Suszarki Do Włosów Ranking

Suszarka nie jest niezbędnym elementem wyposażenia w łazience, gdyż włosy wyschną samoczynnie prędzej czy później. Nie każdy ma jednak czas czy ochotę czekać, tym bardziej w przypadku długich włosów. Jest to bardzo praktyczny sprzęt do codziennego użytku, dzięki któremu możliwe staje się zaoszczędzenie czasu. Co więcej, suszarka służy też do stylizacji włosów, dzięki niej można wyczarować na głowie przeróżne fryzury. Suszarki powstały po to, aby ułatwić i uprzyjemnić nam życie, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości urządzenie. Obecnie możemy liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie. W wyborze z pewnością pomoże ranking najlepszych suszarek na rynku. Znając swoje potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe, można przejść do zapoznania się z dostępnymi ofertami.

Na jaki rodzaj suszarki się zdecydować?

Zanim przejdziemy do przeglądania modeli konkretnych suszarek, trzeba najpierw zdecydować się na rodzaj urządzenia. Wyróżnić można suszarki do domowego użytku, modele profesjonalne i suszarki turystyczne. Pierwsze dotyczą sztandarowych urządzeń, których można używać na co dzień. Ceny są mocno zróżnicowane i zwykle idą w parze z jakością. Zasada jest taka, że im suszarka jest tańsza, tym do jej produkcji sięgnięto po słabszej jakości materiały. Na próżno będzie też spodziewać się dodatkowych funkcji i bogatego wyposażenia. Dużo droższe są suszarki profesjonalne, które przeznaczone są przede wszystkim do salonów fryzjerskich. Wymaga się od nich dużej wytrzymałości. Jeśli zależy nam na takim urządzeniu, z wydłużoną żywotnością, warto rozważyć zakup suszarki profesjonalnej. Ma ona większe wymiary i długi przewód, do zestawu dołączonych jest też sporo końcówek do modelowania włosów. Mamy jeszcze suszarki turystyczne, które są relatywnie tanie. Tego typu urządzenia mają mniejszą moc, ale są bardzo praktyczne w trasie – lekkie, ze składaną rączką. Można je z łatwością schować do torby, zajmują niewiele miejsca.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie suszarki?

Zakup pierwszej lepszej suszarki do włosów nie jest najlepszym pomysłem, jeśli rzeczywiście chcemy być zadowoleni z jej użytkowania. Określenie swoich potrzeb i oczekiwań to podstawa. To właśnie na tym należy oprzeć swoje poszukiwania, zawężając kryteria i skracając czas potrzebny na znalezienie dla siebie najlepszego modelu. Na uwadze należy mieć moc urządzenia, siłę nawiewu, regulację temperatury.

• Zasada jest taka, że im moc suszarki jest większa, tym można liczyć na szybsze suszenie. Minimalna moc wynosi 1000 W, ale można dostać modele o mocy do aż 2300 W. W przypadku doboru optymalnej mocy urządzenia warto mieć na uwadze długość i gęstość swoich włosów. Nie ma sensu kupować drogiego sprzętu o dużej mocy, jeśli nie będziemy mieć nawet okazji do wykorzystania w pełni jego możliwości. Przy włosach krótkich wystarczy suszarka o mocy do 1400 W. Z kolei do włosów dłuższych, gęstych i grubych zaleca się wybrać mocniejszy sprzęt, czyli suszarkę o mocy powyżej 1600 W.
• Dostępne na rynku suszarki do włosów różnią się stopniem regulacji siły nawiewu powietrza. Standardowe modele mają dwustopniowe przełączniki prędkości nawiewu, ale można dostać też takie z czterostopniową regulacją. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż można samodzielnie wybrać dla siebie najbardziej optymalną w danym momencie siłę nawiewu. Inna prędkość potrzebna jest w przypadku bardzo mokrych włosów niż tylko wilgotnych. Nadmuchem o konkretnej mocy można też wymodelować włosy zgodnie z preferencjami.
• W suszarkach można regulować też temperaturę. Oczywiście nie w każdym urządzeniu jest taka funkcja. Zakres regulacji temperatury może być 2-4 stopniowy. Jeśli spieszymy się i chcemy szybko wysuszyć bardzo mokre włosy, można włączyć suszarkę na pełną moc i ustawić najwyższą temperaturę. Z kolei do podsuszenia wilgotnych i delikatnych włosów warto obniżyć temperaturę nawiewu. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być suszarka z nawiewem zimnego powietrza, co nie niszczy włosów, ale zamyka jego łuski i sprawia, że kosmyki stają się gładkie. Chłodne powietrze doskonale nadaje się do wymodelowania fryzury.

Jakie funkcje może mieć nowoczesna suszarka do włosów?

Obecnie producenci prześcigają się w dodawaniu przeróżnych funkcji do swoich urządzeń, aby stały się one bardziej praktyczne i atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy. Niektóre z nich nie są niezbędne, ale z pewnością przydatne i dające wiele nowych możliwości. Wspomniana wcześniej regulacja nawiewu i temperatury to podstawa, ale mówić można też o funkcji jonizacji, dyfuzorze, czujniku nawilżenia,

• Suszarka z funkcją jonizacji przyda się osobom, które chcą pozbyć się problemu z elektryzującymi się włosami. Urządzenie generuje jony ujemne, które pozwalają na uzyskanie gładszych i bardziej błyszczących włosów, a wszystko to dzięki zamknięciu ich łusek. Dużo łatwiej jest układać włosy, które zostały potraktowanie suszarką z jonizacją.
• Dyfuzor idealnie nadaje się do modelowania włosów. Za pomocą konkretnej nakładki możliwe staje się nadanie włosom objętości, uniesienie ich od samej nasady, zrobienie loków czy fal.
• W profesjonalnych suszarkach można szukać funkcji w postaci czujnika nawilżenia na podczerwień. Jaki jest w tym cel? Urządzenie podczas pracy kontroluje poziom nawilżenia włosów, dopasowując automatycznie najbardziej optymalną temperaturę powietrza. Jest to świetna opcja, jeśli zależy nam na szybkim i bezpiecznym suszeniu włosów, bez martwienia się o ich przesuszenie.

Dodatkowe elementy wyposażenia

W zestawach suszarek do włosów mogą znajdować się wielorakie elementy dodatkowe. Przykładem jest koncentrator powietrza, czyli wąska końcówka pozwalająca na szybsze i efektywniejsze wysuszenie konkretnego obszaru. Za pomocą takiej końcówki możliwe staje się delikatne wyprostowanie włosów bez sięgania po prostownicę. Kolejną opcją jest końcówka spin curls do zakręcania włosów. Jest to alternatywa dla lokówek i suszarko-lokówek. W zestawie może znajdować się nakładka prostująca czy filtr do suszarki, chroniący przed wnikaniem zanieczyszczeń. Innowacyjne suszarki do włosów mogą nie tylko suszyć kosmyki, ale też je pielęgnować. Takie możliwości oferują modele wyposażone w specjalne powłoki na otworze wylotowym urządzenia. Powłoki ceramiczne pozwalają na równomierne suszenie włosów, bez efektu punktowego ich przegrzewania. Powłoka turmalinowa redukuje elektryzowanie się włosów, a keratynowa wygładza i wzmacnia je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here