Maszynki Do Włosów Ranking

Jaką maszynkę do włosów kupić? Ranking i poradnik zakupowy. Szukasz dobrej maszynki do włosów? To praktyczne urządzenie, które pomoże w obcinaniu włosów i pozwoli zaoszczędzić sporą sumę na wizytach u fryzjera lub barbera. Sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką maszynkę do strzyżenia włosów warto kupić!

Kiedy kupić maszynkę do włosów?

Maszynka do włosów na pewno przyda się każdemu mężczyźnie lubiącemu krótkie fryzury. Takie urządzenia pozwalają na przycięcie włosów na określoną długość, a ponadto sprawdzą się przy stylizacji brody, a nawet usuwaniu włosów z nosa i uszu.

Dostępne w sprzedaży maszynki do strzyżenia są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają posiadania specjalnych zdolności, aby wykonać precyzyjne cięcie. Dzięki nim nie trzeba regularnie odwiedzać fryzjera lub barbera – to oszczędność czasu i pieniędzy!

Rodzaje maszynek do włosów

Maszynki do strzyżenia włosów można podzielić na różne kategorie. Główny podział dotyczy sposobu ich zasilania.

Maszynki akumulatorowe – nazywane także bezprzewodowymi, ponieważ są wyposażone w akumulator przeznaczony do ładowania. Są łatwe w użyciu, ponieważ nie mają kabla. Można też korzystać z nich tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Wymagają jednak systematycznego ładowania.

Maszynki sieciowe – nazywane także maszynkami przewodowymi, ponieważ są wyposażone w kabel. Dzięki temu, że nie mają akumulatora, są lekkie i dodatkowo mocniejsze od maszynek bezprzewodowych. Wymagają podłączenia do sieci, a ich kabel może przeszkadzać podczas strzyżenia.

Maszynki akumulatorowo-sieciowe – wyposażone w akumulator, lecz mogą także działać po podłączeniu do sieci. Taka maszynka do strzyżenia uznawana jest za uniwersalną.

Przy zakupie maszynki do strzyżenia warto również zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Sprawdź nasz poradnik, żeby dowiedzieć się, jaka maszynka do włosów będzie najlepsza!

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje maszynek do włosów. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź nasz poradnik i ranking, z którymi dowiedz się, jakie maszynki są najczęściej wybierane i mają najwięcej pozytywnych opinii od użytkowników!

Przy zakupie odpowiedniej maszynki warto zwrócić uwagę na jej ostrza, długość strzyżenia, a także na wspomniane już zasilanie. Dodatkowo, warto sprawdzić rodzaj obudowy urządzenia oraz ciężar, a także akcesoria znajdujące się w zestawie.

Ostrza
To najważniejszy element każdej maszynki do włosów, dlatego ich jakość będzie decydowała o tym, jak skuteczne będzie strzyżenie.

Najczęściej ostrza wykonuje się ze stali nierdzewnej, ale spotykane są także ostrza tytanowe, aluminiowe czy ceramiczne. W większości przypadków te ze stali są jednak wystarczające i stanowią połączenie wysokiej skuteczności pracy maszynki oraz jej przystępnej ceny.

Dużym atutem będą samoostrzące się ostrza, które ostrzą się w trakcie pracy. Niektórzy producenci oferują także maszynki z ostrzami samosmarującymi, które automatycznie się smarują. Takie modele nie wymagają konserwacji i są zawsze przygotowane do strzyżenia.

Długość strzyżenia
Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze maszynki jest długość strzyżenia. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku, a także tych, które prezentuje nasz ranking, ma regulowaną długość strzyżenia. Oznacza to, że można łatwo przygotować idealną fryzurę zgodnie ze swoimi potrzebami.

Większość maszynek do włosów do użytku domowego strzyże włosy w zakresie 0,5 do 23 mm w zależności od modelu. Sterowanie zwykle odbywa się pokrętłem umieszczonym na maszynce.

Należy zwrócić uwagę na precyzję podziałki do ustawiania długości strzyżenia. Najlepsza będzie bardzo dokładna, skokowa regulacja, na przykład co 2 mm, lub płynna regulacja, co ułatwia wybór najlepszej długości.

Ponadto maszynka do włosów może mieć też nasadki w formie grzebieni, które stosowane są wtedy, gdy fryzura ma być dłuższa. Im szerszy wybór, tym łatwiej osiągnąć pożądany efekt.

Zasilanie
Jak wspomnieliśmy wcześniej, maszynki do włosów mogą być zasilane akumulatorowo, sieciowo lub mogą one łączyć te dwie opcje. Wybór odpowiedniego rodzaju maszynki jest już zależny od indywidualnych preferencji.

Najczęściej kupowane są modele bezprzewodowe – akumulatorowe, które są bardzo wygodne w użyciu. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą mieć one mniejszą moc niż modele przewodowe, które częściej stosowane są w profesjonalnych salonach fryzjerskich i barberskich.

Przy zakupie urządzenia akumulatorowego należy zwrócić uwagę na czas pracy oraz czas ładowania.

Rodzaj obudowy
Wybrane modele są wodoodporne, dlatego można korzystać z nich także pod prysznicem oraz myć je pod bieżącą wodą.

Ciężar
Dobra maszynka do włosów powinna być też w miarę lekka, aby trzymanie jej w ręce przez dłuższy czas nie powodowało dyskomfortu. Najlepiej, aby nie ważyła więcej niż 400 g.

Akcesoria
Do urządzenia mogą być dodane różne akcesoria, na przykład: szeroka gama nasadek grzebieniowych, trymer do nosa i uszu, golarka, nożyczki fryzjerskie, grzebienie, szczoteczki do czyszczenia, etui, podstawka.

Sprawdź nasz ranking maszynek do włosów i wybierz najlepszy model dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here