Szlifierka Do Gładzi – Ranking i Opinie 2020

W przypadku prac remontowo-budowlanych nieocenionym elementem wyposażenia okazuje się być szlifierka do gipsu. To właśnie dzięki temu profesjonalnemu sprzętowi możliwe staje się bezpyłowe szlifowanie ścian i sufitów. Jeśli komuś zależy na zredukowaniu do minimum zapylenia pomieszczeń w trakcie wykonywanych prac, wyposażenie się w szlifierkę do gipsu będzie idealnym wyborem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń, dzięki czemu można dobrać model dostosowany do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Przy wyborze tego sprzętu należy mieć na uwadze to, jak często będzie użytkowany i do jakiego rodzaju powierzchni. Urządzenie powinno mieć odpowiednio dużą moc i powierzchnie do szlifowania, ale nie może być zbyt ciężkie, bo utrudni to jego użytkowanie.

Jaką żyrafę do gładzi wybrać?

Wystarczy przejrzeć ranking najlepszych szlifierek do gipsu, aby przekonać się, jak szeroki wachlarz wyboru mamy. Bogactwo i różnorodność asortymentu z pewnością jest plusem, ale czasem może stać się też minusem. Trudno jest zdecydować się na konkretny model urządzenia przy tak rozbudowanej ofercie. W tym celu zostały właśnie stworzone rankingi i porównywarki, których zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie podjęcia decyzji. Dla jednych odpowiednia będzie żyrafa do gładzi, drugim bardziej przyda się szlifierka mimośrodkowa, a dla innych najbardziej praktyczny okaże się być model oscylacyjny. Najpopularniejsza jest żyrafa do gładzi, wyposażona w dodatkowy teleskopowy wysięgnik. Za jego pomocą możliwe staje się komfortowe wykańczanie nie tylko ścian, ale też sufitów. Znika konieczność sięgania po drabinę, co jest dużym udogodnieniem, szczególnie przy długotrwałych pracach remontowo-budowlanych.

Do wykonywania niewielkich prac wystarczy zakup szlifierki mimośrodowej. Poradzi sobie z wygładzeniem różnego rodzaju powierzchni. Tego typu urządzenia posiadają tarczę, której średnica ma co najmniej 150 mm, a oscylacja może wynieść do nawet 26 tysięcy obrotów na minutę. Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego efektu wygładzenia szlifowanej powierzchni, należy wybrać jak największą oscylację tarczy. Na dokładność szlifowania wpływ ma również odchylenie tarczy od własnej osi, co ma miejsce właśnie w szlifierkach mimośrodowych. W sprzedaży znajdują się modele oscylacyjne, które nie są jednak polecane ze względu na problem z dużym zapylaniem pomieszczeń podczas pracy. Nawet jeśli producent wyposaży swoje urządzenie w specjalny system odsysania zanieczyszczeń, inwestycja w taki sprzęt jest mało opłacalna ze względu na bardzo wysokie ceny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki do gipsu?

Decydując się na zakup szlifierki do gipsu, należy w pierwszej kolejności określić, jakie ma być przeznaczenie tego urządzenia, czyli do czego dokładnie chcemy je wykorzystywać. Znaczenie ma nie tylko zakres pracy sprzętu, ale też częstotliwość korzystania z niego. Przebierać można zarówno wśród standardowych modeli do amatorskiego użytku, jak również w urządzeniach profesjonalnych, do bardziej wymagających prac. Dla początkujących wystarczy podstawowy model szlifierki, pozwalający na samodzielne przeprowadzenie prac remontowych. Nie trzeba kupować specjalistycznego, drogiego sprzętu, skoro i tak nie będziemy w stanie wykorzystać w pełni jego możliwości. Będzie to zbędny wydatek. Dobrej jakości żyrafy do gładzi, których zakup nie nadwyręży budżetu, mają w swojej ofercie marki takie jak Pansam czy Dedra. Trzeba pamiętać o tym, że szlifierka musi mieć odpowiednio dużą moc. W przeciwnym razie niemożliwe stanie się sprawne prowadzanie prac remontowych. Modele profesjonalne mogą być używane przez wiele godzin, nie sprawiając żadnych problemów. Odpowiednio duża moc przekłada się na bezawaryjną pracę nawet w przypadku twardego materiału. Istotna będzie też duża stopa w urządzeniu, co przełoży się na szybszą i sprawniejszą pracę. Oczywiście nie może ona być zbyt duża, co zwiększy mocno całkowitą wagę urządzenia i jego rozmiar.

Niezależnie od wybranego modelu szlifierki urządzenie musi być wyposażone w system odsysania pyłu. Uwagę powinno się zwrócić także na wielkość worka, do którego będą odprowadzane zanieczyszczenia. Sprawdzić trzeba to, czy sprzęt może zostać podłączony do odkurzacza przemysłowego, co znacznie ułatwia pracę. Nie chodzi tutaj jedynie o wygodę, ale przede wszystkim o zdrowie, gdyż znajdujący się w powietrzu pył ma negatywny wpływ na pracę układu oddechowego. Wdychanie go może przyczynić się nawet do wystąpienia pylicy. Jeśli nie uśmiecha nam się bezustannie wchodzić i schodzić z drabiny podczas wygładzania ścian i sufitu, należy zaopatrzyć się w szlifierkę wyposażoną w teleskopowy wysięgnik. Pracowanie przez kilka godzin z podniesionymi do góry rękoma z całą pewnością byłoby bardzo uciążliwe. Nie ma wówczas mowy o efektywności. Szlifierki mogą mieć też wymienne głowice – trójkątne, okrągłe. Za ich pomocą możliwe jest dotarcie do każdego miejsca, łącznie z problematycznymi narożnikami i różnymi załamaniami. Dobierając odpowiednie głowice, można uzyskać efekt idealnie wygładzonej powierzchni, bez jakichkolwiek niedociągnięć. Mile widziana będzie również możliwość regulowania prędkości pracy urządzenia w sposób elektroniczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here