Agregat Prądotwórczy – Ranking i Opinie 2021

Najlepszy agregat prądotwórczy – ranking, test, opinie

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Do głównych miejsc, gdzie stosowane są tego typu urządzenia należą zakłady przemysłowe, place budowy, ale także gospodarstwa domowe. Ranking agregatów prądotwórczych pozwoli na porównanie konkretnych modeli i wybranie urządzenia najlepiej dopasowanego do potrzeb.

Opisy najlepszych agregatów prądotwórczych [Nasz Ranking]

Generator prądu Makita EG2250A

Agregat prądotwórczy Makita EG2250A zapewnia dostęp do energii elektrycznej wtedy, gdy nastąpi awaria całej sieci energetycznej i pozbawieni zostajemy prądu. Jest on niezwykle łatwy w obsłudze i uruchomieniu dlatego też z pewnością nie sprawi nikomu większych problemów.

Posiada wskaźnik poziomu paliwa, dzięki czemu można monitorować jego stan. Wyróżnia się m.in. o wiele dłuższym czasem pracy od wszystkich pozostałych urządzeń. Posiada silnik spalinowy OHV 4- suwowy. Co ciekawe, urządzenie to gwarantuje m.in. możliwość ładowania akumulatora 12V.

Agregat ten z pewnością świetnie sprawdzi się w takich nieprzewidywanych okolicznościach. Zapewni dostęp do pracy, a tym samym pozwoli na kontynuowanie pracy, czy też relaksu przy telewizorze.

Generator prądu Honda EU22i

Agregat prądotwórczy Honda EU22i to urządzenie, które wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, a także stosunkowo małą wagą. Ponadto, gwarantuje również wysoką jakość prądu. Co ciekawe, daje nawet możliwość połączenia dwóch generatorów.

Zapewnia także tryb pracy ekonomicznej, który z kolei odpowiada za mniejsze zużycie paliwa. W skład zestawu wchodzi oczywiście silnik GXR 120 i zmodyfikowana prądnica. Zbiornik paliwa jest w stanie pomieścić aż 3,6 litra tego roztworu.

Natomiast czas pracy tego urządzenia szacowany jest na 3h i 50 minut. Produkt ten z pewnością sprawdzi się świetnie i zagwarantuje dostęp do prądu podczas nieprzewidywalnych okoliczności, takich jak awaria całej sieci energetycznej.

Hecht Mocny Agregat Generator Prądotwórczy Unitedpower

Generator prądu HECHT GG 5000 to agregat prądotwórczy, który napędzany jest 4-suwowym silnikiem o mocy 10,7 HP. W skład całego zestawu wchodzi również system uziemienia, woltomierz, a także przede wszystkim bezpiecznik.

Agregat ten może być bez problemu wykorzystywany zarówno w gospodarstwach domowych, jak i nawet w różnych robotach publicznych. Ponadto, zapewnia cichą pracę, co daje również wygodę i komfort. Utrzymuje napięcie, dzięki specjalnemu stabilizatorowi.

Charakteryzuje się bardzo dużą mocą, wydajnością, a także trwałością. Z pewnością świetnie sprawdzi się, gdy nastąpi awaria głównej sieci elektrycznej i dom zostanie pozbawiony niestety dopływu prądu. Urządzenie to zagwarantuje dalsze funkcjonowanie, a co za tym idzie również i satysfakcję.

Generator prądu Kruzer TH 3900

Kruzer TH 3900 to generator prądu, który wykorzystywany jest w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wyposażony został m.in. w specjalny wyświetlacz, prądnicę, a także wskaźnik poziomu paliwa, dzięki czemu można monitorować jego zużycie.

Co ciekawe, urządzenie to zaopatrzone jest również w czujnik przeciążeniowy, czujnik ciśnienia oleju, cyfrową regulację napięcia wyjściowego, a także nawet automatyczną regulację częstotliwości. Jak doskonale widać sprzęt ten zapewnia szereg ciekawych możliwości.

Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały wytrzymały i przede wszystkim niesłychanie wydajny. Charakteryzuje się także naprawdę długą żywotnością!

Generator prądu Scheppach SG 2000

generator prądu ranking

Generator prądu Scheppach SG 2000 wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, a także niesłychanie dużą wydajnością. Świetnie sprawdza się w nietypowych okolicznościach takich, jak awaria sieci energetycznej, która skutkuje brakiem prądu w całym domu.

Urządzenie to posiada chociażby specjalny czujnik oleju, dzięki czemu można bez problemu monitorować jego zużycie. Generator ten zapewnia idealne napięcie. Co ciekawe, jego obudowa jest dosyć lekka, dzięki czemu bardzo łatwo go przetransportować.

Warto również wspomnieć, iż jest on prosty w obsłudze dlatego też korzystanie z niego nie powinno sprawiać nikomu większych problemów. Urządzenie to z pewnością świetnie się sprawdzi i zapewni prąd najwyższej jakości!

Generator prądu Fogo-Honda FH 3001

generator prądu opinie

Generator prądu Fogo-Honda FH 3001 zawiera bardzo dobrej jakości silnik Hondy. Posiada on bardzo dużą moc znamionową – 2,7 kVA. Co ciekawe, jest zasilany benzyną. Można uruchomić go ręcznie.

Urządzenie to jest stworzone z materiałów najwyższej jakości i odznacza się naprawdę dużą wytrzymałością oraz trwałością. Ponadto, jest niewielkich rozmiarów i ma dosyć małą wagę dlatego też bardzo łatwo je przetransportować.

Generator ten zaopatrzony został m.in. w wyłącznik termiczny, który ma chronić maszynę przed przegrzaniem, a także czujnik poziomu oleju, dzięki któremu można monitorować jego stan. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej. Szybko zapewni prąd dla całego domu!

Najlepszy agregat prądotwórczy. Poradnik zakupowy

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które pozwala na wytwarzanie prądu przy użyciu paliwa. Na jego budowę składa się najczęściej:
– prądnica synchroniczna,
– silnik spalinowy,
– rozdzielnica elektryczna,
– urządzenia kontrolno-pomiarowe.
Agregaty prądotwórcze mogą być zasilanie benzyną, olejem napędowym lub gazem. Wszystko zależy od konstrukcji silnika i zastosowania urządzenia.

Agregat prądotwórczy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli już wiemy czym jest agregat prądotwórczy warto wiedzieć również na jakie parametry pracy urządzenia należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Bez wątpienia do najważniejszych należy zaliczyć:
– zapotrzebowanie na moc,
– emitowany hałas,
– rodzaj paliwa oraz jego zużycie (ekonomiczność).

Zapotrzebowanie na moc

Przy wyborze agregatu w pierwszej kolejności należy określić, jakie jest zapotrzebowanie na moc odbiorników, które będą zasilone z agregatu. Podczas obliczeń należy wziąć pod uwagę również współczynnik jednoczesności. Jest to parametr, który mówi o tym, jaki procent urządzeń pracuje w tym samym czasie. W większości przypadków nie jest on równy całkowitej mocy wszystkich urządzeń. Dzięki temu możliwe jest kupienie agregatu o niższej mocy, który będzie tańszy od większej jednostki.

Emitowany hałas

Bardzo ważnym parametrem jest również poziom emitowanego hałasu. Producenci są zobowiązani do jego podawania, jednak w większości przypadków jest on podawany dla pracy przy obciążeniu równym 25% mocy znamionowej. Należy wziąć pod uwagę, że podczas pracy przy pełnym obciążeniu urządzenie będzie emitowało hałas o wyższym natężeniu.
Poziom hałasu nie będzie tak istotny np. przy generatorach w zakładach przemysłowych, ponieważ w większości przypadków będą one zamknięte w osobnych pomieszczeniach. Jeśli jednak stosujemy generator w domku jednorodzinnym hałas może być uciążliwy zarówno dla sąsiadów jak i domowników. Na niektórych polach kempingowych ustalane są maksymalne natężenie dźwięku, jaki może emitować agregat. Jeśli zamierzamy używać urządzenia w tego typu miejscach należy zwrócić uwagę na ten parametr.

Efektywność paliwowa

Zużycie paliwa pomiędzy różnymi jednostkami może różnić się w znaczący sposób. Producenci dokładają starań, aby ich urządzenia były jak najbardziej efektywne, jednak warto porównać agregaty o podobnej mocy u różnych producentów przed zakupem.

Agregaty prądotwórcze benzynowe

Ważnym parametrem jest również rodzaj wykorzystywanego paliwa przez agregat. W domowych zastosowaniach prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się jednostka benzynowa ze względy na cichą pracę i proste serwisowanie. Dodatkowo agregaty benzynowe w większości przypadków będą najtańsze w utrzymaniu. Ich niewątpliwą zaletą jest również brak problemu z zapłonem przy niskich temperaturach, który może pojawiać się w jednostkach z silnikami diesla podobnie jak w samochodach.

Agregaty prądotwórcze silnik diesla

Jeśli agregat będzie pracował w sposób ciągły, a nie dorywczy lepiej wybrać jednostkę zasilaną olejem napędowym. Posiadają one niższe spalanie, oraz wyższą sprawność od agregatów benzynowych. Silniki diesla są wytrzymałe i nie wymagają częstych przeglądów. Większość producentów zaleca ich wykonywanie dopiero po 200 godzinach pracy. Jednostki pracujące stacjonarnie, mogą być wyposażone w specjalne grzałki, które zniwelują problemy z uruchomieniem podczas ujemnych temperatur.

Agregaty prądotwórcze gaz ziemny

Ostatnim rodzajem paliwa, jakie jest wykorzystywane w agregatach prądotwórczych jest gaz ziemny. Paliwo do tych jednostek będzie najtańsze, jednak ich wysoka cena powoduje, że są one wykorzystywane głównie w dużych zakładach przemysłowych.

Konstrukcja agregatów prądotwórczych

W zależności od zastosowania agregaty będą posiadały bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Zupełnie inaczej będzie wyglądała jednostka do zastosowań na kempingu, w porównaniu z jednostkami do zasilania domów czy zakładów przemysłowych. Jednak bez względu na miejsce, w jakim będzie stosowane urządzenia warto wybrać jednostkę z wytrzymałą obudową, która nie ulegnie uszkodzeniu w prosty sposób. Wielu producentów umieszcza agregaty w specjalnych wzmocnionych ramach, które mają chronić je przed zniszczeniem.

Konfiguracja agregatu

Jeśli kupujemy dużą jednostkę do zakładu przemysłowego prawdopodobnie większość prac instalacyjnych i projektowych będzie wykonywać zewnętrzna firma specjalizująca się w montażu tego typu jednostek. Przy zakupie agregatu do domowego użytku warto zwrócić również uwagę na łatwość konfiguracji urządzenia, oraz dostępne wyjścia. Chodzi tu o wielkość napięcia oraz o liczbę dostępnych wyjść. Urządzenia proponowane w naszym rankingu powinny mieć dostarczoną przez producenta instrukcję, która ułatwi uruchomienie i eksploatacje sprzętu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI