Słuchawki Do Biegania – Ranking i Opinie 2020

Wiele osób umila sobie bieganie i spacery słuchając muzyki, audiobooków lub podcastów. Do tego celu niezbędne są dobrej jakości słuchawki, przystosowane do używania ich w trakcie ruchu. Jednak jak wybrać dobre słuchawki do biegania? Warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów, by słuchawki był wygodne, trwałe, funkcjonalne i dostarczały dźwięk o odpowiedniej jakości. Czym się kierować podczas wyboru słuchawek? Poniżej doradzamy oraz prezentujemy ranking najlepszych słuchawek do biegania.

Kształt słuchawek do biegania

Pierwszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest kształt słuchawek. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje słuchawek, jeśli chodzi o tę kwalifikację. Pierwszy z nich to słuchawki nauszne. Oznacza to, że przykrywają one część lub całość małżowiny usznej. Słuchawki tego typu będą wygodne podczas biegania tylko wtedy, gdy będą dobrze trzymać się głowy.

Zapewniany przez nie dźwięk może nie być dokładny, gdyż ze względu na ruch i konstrukcje słuchawek, do naszych uszu może przedostawać się dźwięk z otoczenia. Dla niektórych może być to plusem, gdyż chroni przed szkodliwym i długotrwałym działaniem dźwięku, a także pozwala słyszeć odgłosy niebezpieczeństwa, np. nadjeżdżający samochód.

Drugi rodzaj słuchawek to te douszne, czyli wkładane bezpośrednio do ucha. Gwarantują one dokładniejsze kierowanie dźwięku wprost do ucha. Doznania słuchowe są lepsze, nawet podczas intensywnego ruchu. Rozmiar słuchawek można dopasować do wielkości ucha kupującego.

Rodzaj podłączenia słuchawek

Jeśli planujemy zakup słuchawek do biegania, należy zastanowić się także, jaki sposób podłączenia wybierzemy. Można zdecydować się na słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Są one dostępne zarówno w formie słuchawek nausznych, jak i dousznych. Plusem słuchawek bezprzewodowych jest fakt, że kabel nie plącze się nigdzie podczas uprawiania sportu, ani nie ogranicza ruchów.

Jednak ich minusem mogą być występujące czasem problemy z połączeniem, a także niższa jakość dźwięku w porównaniu ze słuchawkami podłączonymi do odtwarzacza za pomocą kabla. Ten drugi rodzaj daje znacznie lepszą jakość dźwięku, jednak należy liczyć się z faktem, że może ograniczać swobodę ruchu. Przed wyborem należy zatem zastanowić się, czy cenimy sobie bardziej czysty, realistyczny dźwięk czy wygodę podczas biegania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru słuchawek?

Przygotowując się do kupna słuchawek, warto sprawdzić także inne parametry, od których może zależeć sposób działania i użytkowania słuchawek. Do najważniejszych cech, które trzeba wziąć pod lupę, należą:

– Moc słuchawek — to parametr, który powinien być dopasowany przede wszystkim do oczekiwań użytkownika i sposobu korzystania ze słuchawek. Im bardziej zależy nam na jakości i głośności, tym powinna być ona wyższa. Moc różni się w zależności od modelu i rodzaju. Słuchawki douszne mają moc w granicach 15 mW, a douszne 100 – 200 mW.

– Wodoodporność — wielu sportowcom i fanom biegania nie przeszkadza nawet deszczowa i chłodna pogoda. W takich przypadkach bez wątpienia należy rozważyć zakup słuchawek wodoodpornych. Dzięki temu słuchawki posłużą dłużej i będzie można używać ich podczas każdej pogody.

– Pasmo przenoszenia, czyli parametr odpowiedzialny za częstotliwość dźwięku. W dobrych słuchawkach powinien oscylować w przedziale od 12 000 do 39 000 Hz.

Dodatkowe funkcje

Kolejną ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są funkcje dodatkowe. W tej kwestii koniecznie trzeba kierować się własnymi preferencjami i zwyczajami. Wynika to z tego, że każdy użytkownik będzie oczekiwał od słuchawek czegoś innego. Do dodatkowych opcji można zaliczyć m.in. sposób sterowania za pomocą pilota, czy też pulsometr. Dzięki temu ostatniemu będzie można śledzić swój puls w miarę kolejnych treningów. Takie pulsometry są tak samo skuteczne, jak te w zegarkach i stają się coraz bardziej popularne. Niektórzy użytkownicy zwracają także uwagę na wygląd, design słuchawek. W tych kwestiach najlepiej kierować się własnym gustem.

Gdzie sprawdzić, czy słuchawki do biegania się sprawdzają?

Największą kopalnią wiedzy na temat produktów i usług jest przede wszystkim internet. Pozwala on przede wszystkim na poznanie parametrów produktu. Czasem to jednak nie wystarcza. Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej o słuchawkach, opiniach ekspertów i zwykłych użytkowników, warto sprawdzić:
– Rankingi — każdy ranking to także swoiste porównanie wszystkich pozycji. Można zapoznać się z informacjami na temat parametrów technicznych. Wiele z nich opartych jest także na indywidualnych doświadczeniach i testach osób sporządzających dane rankingi.
– Opinie użytkowników w sklepach internetowych — to prawdziwa kopalnia wiedzy. Informacji i spostrzeżeń użytkowników nie zastąpi żaden, nawet najbardziej wyczerpujący opis techniczny.
– Opinie rodziny i znajomych — przed zakupem można zapytać znajome osoby, co przetestowały, czego używają, co się sprawdziło, a co odradzają. Poczta pantoflowa bywa niezastąpiona.

Podsumowując, zakup słuchawek nie jest wcale takim trudnym zadaniem. Wystarczy dobrze się do niego przygotować i zrobić skrupulatny research.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here