Myszka Gamingowa – Ranking i Opinie

eśli zamierzamy na swoim sprzęcie komputerowym regularnie rozgrywać potyczki w wirtualnym świecie, potrzebować będziemy odpowiedniej myszki gamingowej. Można oczywiście sięgnąć po jakiś zwykły model, ale każdy gracz doskonale wie, że tylko ta gamingowa jest w stanie zapewnić najwyższy komfort gry, nie mówiąc już o precyzji i szybkości ruchów. Dosłownie ułamki sekundy są w stanie przesądzić o zwycięstwie lub porażce w grze. Osoby pragnące uzyskać jak najlepsze osiągi, powinny zainteresować się myszką gamingową. Wybór jest spory, co wcale nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Na szczęście mamy ranking najlepszego sprzętu dla miłośników komputerowych rozgrywek, za pomocą którego możliwe staje się znalezienie idealnej myszki gamingowej.

Jak znaleźć dla siebie idealną myszkę gamingową?

Jako, że granie na komputerze stało się powszechną rozrywką na całym świecie, na rynku każdego roku pojawiają się setki nowych produktów stworzonych z myślą o graczach. Mogą oni liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment urządzeń, akcesoriów gamingowych. Nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie gadżety, dzięki którym rozgrywki w wirtualnym świecie staną się jeszcze bardziej ekscytujące i przyjemniejsze.

Podstawą będzie dobrej jakości myszka gamingowa. Podobnie jak klawiatura i najlepiej jeszcze słuchawki gamingowe. Przedziały cenowe myszek dla graczy są bardzo mocno zróżnicowane. Można je kupić za naprawdę nieduże pieniądze, ale mija się to z celem. Trzeba pamiętać o tym, że cena idzie w parze z jakością, dlatego wybór musi być dobrze przemyślany. Tania myszka będzie pozorną oszczędnością i szybko przekonamy się o tym, że nie spełni oczekiwań. Czeka nas wobec tego kolejny wydatek. Jest to strata czasu i pieniędzy. Lepiej od razu kupić dobrej jakości myszkę renomowanego producenta, dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Wbrew pozorom dobry sprzęt gamingowy można kupić w przystępnej cenie, nie tracąc na tym na jakości. Trzeba jednak przeznaczyć trochę czasu na poszukiwania i mieć jasno sprecyzowane wymagania.

Jaką myszkę gamingową kupić?

Zakup myszki gamingowej w dużym stopniu uzależniony jest od tego, jakimi środkami finansowymi dysponujemy. Trzeba wobec tego określić swój budżet, to ile jesteśmy w stanie zainwestować w nowy sprzęt. Pozwoli to na zawężenie wyników wyszukiwania i szybsze znalezienie odpowiedniej myszki gamingowej. Kolejną kwestią jest sprawdzenie tego, jakie dokładnie parametry oferowane są w myszkach w wybranym przedziale cenowym. Kluczowe będą: sposób komunikacji z komputerem, kabel w oplocie, rodzaj sensora, regulacja czułości, podświetlenie, producent, liczba przycisków, czułość.

• Czego można oczekiwać po myszce gamingowej do 150 złotych?

Najtańsze myszki gamingowe można kupić już w cenie do 50 złotych, ale najlepsze parametry oferują te z wyższej półki cenowej. Na początek powinna wystarczyć nam myszka w cenie do 150 złotych, która dostępna jest w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Kabel jest przeważnie w oplocie a rodzaj sensora optyczny, ale można dostać też modele laserowe. Do dyspozycji mamy podświetlenie wielokolorowe, jednobarwne lub RGB. Jeśli chodzi o regulację czułości, to w wielu modelach można liczyć na płynną regulację a nie skokową, jak ma to miejsce w najtańszych myszkach gamingowych. Liczba przycisków w modelach do 150 złotych wynosi najczęściej od sześciu do nawet dziesięciu. Czułość myszki może wynieść do aż 12000 DPI.

Myszka gamingowa przewodowa czy bezprzewodowa?

Myszki gamingowe dostępne są w dwóch wariantach do wyboru – przewodowej lub bezprzewodowej. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W przypadku urządzeń przewodowych można mówić o dużo niższej cenie. Zaletą jest też gwarancja stabilnej pracy, brak uciążliwych opóźnień. Minusem będzie ograniczenie w postaci kabla, ale dla wielu graczy nie stanowi to większego problemu. Tym bardziej, że podczas dynamicznej rozgrywki czy potyczek online liczy się każdy ułamek sekundy, a jakiekolwiek spóźnienie może skutkować porażką w grze. Myszki gamingowe bezprzewodowe są dużo wygodniejsze, ale nie sprawdzą się tam, gdzie liczy się czas reakcji i refleks gracza. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na zakup modelu z niższej półki cenowej. Myszki bezprzewodowe mają to do siebie, że mogą przesyłać sygnał do komputera z mniejszym lub większym opóźnieniem.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze myszki gamingowej?

Kluczowymi parametrami przy wyborze myszki gamingowej są te dotyczące jej czułości i tego, czy możliwe będzie jej regulowanie. Zasada jest taka, że im urządzenia ma szerszy zakres czułości, tym będziemy bardziej zadowoleni z jego użytkowania. Regulacja powinna być płynna a nie skokowa. Znaczenie ma także to, czy myszka gamingowa jest odpowiednio wyprofilowana. Na uwadze trzeba mieć długość i jakość przewodu – powinien on mieć co najmniej 1,5 metra. Istotnym parametrem będzie zasięg pracy urządzenia w przypadku wyboru myszki bezprzewodowej – minimum trzy/cztery metry.

Trzeba też sprawdzić maksymalny czas działania baterii/akumulatora. W myszce gamingowej czułość powinna być możliwie jak największa, co przekłada się na precyzję i szybkość wykonywanych ruchów. Liczba przycisków z kolei zależna jest od stylu gry, nie ma sensu przesadzać z ich ilością. W niektórych grach przydaje się większa liczba przycisków, ale zwykle wystarczy ich kilka. Ranking myszek gamingowych odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i pomoże dokonać najlepszego wyboru, który będzie doskonałą inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here