Bieżnia Elektryczna – Ranking i Opinie

Najlepsza bieżnia elektryczna – ranking, test, opinie

Nie trzeba wcale kupować karnetu na siłownię czy do klubu fitness ani nawet wychodzić z domu, aby móc pobiegać. Wystarczy zainwestować we własny sprzęt do domowego użytku, taki jak bieżnia treningowa. Oczywiście wiąże się to z pewnym kosztami, ale jeśli zamierzamy regularnie korzystać z takiego urządzenia, inwestycja szybko się zwróci. Będzie to dużo wygodniejsze i bardziej opłacalne niż stałe wydatki związane z dojazdami i wykupowaniem dostępu do klubu sportowego. Ranking bieżni elektrycznych zawiera modele z różnych przedziałów cenowych, co ułatwi znalezienie dla siebie idealnego sprzętu.

Najlepsze bieżnie treningowe [Nasz Ranking]

Bieżnia treningowa Finnlo Technum BT

bieżnia ranking

Finnlo Technum BT jest to bieżnia elektryczna, która charakteryzuje się stosunkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Przeznaczona jest przede wszystkim do wykonywania treningów o różnych poziomach intensywności, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób o różnych preferencjach.

Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć urządzenie wynosi osiemnaście kilometrów na godzinę, co jest dość korzystnym wynikiem podczas uprawiania sportu tego rodzaju. Oprócz tego bieżnia elektryczna posiada jedenaście programów treningowych, które różnią się między sobą wieloma różnymi aspektami. Wśród nich można wymienić na przykład kąt nachylenia urządzenia.

Bieżnia treningowa Nautilus T626 Czarna

bieżnia do domu

Nautilus T626 to bieżnia o działaniu elektrycznym, która przeznaczona jest do realizowania treningów o zróżnicowanym poziomie intensywności. Dlatego bez większych problemów mogą z niej korzystać osoby zarówno początkujące w treningach, jak i zaawansowane w nich. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć urządzenie wynosi około dziewiętnaście kilometrów na godzinę.

Bieżnia treningowa oferuje swoim użytkownikom aż dwadzieścia sześć zróżnicowanych programów treningowych, a więc z całą pewnością jest z czego wybierać. Dzięki takiej różnorodności każdy człowiek wybierze dla siebie taki program, który będzie mu najbardziej odpowiadał pod wieloma względami.

Bieżnia domowa York Fitness T451G

najlepsza bieżnia domowa

Wysokiej jakości bieżnia domowa wyposażona w wiele funkcyjnych akcesoriów. Zastosowany system amortyzacyjny Aircushion chroni stawy przed szkodliwymi drganiami. Do wyboru są aż 33 programy treningowe, gwarantujące urozmaicenie każdego biegu. Przebieg treningu można wygodnie kontrolować na wyświetlaczu, pokazuje on informacje o prędkości, czasie, dystansie, spalonych kaloriach, a także tętnie.

Dodatkowo dla naszego komfortu w bieżni są wbudowane głośniki oraz odtwarzacz audio i video. Dowolne urządzenie mobilne można wygodnie położyć w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu i podłączyć bezpośrednio do bieżni dzięki portowi USB.

Bieżnia domowa Nordictrack S 25

bieżnia

Nordictrack S 25 to wysokiej jakości bieżnia treningowa o napędzie elektrycznym. Urządzenie może osiągnąć prędkość nawet do dwudziestu kilometrów na godzinę, co jest idealnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników. Oprócz tego produkt oferuje aż dwadzieścia zróżnicowanych programów treningowych, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać taki, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał.

Urządzenie idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i osób bardziej zaawansowanych. Bieżnia elektryczna wyposażona jest w wysokiej jakości wyświetlacz, a także klawisze szybkiego dostępu, które bardzo sprawnie działają.

Bieżnia domowa Urbogym V520

Urbogym V520 to bieżnia o napędzie elektrycznym, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Przeznaczona jest w szczególności do wykonywania treningów o bardzo zróżnicowanej intensywności. Bieżnia do biegania pracuje bardzo cicho, ponieważ wyposażone jest w silnik najnowszej generacji.

Podczas pracy może osiągnąć prędkość maksymalną, która wynosi aż siedemnaście kilometrów na godzinę. Z urządzenia mogą korzystać bez większych problemów zarówno osoby początkujące, jak i osoby zaawansowane. Dlatego jego wybór będzie tak bardzo korzystny. Umożliwia poprawę kondycji oraz wzrost masy mięśniowej.

Body Sculpture Bt 3138

Body Sculpture Bt 3138 to wysokiej jakości bieżnia przeznaczona do wykonywania treningów o zróżnicowanej intensywności. Produkt wyposażony jest w napęd elektryczny, dlatego jego działanie jest tak niezwykle skuteczne oraz efektywne. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość, która wynosi dwanaście kilometrów na godzinę.

Natomiast maksymalna waga użytkownika w przypadku wykonywania treningu nie może przekraczać stu kilogramów. Warto na to zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju urządzenia. Bieżnia elektryczna wyposażona jest w siedemnaście różnych programów treningowych, a także wielofunkcyjną konsolę oraz regulację prędkości.

Najlepsza bieżnia domowa. Poradnik zakupowy

Własna bieżnia elektryczna w domu? Poznaj zalety tego rozwiązania

Bieganie wiąże się z wieloma benefitami dla naszego organizmu, ale niestety nie zawsze mamy optymalne warunki do uprawiania tej aktywności fizycznej. Wiąże się to z koniecznością wyjścia na zewnątrz, czyli odpowiednim przyszykowaniem się, zgodnie z aktualnymi warunkami pogodowymi. Problem pojawia się z chwilą ochłodzenia, niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Trzeba być mocno zmotywowanym i zawziętym, aby biegać w deszczowej aurze, po śniegu, w mrozie. Taka pogoda będzie dobrą wymówką dla wielu, aby pominąć trening i zaszyć się w ciepłym domu. W tej sytuacji idealnie sprawdza się bieżnia elektryczna, którą można użytkować w dowolnym momencie, bez żadnych limitów.

Nie poniesiemy też z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, wystarczy wyposażyć się w odpowiednie urządzenie. Będzie ono długoterminową inwestycją, z której mogą korzystać też pozostali domownicy. Rozkładając równomiernie koszty na wszystkich użytkowników, zakup bieżni będzie jeszcze tańszy.

Pomimo tego, że do biegania nie potrzebujemy niczego więcej niż dobrych butów i odpowiedniego stroju, nie wszędzie będzie to możliwe. W naszej miejscowości może nie być sprzyjającej okolicy do uprawniania tego sportu. Mało dłuższych ścieżek dla biegaczy lub ich całkowity brak stanowi nie lada problem. Z własną bieżnią nasze możliwości się diametralnie zwiększą.

Jest to świetny sposób na urozmaicenie wysiłku fizycznego. Można w domowych warunkach ćwiczyć, jednocześnie oglądać telewizję czy wideo w Internecie, puścić głośno swoją ulubioną muzykę. Takie dodatkowe umilacze zachęcają do regularnej aktywności fizycznej. Dla miłośników ciszy i spokoju bieżnia będzie idealnym rozwiązaniem. Nie trzeba mieć styczności z innymi, czekać na swoją kolej, co wiąże się z wieloma zaletami.

Często nie lubimy też, jak ktoś nas obserwuje podczas wysiłku fizycznego, gdy robimy różne miny, pocimy się i wydajemy niekontrolowane dźwięki. Co więcej, bieganie na takiej bieżni jest bezpieczniejsze dla stawów w porównaniu do normalnego biegu. Nie ma nierównej powierzchni, można liczyć na miękką amortyzację, co zmniejsza ryzyko kontuzji. Na bieżni można trenować interwałowo, ćwiczyć podbiegi.

Na co zwracać uwagę przy wybory bieżni elektrycznej?

W sprzedaży dostępnych jest cała masa bieżni elektrycznych do wyboru, poszczególne modele różnią się od siebie pod wieloma względami. Jako że koszt zakupu takiego urządzenia wiąże się z większymi wydatkami, powinno się dobrze przemyśleć swoją decyzję. Będzie to przecież długoterminowa inwestycja, która ma posłużyć nam przez wiele lat.

Nie można wobec tego stawiać na pierwszy lepszy model, z najniższej półki cenowej, co przekłada się na słabą jakość. Odpowiedzieć trzeba sobie na pytanie, jak często i długo zamierzamy ćwiczyć na takiej bieżni. W przypadku kilkudziesięciominutowych przebieżek do trzech razy w tygodniu wystarczy nam budżet do dwóch tysięcy złotych.

Nie powinno się schodzić poniżej półtora tysiąca złotych, bo takie urządzenia zwykle są dużo bardziej zawodne, awaryjne. Biegając co najmniej cztery razy w tygodniu, powinno się sięgnąć po lepszej jakości sprzęt. Najlepsze będą bieżnie półkomercyjne, które kosztują już kilka tysięcy złotych.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze bieżni jest to, w jaki została ona wyposażona silnik. Na uwadze powinno się mieć jego moc i niezawodność. Trudno jednak to stwierdzić przed zakupem, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją i opiniami innych użytkowników. Producenci bieżni podają najczęściej dwie wartości, jeśli chodzi o moc silnika. Nas powinien interesować parametr dotyczący mocy stałej/znamieniowej. Optymalnym wyborem będzie bieżnia z mocą 1,5 KM. Istotne jest to, aby silnik był mocny i objęty długim okresem gwarancyjnym, co będzie świadczyło o jego dobrej jakości.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze bieżni elektrycznej?

Bardzo ważnym elementem w każdej bieżni jest oczywiście pas biegowy. Należy mieć na uwadze jakość jego wykonania i wymiary. Wystrzegać powinno się tego o śliskiej powierzchni, co utrudnia bieganie i stwarza ryzyko poślizgnięcia się, czyli upadku. Pas biegowy musi być bardziej szorstki, czyli mieć chropowatą powierzchnię.

Chodzi o to, aby podłoże, po którym się poruszamy, było antypoślizgowe. Oczywiście ważne będzie to, aby jednocześnie było miękkie, co zapewni amortyzację. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania zawsze powinny być na pierwszym miejscu. W zależności od naszego wzrostu i wielkości stóp, trzeba dobrać optymalne wymiary pasa biegowego. Nie należy kupować małych bieżni elektrycznych, czyli z taśmą o długości użytkowej 120 cm, bo bardzo łatwo wtedy o zjechanie z nich na podłogę. Te przynajmniej 130 cm długości i ponad 40 cm szerokości to minimum. Ważnymi parametrami są też nośność, prędkość, nachylenie, funkcje komputera, dodatkowe wyposażenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI