoli nam wykonanie precyzyjnych loków.
6. Lokówek wielofunkcyjnych – to raczej wersja dla niezdecydowanych. W takich modelach mamy możliwość wymiany końcówek, dzięki czemu możemy wykonać różne wersje loków. Nasadki występujące w komplecie to najczęściej: nasadka tradycyjna o różnej grubości, spiralna, płaska i stożkowa. Czasami w takich zestawach znajdują się też: prostownica, karbownica i grzebień.

Lokówka do włosów – jej moc i zakres regulacji temperatury

Lokówki do włosów, które mają większą moc, szybciej są gotowe do pracy. Najczęściej ich moc waha się w granicach od 100 W do 150 W. Ale nie tylko moc jest w tym przypadku ważna, również możliwość regulacji temperatury. Jest to szczególnie ważne przy cienkich i delikatnych włosach. Niestety nie wszystkie modele taką opcję posiadają.

Najczęściej lokówki pracują w zakresie od 100 do 200 stop. C. Jeśli jednak mamy taką możliwość to zawsze temperaturę urządzenia dostosowujmy do kondycji naszych włosów. I tak, przy cienkich, rozjaśnianych lub niszczonych pasmach temperatur nie powinna przekraczać 170 stop. C. Włosy normalne dobrze zniosą temperaturze od 150 do 170 stop. C. Z kolei przy gruby włosach temperaturę możemy zwiększyć do maksymalnie 200 stop. C.

Lokówka do włosów i jej budowa

Lokówka służy do nawijania włosów i robienia loków, ważne jest więc aby urządzenie to posiadało obrotowy kabel. W innym wypadku kabel zakręci się wokół rączki, a to z kolei może stworzyć ryzyko oparzenia. Poza tym niezwykle trudno nam będzie prosto nakręcić włosy. Złym rozwiązaniem jest też krótki kabel – może krępować nasze ruchy.

Niezwykle praktyczna jest ergonomiczna rączka. Nie może ona nagrzewać się i powinna być odporna na wysoką temperaturę. Wygodne są też rączki pokryte powłoką antypoślizgową, wówczas taka lokówkę będziemy pewniej trzyma w ręce.

Jaką powłokę wałka powinna mieć dobra lokówka?

Powłoka wałka powinna być gładka, tak aby włosy swobodnie na niej się ślizgały. Najczęściej – w nowych wersjach – element ten wykonany jest z ceramiki, która nagrzewa się równomiernie. Niekiedy lokówki mają metalową końcówkę – na ten materiał trzeba jednak uważać, bo może przegrzewać się, a tym samym może uszkodzić nasze włosy.

Jaką lokówkę do włosów wybrać?

Najlepsza jest ta, która nie niszczy włosów, dlatego zawsze czytajmy, jakie wybrany przez nas sprzęt ma parametry. Poza tym zastanówmy się na jakich lokach nam zależy – grubszych czy też cieńszych. Jeśli lubimy zmiany, być może najlepszymi wyborem będzie lokówka wielofunkcyjna.
Modele, które oferują możliwość tworzenia różnorodnych fryzur, dosyć często mają mniejszej elementy grzejne od sprzętów jednowałkowych, a to może wpłynąć na rezultaty naszej pracy, które mogą nie być w pełni zadowalające. Koniecznie, więc zwróćmy na to uwagę.

Ranking lokówek do włosów

Wybór odpowiedniej lokówki wcale nie jest zadaniem prostym, biorąc pod uwagę ilość modeli występujących na rynku. Z tego też względu opracowaliśmy ranking najlepszych naszym zdaniem lokówek do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here