Dalmierz Laserowy – Ranking i Opinie 2020

0
2740

W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking trzech najlepszych dalmierzy laserowych. Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę.

Skłaniając się do zakupu dalmierza, warto zastanowić się na ostatecznym przeznaczeniem tego typu produktu. Czy będzie używany codziennie, czyli z przeznaczeniem dla fachowców i specjalistów, czy bardziej sporadycznie przy pomiarach prywatnych. Niezależnie kto użytkuje dalmierz, jest to bardzo pomocny sprzęt do pomiaru odległości, powierzchni i kubatury.

W tabeli poniżej znajdziesz polecane dalmierze laserowe, który zyskały uznanie użytkowników w Polsce.

Najlepsze Laserowe Dalmierze

ReklamaReklama
Reklama
ReklamaReklama
Reklama
ReklamaReklama
Reklama

Zdjęcie

Dalmierz

Ocena

Cena

Bosch GLM 50 C

SPRAWDŹ CENĘ

​Bosch GLM 40

SPRAWDŹ CENĘ

YATO YT-73125

SP​​​RAWDŹ CENĘ

Bosch GLM 50 C

Model ten został wyposażony w bezprzewodową transmisję danych Bluetooth. To nie tylko coraz bardziej popularne zastosowanie w tych urządzeniach, to także spore ułatwienie ponieważ nie trzeba go podłączać do zewnętrznych urządzeń za każdym razem. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na laptopie smartphonie lub tablecie i dalmierz sam przesyła dane w czasie rzeczywistym. W tym stosunkowo tanim modelu mamy zastosowania które można spotkać jedynie w droższych modelach. Mowa tu między innymi o pochyłomierzu o zakresie 360° wykorzystywany jako do pomiarów pośrednich lub jako elektroniczna poziomica.

Posiada kolorowy podświetlany ekran, a więc zapewni dobry odczyt podczas zmroku a także w czasie mocnego nasłonecznienia. Bardzo łatwa obsługa za pomocą kilku intuicyjnych klawiszy sprawia że już po kilku minutach pierwszego użytkowania mamy świadomość jak byśmy korzystali z niego już kilka lat. Producent zadbał również o to aby był on odporny na upadek z 1 metra, na drobne uszkodzenia a także obudowa chroniąca przed działaniem kurzu i wody (norma IP54)

Najważniejsze w tym wszystkim i tak jest zakres pomiaru, z dokładnością pomiaru do 1,5 mm zmierzymy odcinek długości do 50 metrów (odległość pojedyncza i ciągła). Z Boschem zmierzysz również pole powierzchni, objętość, powierzchnie ścian a także z pomocą twierdzenia Pitagorasa wysokość.

Podsumowując otrzymujemy wytrzymały model z bardzo dobrymi parametrami, który sprawdzi się w każdych nawet najtrudniejszych warunkach i to wszystko otrzymujemy w stosunkowo niewielkiej cenie, jest to na pewno produkt na którym żaden z kupujących się nie zawiedzie.

Bosch GLM 40

Jest to bardzo dobrze przemyślany model, firma Bosch zadbała o to aby ten model spełniał wszystkie najważniejsze parametry pomiaru. Najważniejsze w tego typu urządzeniach jest to aby pokazywały precyzyjny pomiar. Tak właśnie w tym modelu jest, gwarantuje on dokładność pomiaru do 1,5 mm, potwierdzone jest to certyfikatem ISO. Całkowity zasięg wynosi od 15 cm do 40 metrów. Wytrzymała na uderzenia obicia i uderzenia obudowa ma całkowite wymiary, długość 105 mm, wysokość 24 mm oraz szerokość 41 mm, do tego dochodzi lekkość urządzenia bo zaledwie 90 gram. Warto zaznaczyć również, że Bosch jest odporny również na wodę i kurz co w zastosowaniach profesjonalnych jest bardzo istotne.

Posiada automatycznie podświetlany 3 wierszowy wyświetlacz, zapewniający dobrą czytelność nawet w ciemnych warunkach. Zapewnia pomiar nie tylko odległości ale również pomiar powierzchni i objętości. Można w nim dodawać i odejmować wartości a wbudowana pamięć, zapisuje 10 ostatnich pomiarów, co również jest istotnym ułatwieniem pracy. Zasilany jest dwoma bateriami AAA, i według producenta przy dobrych bateriach powinno to starczyć na kilka tysięcy pomiarów. W zakupionym zestawie otrzymamy potrzebne zasilanie w postaci baterii a także standardowo instrukcje obsługi, pokrowiec oraz komplet 3 tarczek celowniczych z folią samoprzylepną.

Użytkownicy chwalą sobie ten wybór, ponieważ w dobrej cenie otrzymali wytrzymały produkt, z bardzo dobrymi parametrami, co ułatwia im pracę a także drobne pomiary w życiu codziennym.

YATO YT-73125

Jeżeli poszukujesz dobrego dalmierza laserowego do 200 zł to być może zainteresuje Cię ten model od firmy YATO. W tej cenie otrzymujemy precyzyjny pomiar do 40 m. Dodatkowo ma w sobie liczne funkcje, należą do nich pomiar ciągły, funkcje trygonometryczne oraz podstawowe działania matematyczne. Wbudowany podświetlany wyświetlacz zapewnia czytelność w każdych warunkach. Całość posiada odporną na uszkodzenia obudowę, oraz chroni wnętrze przed wodą i kurzem. Wystarczy zaledwie pół sekundy na aby zmierzyć potrzebną odległość, a wbudowana pamięć pozwala na zachowanie ostatnich 20 prostych pomiarów.

Jest też możliwość umieszczenia go w statywie co dodatkowo rozszerza zakres jego możliwości. Urządzenie waży zaledwie 400 gramów co w połączeniu z futerałem pozwala na przechowywanie w kieszeni, co przy pracach w domu czy pomiarach na budowie jest bardzo komfortowe. Jest to często kupowany model nie tylko za niską cenę ale także za jego precyzję.

Przewodnik kupującego

Przy zakupie często zastanawiamy się który wybrać. Często sugerujemy się tylko ceną lub wyglądem, ale w przypadku użytkowników profesjonalnych, to oni zwracają głównie uwagę na precyzje i dokładność pomiarów. Ponieważ w tego typu przypadku fachowcy użytkują je bardzo często ważne jest również aby były poręczne, miały nie dużą wagę, były wytrzymałe ale również mierzyły jak największe odległości, chociaż trzeba zaznaczyć że to może wiązać się z utratą dokładności. Zaletą dalekomierza jest przede wszystkim to, że nie ruszając się z miejsca możemy precyzyjnie sprawdzić odległość do danego punktu. Tylko za pomocą promienia laserowego można sprawdzić rozmiar pożądanego odcinka.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto również zwrócić uwagę aby działało ono w warunkach typu noc, dzień. Nie każdy egzemplarz będzie działał na zewnątrz. Dla specjalistów będzie również liczyć się to aby dokonane pomiary można było przenieść na firmowego laptopa. Taki instrument nie tylko potrafi zastąpić tradycyjną miarę ale również większość z nich posiada kalkulator. Podstawowe modele dalmierzy potrafią obliczać pola powierzchni oraz objętości na bazie zmierzonych dwóch, trzech odcinków. Dalmierze ze średniej półki w swoich obliczeniach wykorzystują twierdzenie Pitagorasa. Te najdroższe a więc urządzenia nie dla normalnego Kowalskiego są wyposażone w celowniki cyfrowe, do obliczeń wykorzystują wartość kąta pionowego, a także transmitują dane za pomocą modułu Bluetooth. Warto również zwrócić uwagę aby posiadały podwyższoną normę IP65 czyli odporność na wodę i kurz. Również przy pracy w terenie istotne będzie aby urządzenie miało dość mocy do pracy na cały dzień.

Dla kogo przeznaczone są profesjonalne dalmierze?

To między innymi:

  • architekci krajobrazu
  • architekci wnętrz
  • inżynierowie-projektanci
  • projektanci
  • montażyści schodów i mebli

Trzeba też zadbać o to aby zakupiony produkt posiadał dodatkowe akcesoria ułatwiające późniejszą prace. Bazowym na pewno będzie statyw trójnożny, który za pomocą regulowanych nóżek sprawdzi się każdym nawet najbardziej wymagającym terenie. Tarcze celownicze to też obowiązek, pokrowce a także twarde walizki ułatwiające łatwy i bezpieczny transport.

Przy ostatecznym wyborze nie należy zapominać o równie ważnej kwestii, mimo tego że jej cecha jest w sumie nie praktyczna to taki aspekt jak kolor i wygląd zewnętrzny w obecnych czasach również nakłania do zakupu produktu z nowoczesnym designem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj