Niania Elektroniczna – Ranking i Opinie

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup niani elektronicznej, która bardzo ułatwia życie i sprawia, że staje się ono bardziej komfortowe w tym trudnym okresie. Urządzenie to idealnie sprawdza się do monitorowania tego, co dzieje się w pokoju niemowlaka. Mama nie musi ciągle do niego doglądać i niepotrzebnie mu przeszkadzać – wystarczy, że spojrzy na wyświetlacz elektronicznej niani, aby zobaczyć swoją pociechę z dowolnego miejsca w domu. Nadajnik znajdujący się w urządzeniu i rejestrujący to, co się w nim dzieje, przesyła za pomocą fal radiowych dźwięk i obraz do odbiornika. W zależności od wybranego modelu elektroniczna niania może mieć wbudowany mikrofon i kamerę, co umożliwia mamie podsłuchiwanie i podglądanie malucha oraz mówienie do niego. W wyborze najlepszego urządzenia pomoże nasz ranking niań elektronicznych dla dzieci.

Niania elektroniczna – czy warto zainwestować?

Elektroniczna niania nie jest oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia domu, w którym przebywa małe dziecko, ale urządzenie to okazuje się być niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Tym bardziej, jeśli mamy dom o dużym metrażu. Podobnie będzie ze wcześniakiem, którego należy dużo uważniej obserwować, aby zainterweniować, gdy pojawi się jakakolwiek nieprawidłowość w jego zachowaniu.

Nianie elektroniczne wyposażone są w kamerę, mikrofon, różnego typu czujniki – temperatury i wilgotności oraz nawet w monitor oddechu. Urządzenia te są na tyle inteligentne, że bardzo szybko reagują i powiadamiają rodzica o każdym niepokojącym zjawisku. Nie trzeba ciągle doglądać podopiecznego i martwić się o to, czy wszystko jest z nim w porządku, gdy my zajmujemy się w danym momencie czymś innym. Nadrzędną funkcją takiej niani elektronicznej jest czuwanie nad pociechą znajdującą się w innym pomieszczeniu niż jego rodzice.

Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku podzielonej opieki nad dziećmi czy innymi osobami. Jeśli rodzic nie jest w stanie być przy dziecku przez całą dobę, co zresztą byłoby bardzo uciążliwe w dłuższej perspektywie czasu, warto ułatwić sobie życie, inwestując w nianię elektroniczną. Zakup takiego urządzenia nie wiąże się z wysokimi wydatkami, wobec czego nie ma potrzeby martwienia się o obciążenie domowego budżetu.

Na jego korzyść przemawia komfort psychiczny dla rodziców – nie trzeba ciągle zastanawiać się nad tym, czy aby przypadkiem nie stanie się coś złego dziecku pod naszą nieobecność. Elektroniczna niania polecana jest osobom pracującym zdalnie, w miejscu swojego zamieszkania oraz do domu, gdzie często przyjmowani są goście. Pociecha może spokojnie spać w swoim pokoju, a rodzice przeznaczyć ten czas na sprzątanie, odpoczynek, gotowanie czy po prostu rozmowę z bliskimi.

Jaką wybrać nianię elektroniczną?

Elektroniczna niania może działać w oparciu o sygnał analogowy lub cyfrowy. Te drugie będą lepszym wyborem ze względu na przesyłanie sygnału mniej zniekształconego. Istotnym parametrem będzie zasięg urządzenia – dla zamkniętej i otwartej przestrzeni. Zasięg powinien wynosić co najmniej 0,5 km dla przestrzeni otwartej. Kolejną kwestią będą kanały i częstotliwość. Dobrą jakość transmisji przy niewielkich zakłóceniach oferują urządzenia o częstotliwości 443 MHz. Podobnie jest przy częstotliwości 2.4 GHz. Najlepszą jakość transmisji zapewniają nianie elektroniczne o częstotliwości DECT 1,88 GHz. Jeśli chodzi o liczbę kanałów do transmisji, to można mówić o dużej rozbieżności – od 2 do 136 kanałów. Optymalnym wyborem będzie urządzenie z kilkunastoma/kilkudziesięcioma kanałami, co pozwoli na ich zmianę w razie wystąpienia zakłóceń. Na rynku dostępne są też urządzenia z automatycznym wyborem kanału.

Wybierając nianię elektroniczną, należy mieć na uwadze funkcję urządzenia. Wymienić można aktywowanie transmisji głosowo, nagrywanie głosu rodzica i obrazu, komunikację dwukierunkową, regulację głośności. Najnowsze modele monitorują oddech, mają wbudowaną kamerę i czujnik ruchu. Niektóre z nich wyposażone są w projektor, ostrzegają przed utratą zasięgu. Mogą nawet monitorować temperaturę, wilgotność powietrza w pomieszczeniu lub mieć wbudowane oświetlenie w postaci lampki nocnej.

Jeśli decydujemy się na wybór niani elektronicznej z kamerą, należy zwrócić uwagę na możliwość podłączenia jej do telewizora i zamontowania na ścianie. Mile widziany będzie tryb obserwacji nocnej, czterokierunkowy sposób obracania się kamery i ekran dla rodzica. W zależności od wybranego modelu urządzenia może ono wysyłać sygnały alarmowe w inny sposób. Niektóre nianie elektroniczne są na tyle uniwersalne, że mają wbudowany programowalny zegar z budzikiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here