Antena Pokojowa TV Ranking

Dobra antena pokojowa – jaką wybrać?

Telewizja analogowa została ostatecznie wyłączona kilka lat temu, co na wielu z nas wymusiło zakup specjalnego dekodera DVB-T. Wiązało się to jednocześnie z użytkowaniem odpowiedniej anteny. Możemy korzystać z tradycyjnych zewnętrznych anten, które są wskazane w przypadku kiedy to nadajnik jest dość daleko natomiast w przypadku sytuacji gdzie do nadajnika mamy blisko i duża siła sygnału nie jest specjalnie wymagana możemy skorzystać z anteny pokojowej. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy ciągnąć kabli, tym samym wiercić dziury w murach czy oknach aby podłączyć telewizor.

Na działanie wewnętrznej anteny wpływ może mieć np. grubość muru, meble w pokoju gdzie ma znajdować się antena a także wielkość okien. Lepsze modele posiadają również dodatkowo wzmacniacz co również poprawia jakość sygnału. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku kiedy to mieszkamy dość daleko od nadajnika DVB-T i jednocześnie nie ma możliwość instalacji anteny zewnętrznej. Wzmacniacz pomaga również w przypadku gdy w domu czy mieszkaniu są więcej niż jeden telewizor, wtedy nawet przy kilku gniazdkach czy rozgałęźniku dobra jakość sygnału nie powinna ulec zmianie.

Przy zakupie na pewno należy zwrócić uwagę na zakres częstotliwości. Dobrym wyborem
będzie antena szerokopasmowa, odbiera ona zakres UHF (częstotliwość 30-300MHz).
Ponieważ mogą one odbierać sygnał z kilku kierunków nie wymagają ustawiania tak jak to bywa w przypadku anten kierunkowych. Anteny szerokopasmowe są polecane dla osób które zamieszkują tereny blisko lasów, wieżowców.

Szukając najlepszej anteny tv należy sprawdzić czy posiada dobry kabel koncentryczny. Dobry, nie za długi kabel ma również istotny wpływ na jakość odbieranego sygnału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here