Deska Do Prasowania – Ranking i Opinie

Najlepsza deska do prasowania – ranking, test, opinie

Jeśli zależy nam na schludnym wyglądzie, potrzebna będzie nie tylko pralka, ale też deska do prasowania. Pogniecione ubrania z pewnością nie wyglądają estetycznie i świadczą wręcz o bylejakości. Jeśli chcemy uniknąć bycia postrzeganym za kogoś niedbałego i zależy nam na dobrej prezencji, konieczne staje się zainwestowanie w deskę do prasowania. Na szczęście wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wyróżnić można wiele rodzajów desek, które różnią się wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane, dodatkowymi funkcjami i przydatnym wyposażeniem. Inny rodzaj deski do prasowania sprawdzi się w przypadku generatora pary, zwykłego żelazka czy stacji parowej.

Opisy najlepszych desek do prasowania [Nasz Ranking]

Deska do prasowania Vileda Premium Total Reflect Plus

najlepsza deska do prasowania

Deska do prasowania Premium Total Reflect Plus to produkt znanej oraz renomowanej marki Vileda. Deska posiada wysokiej jakości wyposażenie. Wśród niego można znaleźć między innymi podstawkę pod żelazko oraz stację parową, a także wszystkie pozostałe niezbędne elementy.

Oprócz tego deska do prasowania ma pokrowiec z warstwą metaliczną, który w doskonały sposób odbija parę. Dzięki temu woda nie skrapla się pod deską, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Prasowanie z wykorzystaniem tego rodzaju deski jest szybkie oraz efektywne. Produkt posiada stabilną konstrukcję, która w korzystny sposób ułatwia pracę z nim.

Deska do prasowania Vileda Viva Express Smart

dobra deska do prasowania

Deska do prasowania Viva Express Smart to produkt, który charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Został wyprodukowany przez znaną oraz renomowaną markę Vileda, która specjalizuje się w produkcji tego rodzaju wyrobów. Deska charakteryzuje się wyjątkową stabilnością, dzięki czemu prasowanie przy niej staje się ułatwione.

Oprócz tego w produkcie można znaleźć bawełniany pokrowiec oraz wyściółkę gąbkową. Deska wyposażona jest także w metalową siatkę, która w doskonały sposób przepuszcza parę wodną oraz jest odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, wśród których można na przykład wymienić korozję.

Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart Plus

deska do prasowania ranking

Deska do prasowania Viva Express Smart Plus wyprodukowana została przez znaną oraz renomowaną markę Vileda. Jest to produkt, który charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Jest bardzo stabilny, dzięki czemu można z niego w bardzo prosty sposób korzystać.

Oprócz tego deska do prasowania posiada wygodną podstawkę pod żelazko, a także metalową siatkę, która w odpowiedni sposób odprowadza wilgoć, a także jest odporna na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Wśród nich można przede wszystkim wymienić występowanie korozji. Deska wyposażona jest w funkcjonalny pokrowiec oraz wyściółkę z gąbki.

Vileda Deska Do Prasowania niebieska 143060

deska do prasowania opinie

Deska do prasowania to produkt marki Vileda, który charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Deska wyposażona jest w blat o wymiarach sto dwadzieścia na trzydzieści osiem centymetrów, co jest bardzo optymalnym rozwiązaniem. Oprócz tego posiada regulowaną wysokość, a także specjalną podstawkę pod żelazko.

Dzięki temu bardzo wygodnie oraz szybko można na niej prasować ubrania oraz inne niezbędne elementy. Wyprodukowana jest w praktycznym niebieskim kolorze, dzięki czemu bardzo dobrze będzie się prezentowała we wielu wnętrzach. Wyposażona jest dodatkowo w specjalny mechanizm blokujący.

Deska do prasowania Philips Easy6 Express GC202/30

deska do prasowania philips

Easy6 Express to wysokiej jakości deska do prasowania, która została wyprodukowana przez znaną i renomowaną markę Philips. Produkt wyposażony jest w bardzo efektywny system ShoulderShape, który umożliwia łatwiejsze prasowanie koszul. Oprócz tego deska wyposażone jest w wielowarstwowy pokrowiec, co sprawia, że powierzchnia do prasowania jest bardzo śliska oraz gładka.

Dzięki czemu prasowanie przebiega w szybki oraz wygodny sposób i każdy sobie z nim bez problemów poradzi. Produkt charakteryzuje się wyjątkową stabilnością, ponieważ posiada antypoślizgowe nasadki. Oprócz tego można w nim regulować wysokość.

Deska do prasowania Vileda Perfect 2in1 Plus

Perfect 2in1 Plus to deska do prasowania, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Wyprodukowana została przez znaną markę Vileda, która specjalizuje się w wytwarzaniu tego rodzaju produktów. Deska posiada stosunkowo dużą powierzchnię do prasowania, dzięki czemu bez większych problemów można na niej prasować na przykład firany czy obrusy, czyli przedmioty o większych gabarytach.

Oprócz tego produkt charakteryzuje się wyjątkową stabilnością oraz posiada specjalny wspornik, który umożliwia podtrzymywanie zwisającej odzieży. Dodatkowo deska do prasowania wyposażona jest w specjalną podstawkę na żelazko.

Leifheit Deska Do Prasowania Air Active Express M

Deska do prasowania Air Active Express to wysokiej jakości produkt marki Leifheit, która jest znaną i renomowaną firmą. Deska do prasowania charakteryzuje się bardzo wysoką funkcjonalnością. Wyposażona jest między innymi w nadmuch powietrza oraz możliwość odciągania pary, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Powierzchnia do prasowania jest stosunkowo gładka, co w korzystny sposób ułatwia sam proces prasowania. Deska jest produktem bardzo stabilnym. Wyposażona jest w specjalną podstawkę na żelazko, dzięki czemu korzystanie z niej jest ułatwione. Pranie po prasowaniu staje się wyjątkowo gładkie oraz suche, na czym nam szczególnie zależy. Dodatkowo w produkcie można regulować wysokość, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Najlepsza deska do prasowania. Poradnik zakupowy

Jaki rodzaj deski do pasowania wybrać?

Ranking desek do prasowania zawiera liczne modele tego praktycznego sprzętu do domowego użytku, które się od siebie pod wieloma względami. Jest to pomocne narzędzie, które ułatwi i przyspieszy wybór. Bierze pod uwagę szereg parametrów, funkcjonalności, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Do wyboru mamy kilka rodzajów desek a mianowicie modele podstawowe, ze zintegrowanym przedłużaczem, elektryczne i z systemami prasowania.

Jeśli nie mamy zbyt dużych wymagań i szukamy ekonomicznej deski do prasowania, można wybrać tą w podstawowej wersji, czyli z podkładką pod ubrania. W sprzedaż nie brakuje modeli z klasyczną, dużą deską, jak również małych, ułatwiających prasowanie rękawów. Proste deski są bardzo tanie, kosztują kilkadziesiąt złotych. Warto dołożyć trochę więcej i kupić model bardziej solidny, stabilniejszy.

Deski ze zintegrowanym przedłużaczem są dużą wygodą dla osób, które czują się ograniczane zbyt krótkim kablem w żelazku. Taki przedłużacz zwiększy pole manewru, co ułatwia i przyspiesza prasowanie. Kabel może być ustawiony z różnych stron deski.

Do wyboru mamy deski do prasowania w wersji elektrycznej, które sprawdzają się w przypadku generatorów pary. Można wybrać model mniej rozbudowany lub z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Deski elektryczne mogą posiadać system odprowadzania pary, płynną regulację wysokość. Mamy jeszcze stacje prasowania, czyli najbardziej innowacyjny rodzaj deski.

Wzbogacona jest ona o stację parową o nieprzeciętnej mocy. Takie rozbudowane systemy parowe są bardzo solidne i trwałe, ale niestety sporo kosztują, co jest ich największym minusem. Za wygodę trzeba jednak zapłacić adekwatną cenę. Tak naprawdę to dla większości osób jest to zbędny wydatek. Na co dzień nie potrzebujemy takiej nowoczesnej stacji prasowania. Przydaje się ona tylko w przypadku konieczności częstego prasowania tkanin zaliczanych do bardziej wymagających.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze deski do prasowania?

Jeśli określiliśmy już to, jakiego rodzaju deskę do prasowania potrzebujemy, można przystąpić do zawrócenia uwagi na szereg innych parametrów. Znaczenie ma z pewnością wysokość deski. Powinna na mieć funkcję regulowania i to w dużym zakresie. Sprawdzić warto też to, w jaki sposób reguluje się wysokość deski.

W większości sprzętach mamy do czynienia z prostym mechanizmem zapadkowym, ale te nowsze modele zapewniają już płynną regulację wysokości. Im częściej używamy deski do pasowania, tym powinna na być wygodniejsza w użyciu, aby czynność ta nie stała się katorgą. Kolejną kwestią jest materiał, z którego została wykonana deska. Na uwadze trzeba mieć solidność stelaża. Najlepiej, aby był z medalu, trwałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne – stalowy, malowany proszkowo lub pokryty powłoką antykorozyjną.

Wybierając deskę do prasowania, naszej uwadze nie może umknąć to, z czego został zrobiony jej blat. Do najtańszych zalicza się modele z blatem wykonanym z metalowej siateczki, przez co jest on lekki i dobrze odprowadza wytworzoną parę. Minusem tego rozwiązania jest tendencja do odkształcania się pod wpływem wysokiej temperatury.

Tego typu problemów można uniknąć, jeśli siatka na blacie będzie wyższej jakości wykonana z dobrej płyty wiórowej czy paździerzowe. Mniej ekonomiczne, ale najlepsze są deski do prasowania z blatem wykonanym z aluminiowej blachy. Na ich korzyść przemawia ilość, wytrzymałość, odporność na działanie wilgoci. Istotna jest też powłoka na deskę do prasowani. Zwykle jest wykonana z bawełny. Sprawdzić trzeba to, czy materiał jest dwuwarstwowy – z watoliny lub dobrej jakości pianki.

A co z dodatkowymi akcesoriami i funkcjami?

W zależności od wybranego modelu wraz z deską do prasowania do zestawu mogą być dołączane różne akcesoria. Zaliczyć można do nich podpórkę pod żelazko – przymocowana na stałe w postaci podstawki lub mocowana na specjalnej prowadnicy, z możliwością schowania jej.

Dalej mamy prowadnicę przewodu, półkę na wyprasowane już ubrania, rękawnik zintegrowany z blatem lub dołączony do zestawu, balon powietrzny do prasowania delikatnych tkanin bez dotykania deski. Dodatkowym wyposażeniem jest gniazd z przedłużaczem, które z pewnością jest bardzo przydanym akcesorium. Niektóre deski do prasowania mają podgrzewany blat, dzięki czemu ubrania natychmiast są gotowe do odwieszenia do szafy.

Przydatną opcją może okazać się prasowanie dłonią, co umożliwia funkcja nadmuchu pary z deski – wystarczy przejechać dłonią i zagniecenia znikają. Niektóre deski do prasowania można włączać za pomocą przycisków, co zwiększa bezpieczeństwo i oczywiście przekłada się na większą wygodę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI