Antena Pokojowa TV Ranking

Najlepsza antena pokojowa (wewnętrzna) – jaką wybrać? Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę. Prezentujemy ranking TOP 5 anten do odbioru naziemnej telewizji.

Telewizja analogowa została ostatecznie wyłączona kilka lat temu, co na wielu z nas wymusiło zakup specjalnego dekodera DVB-T. Wiązało się to jednocześnie z użytkowaniem odpowiedniej anteny.

Możemy korzystać z tradycyjnych zewnętrznych anten, które są wskazane w przypadku, kiedy to nadajnik jest dość daleko. Natomiast w sytuacji gdzie do nadajnika mamy blisko i duża siła sygnału nie jest specjalnie wymagana możemy skorzystać z anteny pokojowej. Gdy odbiornik znajduje się w nieco większej odległości przyda się antena ze wzmacniaczem.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy ciągnąć kabli, tym samym wiercić dziury w murach czy oknach, aby podłączyć telewizor.

Najlepsze Anteny Pokojowe Do DVB-T: Tabela Rankingowa

Antena SONUS TV

Pierwszą propozycją w naszym rankingu jest antena Sonus Tv. Jej bardzo dobre parametry oraz pozytywne opinie użytkowników sprawiły, że umieściliśmy ją na pierwszym miejscu.

Jest to świetna antena, która polecana jest w wielu sklepach RTV.

Sonus TV to urządzenie ze wzmacniaczem sygnału, a maksymalne wzmocnienie wynosi 40 dB.  Użytkownik może oczywiście w dowolnym momencie, według potrzeby regulować. Antena jest zasilana na dwa sposoby, tradycyjnie do prądu lub za pomocą specjalnego zasilacza.

Wielu klientów chwali ten produkt. Wystarczy ustawić go w dobrym miejscu i w dobrym kierunku i otrzymamy dobry sygnał, nawet gdy mieszkamy na pierwszym piętrze, a w około są same wysokie zabudowania.

Antena ta służy do odbioru analogowej i cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Produkt ma ładny wygląd, który w połączeniu z czarnym kolorem z powodzenie wpasuje się w każde pomieszczenie.

Antena MACLEAN MCTV-963

Drugim modelem w naszym zestawieniu jest Maclean Energy MCTV-963. Jest to antena 2 w 1 ponieważ możemy tu odbierać zarówno sygnał telewizji cyfrowej oraz sygnałów FM, co w prostym języku oznacza, że możemy oglądać telewizję i równie dobrze słuchać radia. W zestawie otrzymamy wzmacniacz SMD, który pomaga w odbiorze dużej ilości programów telewizyjnych. Oczywiście tak jak w przypadku modelu prezentowanego wyżej tu również przyszły właściciel może regulować wzmocnienie. Posiada dwie antenki co dodatkowo poprawia jakość odbieranego sygnału – odbiór wielokierunkowy. Sam montaż jest bardzo prosty i zajmuje maksymalnie kilka minut. Wygląd też jest bardzo atrakcyjny więc nie powinien on przeszkadzać w wystroju pomieszczenia z telewizorem.

Antena EMOS BEN HDC3

Pokojowa antena HDC3 przystosowana jest do bardzo dobrego odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, zarówno DVB-T jak i DVB-T2. Kupując ten produkt otrzymamy dobrej jakości obraz bez zbędnych zakłóceń.

W wyposażeniu ze wzmacniaczem o niskich szumach, o wzmocnieniu 46 dBi. Model ten przystosowany jest do odbioru sygnału Full HD. Jeżeli jesteś fanem podróżowania, masz kamper i telewizor to ta antena powinna sprawdzić się w każdych warunkach.

Ma bardzo prosty wygląd, który nie zwraca na siebie uwagi, jak to często bywa w przypadku modeli siatkowych. Prostokątna czarna obudowa sprawia, że jest to wygląd uniwersalny, który dopasuje się do każdego otoczenia.

Antena DPM HP22

Dobra antena pokojowa powinna mieć wzmacniacz, również w przypadku tego modelu tak jest. Model DPM HP22 ma wzmocnienie sygnału, którego maksymalna wartość wynosi 29 dB. Spokojnie wystarczy to do oglądania telewizji w mieście, gdzie są gęste i wysokie zabudowania a także w mniejszych miejscowościach gdzie nadajnik jest oddalony o kilka kilometrów. Spokojnie odbierzemy sygnał z każdego dostępnego obecnie multipleksu. Można znaleźć wiele pochlebnych opinii na jej temat, przykładowo w jednym przypadku kilka modeli nie dawało rady w pewnych warunkach, dopiero po zakupie DPM HP22 sygnał był taki jaki być powinien od samego początku.

Jak wiadomo opinie innych są bardzo istotne więc warto przyjrzeć się temu produktowi. Jest ona solidnie wykonana, ma ładny design i co dla wielu ważne jest ona jedną z najtańszych anten pokojowych obecnie dostępnych na rynku.

Antena PHILIPS SDV 5120/10

Znana marka Philips również przygotowała bardzo dobrą propozycję anteny wewnętrznej. Model SDV 5120/10 posiada wzmocnienie sygnału o ulepszonej funkcji filtrowania szumów. Mamy tu możliwość regulacji stopnia wzmocnienia, zapewnia to lepszy odbiór kanałów cyfrowych. Produkt ten zasilany jest prądem przemiennym 230-240 V lub jeżeli zajdzie taka potrzeba to również jest tu możliwość zasilania prądem stałym 12 V, przydatne jest to w podróżach, w kamperze czy na łódce. Philips zadbał również aby produkt był ładny i kompaktowy.

Poradnik kupującego

Jaką antenę pokojową wybrać?

Na działanie wewnętrznej anteny wpływ może mieć np. grubość muru, meble w pokoju gdzie ma znajdować się antena, a także wielkość okien.

Lepsze modele, to też te ze wzmacniaczem poprawiającym jakość sygnału. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku kiedy to mieszkamy dość daleko od nadajnika DVB-T i jednocześnie nie ma możliwość instalacji anteny zewnętrznej. Wzmacniacz pomaga również w przypadku gdy w domu czy mieszkaniu są więcej niż jeden telewizor, wtedy nawet przy kilku gniazdkach czy rozgałęźniku dobra jakość sygnału nie powinna ulec zmianie.

Przy zakupie na pewno należy zwrócić uwagę na zakres częstotliwości. Dobrym wyborem będzie antena szerokopasmowa, odbiera ona zakres UHF(częstotliwość 30-300MHz). Ponieważ mogą one odbierać sygnał z kilku kierunków nie wymagają ustawiania tak jak to bywa w przypadku anten kierunkowych. Anteny szerokopasmowe są polecane dla osób które zamieszkują tereny blisko lasów, wieżowców. Szukając najlepszej anteny tv należy sprawdzić czy posiada dobry kabel koncentryczny. Dobry, nie za długi kabel ma również istotny wpływ na jakość odbieranego sygnału.

W naprawdę trudnych lokalizacjach, gdzie są mocne przeszkody jak wysokie drzewa i budynki, najlepiej sprawdzi się antena szerokokątna, która odbierze sygnał z odbicia.

Podsumowanie

Staraliśmy się wybrać dla Was wyłącznie produkty, które zasługują na miano: najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. W tym artykule przetestowane zostały anteny, które będą blisko Twojego telewizora, zarówno te standardowe anteny, które łączą się z nim tylko i wyłącznie za pomocą kabla koncentrycznego, jak i te dodatkowo wzmacniane. Sprawdzaliśmy je z różnych stron, ile kanałów może znaleźć dana antena, czy jest prosta w konfiguracji, czy utrzymuje dobry sygnał, a także wygląd aby nie odstraszał a przyciągał uwagę.

Nawet jeśli współczesne anteny są bardziej niezawodne niż te starsze modele, to również i one mogą być niestabilne. Odległość od wież nadawczych jest istotna, ale tak samo jest w przypadku umieszczenia anteny, miejsca w domu i tego, co jest wokół niego. W związku z tym Twoje wrażenia mogą różnić się od naszych i może być konieczne eksperymentowanie z lokalizacją, aby efekty końcowe były dla kupującego satysfakcjonujące. To najlepsze anteny telewizyjne do wnętrz, które testowaliśmy do tej pory i gdy tylko pojawią się nowe lepsze anteny to na pewno dodamy je do naszego rankingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here