Sokowirówki Ranking

Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu napojów kolorowych. Znajdziemy nawet takie, na których jest napisane, że powstały w stu procentach z owoców. Wystarczy jednak zapoznać się z ich składem, aby szybko przekonać się o tym, jak niewiele ma to wspólnego z prawdą. W gotowych sokach znajduje się masa przeróżnych dodatków chemicznych, które nie są obojętne dla naszego organizmu. Obfitują one w cukier i to nie ten pochodzący z naturalnego źródła, czyli z owoców. Producenci nie oszczędzają na jednym – ilości dodawanego do napojów cukru rafinowanego. Można nawet powiedzieć, że pijemy zabarwioną, posłodzoną wodę. Łatwo będzie się domyślić, że ze zdrowiem nie ma to niczego wspólnego. Dużo korzystniej będzie robić sobie własne soki, w swoim domowym zaciszu, co może być niezwykle proste, jeśli zainwestujemy w sokowirówkę. Jaką sokowirówkę wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych sokowirówek.

Dlaczego warto używać sokowirówki na co dzień?

Jeśli zdrowie nasze i naszych bliskich nie jest nam obojętne, warto przyjrzeć się temu, co wlewamy do swojego przełyku. Owocowe soki z całą pewnością są przepyszne, ale te stojące całymi miesiącami na sklepowych półkach niewiele mają wspólnego ze zdrowiem. Ten kto chociaż raz miał okazję spróbować świeżo wyciśniętego soku, doskonale wie, że nie ma on sobie równych. Napoje z kartonika pod względem smakowym i zapachowym są znacznie gorsze. Czas najwyższy zainwestować w sokowirówkę, dzięki której możliwe stanie się codzienne przygotowywanie świeżych, ulubionych napojów. Od nas zależeć będzie to, z czego zostanie zrobiony sok, w jakich proporcjach. Do wyboru mamy szereg warzyw i owoców, łącznie z ziołami. Dobrej jakości urządzenie do robienia soku posłuży nam przez wiele lat. Jest to świetny sposób na zdrowe soki dla całej rodziny, co wpłynie korzystnie na stan ich zdrowia i samopoczucie.

Sokowirówka jest urządzeniem dla każdego, przyda się niezależnie od wieku czy stosowanego modelu żywieniowego. Świeże soki uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli, łącznie ze seniorami. Wszędzie mówi się o tym, aby codziennie sięgać po kilka porcji warzyw i owoców w formie nieprzetworzonej. Trudno jednak czasem wcielić tą zasadę w życie, spożywając takie ilości produktów. Sokowirówka wydobywa z warzyw i owoców wszystko co w nich najlepsze. Sok stanowi wobec tego bombę witaminowo-mineralną. Jest to dużo lepsze niż sztuczna multiwitamina z apteki. Przy niektórych dolegliwościach niemożliwe jest spożywanie na surowo owoców, szczególnie warzyw, dlatego zakup sokowirówki będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba martwić się o żadne problemy trawienne. Substancje odżywcze zawarte w świeżo wyciśniętym soku są najlepiej przyswajane przez organizm, odżywają go i wzmacniają układ odpornościowy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki?

Przeglądając ranking sokowirówek, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Znaczenie ma moc urządzenia, która jest ściśle związana z wydajnością jego pracy. Nie warto zawracać sobie w ogóle głowy modelami o mocy poniżej 500 W. Istotny jest otwór wsadowy, przez który to wkłada się surowce do wyciśnięcia z nich soku. Im jego średnica będzie większa, tym szybciej i wygodniej będzie przygotować sok. Możliwe stanie się wkładanie większych kawałków warzyw i owoców, bez tracenia czasu na ich rozdrabnianie. Dalej mamy regulację prędkości sokowirówki. Winna ona mieć co najmniej dwa tryby, czyli do twardych warzyw i dużo bardziej miękkich owoców. Na uwadze powinno się mieć również pojemność zbiornika na pulpę i pojemnika na sok. Jeśli nie chcemy co chwilę opróżniać tych zbiorników, warto wybrać te o większej pojemności.

Przygotowanie soku to jedno, ale po skończeniu wyciskania trzeba jeszcze umyć urządzenie, co może być nie lada wyzwaniem. Warto wobec tego zwrócić uwagę na kwestię czyszczenia sokowirówki. W nowoczesnych modelach producenci zadbali o to, aby czyszczenie było stosunkowo łatwe i szybkie. Podczas ich wybierania należy przyjrzeć się jakości wykonania. Chodzi tutaj o to, z czego i jak zostały zrobione poszczególne elementy urządzenia. Wszystko to przekłada się na jego wytrzymałość i żywotność. Istotne będzie też to, czy sokowirówka zapewnia bezpieczne użytkowanie. Powinna być wyposażona w rożnego typu zabezpieczenia, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci i mogą mieć dostęp do urządzenia. Głośność pracy także jest znaczącym parametrem. Nie jest to cicho pracujące urządzenie, ale niektóre modele potrafią bardzo hałasować, co może być mocno uciążliwe. Zaleca się zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki na producenta i wybrać urządzenie renomowanej marki, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Na uwadze powinno się mieć również dodatkowe funkcje. Im będzie ich więcej, tym cena urządzenia bardziej wzrośnie.

Dodatkowe funkcje sokowirówek

Sokowirówki mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Niektóre z nich będą zbędne, dlatego najpierw należy określić swoje potrzeby i oczekiwania względem urządzenia. W zależności od wybranego modelu sokowirówka może posiadać funkcję samooczyszczenia, separator piany, funkcję regulacji gęstości soku, blokadę kapania, funkcję miękkiego startu, technologię QuickClean, funkcję blendera kielichowego, wyświetlacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here