Odżywka Do Paznokci – Ranking i Opinie

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o ich schludny, estetyczny wygląd. Duże znaczenie ma to, jak wyglądają nasze paznokcie, czy są zadbane, nieobgryzione. Nie muszą być pomalowane, aby ładnie się prezentowały. Wystarczy ładnie je spiłować i użyć dobrej jakości odżywki do paznokci. Po kosmetyk ten warto sięgać regularnie, dzięki czemu płytka paznokciowa stanie się twarda, gładka, błyszcząca i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zawarte w odżywce składniki aktywne zregenerują płytkę, nawilżą skórki i nadadzą paznokciom zdrowego wyglądu. Jaka odżywka do paznokci najlepsza? Sprawdź nasz ranking odżywek do paznokci!

Piękniejsze i mocniejsze paznokcie dzięki odżywce

Jeśli nasze paznokcie nie wyglądają zbyt ładnie, ich końcówki mają tendencję do kruszenia i łamania się, warto zacząć regularnie stosować odżywkę. Kosmetyk ten pomoże rozwiązać wiele problemów z paznokciami. Wzmocni je, odżywi, zapobiegnie łamliwości, nabłyszczy. Nakładanie odżywki na płytkę paznokciową przeciwdziała jej żółknięciu. Będzie to też idealna baza pod lakier do paznokci czy jego uzupełnienie. W zależności od składu odżywki do paznokci mogą mieć nieco inne działanie. W przypadku tych wzmacniająco-odbudowujących można liczyć na przywrócenie grubości spiłowanym paznokciom i zapobieganie ich łamaniu.

W odżywkach regenerująco-odżywczych stosuje się substancje wzmacniające delikatne i słabe paznokcie, o działaniu nawilżających. Polecane są przy mało wytrzymałych i wolno rosnących paznokciach. Ciekawą opcją będzie też odżywka zmiękczająca skórki. Do dyspozycji są preparaty nabłyszczające, które pomogą przy problemie matowej płytki. Ich zadaniem jest wydłużenie trwałości manicure. Mamy jeszcze odżywki wygładzające płytkę paznokciową, które zawierają związki wypełniające powstałe ubytki. Dodatkowo zmiękczają skórki i chronią przed odwodnieniem.

Nie brakuje na rynku odżywek zapobiegających obgryzaniu paznokci, co będzie pomocne, jeśli mamy taki nawyk. Wzbogacone są one o substancje o gorzkim smaku, które skutecznie zniechęcają do trzymania palców w ustach, dzięki czemu paznokcie zostaną ocalone przed niszczycielskimi zębami.

Jakie składniki są mile widziane w odżywkach dla paznokci?

Przy wyborze odżywki do paznokci należy mieć na uwadze skład kosmetyku. Jest to kluczowa kwestia, gdyż od rodzaju zastosowanych substancji zależeć będzie skuteczność działania preparatu. Mile widzianymi składnikami są wapń i keratyna, które działają jak wypełniacze. Odpowiadają za uzupełnienie powstałych mikroubytków w płytce paznokcia. Efektem będzie wygładzenie i wzmocnienie paznokci, staną się odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Przy słabo rosnących paznokciach warto wspomóc się ceramidami, krzemionką i żelazem. Tego właśnie potrzebują kruche paznokcie. Jeśli są one przesuszone i łamliwe, pomoże witamina E, F, C i B7. Pierwsza posiada działanie nawilżające, druga wzmacnia płytkę paznokciową, trzecia odżywia i wykazuje działanie ochronne, natomiast ostatnia utwardza paznokcie.

Dobra odżywka do paznokci powinna mieć w swoim składzie nie tylko substancje o działaniu ochronnym i utwardzającym, ale też odżywczym, nawilżającym i nabłyszczającym. Znalezienie takiego kosmetyku nie jest łatwym zadaniem, ale pomocny okazuje się być ranking najlepszych odżywek do paznokci. Warto też skorzystać z porównywarek, opierając się na swoich indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach.

Czego unikać w odżywkach do paznokci?

Mogłoby się wydawać, że w odżywce do paznokci nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji, ale w praktyce wygląda to niestety zupełnie inaczej. Dotyczy to szczególnie tych najtańszych kosmetyków, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Ponownie kłania się dokładne czytanie składu i unikanie odżywek wzbogaconych o niepożądane składniki.

Wystrzegać powinno się tych, które zawierają formaldehyd i jego pochodne, toluen, ftalan dibutylowy, nitrocelulozę, kamforę. Tego typu związki mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i doprowadzić nawet do zatrucia. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystąpieniem nagłych objawów takich jak trudności w oddychaniu, bóle w klatce piersiowej, senność, nudności czy wymioty, mogą być spowodowane używaniem kosmetyku zawierającego wyżej wymienione toksyny.

Nasz ranking odżywek do paznokci odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości i pomoże dokonać najlepszego wyboru, który będzie doskonałą inwestycją w zdrowie Twoich paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here