Bagażnik Dachowy – Ranking i Opinie

Najlepszy bagażnik dachowy – ranking, test, opinie

Niektórym osobom wystarczy tradycyjny bagażnik we wnętrzu pojazdu do przewożenia różnego typu rzeczy, w tym zakupów. Nie jest to jednak jedyna możliwość, gdyż do dyspozycji są bagażniki dachowe.

Będzie to świetna opcja szczególnie w przypadku małego auta, do którego trudno byłoby zmieścić przykładowo sprzęt sportowy.

Box dachowy idealnie sprawdza się podczas wyjazdu wakacyjnego, ale nie tylko. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się, gdy planujemy remont.

Zaoszczędzimy wtedy sporo na transporcie wszystkich materiałów i szeregu innych przedmiotów. Koszt dokupienia bagażnika dachowego nie jest wysoki, a dzięki takiej inwestycji zyskujemy niemałą dodatkową przestrzeń do wykorzystania.

Jak najbardziej warto rozważyć jego zakup, a w wyborze odpowiedniego modelu pomoże gotowy ranking.

Opisy najlepszych bagażników dachowych [Nasz Ranking]

Taurus Easy 430 Czarny Matowy – 430 Litrów

sprawdzony bagażnik samochodowy

Autoboks Taurus Easy 430 jest produktem z limitowanej edycji. Posiada on wykończenie o charakterze matowym, które występuje w czarnym kolorze. Dzięki temu bardzo dobrze dobrze się prezentuje.

Jego nowoczesny wygląd bez wątpienia idealnie sprawdzi się w przypadku każdego samochodu. Autoboks jest przede wszystkim produktem wygodnym, ale także solidnym. Z całą pewnością będzie mógł być wykorzystywany przez wiele lat, bez utraty swoich pierwotnych właściwości.

Wśród głównych zastosować autoboksa można przede wszystkim wymienić powiększanie przestrzeni bagażowej, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych samochodów. Produkt ten pomieści do 430 litrów dodatkowego bagażu. W bardzo łatwy sposób się go montuje oraz posiada trzypunktowy centralny zamek, który idealnie zabezpieczy jego zawartość.

Hakr Box Dachowy Magic 320 Silver

dobry box dachowy

Bagażnik dachowy Magic 320 Silver to produkt o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Jego głównym celem jest powiększenie przestrzeni bagażowej w samochodzie nawet o 320 litrów. Dzięki temu bez problemu będzie można pomieścić w pojeździe dodatkowy bagaż taki jak torby i walizki, a nawet deski snowboardowe i narty. Jest to produkt bardzo przydatny podczas każdego urlopu.

Bagażnik dachowy wykonany jest z materiałów o wysokich parametrach jakościowych. Dzięki temu jest on bardzo odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne czy też promieniowanie UV. W stosunkowo łatwy sposób bagażnik można otwierać, ponieważ jest on wyposażony w specjalne sprężyny, które to ułatwiają. Dodatkowo zawiera on 3-punktowy zamek, który sprawia, że jego zawartość jest w pełni bezpieczna.

THULE Box dachowy Thule Motion XT White Glossy THU35701

pojemny autoboks

Prezentujemy Państwu praktyczny i bardzo pojemny autoboks Thule Motion XT White Glossy THU35701. Produkt jest wykonany w dwóch kolorach – biała pokrywa, nakładana jest na czarny spód.

Pokrywę autoboksu można otworzyć z dwóch stron, co jest bardzo wygodne podczas podróży. Kształt bagażnika dachowego jest bardzo aerodynamiczny, co pozwala na bezproblemową jazdę. Produkt występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu można dobrać odpowiednią wielkość do własnego samochodu. Montaż autoboksu jest nieskomplikowana – wystarczy skorzystać z instrukcji załączonej do produktu.

Autoboks jest bardzo starannie wykonany i znakomicie prezentuje się na dachu każdego samochodu.

Najlepszy bagażnik dachowy. Poradnik zakupowy

Dlaczego warto kupić box dachowy?

Bagażnik dachowy nie jest czymś niezbędnym, ale okazuje się być w wielu sytuacjach bardzo pomocny. W dużej mierze ułatwia on życie, tym bardziej jeśli potrzebujemy większej powierzchni do przewożenia różnego typu rzeczy. Miejsce w bagażniku bardzo często nie wystarcza nawet do tego, aby pomieścić większe zakupy. Koniecznością jest umieszczenie ich na tylnych siedzeniach, co z kolei ogranicza widoczność i zabiera przestrzeń dla pasażerów. Podróżowanie z wypełnionym po brzegi wnętrzem samochodu nie jest ani komfortowe ani bezpieczne.

Sposobem na uzyskanie dodatkowej powierzchni będzie zainwestowanie w box dachowy. Znika problem z koniecznością składania siedzeń, w celu przewiezienia autem czegoś większego. Przekłada się to też na oszczędność pieniędzy na dodatkowy środek transportu, który potrafi powiewać na niemałą kwotę. Nie trzeba głowić się nad tym, jak optymalnie rozplanować miejsce dostępne wewnątrz auta do tego, aby wszystko pomieścić i rozsadzić jeszcze pasażerów. Box dachowy idealnie sprawdza się do przewożenia w nim ubrudzonych i przemoczonych rzeczy, unikając zanieczyszczania wnętrza pojazdu. Z takim problemem nierzadko zmagamy się w okresie jesienno-zimowym. Przewożąc tego typu przedmioty na dachu auta, tapicerka pozostanie w nienagannym stanie.

Box dachowy idealnie nadaje się do przewożenia sprzętu sportowego, co w przypadku wewnętrznego bagażnika jest bardzo problematyczne ze względu na gabaryty i brud. Jeśli chcemy uchronić się przed kosztownym i czasochłonnym czyszczeniem wnętrza pojazdu, warto jeszcze przed wyjazdem zamontować bagażnik dachowy.

Sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Zawsze można go zdemontować, jeśli przestanie być potrzebny. Co więcej, transport sprzętu sportowego typu narty w środku samochodu nie jest ani kamforowe ani bezpieczne. W każdej chwili jakiś element może podczas jazdy uderzyć w głowę pasażera czy kierowcę. Tym bardziej, jeśli nie zadba się o odpowiednie przymocowanie bagażu za pomocą pasów naciągowych.

O czym należy pamiętać, wybierając bagażnik dachowy do swojego auta?

Przy wyborze bagażnika dachowego należy mieć na uwadze przede wszystkim to, aby dopasować go do posiadanego modelu auta. Boxy dachowe montowane są na dedykowanej podstawie, do produkcji której sięga się po aluminium lub stal. Trzeba pamiętać o tym, że dostępne na rynku bagażniki dachowe nie zawsze są uniwersalne, a więc nie muszą pasować do każdego typu samochodu. Istotna będzie marka, model, rok produkcji i typ nadwozia posiadanego pojazdu, na którym ma zostać zamontowany bagażnik dachowy. Kluczową kwestią jest tak naprawdę dach auta. Inny typ boxu dachowego potrzebny będzie w przypadku dachu z relingami, dachu płaskiego czy takiego z fixpointami. Największe pole do popisu mamy przy dachu z relingami, gdyż wtedy wystarczy wybrać gotowy zestaw na relingi.

Kolejną kwestią przy wyborze bagażnika dachowego będzie jego pojemność i ciężar. Na uwadze trzeba mieć parametr dotyczący maksymalnej ładowności. Pojemność boxów dachowych określa się za pomocą litrów. To właśnie od tego zależeć będzie to, ile będziemy w stanie przewieźć bagażu, czyli o jakiej masie. Duże znaczenie ma materiał, z którego został wykonany box, co wpływa na jego możliwości udźwigu. W instrukcji posiadanego pojazdu znajduje się zapis dotyczący maksymalnej wagi bagażu przewożonego na jego dachu. Trzeba zwrócić na to uwagę, jeśli planuje się transport rzeczy o dużym ciężarze.

To również będzie miało znaczenie

W przypadku dobierania bagażnika dachowego do większych pojazdów typu kombi zadanie jest ułatwione, gdyż kompatybilna będzie większa część dostępnych boxów, niezależnie od ich rozmiaru. Inaczej wygląda to już przy mniejszych samochodach, gdzie trzeba dobrać odpowiedni wymiar bagażnika do użytkowanego pojazdu. Przy zbyt dużym boxie dachowym trzeb liczyć się z jego wystawaniem poza obrys dachu, co jest niewskazane.

Przy wyborze bagażnika należy pamiętać o tym, aby jego długość nie przekraczała długości dachu samochodu. Zaleca się kupować modele o kilka centymetrów krótsze od zadaszenia. Trzeba mieć też na uwadze to, że w przypadku załadowanego do maksimum boxu zwiększają się opory powietrza, co będzie miało wpływ na jazdę, szczególnie podczas pokonywania zakrętów przy większych prędkościach. Zachowanie zasad bezpieczeństwa to podstawa, nie można ich przekładać nad ładowność boxu.

Kolejną kwestią przy wyborze bagażnika dachowego będzie sposób jego montażu. Najczęściej nie korzystamy z niego codziennie, ale tylko okazjonalnie, dlatego jego montaż i demontaż nie mogą być czymś skomplikowanym. Należy mieć wobec tego na uwadze komfort użytkowania. W przypadku boxów stosuje się specjalne systemy ułatwiające ich zakładanie. Zaleca się kupować produkty wyłącznie renomowanych producentów, co będzie gwarancją jakości wykonania i bezpieczeństwa.

Sprawdzić powinno się to, czy wybrany bagażnik dachowy posiada odpowiednie certyfikaty odnośnie jego bezpiecznego użytkowania. Jeśli chcemy uchronić się przed ewentualną kradzieżą mienia, najlepiej będzie wybrać box wyposażony przez producenta w dodatkowe zabezpieczenie w postaci centralnego zamka i ryglowania w wielu miejscach. Na koniec mówić można o przydatnych udogodnieniach, zastosowanych w poszczególnych modelach bagażników dachowych. Boxy mogą być przykładowo wzbogacone o wewnętrzne oświetlenie, które załącza się tylko na czas jego otwarcia. Ciekawą opcją będzie też dodatkowe wyposażenie w formie torb dedykowanych boxom dachowym, dzięki czemu można wygodnie wykorzystać do maksimum dostępną przestrzeń bagażową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI