Roboty Sprzątające Ranking

W tym artykule przygotowaliśmy ranking robotów sprzątających. I chociaż istnieją one na rynku już dobre kilka lat, to dopiero teraz stały się bardzo popularne. Jeżeli masz w domu psa lub kota to problem sierści nie jest Ci obcy, przy dzieciach również jest sporo sprzątania. Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie zakup odkurzacza automatycznego. Jest to świetne rozwiązanie, dla osób które nie mają czasu na ciągłe odkurzanie podłóg, gdy jesteś np. w pracy czy spędzasz czas z rodziną to w tym czasie robot robi to za Ciebie. Zastanawiasz się jaki robot sprzątający kupić? W naszym zestawieniu przygotowaliśmy kilka topowych modeli, porównaliśmy je pod względem parametrów, tak abyś mógł wybrać odpowiedni odkurzacz dla siebie.

Najlepsze Roboty Sprzątające

1. Odkurzacz automatyczny IROBOT ROOMBA 980

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje Roomba 980. Dzięki dedykowanej aplikacji iRobot Home na wszystkie urządzenia mobilne, możesz rozpocząć sprzątanie z każdego miejsca. Wystarczy zdalnie zaprogramować jego pracę na każdy dzień tygodnia. W tej aplikacji nie tylko możesz śledzić cykle sprzątania, ale także nawet zapełnienie pojemnika na śmieci.

Doskonale sprawdza się w przypadku dywanów, jak i twardych podłóg. Jego elastyczne gumowe szczotki dopasowują się do każdej sprzątanej powierzchni. Posiada opatentowaną technologię Dirt Detect. Dzięki specjalnym czujnikom optycznym i akustycznym, odnajduje miejsca najbardziej zabrudzone. Swoją siłę roboczą koncentruje na dokładnym wysprzątaniu tego obszaru.

System nawigacji iAdapt 2.0 używa wydajnego schematu sprzątania. Wraz z czujnikami pomaga to sprzątać wokół mebli i pod nimi. Identycznie poradzi sobie przy listwach przypodłogowych i narożnikach.

Wydajny akumulator pozwala na ciągłe sprzątanie przez 120 minut. Gdy podczas sprzątania bateria będzie prawie wyczerpana, to model Roomba 980 sam odjedzie do stacji ładującej aby podładować baterie. Następnie wróci w dane miejsce, aby dokończyć sprzątanie. Ma wiele pozytywnych opinii, również ze względu na filtr. Wyłapuje on pyłki, roztocza i inne alergeny o rozmiarze 10 mikronów. Reasumując, polecany jest także dla alergików.

2. Robot sprzątający XIAOMI MI

Jest to jeden z najnowszych robotów od Xiaomi. Posiada aż 12 wbudowanych sensorów. Skutkuje to tym, iż bez problemu pokonuje wszystkie przeszkody w Twoim domu. Czujniki to nie tylko omijanie przeszkód. To także tworzenie wirtualnej mapy pomieszczenia. Po udanym sprzątaniu, model ten sam wróci do stacji dokującej.

Przygotowana aplikacja Mi Home, umożliwia za pomocą telefonu lub tabletu sterować robotem. Można tu też zmieniać tryb pracy czy wyznaczyć harmonogram sprzątania. Specjalny silnik bezszczotkowy wraz ze specjalnym układem ssącym, daje mu jeden z najlepszych wyników efektywności w tej klasie odkurzaczy.

Atutem tego urządzenia jest pojemna bateria 5200mAh. Spokojnie wystarcza to na około 2,5 godziny ciągłej pracy.

3. Robot odkurzający IROBOT ROOMBA I7

Model ten korzysta ze specjalnego mapowania pomieszczeń – Imprint. Pozwala mu to na uczenie i mapowanie, dzięki temu określa i wybiera najlepszy sposób na sprzątanie. Zapamiętuje do 10 różnych planów pięter, i zawsze wie którego ma użyć.

Roomba pamięta nazwy pomieszczeń, głosowo możesz powiedzieć: „Roomba posprzątaj kuchnie” i zacznie sprzątać Twoją kuchnie. W każdej chwili możesz decydować, który pokój wymaga czyszczenia powierzchni płaskich. Zarówno wypowiadając komendę, jak i przy pomocy aplikacji iRobot Home.

Gubiąca sierść ulubionego zwierzaka to problem dla wielu właścicieli. Jednak nie dla Roomba I7. Wyjątkowa konstrukcja gumowych szczotek, nie dopuszcza do powstawania kłębków futra. Usunie sierść i brud, nawet z dywanów. Jedna szczotka luzuje a druga kręci się w przeciwnym kierunku by wyciągnąć i zassać zanieczyszczenia do pojemnika. Ten zaś jest zmywalny, więc w razie potrzeby wystarczy opróżnić brud do kosza a sam pojemnik umyć pod bieżącą wodą.

4. Robot mopujący BRAAVA 390T

Model ten wyróżnia to, iż posiada dwa tryby pracy. Mopuje zarówno na mokro, jak i na sucho, dzięki czemu podłoga jest nieskazitelnie czysta. Dzięki nawigacji NorthStar czyści wszystkiego rodzaju podłogi twarde. Ma tryb zamiatania, przy użyciu suchej ściereczki wytrze kurze, brud, włosy i sierść. Tryb czyszczenia na mokro zadba o wytarcie wszystkich zabrudzeń.

Na mokro posprząta powierzchnię do około 32m2. Gdy podłoga jest bardziej zabrudzona, to oczywiście można wstrzymać jego pracę, aby wymienić ściereczkę na czystą. Następnie wystarczy wznowić mopowanie w tym samym miejscu gdzie przerwaliśmy sprzątanie.

Ma specjalny zderzak z czujnikiem dotykowym. Zawsze przed każdym dojazdem do jakiejkolwiek przeszkody, robot zwalnia i dotyka np. Twój mebel. Takie rozwiązanie zapewnia, że żaden stały obiekt w Twoim mieszkaniu, nie zostanie uszkodzony. Model ten działa bardzo cicho, więc nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu domowników. Warto jednak podkreślić, że jest to robot do powierzchni twardych, czyli np. płytki, drewno itp. Omija on wszelkiego rodzaju dywany, chodniki.

5. Robot sprzątający IROBOT ROOMBA S9+

Nasz ranking zamyka kolejny bardzo dobry robot sprzątający Irobot Roomba S9+. Model dla osób wymagających, dla tych którzy chcą zapomnieć o sprzątaniu przez kilka tygodni. Dlaczego? Ponieważ ten robot, poza tym że sprząta to dodatkowo jeszcze sam opróżnia brud z pojemnika w specjalnej stacji ładującej.

Wszystkie śmieci gromadzone są w specjalnym worku, w którym mieści się około 30 pojemników robota. Tym samym nie musisz myśleć o odkurzaniu przez kilka tygodni.

Jeden z lepszych wyborów dla posiadaczy zwierząt. Dokładnie czyści wszelkie zakamarki, narożniki. Wysoka moc ssąca wraz ze specjalnymi szczotkami zbierają wszystkie zabrudzenia. Podobnie jak w przypadku modeli Roomba I7 możesz nim sterować głosowo, lub za pomocą rozbudowanej aplikacji na smartphony. Niestety urządzenie nie należy do najtańszych.

Przewodnik kupującego

Różnice między tradycyjnym odkurzaczem a automatycznym

W normalnym domowych odkurzaczach mamy samo urządzenie do którego podłączony jest plastikowy wąż i rura, na końcu której jest odpowiednia końcówka do zasysania. Mamy też zazwyczaj worek w którym gromadzi się zebrany kurz i odpady. Oczywiście za każdym razem odkurzanie wykonujemy od początku do końca sami.

W robocie automatycznym jest zupełnie odwrotnie. Są one inteligentne i w przeważającej części, autonomiczne. Wyposażone są w szereg czujników, laserów, mają płyty główne a nawet Wi-Fi. Po prostu nie trzeba z nimi ciągle współpracować. Jedynie na początku podczas mapowania, ewentualnie też można położyć krzesła do góry nogami na stół, gdy pracują.

Większość z nich wyposażona jest w stacje ładujące, do których same wracają by naładować akumulator. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsce w domu, łatwo dostępne dla robota. Jeżeli podczas sprzątania będzie mało energii aby je skończyć, to odkurzacz wróci do stacji i naładuje odpowiedni poziom aby wrócić w miejsce przerwy i dokończyć sprzątanie. Można także ustawić odpowiedni harmonogram pracy, czyli kiedy ma się robot wybudzić i sprzątać, np. w czasie kiedy Ty jesteś w pracy. Nasza ingerencja jest tu minimalna, czasem trzeba tylko opróżnić pojemnik na odpady. Wiele robotów ma także filtry HEPA, które to zapobiegają rozprzestrzenianiu się alergenów w powietrzu.

2 KOMENTARZE

    • Dla nas Roomba I7 też okazała się dobrym wyborem 🙂 Dokładnie odkurza, nawet dywany. Dobrze odnajduje się w całym mieszkaniu. Meble też przy nim nie cierpią z powodu obijania, delikatnie do nich dojeżdża 🙂 Aplikacja na telefon też przydatna 🙂 Też polecamy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here