Antena Pokojowa – Ranking i Opinie 2020

Najlepsza antena pokojowa – ranking, test, opinie

W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking pięciu najlepszych anten pokojowych. Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów.

Telewizja analogowa została ostatecznie wyłączona kilka lat temu, co w rezultacie wymusiło na wielu z nas zakup specjalnego dekodera DVB-T. Wiązało się to również z użytkowaniem odpowiedniej anteny.

Antena pokojowa służy do wzmocnienia odbioru sygnału telewizji naziemnej i cyfrowej w przypadku, gdy nie ma możliwość instalacji anteny zewnętrznej.

W tabeli poniżej znajdziesz polecane anteny pokojowe, który zyskały uznanie użytkowników w Polsce.

Opisy najlepszych anten pokojowych [Nasz Ranking]

1. Antena pokojowa SONUS TV

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje antena pokojowa Sonus TV. Zapewnia ona doskonały odbiór wszystkich dostępnych programów naziemnych. Ta antena pokojowa przystosowana jest do użytkowania w różnych pomieszczeniach zamkniętych i otwartych. Może to być zarówno mieszkanie i dom, ale także sprawdzi się np. na kempingu. Antena ta służy do odbioru analogowej i cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Została wyposażona w wzmacniacz z pokrętłem. Dzięki temu mamy możliwość płynnej regulacji wzmocnienia sygnału. Antena pokojowa, która wyposażona jest w taki wzmacniacz pozwala także na odbiór nawet słabego sygnału telewizyjnego. Daje to możliwość używania jej odbiorcom, którzy to mieszkają w dużej odległości od nadajnika. Jest to najlepsza antena pokojowa, zapewnia ona odbiór sygnału cyfrowego i analogowego. Jest ona kompatybilna ze standardem DVB-T. Antena SONUS TV umożliwia odbieranie kanałów będących odpowiednikami w TV w zakresie 6 – 69.

Model ten został także estetycznie zaprojektowany. Czarny, uniwersalny kolor wpasuje się w każdy wystrój pomieszczenia. Autem tej kompaktowej anteny pokojowej jest także wygoda montażu. Jest ona gotowa do działania wkrótce po wyciągnięciu z kartonu. Wystarczy ustawić ją w odpowiednim miejscu, podłączyć do telewizora, a na końcu skonfigurować.

najlepsza antena pokojowa sonus tv
Antena pokojowa Sonus TV

2. Pokojowa antena MACLEAN MCTV-963

Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła antena pokojowa Maclean Energy MCTV-963. Dzięki niej możesz odbierać sygnał telewizji cyfrowej, analogowej, a także sygnał radia FM. W tej antenie pokojowej mamy wzmacniacz SMD. Z jego wsparciem telewizor odbierze większą ilość programów.
najlepsza antena pokojowa Maclean Energy MCTV-963

Dzięki regulacji możemy w dowolnym momencie ustawić stopień wzmocnienia sygnału. Model ten wyposażony jest w dwie antenki. W tego typu antenach pokojowych oznacza to odbieranie cyfrowego obrazu z wielu kierunków. Skutkuje to tym, iż sygnały odbierane przez taką antenę pokojową są pozbawione zakłóceń i szumów.

Według opinii użytkowników, ta antena pokojowa jest prosta w obsłudze. Wystarczy podłączyć kabel do gniazdka i do odbiornika TV, aby mieć możliwość oglądania swoich ulubionych programów telewizyjnych.

3. Antena pokojowa EMOS BEN HDC3

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmuje antena pokojowa Emos Ben HDC3. Jest to model w pełni przystosowany do odbioru telewizji naziemnej. Antena umożliwia odbiór zarówno sygnału DVB-T jak i DVB-T2. Zapewni dobry obraz w niemalże każdych warunkach.

najlepsza antena pokojowa Emos Ben HDC3

Został tu zastosowany wzmacniacz o niskich szumach ze wzmocnieniem 48 dBi. Jest to dobra antena pokojowa do odbioru sygnału Full HD. Atutem posiadania takiej anteny jest fakt, iż możemy z niej korzystać zarówno w domu jak i na wyjeździe podczas urlopu.

Prosty, a zarazem nowoczesny wygląd dopasuje się do każdego wystroju. Analizując opinie użytkowników na jej temat, można śmiało znaleźć głosy, że jest to jedna z najlepszych anten pokojowych do 100 zł.

4. Antena pokojowa DPM HP22 ze wzmacniaczem

Czwarte miejsce rankingu zajmuje antena pokojowa DPM HP22. Model ten różni się od poprzednich propozycji. Jednak jest to przede wszystkim różnica w wyglądzie. Ta antena pokojowa przypomina tradycyjne anteny zewnętrzne siatkowe.

najlepsza antena pokojowa DPM HP22

Sprawdzi się ona w wysokich blokach mieszkalnych. Także w mniejszych miejscowościach czy podczas wypoczynku. W przypadku tej anteny pokojowej, maksymalna wartość wzmocnienia sygnału wynosi 29 dB. Wzmocnienie sygnału możemy regulować w dowolnym momencie. Jeżeli jakość obrazu nie jest zadowalająca, wystarczy zmienić ustawienia w wzmacniaczu.

Jest to solidny produkt, który jest jednocześnie zaliczany do najtańszych anten pokojowych dostępnych na rynku.

5. Antena pokojowa PHILIPS SDV 5120/10

Piąte miejsce rankingu anten pokojowych zajmuje Philips SDV 5120/10. Ta antena pokojowa posiada wzmocnienie sygnału o ulepszonej funkcji filtrowania szumów. Jest tutaj także możliwość regulacji stopnia wzmocnienia sygnału.

najlepsza antena pokojowa Philips SDV 5120/10

W efekcie zapewnia to nam o wiele lepszy odbiór różnych kanałów cyfrowych. Zasilanie w tej antenie pokojowej to prąd przemienny 230-240 V. W razie potrzeby, model ten może być także zasilany prądem stałym 12 V. Takie udogodnienie przydaje się np. w różnych wypadach za miasto.

W tej antenie pokojowej wzmocnienie anteny i zasilacza to 36 dB. Natomiast długość kabla antenowego to 180 cm. Produkt ten także dobrze się prezentuje, ma eleganckie i nowoczesne wykończenie.

Najlepsza antena pokojowa. Poradnik zakupowy

Wpływ na poprawne działanie anteny pokojowej może mieć tak naprawdę wiele czynników. Może to być chociażby rozstawienie mebli w pomieszczeniu, wielkość okien czy grubość muru. Najlepsze anteny pokojowe posiadają wzmacniacz sygnału. Pozwala to na odbiór dobrego sygnału, nawet wtedy kiedy znajdujemy się daleko od nadajnika DVB-T. Wbudowany wzmacniacz w antenie pokojowej to także wsparcie w przypadku kiedy to, w domu mamy więcej niż jeden telewizor. Ponieważ nawet rozłożenie sygnału na dwa odbiorniki nie powinno wpłynąć na jakość obrazu.

Przed zakupem anteny pokojowej, na pewno warto zwrócić uwagę na zakres częstotliwości. Dobrym wyborem będzie antena szerokopasmowa, odbierająca zakres UHF (30-300 MHz). Tego typu antena pokojowa może odbierać cyfrowy obraz z kilku kierunków. Skutkuje to tym, iż nie wymaga ona precyzyjnego ustawiania, jak to często bywa w przypadku anten kierunkowych. Anteny szerokopasmowe, polecane są osobom mieszkającym blisko wysokich budynków i lasów. W poszukiwaniu odpowiedniej anteny pokojowej, zwróć także uwagę aby miała ona dobry kabel koncentryczny. Nie za długi, ma też duży wpływ na ostateczną jakość obrazu.

Podsumowując, w tym artykule wybraliśmy tylko najlepsze modele, które według wielu opinii cieszą się mianem najlepszej anteny pokojowej. Są to produkty sprawdzone, proste w konfiguracji. Utrzymują one przez cały czas dobrą jakość sygnału. Także nie wadzą w wystroju, a wręcz dopasowują się do każdego stylu pomieszczenia.

Należy jednak pamiętać o tych decydujących czynnikach. Każdy odbiorca mieszka w różnej lokalizacji, ma dookoła różne warunki terenowe. Ostateczna jakość obrazu to zawsze kwestia indywidualna. My,oczywiście na bieżąco aktualizujemy nasz ranking anten pokojowych. W razie pojawienia się nowych, lepszych modeli, to oczywiście my zaktualizujemy nasze zestawienie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI