Drukarka Atramentowa – Ranking i Opinie

Najlepsza drukarka atramentowa – ranking, test, opinie

Najpopularniejszym rodzajem drukarek są modele atramentowe, które ma w swojej ofercie praktycznie każda firma specjalizująca się produkcją urządzeń drukujących. Bogactwo i różnorodność asortymentu wbrew pozorom wcale nie ułatwia wyboru, gdyż jedno urządzenie wydaje się być lepsze od drugiego. Zacząć warto od sprecyzowania swoich rzeczywistych potrzeb i oczekiwań oraz od określenia budżetu.

Jeśli chcemy ułatwić sobie znalezienie najlepszej drukarki atramentowej, warto skorzystać z przydatnego narzędzia, jakim jest ranking tego typu urządzeń. Uwzględnia on wiele parametrów drukarek, umożliwia zawężenie kryteriów wyszukiwania i szybkie porównanie poszczególnych modeli. Zakup pierwszej lepszej drukarki nie jest najlepszym pomysłem, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jak drukarka atrametnowa najlepsza? Sprawdź nasz ranking drukarek.

Opisy najlepszych drukarek atramentowych [Nasz Ranking]

Drukarka HP Smart Tank 530

najlepsza drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa HP Smart Tank 530 to urządzenie, które posiada wiele funkcji takich, jak drukowanie, skanowanie, czy kopiowanie. Urządzenie to wyróżnia się m.in. dwupasmową łącznością bezprzewodową, która pozwala na nawiązanie połączenia. Dzięki temu istnieje możliwość wydrukowania plików z każdego urządzenia, które jest połączone z drukarką i Wi-Fi.

Co więcej, zapewnia ona najwyżej jakości wydruki HP. Sprzęt ten zawiera również specjalny system uzupełniania atramentu HP. Posiada także wygodne butelki z możliwością napełniania je tuszem. Wszystko to sprawia, że cała obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i łatwa. Produkt ten zawiera 3 letnią gwarancję, co jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność.

Drukarka HP DeskJet 2720

dobra drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa HP DeskJet 2720 to urządzenie, które zapewnia szereg ciekawych możliwości. Wyróżnia się specjalną funkcją HP Smart. Jest ona odpowiedzialna za łatwe i szybkie konfigurowanie, drukowanie, a także skanowanie. Sprzęt ten jest uniwersalny i może być połączony z urządzeniami firmy Apple, czy z takimi, które posiadają system Windows oraz Android.

Dzięki temu istnieje możliwość wykonania takiej czynności z niemal każdego miejsca o dowolnej porze dnia, czy nocy. Co więcej, wkłady atramentowe do tej drukarki są najwyższej jakości. Wskutek tego również wszystkie drukowane dokumenty i zdjęcia są niezwykle wyraźne i ostre. Wkłady te charakteryzują się dużą wydajnością, co pozwala na zaoszczędzenie części pieniędzy.

Drukarka CANON Pixma TS705 Czarny

drukarka atramentowa ranking

Drukarka atramentowa CANON Pixma TS705 sprawdzi się świetnie zarówno w domu, jak i w biurze. Urządzenie to charakteryzuje się dużą pojemnością – aż 350 arkuszy zwykłego papieru. W środku znajduje się 5 oddzielnych pojemników na tusze, które w każdej chwili można wymienić.

Co ciekawe, drukarka ta zapewnia wydruk najwyżej jakości zdjęć, a także profesjonalnie wyglądających dokumentów. Należy również wspomnieć o tym, że istnieje możliwość podłączenia do niej innego urządzenia z którego chcemy wydrukować konkretną rzecz. Zapewnia to oczywiście dużą wygodę i komfort. Taki wydruk może być wykonany z każdego miejsca o dowolnej porze.

Drukarka Epson EcoTank L1110

drukarka epson

Epson EcoTank L1110 to niezwykle ekonomiczna drukarka atramentowa, która pozwala na zaoszczędzenie nawet do 90% na kosztach atramentu – taki tusz starcza na około 3 lata. Ponadto, urządzenie to wyróżnia się również specjalnym systemem nowej generacji do napełniania pojemników z atramentem. Dzięki temu czynność ta jest niesłychanie prosta i nie sprawia większych problemów.

Drukarka ta gwarantuje również wydruk wszystkich zdjęć i dokumentów na najwyższym możliwym poziomie. Wszystko jest naprawdę dobrej jakości i wygląda profesjonalnie. Produkt ten z pewnością świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i nawet w biurze.

Drukarka HP Smart Tank 515

drukarka hp

Drukarka atramentowa HP Smart Tank 515 zapewnia nam najwyższej jakości wydruki zdjęć i różnych dokumentów. Działa ona za pomocą aplikacji HP Smart, która umożliwia z kolei łatwe i szybkie drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie praktycznie w każdym miejscu o dowolnej porze. Urządzenie to charakteryzuje się również dwupasmową łącznością Wi-Fi i Bluetooth LE.

Co więcej, drukarka ta posiada także specjalny, zintegrowany zbiornik z automatycznym czujnikiem atramentu, który informuje o poziomie jego zużycia. Sprzęt ten to gwarancja druku w niskich cenach, a co za tym idzie również oszczędności pieniędzy.

Drukarka Canon Pixma G1411 Czarny

 

canon drukarka

Drukarka atramentowa Canon Pixma G1411 to urządzenie, które świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małej firmie, czy w biurze. Do jej głównych zalet można zaliczyć m.in. pojemny podajnik papieru, dużą szczegółowość druku, a także oszczędność tuszu, a co za tym idzie również pieniędzy.

Czarny atrament pozwala na wydruk profesjonalnych, bardzo szczegółowych dokumentów. Kolorowe atramenty zapewniają zaś niesłychanie żywe kolory i barwy na wszystkich zdjęciach. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze i nie sprawia większych kłopotów, dzięki czemu każdy bez problemu może z niego śmiało korzystać.

Drukarka HP OfficeJet Pro 8210

Drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 8210 to urządzenie zapewniające nam profesjonalną jakość biurowych wydruków przy jednoczesnej przystępnej, niskiej cenie. Produkt ten gwarantuje możliwość wydrukowania dokumentów bezpośrednio z różnych urządzeń mobilnych, bez konieczności dostępu do sieci. Co więcej, drukarka ta posiada także funkcję druku dwustronnego, co niesłychanie usprawnia i przyspiesza całą pracę.

Jej atramenty cechują się dużą wydajnością, dzięki czemu można zaoszczędzić część pieniędzy. Są one wymienne więc w każdej chwili można otworzyć daną buteleczkę i uzupełnić jeden konkretny tusz, którego brakuje. Wszystkie te funkcje zapewniają naprawdę wiele korzyści i zalet, a te przekładają się z kolei na dużą atrakcyjność tego urządzenia.

Najlepsza drukarka atramentowa. Poradnik zakupowy

Poznaj zalety drukarek atramentowych

Jeśli potrzebujemy urządzenia drukującego, którego zakup nie nadwyręży naszego domowego budżetu, najlepszym wyborem będzie drukarka atramentowa. Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zaletą drukarek atramentowych jest niski koszt produkcji, co przekłada się właśnie na relatywnie niewysokie ceny zakupu. Kolejnym plusem będzie cicha praca urządzenia. Drukarki atramentowe cechują się dużą wydajnością, oferują dobrą jakość wydruków – zarówno w kolorze, jak i w wersji monochromatycznej.

Na ich korzyść przemawia duża ilość pamięci wewnętrznej i łatwość wymiany kartridżów. Z zalet tego typu urządzeń można wymienić jeszcze kompaktowe wymiary i estetyczny design. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o urządzenia drukujące do domowego użytku, w przypadku drukowania niewielkich ilości dokumentów. Do wyboru mamy modele budżetowe, w podstawowej wersji, jak również urządzenia profesjonalne z wyższej półki cenowej.

Czas na wybór drukarki atramentowej – co ma największe znaczenie?

Poszukując dla siebie idealnej drukarki atramentowej, należy zacząć od zwrócenia uwagi na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest rodzaj druku. Nie każde urządzenie drukuje w kolorze, ale tylko w wersji czarno-białej. Jeśli nie potrzebujemy wydruków kolorowych, dużo tańszym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia monochromatycznego.

Większość drukarek atramentowych umożliwia drukowanie w kolorze, przez co trzeba kupować dwa rodzaje tuszu. Kolejnym parametrem będzie format druku. Zaleca się mieć na uwadze zarówno maksymalny, jak i minimalny format druku. Nie brakuje urządzeń oferujących możliwość drukowania w formatach niestandardowych, co dla niektórych osób może okazać się przydatną funkcją.

Podstawowe drukarki atramentowe pozwalają na zadrukowanie powierzchni w formacie nie większym niż A4, ale można spotkać na rynku modele obsługujące papiery w formacie powyżej A3. Mało kto jednak będzie potrzebował takiego urządzenia do domowego użytku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ważnym parametrem w drukarkach atramentowych jest prędkość druku. Nie jest to aż tak istotne, jeśli drukujemy sporadycznie i małe ilości dokumentów. Inaczej wygląda to już w przypadku drukarek do użytku biurowego, gdzie są intensywnie eksploatowane każdego dnia. Tempo wydruku ma wówczas spore znaczenie. Najlepszym urządzeniem dla firmy będzie to, które zapewni możliwie jak najszybszą prędkość druku, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości wydruków.

Istotna będzie też wydajność drukarki atramentowej. Trzeba mieć na uwadze to, jak często będzie trzeba wymieniać materiały eksploatacyjne, co ma znaczenie pod kątem ekonomicznym. Poszczególne kartridże z tuszem mają określoną ilość wydruków i w zależności od ich wydajności można oszacować czas pracy urządzenia jednym zestawie. Kolejnym parametrem będzie rozdzielczość druku.

Zasada jest taka, ze im będzie ona wyższa, tym można spodziewać się lepszej jakości wydruków. Jeśli zależy nam na urządzeniu możliwie jak najbardziej mobilnym, to należy zwrócić uwagę na to, czy drukarka pracuje bezprzewodowo. Umożliwiają to moduły Wi-Fi i Bluetooth – znika problem z koniecznością podłączania drukarki na kablu. Łączy się ona z komputerem w ramach sieci bezprzewodowej. Jest to dla użytkownika duża wygoda.

• Wybierając drukarkę atramentową, powinno się mieć na uwadze jej producenta. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości urządzenie, niezawodne i wydajne, warto zdecydować się na to renomowanej marki. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranymi producentami tego typu urządzeń są marki HP, Epson i Canon.

Przydatne funkcje drukarek atramentowych

Z dodatkowych funkcji w drukarkach atramentowych wymienić można automatyczny druk dwustronny. Umożliwia to drukowanie dokumentów po obu stronach arkusza papieru, bez konieczności ręcznego przewracania kartek – urządzenie robi to za użytkownika automatycznie, co jest z pewnością dużą wygodą i oszczędnością czasu przy okazji.

Inną funkcjonalnością jest druk bezpośredni, czyli drukowanie z pominięciem komputera. Wystarczy przesłać plik z dowolnego urządzenia poprzez połączenie PictBridge. Niektóre drukarki mają nawet wbudowany czytnik kart pamięci, co jest jeszcze większym ułatwieniem. Ciekawą funkcją będzie druk na płytach CD/DVD.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI