Dmuchawy Do Liści Ranking

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni natura zaczyna przygotowywać się do okresu zimowego, co wiąże się z masowym spadaniem liści z drzew i krzewów. Konieczne staje się ich regularne usuwanie z nawierzchni, szczególnie w przypadku ziemi, gdyż zalegając na niej ograniczają przepływ powietrza i zaczynają gnić. Zagrabianie liści bywa jednak czasochłonną i żmudną pracą, tym bardziej przy dużej powierzchni. Można ułatwić sobie życie i przyspieszyć prace porządkowe, inwestując w specjalistyczny sprzęt. Mowa jest tutaj o dmuchawie czy odkurzaczu do liści. Tego typu urządzenia mają dużo szersze zastosowanie niż tylko pozbywanie się liści. Można je wykorzystać do usuwania przeróżnych nieczystości z terenu i to przez cały rok. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dmuchaw, które przeznaczone są do innego typu prac, dzięki czemu można dobrać je do swoich własnych potrzeb. Sprawdź nasz ranking najlepszych dmuchaw do liści.

Najlepsze dmuchawy do liści

Dmuchawa do liści Makita Bhx2501

najlepsza dmuchawa do liści

Dmuchawa do liści Makita Bhx2501 wyróżnia się m.in. elektronicznym zapłonem, a także pompą Primer, która odpowiada za zdmuchiwanie liści, gałązek, czy inni nieczystości w jedno konkretne miejsce. Urządzenie to posiada 4-suwowy silnik, który odznacza się niską emisją spalin, a także przede wszystkim cichą pracą. W ten sposób zapewnia wygodę i komfort.

Co ciekawe, dmuchawa ta charakteryzuje się niską wagą, dzięki czemu nie sprawia żadnych problemów przy noszeniu oraz obsługiwaniu jedną ręką. Nie bez znaczenia jest również ergonomiczny uchwyt, który zapewnia kontrolę nad tym urządzeniem.

Ponadto, w bardzo łatwy sposób można sprawdzić stan oleju, a także go uzupełnić. Produkt ten z pewnością świetnie się sprawdzi!

Dmuchawa do liści MAKITA EB5300TH

dobra dmuchawa do liści

MAKITA EB5300TH to profesjonalna dmuchawa do liści, która zapewnia szereg ciekawych możliwości. Przede wszystkim posiada 4-suwowy silnik z niską emisją spalin, co jest przyjazne dla środowiska. Ponadto, kluczową rolę odgrywa także wysoka prędkość strumienia powietrza.

Urządzenie to charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, trwałością, a także wydajnością. Co ciekawe, komfort używania zapewniają chociażby regulowane szelki, a także dobra wentylacja pleców. Dmuchawa to posiada specjalną funkcję anti-icing, która z kolei odpowiada za pracę w niskich temperaturach.

Model ten z pewnością podoła wszystkim zadaniom, nawet tym najtrudniejszym. Efekty z pewnością zaowocują dużą ilością zadowolenia i satysfakcji!

Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000

dmuchawa do liści ranking

Dmuchawa do liści Gardena ErgoJet 3000 to urządzenie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Co ciekawe, pełni ona aż trzy funkcje. Świetnie sprawdzi się zarówno jako odkurzacz, dmuchawa, czy nawet rozdrabniacz liści. Sprzęt ten w szybki i łatwy sposób pozwoli na precyzyjne oczyszczenie całego ogrodu.

Kluczową rolę odgrywa także ergonomiczny uchwyt. Wykonany jest on z bardzo miękkich materiałów. Dzięki temu gwarantuje naprawdę duży komfort pracy. Ponadto, dmuchawa ta zapewnia możliwości regulacji prędkości, którą można ustawić zgodnie z własnymi upodobaniami, preferencjami.

Warto wspomnieć również, że środek ciężkości urządzenia został optymalnie wyważony, co również wpływa na zapewnienie dodatkowej wygody.

Dmuchawa do liści NAC 1KM

dmuchawa do liści opinie

NAC 1KM (BVP260-1-Y) to profesjonalna dmuchawa do liści, która gwarantuje kompleksowe oczyszczenie ścieżek, chodnika, czy nawet całego ogrodu. Zasilana jest silnikiem spalinowym, dzięki czemu można używać jej bez konieczności dostępu do prądu.

Co ciekawe, produkt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, co sprawia, że urządzenie to charakteryzuje się dużą wytrzymałością, trwałością, a także przede wszystkim żywotnością. Nie bez znaczenia jest również ergonomiczny uchwyt, który odpowiada za równomierny rozkład wagi.

Sprzęt ten poradzi sobie świetnie w różnych okolicznościach z każdym narzuconym mu zadaniem. Jest to gwarancja czystości, a co za tym idzie również dużej satysfakcji i zadowolenia.

Dmuchawa do liści Stihl BGA 45

dmuchawa do liści stihl

Dmuchawa do liści Stihl BGA 45 świetnie sprawdzi się zarówno do oczyszczania małych, jak i znacznie większych powierzchni przy domu. Posiada m.in. zaokrągloną dyszę, a także akumulator, który wyposażony we wskaźnik ładowania.

Zaopatrzona jest w podwójne zabezpieczenie, a także ergonomiczny uchwyt, co znacznie poprawia zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo użytkownika. Smukła budowa całej dmuchawy zapewnia chociażby szeroki zakres ruchu, a tym samym również znacznie bardziej wydajną pracę.

Urządzenie to może być w bardzo łatwy sposób transportowane i przechowywane. Dostępne jest obecnie w naprawdę atrakcyjnej cenie. Zapewni przede wszystkim czystość i porządek na całym podwórku.

Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26B

Dmuchawa do liści Ryobi RBV 26B zaopatrzona jest w 2-suwowy silnik, który zapewnia naprawdę dużą moc. Co ciekawe, jest on przyjazny dla środowiska, gdyż nie wydziela tak wielu spalin, jak pozostała konkurencja. Co ciekawe, urządzenie to charakteryzuje się dużą prędkością wydmuchu – 320 km/godz.

Urządzenie to zaopatrzone jest w przepustnicę sterującą, która pozwala na regulację prędkości i przystosowanie jej do własnego tempa pracy. Ponadto, sprzęt ten zapewnia dużą wygodę i komfort podczas pracy. Oprócz tego pozwala na szeroki zakres ruchu, co znacznie podnosi atrakcyjność tego produktu. Dmuchawa ta świetnie się sprawdzi i poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, nawet tymi najbardziej wymagającymi.

Dmuchawa do liści Stiga SBL 327 V

Dmuchawa do liści Stiga SBL 327 V kompleksowo zadba o trawnik. Zapewnia czystość i porządek w każdym ogrodzie. Posiada możliwość stworzenia z niej odkurzacza na liście. Służy ku temu worek, który je zbiera.

Jego pojemność to aż 55 litrów. Dużą rolę odgrywa ergonomiczny, wyprofilowany uchwyt, który w znacznym stopniu zwiększa wygodę i komfort pracy. Nie bez znaczenia są również parametry tego urządzenia. Dmuchawa ta charakteryzuje się dosyć małą wagą, a także niewielkimi rozmiarami.

Ponadto, zapewnia każdemu użytkownikowi szeroki zakres ruchu, co znacznie podnosi atrakcyjność tego produktu. Co więcej, jest on do nabycia obecnie w naprawdę atrakcyjnej, niskiej cenie. Warto postawić na czystość swojego ogrodu!

Dmuchawa do liści Makita EB7660TH

Makita EB7660TH to profesjonalna dmuchawa do liści. Posiada m.in. 4-suwowy silnik o bardzo dużej mocy z niską emisją spalin. Urządzenie to zostało zaopatrzone chociażby w funkcję anti-icing, która umożliwia korzystanie z niego nawet w najniższych temperaturach.

Kluczową rolę odgrywa także ergonomiczny uchwyt transportowy, który gwarantuje wygodny przewóz całego sprzętu. Co ciekawe, dmuchawa ta jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu zapewnia duży komfort pracy. Zawiera również szerokie szelki i wentylowany tylni panel.

Charakteryzuje się dużą prędkością przepływu powietrza, a także ogromną wydajnością. Poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Bez wątpienia spełni oczekiwania każdej osoby!

Jakie są różnice między odkurzaczem a dmuchawą do liści?

Dmuchawa i odkurzacz do liści są urządzeniami o bardzo podobnym działaniu, ale nie są tym samym. Różnice widać już w kierunku, w jakim jest poruszane powietrze w poszczególnych urządzeniach. Po dmuchawę można sięgnąć w pierwszej kolejności, aby wstępnie uprzątnąć teren z suchych liści, porządkując je na kupkach. Dmuchawa nie wciąga jednak liści, dlatego trzeba sprzątnąć je ręcznie lub posłużyć się odkurzaczem do liści. Dmuchawę można użyć w celu pozbycia się z tarasu czy chodnika kurzu, pyłu, piasku. Odkurzacz wciąga wszystkie zanieczyszczenia, które zostały zebrane w jedno miejsce za pomocą dmuchawy.

Na rynku dostępne są te modele 2w1, czyli urządzenia łączące w sobie funkcje dmuchawy i odkurzacza do liści. Wyposażone są one w dwa rodzaje rur – jedna służy do zdmuchiwania nieczystości, a druga wciąga je. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dużo wygodniejsze w użyciu i ekonomiczniejsze od kupowania dwóch osobnych urządzeń.

Jak wybrać dmuchawę do liści?

Mogłoby się wydawać, że zakup dmuchawy do liści jest czymś zbytecznym, ale urządzenie to okazuje się być bardzo przydatne, szczególnie przy dużej powierzchni do uprzątnięcia, w miejscach wymagających regularnego sprzątania z różnego typu nieczystości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dmuchaw, które różnią się przede wszystkim sposobem zasilania.

Mogą być wyposażone w silnik elektryczny, spalinowy czy akumulatorowy, zasilany prądem. W przypadku dmuchawy do liści elektrycznej sieciowej konieczny jest stały dostęp do źródła zasilania. Wiążę się to też z ograniczającym kablem, co zmniejsza wygodę i komfort użytkowania.

Zwykle konieczne okazuje się być posiłkowanie się przedłużaczem, ale nie może być on zbyt długi. Przy dużej powierzchni takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdzi. Zaletą dmuchaw elektrycznych sieciowych jest ich cicha praca. Świetnie nadają się do niewielkich działek i są dostępne w przystępnych cenach.

Alternatywą dla sieciowych dmuchaw zasilanych prądem są modele elektryczne akumulatorowe. Znika wówczas problem z ograniczającym kablem, gdyż wystarczy wcześniej naładować baterię. Przekłada się to oczywiście na dużą wygodę. Taką dmuchawę można sobie zawiesić na pasie, po czym udać się w dowolne miejsce, nawet tam gdzie nie ma dostępu do źródła zasilania.

W przypadku urządzenia z akumulatorem trzeba liczyć się z większą wagą, ale podczas sprzątania niedużego ternu nie stanowi to problemu. Jeśli chodzi o wydajność tego typu dmuchaw i ich czas pracy na akumulatorze, to można mówić o przeciętności. Za najbardziej wydajną uznaje się dmuchawę do liści spalinową. Jej minusem jest jednak waga, szczególnie w przypadku dużego silnika o dużej mocy.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia dużego hałasu. Jeśli komuś zależy na szybkim i dokładnym pozbyciu się wielorakich zanieczyszczeń z działki, najlepszym wyborem będzie właśnie dmuchawa spalinowa.

Co należy mieć na uwadze podczas kupowania dmuchawy do liści?

Wybierając dmuchawę do liści, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj o wielkość urządzenia, pozycję wylotu, blokadę obrotów, długość rur, głośność, zabezpieczenie przed przegrzaniem, ergonomię i systemy oczyszczania powietrza.

Średnio dmuchawy ważą od trzech do sześciu kilogramów, co jest optymalnym rozwiązaniem dla większości osób. Większe urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje i akcesoria, co przekłada się na wzrost ich wagi. Można mówić o modelach plecakowych czy takich na kołach. Pozycja wylotu może być różna, ale wygodniej będzie manewrować urządzeniem, jeśli znajduje się w jednej linii z uchwytem.

Przy wyborze dmuchawy do liści należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona blokadę obrotów, dzięki czemu można zablokować prędkość wydmuchu. W zwykłych modelach prędkość wydmuchu reguluje się przy pomocy manetki, co niekoniecznie należy do najwygodniejszych rozwiązań.

Długość rury także ma znaczenie w przypadku dmuchawy, dopasowując ją do swoich potrzeb, wzrostu i zastosowania. Głośność urządzenia nie jest nadrzędną kwestią przy wyborze dmuchawy, ale trzeba liczyć się z tym, że modele spalinowe mocno hałasują, co może przeszkadzać również sąsiadom.

Na rynku dostępne są dmuchawy, w których zastosowano rozwiązania pozwalające na redukcję hałasu. Dmuchawa do liści powinna mieć wygodny uchwyt i szerokie szelki, co ułatwi prace porządkowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI