Czujnik Czadu i Gazu – Ranking i Opinie

Najlepsze czujniki czadu i gazu – ranking, test, opinie

W przypadku ogrzewania gazowego czy po prostu używania kuchenki gazowej istnieje ryzyko zatrucia się błękitną energią. Nawet w przypadku sprawnej i nowej instalacji istnieje mniejsze lub większe zagrożenie. Przy niewentylowanych pomieszczeniach wszystko staje się jeszcze bardziej ryzykowne. Do tego dochodzi czad, którego nie widać ani nie czuć. Można wobec tego zatruć się nim bez świadomości tego. Nie chodzi tutaj wyłącznie o jakieś problemy zdrowotne, ale o najgorsze, czyli o śmierć. Wiele słyszy się o śmiertelnym zatruciu gazem całej rodziny w nocy. Warto wobec tego zabezpieczyć się odpowiednio przed tym, a jedną z polecanych metod będzie zamontowanie czegoś takiego jak czujnik gazu i czujnik czadu.

Opisy Najlepszych Czujników Czadu i Gazu 2w1 [NASZ RANKING]

Xblitz Czujnik Czadu I Gazu Dg3-1

czujnik czadu i gazu

Xblitz Czujnik Czadu I Gazu Dg3-1 to urządzenie dla osób szczególnie wymagających. Oprócz czadu czujnik ten może też wykryć obecność gazów łatwopalnych np. gazu ziemnego i metanu. Urządzenie obsługuje komendy głosowe. Jest ono wyposażone w duży wyświetlacz LED, który ułatwia jego obsługę.

Czujnik jest wyposażony w dwa całkowicie niezależne od siebie czujniki. Jeden z nich to elektrochemiczny czujnik do wykrywania tlenku węgla, czyli czadu. Drugi to katalityczny czujnik do wykrywania gazów łatwopalnych. Jeśli stwierdzą one podwyższone stężenie tych gazów w powietrzu, włącza się głośny alarm dźwiękowy.

Zamel Czujnik Tlenku Węgla I Gazu 2W1 Ctg-01

czujnik czadu ranking

Zamel Czujnik Tlenku Węgla I Gazu 2W1 to urządzenie do ciągłego monitorowania stężenia w powietrzu tlenku węgla, czyli czadu, gazu ziemnego i propan butanu. Na dużym wyświetlaczu pokazuje się informacja o alarmie oraz o rodzaju wykrytego zagrożenia. Warto też pamiętać, że czujnik czadu i gazu włącza także klasyczny – dźwiękowy alarm.

Urządzenie posiada dodatkowe, awaryjne zasilania. Normalnie jest ono podłączone do sieci energetycznej. W razie jej awarii czujnik jest zasilany z baterii. Dzięki temu nie ma przerwy w działaniu urządzenia, a bezpieczeństwo pomieszczeń jest monitorowane przez cały czas.

ART Czujnik Tlenku Węgla HK-18A

czujnik dymu

ART Czujnik Tlenku Węgla ten niewielki czujnik tlenku węgla jest zasilany trzema bateriami AA 1,5V. Czujnik ten reaguje w kilku zakresach – gdy stężenie 30 PPM utrzymuje się powyżej dwóch godzin, 50 PPM utrzymuje się pomiędzy 60 a 90 minut oraz gdy stężenie przekracza 100 PPM przez 10 do 40 minut. Alarm pracuje z głośnością 85 dB.

Kidde Czujnik Czadu z wyświetlaczem 7DCO

czujnik czadu na baterie

Ten czujnik czadu, co 15 sekund dokonuje pomiaru. W ten sposób monitoruje stężenie czadu w powietrzu i w razie jego przekroczenia włącza alarm. Jest to głośna, pulsacyjna syrena o sile 85 dB. Jest to hałas, którego nie sposób zignorować.

Czujnik można zamontować na ścianie lub postawić np. na szafce. Wizualnie jest on podobny do budzika lub radiobudzika, więc dobrze prezentuje się w pomieszczeniach. Na sporym wyświetlaczu można sprawdzać też informacje na temat aktualnego stężenia czadu w pomieszczeniu.

Kidde Czujnik Czadu 5Dco

Kidde Czujnik Czadu 5Dco to urządzenie, które cieszy się uznaniem użytkowników. Czujnik jest czuły i wyposażony w głośny alarm, który może obudzić nawet śpiącą osobę. Na wyświetlaczu LED pojawiają się informacje na temat aktualnego stężenia czadu w pomieszczeniu.

Urządzenie można powiesić lub postawić. Jest też łatwe w obsłudze, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z niego oraz poczucie bezpieczeństwa. Estetyczna obudowa na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzy się z czujnikiem, więc można go postawić nawet na widoku.

Orno Czujnik bateryjny tlenku węgla (czadu) 3×1,5V DC1

czujnik tlenku węgla

Orno Czujnik bateryjny tlenku węgla to urządzenie, które może się przydać do zabezpieczenia mieszkania przed toksycznym działaniem czadu. Ten niewielkich rozmiarów czujnik tlenku węgla jest zasilany przy pomocy dołączonych do zestawu trzech baterii o mocy 1,5 V.

Urządzenie jest wyposażone w duży wyświetlacz, który ułatwia monitorowanie sytuacji. W razie przekroczenia normy czujnik uruchamia alarm o głośności aż 85 dB. Żywotność urządzenia jest oceniana aż na 6 lat. Po tym czasie warto wymienić je na nowe.

Najlepsze czujniki czadu, gazu i dymu 3w1. Przewodnik zakupowy

Nie każdy może pochwalić się sprawnie działającą instalacją kominową. Różnie też bywa z instalacją gazową. Niesie to niestety za sobą poważne ryzyko, a chodzi tutaj o czad i gaz. Nazywa się je cichymi zabójcami, bo bardzo łatwo o zatrucie nimi i to bez świadomości tego. Jeśli zorientujemy się w porę, że coś dzieje się niewłaściwego, skończy się uszczerbkiem na zdrowiu, ale zatrucie może być też śmiertelne.

Wbrew pozorom nie dochodzi do tego rzadko, a problem nasila się w okresie jesienno-zimowym, czyli grzewczym. To właśnie wtedy ogrzewamy budynki i stronimy od wietrzenia pomieszczeń. Zwiększa się wówczas zagrożenie zatrucia tym niebezpiecznymi związkami. Warto wobec tego dołożyć wszelkich starań do tego, aby zapewnić sobie i domownikom jak największe bezpieczeństwo. Z pomocą przychodzi czujnik gazu i czadu. Nie kosztują one wiele, a mogą uchronić nas przed najgorszym. Chodzi tutaj przecież nie tylko o nasze zdrowie, ale też życie.

Czujniki gazu i czadu mają za zadanie zaalarmować nas, jeśli wykryją w powietrzu trujące substancje. Działają one całodobowo, monitorując nieprzerwanie poziom stężenia dwutlenku węgla i gazu w pomieszczeniach. Po przekroczeniu szkodliwych związków, automatycznie załącza się alarm dźwiękowy i świetlny, co z pewnością nie pozostanie przez nas niezauważone. Dźwięk jest bardzo donośny, wybudzi nas nawet ze snu. W niewielkim urządzeniu mieści się specjalny element, który w kontakcie z gazem czy czadem wchodzi w reakcję utleniania.

To z kolei jest bodźcem do przepływu prądu i włączenia sygnału alarmowego. Jeśli natychmiast zareagujemy, otworzymy na oścież okna, można uchronić się przed zatruciem. Chodzi o to, aby jak najszybciej zmniejszyć stężenie trujących substancji we wdychanym powietrzu. Gaz stosunkowo szybko się ulatnia. Jeśli zaobserwujemy regularne włączanie się czujnika, należy zainteresować się niezwłocznie swoimi instalacjami w domu. Prawdopodobnie nie działają one sprawnie, mogą być nieszczelne, przez co dochodzi do ulatniania się gazu/czadu.

Jak wybrać najlepszy czujnik gazu?

Na rynku dostępnych jest wiele czujników gazu i czadu, ale nie każdy model będzie godny polecenia. Nie brakuje takich kiepskiej jakości, których skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie wiemy, na które urządzenie się dokładnie zdecydować, warto przejrzeć ranking z najlepszymi modelami, czyli tymi najbardziej polecanymi. Wbrew pozorom wybór jest naprawdę spory, a każdy producent zachwala jak może swoje produkty.

Nie można kupować pierwszego lepszego czujnika, ale takiego atestowanego. Tanie podróbki z niesprawdzonego źródła to zbędnie wydane pieniądze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niczego nie wykrywają, przez co nie zapewniają żadnej ochrony. Nie można czuć się w ich przypadku dobrze zabezpieczonym. Nawet dobrej jakość czujniki gazu i czadu nie są drogie. Wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych, aby moc spać spokojnie. Warto wobec tego postawić na produkty renomowanej marki.

Czujniki dymu i czadu mogą być zasilane w różny sposób. Dostaniemy takie mobilne, czyli na baterie oraz zasilane sieciowo. W przypadku tych z zasilaniem bateryjnym można liczyć na większą swobodę, jeśli chodzi o montaż. Nie trzeba niczego wiercić ani być zależnym od gniazdka elektrycznego. Urządzenie może wobec tego znaleźć się w dowolnym miejscu, w każdej chwili je przeniesiemy do innego pomieszczenia. Modele bezprzewodowe są najbardziej praktyczne.

Nawet jeśli nie mamy na ścianie półki, to istnieje możliwość zamocowania do niej czujnika za pomocą kołków. Na rynku dostępne są nawet urządzenia dwa w jednym, czyli łączące w sobie funkcję czujnika gazu i czadu. Nowoczesne modele są w stanie wykryć szereg innych niebezpiecznych związków. Poinformują przykładowo o dymie znajdującym się w pomieszczeniu. Nawet takie bardziej zaawansowane modele nie kosztują zbyt wiele. Bez problemu zmieścimy się w cenie stu złotych.

Co jeszcze warto wiedzieć o czujnikach czadu?

Przy wyborze czujnika gazu i czadu powinno się mieć na uwadze rodzaj i głośność powiadomień. Zasada jest tutaj taka, aby sygnał dźwiękowy był jak najgłośniejszy. Nic nam po jakiś słabo słyszalnych alarmach, których nie odnotujemy w porę i zdążymy się zatruć. Dziwek musi być na tyle głośny, aby wybudził nas nawet z kamiennego snu. Pozwoli to na jak najszybszą interwencję.

Kolejną kwestią jest montaż, który dobiera się do pomieszczenia. Te sieciowe podpina się do gniazda. Z kolei te bateryjne wiesza na ścianie lub ustawia na stojąco. Na uwadze powinno się mieć także wyświetlacz LCD. Niektóre modele go nie mają, ale okazuje się to być bardzo praktyczne. Można sprawdzić przykładowo poziom naładowania baterii i pozostałym okresie żywotności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI