Tabletki Na Rzucenie Palenia – Ranking i Opinie 2020

W poniższym zestawieniu znajdziesz ranking najlepszych tabletek pomagających rzucić palenie. Palenie papierosów to nałóg, trzeba to jasno powiedzieć. To uzależnienie które skraca życie średnio o 15 lat, w jednym papierosie mamy około 4 tysiące różnych szkodliwych dla naszego organizmu związków chemicznych. Pomimo tego, że świadomość ludzi się zmienia i powoli trend ilości palaczy w Polsce idzie w dół, to nadal szacuje się że w naszym kraju nałogowo pali papierosy około 9-10 mln ludzi. Dla koncernów tytoniowych to dobry wynik, ponieważ generuje on olbrzymie zyski. Niestety dla statystycznego Polaka jest to niepotrzebny wydatek. Paczka papierosów kosztuje już średnio około 15zł, niby dziennie nie jest to tak dużo ale w skali roku uzbiera się aż 5500zł, za taką kwotę możemy udać się na dobre wakacje za granice. Poniżej prezentujemy tabletki, które pomagają rzucić palenie papierosów.

Najlepsze Tabletki Na Rzucenie Palenia

Przewodnik Kupującego

Dlaczego tak trudno rzucić palenie?

Raczej każdy świadomy palacz zna zagrożenia dla życia i zdrowia związane z nałogowym paleniem papierosów, niestety nawet taka wiedza nie ułatwia rzucenia nawyku. Nieważne czy jesteś okazjonalnym palaczem, czy takim co wypala paczkę dziennie, droga do rzucenia niechcianego nałogu jest długa i trudna.

Palenie to uzależnienie fizyczne, jak i nawyk który ma podłoże psychiczne. Nikotyna z papierosów zapewnia chwilowe ale uzależniające uspokojenie. Kiedy odstawisz papierosa na dłuższy czas niż zwykle, to brak nikotyny powoduje że jesteś na klasycznym głodzie. Identycznie jak w przypadku odstawienia narkotyków czy alkoholu. Palenie sposobem radzenia sobie ze stresem, depresją, lękiem, a nawet nudą. Rezygnacja to znalezienie innych zdrowszych sposobów radzenia sobie z tymi problemami.

Palenie jest również zakorzenione w codziennym stylu życia, wiele osób pali papierosa tuż po przebudzeniu. Może to być też automatyczna reakcja na palenie papierosa przy porannej kawie, podczas przerwy w pracy, po jedzeniu, szkole lub w drodze do domu po gorączkowym dniu. Palenie czasem nawet jest sposobem kontaktu z innymi, bo przecież wszyscy znajomi, koledzy z pracy palą, więc nie chcesz odstawać od grupy.

Aby właściwie i skutecznie rzucić palenie, musisz zająć się nie tylko samym uzależnieniem, ale także nawykami i zwyczajami, które niestety się z nim wiążą. Dobra informacja jest taka, że nie jest to niemożliwe i na pewno da się osiągnąć ostatecznie sukces. Dzięki właściwemu podejściu do tematu rzucenia palenia, każdy może rzucić nałóg. Każda próba to już pewien sukces, nawet jeżeli próbowałeś kilka razy i się nie udało to przynajmniej podjąłeś próbę walki, z każdą następną będzie Ci na pewno łatwiej osiągnąć ostatecznie sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here