Ranking aspiratorów do nosa – wybieramy najlepszy elektryczny aspirator dla dziecka

Najlepszy aspirator do nosa – ranking, test, opinie

Aspirator do nosa – jaki kupić? W tym zestawieniu prezentujemy ranking TOP 6 najlepszych aspiratorów do nosa dla dzieci. Zobacz na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów. Odpowiadamy na pytanie jaki aspirator do nosa wybrać.

Aspirator do nosa, czym właściwie jest?

Aspirator do nosa to urządzenie, które w prosty i szybki sposób odsysa wydzielinę z dziecięcego noska. Polecane są szczególnie dla niemowląt i najmłodszych dzieci mających katarek, ponieważ umożliwia czyszczenie noska, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze tego zrobić samodzielnie.

Regularne używanie aspiratora do nosa nie tylko poprawa oddychania, ale także przyśpiesza leczenie ewentualnych infekcji. Wyróżniamy kilka rodzajów aspiratorów dla dzieci. Przede wszystkim są elektryczne aspiratory do nosa, ale także ręczne.

Ranking Aspiratorów Do Nosa

Na początku pragniemy przedstawiać skrótowy ranking najlepszych aspiratorów do nosa. Oto laureaci naszego zestawienia, czyli top 6 elektrycznych aspiratorów do nosa dla dzieci:

  1. NOVAMA PINGO
  2. ZOLI BREATHE
  3. HAXE NS1
  4. VITAMMY COLIBRI
  5. BRAUN BNA 100
  6. NENO SINUS

Najlepszy aspirator do nosa - tabela produktowa

Poniżej znajdziesz tabelkę zawierającą najlepsze elektryczne aspiratory do nosa dla dzieci wraz z nazwą, zdjęciem oraz odnośnikiem do najniższych cen całym internecie.

OPISY NAJLEPSZYCH ASPIRATORÓW DO NOSA

1. ASPIRATOR DO NOSA NOVAMA PINGO

najlepszy aspirator do nosa Novama PingoNajlepszy elektryczny aspirator do nosa Novama Pingo łączy w sobie jednocześnie prostotę obsługi oraz efektywność pracy. Ze względu na to, iż polecany jest dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat świetnie poradzi sobie u większości młodych rodzin.

Mała, ergonomiczna budowa tego elektrycznego aspiratora do nosa sprawia, iż możemy go zabrać w dowolną podróż. Zasilany jest bateriami, a więc nie wymaga podłączenia do prądu stałego.

Jego ważną cechą jest, że jest dość cichym urządzenie, więc może być użyty, gdy dziecko śpi.

Można go łatwo rozłożyć na części, znacznie ułatwia to czyszczenie urządzenia i tym samym nie wymaga to stałego dokupowania jednorazowych elementów takich jak jednorazowe zbiorniki, pojemniczki czy kapturki.

Posiada wymienne rozmiary końcówek, pozwala to na dopasowanie do rodzaju kataru, a także wieku dziecka, dobór odpowiedniej nakładki ma tu duże znaczenie.

Dodatkowo ten model posiada 2 tryby pracy, może mieć on charakter ciągły oraz przerywany, dostosowany jest do odpowiedniej potrzeby.

Prawidłowe trzymanie ułatwia ergonomiczny kształt, ułatwia to również prawidłową pozycję podczas aspiracji.

Urządzenie posiada wbudowaną funkcję odtworzenia melodyjki, do wyboru mamy aż 12 wersji, a więc każdy mały koneser muzyki znajdzie coś również dla siebie.

Na uznanie zasługuje także prostota czyszczenia, głowicę i inne części można myć pod bieżącą wodą, a jeżeli zajdzie potrzeba to także można dezynfekować we wrzątku. Producent udziela gwarancji aż na 3 lata użytkowania, a jego cena wynosi mniej niż 100 zł.

2. ZOLI ELEKTRONICZNY ASPIRATOR DO NOSA BREATHE

najlepszy aspirator do nosa Zoli BreatheNa drugim miejscu najlepszych aspiratorów do nosa znalazł się produkt Zoli Breath. Zakup tego aspiratora sprawi, że już nigdy się z nim nie rozstaniesz. Nie jest to co prawda najtańszy model, aczkolwiek jest wart swojej ceny, ponieważ w zaledwie kilka chwil z łatwością udrożni nosek Twojego dziecka.

Ma on znaczącą przewagę nad aspiratorami montowanymi do odkurzacza, ponieważ tutaj siła ssania jest dostosowana do bardzo delikatnych nozdrzy maluszków.

Jego konstrukcja składa się tylko z dwóch elementów co znacząco ułatwia pracę przy czyszczeniu i jednocześnie zapewnia to ochronę przed przenoszeniem zarazków na kolejne osoby. Małe dzieci podczas kataru nie potrafią oddychać inaczej niż nosem, należy go wtedy szybko oczyścić, a ten model może być stosowany już u noworodków, potwierdzają to badania kliniczne.

Dzieciaki nie lubią czynności oczyszczania nozdrzy, są niespokojne i się wiercą, tutaj ergonomiczny kształt ułatwia rodzicom tą czynność. Dodatkowo dzięki wbudowanej pompce utrzymuje stałą siłę ssącą 50-60 kPa.

Warto również wspomnieć iż posiada 2 tryby pracy, trzydziestosekundowy oraz dwuminutowy. W wyposażeniu otrzymujemy również 2 końcówki w różnych rozmiarach.

Można tu też zauważyć przezroczysty zbiorniczek w którym widać jego poziom napełnienia.

Jest to produkt polecany przez szerokie grono w szczególności młodych rodziców, ponieważ ułatwia on opiekę nad ich dziećmi. Jeśli szukasz urządzenia wysokiej jakości, to ten model z pewnością dobrze spełni swoją rolę. Aspirator do nosa Zoli Breath elektryczny to produkt higieniczny i łatwy w obsłudze, cieszy się on pozytywnymi opiniami. Jedynie cena może być jego małym minusem, a wynosi około 230 zł.

3. ASPIRATOR DO NOSA HAXE NS1

najlepszy aspirator do nosa Haxe NS1Dla rodziców najważniejsze jest bezpieczeństwo ich potomstwa, dlatego wybierają dla nich tylko najlepsze produkty. Tak samo jest w przypadku aspiratora elektrycznego do nosa HAXE NS1, ponieważ został on przebadany przez TÜV Rheinland. Jest to niemiecki instytut badawczy uważany za jeden z najlepszych na świecie – potwierdza on swoimi certyfikatami jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania tego aspiratora elektrycznego.

W zestawie razem z aspiratorem otrzymujemy 2 sztuki wąskich i tyle samo szerokich końcówek do odsysania gęstej i wodnistej wydzieliny zarówno u małych jak i starszych dzieci. Posiada 12 melodii do wyboru, więc można w prosty sposób zainteresować dziecko. Jest to bardzo lekki, kompaktowy model który sprawdzi się zarówno w domu jak i w nagłej sytuacji np. na wakacjach czy feriach zimowych. Aspirator elektryczny Haxe NS1 jest często kupowany ze względu na prostotę i efektywność użytkowania. Można go kupić w atrakcyjnej cenie wynoszącej około 80 zł.

4. Vitammy aspirator do nosa Colibri

To przede wszystkim cichy i lekki elektryczny aspirator dla dzieci oraz niemowląt. Katarek u dzieci jest zawsze problemem dla rodziców. Ten aspirator do nosa odciąga zarówno duży i mały katar. Przy tym robi to w skuteczny i delikatny sposób. Model ten ma odpowiednią do tego moc ssania.

Dzięki Vitammy Colibri, możesz odciągać wydzielinę na dwa różne sposoby. Zarówno w sposób ciągły. A także metodą krok po kroku. Wiele mam zwraca uwagę na to aby tego typu urządzenie było ciche. Tutaj także możesz używać go podczas snu dziecka, urządzenie wydaje znikomy dźwięk.

Z tego aspiratora elektrycznego do noska mogą korzystać dzieci od pierwszych dni życia do około 12 roku. Pozwalają na to dwie specjalne końcówki. Jedna o węższym przekroju, przeznaczona do małych nosków i cieknącej wydzieliny. Oraz druga o szerszym przekroju, zaprojektowana do gęstej wydzieliny, a także dla starszych dzieci. Produkt kompaktowy, bardzo dobrze leży w dłoni. Prosta dbałość o higienę, ponieważ łatwo i szybko można go rozebrać i wyczyścić. Jego cena wynosi około 70 złotych.

5. Aspirator Braun BNA 100

Firma Braun także przygotowała bardzo dobry aspirator elektryczny do nosa. Urządzenie to pozwala pozbyć się wydzieliny z nosa Twojego dziecka. Przekłada się to na bezproblemowe i tym samym spokojne oddychanie. Niewątpliwie aspiratory najlepiej sobie radzą z katarem u małych dzieci. Model ten nie podrażnia śluzówki, a sam wygląd też nie powinien wystraszyć dziecka.

Dedykowany jest dla osób które szukają modelu kompaktowego, lekkiego i małego. Dzięki temu łatwiej jest zabrać urządzenie w jakąkolwiek trasę. W zestawie znajdziemy dwie silikonowe końcówki. Przeznaczone są one dla małych i starszych dzieci. Dobrze to się sprawdza, gdy w domu masz więcej niż jedną pociechę.

BNA 100 posiada dwie możliwości regulacji mocy ssania. Przystosowane są one do danej potrzeby oraz gęstości wydzieliny. Z łatwością go wyczyścisz, elementy bezproblemowo się rozbiera. Można je myć także w zmywarce. Szybkie czyszczenie pozwala na zachowanie higieny, i w razie potrzeby na powtórne użycie. Kolejnym atutem jest to, że ten aspirator jest cichy. Pozwala to na zachowanie poczucia bezpieczeństwa dziecka. Cena urządzenia oscyluje w okolicach 120 zł.

6. Aspirator Neno Sinus

bezprzewodowy aspirator neno sinus

To popularny model wśród młodych rodziców. Cieszy się on pozytywnymi opiniami. Korzystanie z tego urządzenia jest bardzo proste. Między innymi dzięki dużym przyciskom na panelu dotykowym. Ma także wymienne sylikonowe końcówki.

Dużym ułatwieniem jest także to, iż mamy tu trzy tryby prędkości zasysania śluzu. Można go stosować pod kątem 90 stopni, to także duże ułatwienie i zwiększenie bezpieczeństwa stosowania. Z powodzeniem ten model można stosować już od pierwszych dni maluszka.

Można go stosować także w nocy, dzięki dodatkowej osobno uruchamianej lampce. Światło jest ciepłe i delikatne, także nie podrażni oczu ani skóry dziecka. Cichy tryb pracy nie obudzi śpiącego dziecka.

Przewodnik kupującego najlepszy aspirator do nosa, czyli najczęściej zadawane pytania przez klientów.

Zapoznajmy się z garścią ciekawych i ważnych informacji na temat aspiratorów.

Co to jest aspirator do nosa?

Starsze dzieci i my dorośli podczas gdy mamy zapchany nos, wystarczy wziąć chusteczkę i wydmuchać śluz z nosa. Niemowlaki oraz małe dzieci do takiej zdolności muszą trochę podrosnąć, ale przecież w jakiś sposób podczas kataru trzeba im pomóc. I tu właśnie sporym ułatwieniem jest zakup aspiratora do nosa, co to takiego? Jest to urządzenie które w prosty i szybki sposób odsysa wydzielinę z nosa.

Podobnym urządzeniem, które stosowały nasze babcie i mamy to gruszka. Jest ona prosta w budowie i równie łatwa w użyciu, ponieważ przed użyciem wystarczy ją ścisnąć i przyłożyć jej wypustkę do dziurki nosa i zwolnić uścisk ręki. Czynność powtórzyć w drugim otworze i w ten sposób oczyszczamy nosek naszego dziecka.

Jest to dobre, ale nie zawsze skuteczne urządzenie ponieważ ma dość małą moc ssania i czasem ciężko wydobyć głębiej zalegającą wydzielinę. Rozwiązaniem tego może być zakup odsysacza, który ma większą moc ssania oraz jest bardziej higieniczny, ponieważ posiada filtr.

Wyróżniamy trzy rodzaje takich urządzeń:
1. Gruszka wykonana zazwyczaj z gumy z duża kulką w jednym końcu, zaś w drugim mamy cienki stożkowaty otwór. Wyglądem i działaniem przypomina zakraplacze do oczu, jest to najtańsza obecnie opcja.
2. Aspirator to urządzenie, które pomaga rodzicom już kilka lat, jedna końcówka przykładana jest do dziurki w nosie, zaś drugi koniec wkładamy do ust rodzica bądź opiekuna, jego rolą jest wciągać powietrze tak aby wydobyć z nosa dziecka śluz powstały w wyniku kataru bądź alergii. Oczywiście chroni nas filtr, który zapobiega przedostaniu się wydzieliny do gardła osoby ssącej.
3. Aspirator elektryczny jest to coraz bardziej popularne urządzenie, które w działaniu jest identyczne jak w przypadku zwykłego aspiratora z rurką, tu różnica jest jedynie w samej mocy zasysania, bo tutaj cały mechanizm jest zasilany bateriami i nie wymaga to siły ludzkiej. Oba rodzaje są bardziej wydajniejsze od tradycyjnej gruszki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aspiratora?

Gdy decydujemy się na zakup pewnego produktu, często zastanawiamy się na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, jest to jeszcze bardziej trudne jeżeli mamy do czynienia z całkowitą nowością na rynku. Warto wtedy poszukać informacji w tym celu, bo tylko wtedy wiemy czym się tak naprawdę sugerować. Również my, staramy się kompletnie podpowiedzieć tak aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Kupując aspirator do nosa trzeba zwrócić między innymi uwagę na:

łatwość czyszczenia – jest to jedne z podstawowych kryteriów przy wyborze odpowiedniego modelu, trzeba pamiętać o tym iż będziemy go wielokrotnie używać, i częste czyszczenie jest tu niezbędnym elementem ponieważ tylko wtedy możemy zapobiec rozwojowi bakterii oraz pleśni. Warto upewnić się, że można go w szybki i łatwy sposób rozmontować. Także filtry i końcówki można łatwo wyczyścić lub jak to często bywa są jednorazowe a więc za każdym razem można je wymienić.

Higienia

Nie ma co ukrywać odpowiednia higiena to podstawa, nie tylko podczas choroby ale także w życiu codziennym. Ważny jest materiał wykonania. Te części, które będą miały bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi, powinny być wykonane z takiego materiału, na którym nie będą osiadały bakterie. Końcówka nosowa: a dokładniej jej rozmiar, dzieci szybko rosną i tym samym zmienia się rozmiar nozdrzy.

Jeżeli przewidujesz, że będziesz go używać przez dłuższy czas, to lepiej upewnić się że dany model posiada wymienne końcówki, lub jest ona tak zaprojektowana, że może pasować do różnych wielkości nosa. W ten sposób unikniesz konieczności zakupu nowego urządzenia wraz ze wzrostem swojego dziecka. Kolejna sprawa to siła ssania. Jest to również ważny czynnik przy dokonaniu odpowiedniego wyboru. Mamy tu do czynienia z sytuacją, kiedy to u każdego dziecka zatory w nosie są różne, podobnie jak tolerancja na ból u dziecka.

Siła ssania na jedno dziecko może działać, ale na drugie już nie koniecznie, rozwiązaniem tego problemu może być wybór urządzenia, które według zaistniałej potrzeby pozwala na zmianę siły ssania.

Jak używać aspiratora do nosa?

Przede wszystkim należy używać go bezpiecznie, tak aby nie wyrządzić krzywdy swojemu dziecku. Najważniejsze aby przed użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi producenta tak aby w pełni dowiedzieć się o prawidłowym użytkowaniu urządzenia, niestety wielu rodziców pomija ten ważny krok, tym bardziej że na rynku mamy różne modele i jeden od drugiego może się znacząco różnić. Jeżeli zapoznałaś się z wytycznymi producenta to możesz dodatkowo zwiększyć skuteczność takiego zabiegu, używając kropli soli fizjologicznej ewentualnie aerozolu solnego.

Wystarczy przed odessaniem dany roztwór zaaplikować w nosie dziecka, pomoże to rozrzedzić i rozluźnić śluz, i tym samym będzie znacznie łatwiej go usunąć. Jeżeli nie posiadasz tego typu substancji to zazwyczaj wystarczy wybrać odpowiedni poziom ssania, o ile urządzenie posiada taką możliwość, natomiast jeśli nie masz pewności jakiego poziomu masz użyć, wystarczy wybrać niższy, a w razie potrzeby zwiększyć. Ta czynność powinna trwać maksymalnie kilka sekund.

Czy używanie aspiratora może dziecku zaszkodzić?

Podczas używania, można przypuścić że dziecko będzie płakało, chociaż każde dziecko jest inne, i jego reakcja może być różna. Czasem to kwestia przyzwyczajenia, a więc początki mogą być różne, na pewno to urządzenie może powodować grymasy u dziecka bo jest to dla niego dość niekomfortowe. Na pewno jest to urządzenie skuteczne i oszczędne a sam odsysacz przy prawidłowym użytkowaniu nie zaszkodzi Twojemu synkowi czy córce.

Należy pamiętać o kilu podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Gdy używasz soli fizjologicznej aby rozcieńczyć śluz, to nie należy używać ich przez więcej niż 3-4 dni z rzędu, ponieważ może to powodować wysuszanie kanałów nosowych, co w konsekwencji może prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Nigdy nie używaj produktów solnych przeznaczonych dla dorosłych, należy używać tylko tych z przeznaczeniem dla niemowląt i dzieci.

Nie zaleca się też stosowania aspiratora więcej niż 3 razy dziennie, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia błony śluzowej nosa. Po każdym użyciu należy aspirator dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą, można też wyparzyć pewne elementy, aby zapobiec powstawaniu i rozwojowi bakterii, niezastosowanie się do tej zasady może spowodować przeniesienie bakterii na dziecko przy następnym użyciu, co w konsekwencji doprowadzi do dalszego rozwoju choroby czy infekcji.

Wygląd i rozmiar mają tu duże znaczenie

Nasz ranking opieramy na wielu najważniejszych aspektach. Tu również wygląd ma duże znaczenie ponieważ przyjazny dla oka sprzęt, który często wygląda jak zabawka sprawia że dziecko z większym spokojem podchodzi do takiego modelu. Dla rodzica jest to ważne, dlatego iż łatwiej jest taki zabieg odsysania przeprowadzić, i również jest on spokojniejszy ponieważ dziecko nie cierpi. Również rozmiar jest ważnym czynnikiem przy wyborze, bo dzieci często towarzyszą nam w podróży i taki aspirator elektryczny jest gadżetem który w szybki sposób pomaga podczas gdy dziecko ma katar, dlatego ważne aby był on dość mały i kompaktowy taki aby dało się go zabrać przy każdym wyjściu z domu.

Opinie użytkowników

Najlepszym wyznacznikiem do tego aby dokonać zakupu danego modelu jest opinia na jego temat osoby która mogła już doświadczyć pracy z danym urządzeniem. Ile ludzi tyle różnych opinii w danym temacie, trzeba pamiętać że w internecie można napisać wszystko nie zawsze zgodnego z prawdą. Czasem można spotkać informację że to jest super a tak naprawdę jest to opinia sponsorowana. Lub w drugą stronę idąc ktoś napisze, że urządzenie go rozczarowało bo nie działa a w rzeczywistości nawet nie przeczytał instrukcji poprawnej obsługi. Dlatego z opiniami bywa różnie, trzeba szukać na takich stronach które są moderowane i potwierdzają przynajmniej sam zakup produktu, takie witryny to chociażby Ceneo czy Allegro.

Melodyjki jako dodatkowa funkcja

Zabieg aspiracji w szczególności u małych dzieci może wywołać u nich mały dyskomfort, lęk a niekiedy uczucie bólu. Żeby odwrócić uwagę maluszka producenci w swoich produktach umieszczają przydatną funkcję jaką jest melodyjka, można ją puścić w dowolnym momencie za pomocą jednego przycisku i tym samym dziecko w pewien sposób się uspokaja dlatego że koncentruje się na dźwiękach a nie na odsysaniu. Do wyboru mamy wiele melodyjek także nie ma konieczności puszczania cały czas jednej ścieżki dźwiękowej.

Podsumowanie

W naszym rankingu elektrycznych aspiratorów do nosa postawiliśmy na model NOVAMA PINGO. Ma on w sobie wiele zalet co potwierdzone jest wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów. Zdajemy sobie sprawę z tego osoby czytające ten artykuł mogą mieć różne kryteria wyboru dlatego też specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka alternatyw w zanadrzu. Postaraliśmy się też jak najszerzej przytoczyć temat, tak aby osoba która ma pytanie, znalazła na nie właściwą odpowiedź. Mamy nadzieję, że ten artykuł tylko przybliży do zakupu dobrego aspiratora, bo uważamy że taki gadżet jest przydatny i powinien on znaleźć się pod ręką każdego rodzica. Takie urządzenie może być przydatne przy opiece osób starszych bądź niedołężnych. Jeżeli masz pytania lub jakiekolwiek sugestie na ten temat zapraszamy do komentowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

  1. U mnie sprawdził się aspirator od Neno Sinus. Wybawienie od klasycznych gruszek, jest bezprzewodowy i można go ze sobą wszędzie zabrać. Nie ma płaczu przy czyszczeniu noska 🙂

    • Dziękujemy za komentarz 🙂 Na pewno rozważymy dodanie modelu aspiratora Neno Sinus do naszego rankingu, skoro zbiera takie pozytywne opinie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI