Bruzdownica – Ranking i Opinie

Najlepsze bruzdownice – ranking, test, opinie

Urządzeniem, które przyda się praktycznie w każdym domu, jest bruzdownica. Służy ona do wykonywania wgłębień na przykład w murach.

Bruzdownica może być urządzeniem bardzo uniwersalnym, ponieważ za jej pomocą możemy wykonać wiele drobnych prac remontowych w domu. Rynek oferuje jednak duży wybór modeli i każdy z nich wyróżnia się innymi parametrami. Z tego właśnie powodu wybór urządzenia odpowiedniego dla nas może okazać się dość problematyczny.

Aby wybrać urządzenie odpowiednie dla nas, należy zwrócić uwagę na następujące parametry. Oto ranking najważniejszych z nich:

Opisy Najlepszych Bruzdownic Do Betonu [NASZ RANKING]

Bruzdownica Bosch GNF 35 CA 0601621708

bruzdownica bosch

Bruzdownica Bosch GNF 35 CA 0601621708 to urządzenie, które służy do wykonywania równych rowków i kanalików. Jest ono niezastąpione w pracy hydraulika i elektryka. Bruzdownica ta ma silnik o mocy 1400 W. Szerokość bruzdy mieści się w zakresie od 3 do 39 mm, jej głębokość od 0 do 35 mm. Parametry te może regulować użytkownik.

Precyzję zapewniają dokładnie ustawiane podziałki do regulacji. Sprzęt ten jest wyposażony w dwie bardzo mocne tarcze, które umożliwiają zrobienie rowków w kamieniu i betonie. Diamentowe tarcze są schowane w pokrywach ochronnych. Dzięki temu zredukowane jest ryzyko zranienia się nimi.

Bruzdownica Makita SG1251J

bruzdownica makita

Makita SG1251J to bruzdownica o mocy znamionowej silnika 1400 W. Wyróżnia ją bardzo duża prędkość obrotowa, która wynosi aż 10 000 obrotów na minutę. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjny system tłumienia drgań skrętnych (SJS), który łagodzi rozruch dla ochrony przekładni zębatej.

Zwiększa to również wygodę korzystania z urządzenia. Szerokość i głębokość cięcia można zmieniać. Maksymalne wartości tych parametrów wynoszą do 30 mm. W zestawie z urządzeniem jest praktyczna walizka, która ułatwia jego transport.

Bruzdownica Graphite 59G370

bruzdownica ranking

Graphite 59G370 to bruzdownica wyposażona w silnik o mocy 1320 W. Prędkość obrotowa urządzenia to aż 9000 obrotów na minutę. Przy takich parametrach można cieszyć się z dużej wydajności urządzenia i komfortowych warunków pracy. Parametry bruzdownicy można regulować. Głębokość cięcia można regulować w zakresie od 8 do 30 mm, a szerokość od 8 do 26 mm.

Elektronarzędzi ma specjalną blokadę wrzeciona. To właśnie ona umożliwia wymianę tarcz. To wygodne rozwiązanie, które przyspiesza pracę. Ogromną zaletą urządzenia jest jego ergonomiczny kształt i antypoślizgowa rączka. Dzięki niej urządzenie dobrze leży w ręce.

Bruzdownica Einhell TH-MA 1300 4350730

Einhell TH-MA 1300 4350730 to bruzdownica, która ma silnik o mocy 1320 W. Jest to urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach. Głębokość bruzd reguluje się bezkluczykowo, co przyspiesza pracę i ułatwia ją. Do zmiany ustawienia urządzenie nie ma potrzeby rozbierania go i przesuwania ukrytych pokręteł i śrub.

Bruzdownica ma możliwość podłączenia jej do odkurzacza. W zestawie jest dołączona specjalna skrzynka, która ułatwia transport i przechowywanie maszyny. Oprócz niej, w komplecie są dwie tarcze diamentowe.

Bruzdownica Dewalt Dcg200Nt-Xj

Dewalt Dcg200Nt-Xj to bruzdownica do zadań specjalnych. To urządzenie z silnikiem bezszczotkowym 54 V. Przy pomocy specjalnych zakładek można regulować głębokość i szerokość wykonywanych bruzd. Szerokość cięcia może wynosić aż do 35 mm, a głębokość do 32 mm. Prędkość obrotów na biegu jałowym to aż 9000 obr/min. Dzięki nim urządzenie doskonale radzi sobie nawet w trudnych warunkach.

Cechą wyróżniającą urządzenia są cztery gumowe koła, które ułatwiają prowadzenie go oraz pomagają w utrzymaniu linii prostej wykonywanych bruzd. Tarcze można demontować bez użycia dodatkowych narzędzi, co zwiększa komfort użytkowania.

Profesjonalne bruzdownice do kabli. Przewodnik kupującego

Oto czynniki, które warto rozważyć kupując bruzdownicę:

1. Moc bruzdownicy

Szukając odpowiedniej bruzdownicy, przede wszystkim powinniśmy zainteresować się tym, jaką moc ma dane urządzenie. Najlepszym sprzętem będzie bruzdownica, która sprawdzi się w każdych warunkach i będzie bardzo wydajna, dzięki czemu nie będziemy musieli przerywać pracy. Dlatego, zanim przystąpimy do zakupu danego sprzętu, powinniśmy sprawdzić, jaka jest jego moc. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zależy nam na oszczędnościach, to niestety im wyższa moc urządzenia, tym większe będzie zużycie energii elektrycznej. Bruzdownica o dużej mocy nie będzie więc rozwiązaniem ekonomicznym.

2. Prędkość obrotowa bruzdownicy do betonu

Najważniejszym parametrem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze bruzdownicy, jest prędkością urządzenia. Prędkość obrotowa jest bardzo ważna dla tego typu sprzętu i ma ona bardzo duży wpływ na jego wydajność. Parametr ten odpowiada za prędkość, w jakim urządzenie dokona nacinania materiałów. Z tego właśnie powodu, im jest ona mniejsza, tym samo urządzenie będzie wolniejsze i nasza praca będzie zajmować zdecydowanie więcej czasu.

3. Częstotliwość obrotów bruzdownicy

Chcąc zakupić odpowiedni sprzęt, jakim jest bruzdownica, koniecznie musimy wziąć pod uwagę również częstotliwość obrotów, jaką oferuje dany model. Jest to parametr, od którego zależy efektywność oraz dokładność, z jaką pracuje dane urządzenie. Im większa częstotliwość obrotów, tym szybciej będzie przebiegała nasza praca. Niestety tym samym zwiększa się zużycie energii, nie jest to więc rozwiązanie ekonomiczne. Standardowym typem częstotliwości obrotu jest 9000 rpm. Jednak na półkach sklepowych znaleźć możemy również modele bruzdownic, które posiadają o wiele większe wartości częstotliwości obrotu.

4. System odprowadzania pyłu bruzdownicy

Przy wyborze bruzdownicy powinniśmy zwrócić uwagę również na system odprowadzania pyłu, jaki jest zastosowany w danym modelu bruzdownicy. Jest to parametr niezwykle ważny, ponieważ to właśnie on odpowiada, za porządek w naszym miejscu pracy. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że używanie bruzdownicy powoduje wytworzenie dużej ilości pyłu, który może wzbijać się w powietrze oraz osiadać na wszystkich przedmiotach, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Dlatego zastosowanie specjalnego zbiornika lub worka, który będzie odprowadzał pył do środka, umożliwi zachowanie czystości i porządku.

5. Wymiary tarczy bruzdownicy

Innym ważnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze bruzdownicy to wymiary tarczy. Tarczami nazywamy część tnącą, która odpowiada za jakość oraz szybkość pracy, jaką wykonujemy. Jeżeli przewidujemy, że wykorzystamy bruzdownicę jedynie do trudniejszych prac najlepiej zakupić modele z mniejszą tarczą. Standardową tarczą stosowaną w bruzdownicach jest element o wymiarach około 125 mm x 22 mm.

6. Waga bruzdownicy

Wybierając bruzdownicę, pamiętajmy o tym, że jest to urządzenie ręczne, dlatego bardzo ważne jest, aby jego waga nie była dla nas kłopotliwa. To od tego czy będziemy w stanie wygodnie utrzymać dane urządzenie, zależy jakość i komfort naszej pracy. Jest to szczególnie ważne, jeśli używamy bruzdownicy przez kilka godzin. Standardowa bruzdownica waży około 4,5 kg, jednak na rynku znaleźć możemy urządzenia o różnej wadze.

7. Dodatkowe funkcje i akcesoria do bruzdownicy

Przed zakupem bruzdownicy powinniśmy sprawdzić, czy posiada ona inne funkcje oraz akcesoria, które mogą nam się przydać. Jednym z takich udogodnień jest adapter do odkurzacza. Nakłada się go na rurę od odkurzacza i w ten sposób możemy pozbyć się całego pyłu, który wytworzył się w trakcie pracy z bruzdownicą.

Automatyczny wyłącznik

Jest to niezwykle przydatna funkcja w momencie, kiedy pracujemy wiele godzin i robimy sobie przerwę. Urządzenie zaopatrzone w taką funkcję automatycznie odłącza się od prądu, pozwalając zaoszczędzić energię w momencie, kiedy my odpoczywamy.

Ogranicznik prądu rozruchowego bruzdownicy 

Jest to funkcja, której zadaniem jest rozpędzanie tarczy bruzdownicy w sposób, który generuje jak najmniej szarpnięć. Ma to bardzo duży wpływ na jakość naszej pracy oraz precyzje, z jaką używamy bruzdownicy.
Warto, aby sprzęt miał taką funkcję, szczególnie w przypadku modeli o wyższej mocy.

Osłona tarcz 

Jest to funkcja, która pozwala zapewnić nam bezpieczeństwo, ponieważ ochrania tarcze, które rozpędzone mogą zrobić nam krzywdę i które są groźne dla naszego zdrowia.

System drgań 

Udogodnienie, które ma za zadanie minimalizować drgania powstałe w trakcie pracy bruzdownicy. Drgania mają duży wpływ na jakość naszej pracy i niestety mogą wpływać na brak precyzji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI