Drukarka Laserowa – Ranking i Opinie

Najlepsza drukarka laserowa – ranking, test, opinie

Drukarka nie jest oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia w domu, ale okazuje się być niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. Nie może jej zabraknąć w biurze, gdzie jest intensywnie eksploatowana. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów drukarek, przebierać można w wielorakich modelach. Najpopularniejsze są drukarki atramentowe i laserowe. Każde urządzenie ma swoje plusy minusy, które warto mieć na uwadze przy wyborze.

Klucz do sukcesu tkwi w dobraniu urządzenia w oparciu o swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Coraz częściej wybór pada na drukarki laserowe, które pod wieloma względami przewyższają swoją funkcjonalnością modele atramentowe. Czas poznać ich zalety i dowiedzieć się, jak wybrać dla siebie najlepsze urządzenie, w czym pomoże nasz najlepszy ranking drukarek laserowych.

Opisy najlepszych drukarek laserowych [Nasz Ranking]

HP Neverstop Laser MFP 1200w

najlepsza drukarka laserowa

Drukarka laserowa HP Neverstop Laser MFP 1200w jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób i firm, które potrzebują bardzo szybko wydrukować dokumenty.

Z produktu można korzystać praktycznie zaraz po wyjęciu z pudełka. Ponadto umożliwia na wydrukowanie nawet 5 tysięcy stron przed następnym uzupełnieniem. Dzięki urządzeniu użytkownik może także dokonywać kopiowania i skanowania.

Godny uwagi jest również fakt, że toner można uzupełnić w ciągu zaledwie 15 sekund. Bardzo nowoczesny system nie będzie wymagał od użytkownika wyciągania bębna światłoczułego czy wymiany wkładów.

Urządzenie pozwala na pracę praktycznie z dowolnie wybranego przez siebie miejsca. Druk jest bowiem możliwy z usługi Dropbox, a także poziomu smartfona czy Dysku Google.

Drukarka Canon i-SENSYS LBP623CDW

drukarka laserowa ranking

Drukarka laserowa Canon i-SENSYS LBP623CDW charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą szybkością drukowania. Możliwe jest bowiem drukowanie 21 strona na minutę w trybie jednostronnym, a także 11 stron na minutę w trybie dwustronnym.

Bardzo istotnym atutem urządzenia są także zabezpieczenia. Produkt pozwala bowiem na zwalnianie poszczególnych wydruków przez wprowadzenie kodu PIN. Użytkownik może również bez żadnego problemu drukować z urządzeń przenośnych. Drukarka laserowa świetnie współpracuje z systemami iOS oraz Android.

Urządzenie zostało również przez producenta wyposażone w intuicyjne elementy sterujące. Należy do nich zaliczyć 5-wierszowy ekran LCD. Z kolei pojemność produktu wynosi 250 arkuszy papieru.

Drukarka HP M404DN

dobra drukarka laserowa

Drukarka laserowa HP M404DN obsługuje przede wszystkim dynamiczne zabezpieczenia. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że produkt jest przeznaczony do wykorzystania tylko i wyłącznie z oryginalnym układem scalonym HP.

Do bardzo istotnych zalet drukarki należy zaliczyć fakt, że zbudowane zabezpieczenia będą strzegły produktu przed różnego rodzaju atakami. Drukarka HP M404DN umożliwia również użytkownikowi na zaoszczędzenie nawet do 18% energii w porównaniu do poprzednich modeli.

Ponadto jeżeli wystąpi potencjalne zagrożenie złośliwym działaniem można liczyć na natychmiastowe powiadomienie w panelu sterowania drukarki. Z kolei dzięki technologii HP Auto-on/Auto-off użytkownicy mogą oszczędzać energię.

Drukarka Canon i-SENSYS LBP621Cw

drukarka laserowa opinie

Drukarka laserowa Canon i-SENSYS LBP621Cw jest nie tylko bardzo wydajna. Charakteryzuje się również stosunkowo małą obudową. Ponadto produkt wykorzystuje bardzo zaawansowane funkcje, do których należy zaliczyć zabezpieczenie kodem PIN.

Użytkownik będzie miał wtedy całkowitą pewność, że nikt nie zobaczy jego wydruków w przypadku drukowania w drugiej części biura. Z kolei 5-wierszowy ekran LCD zagwarantuje podniesienie efektywności pracy.

Produkt umożliwia również drukowanie z urządzeń mobilnych. Urządzenie współpracuje nie tylko z systemem Android, ale również iOS. Możliwe jest w ten sposób drukowanie bardzo istotnych dokumentów praktycznie z dowolnie wybranego miejsca. Drukarka wyróżnia się także szybkością wydruku.

Drukarka HP LaserJet Pro M102w

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M102w drukuje w ciągu zaledwie minuty aż 22 strony. Ponadto możliwe jest wysyłanie do urządzenia zadań druku nie tylko ze smartfona, ale również tabletu czy komputera dzięki aplikacji Google Cloud Print™ 2.09.

Użytkownik może także drukować z iPada czy iPhone’a za pomocą wygodnej aplikacji AirPrint. Będzie ona bowiem automatycznie skalowała wydruki do właściwego formatu papieru.

Bardzo często wymienianym atutem jest także opcja drukowania bezpośrednio z urządzeń przenośnych bez żadnych konieczności wcześniejszego połączenia się z firmową siecią.

Z kolei niezwykłe precyzyjna technologia czarnego tonera gwarantuje użytkownikom nie tylko wyrazistość tekstu, ale również odpowiednią ostrość grafiki.

Drukarka HP Laser 107w

Drukarka laserowa HP Laser 107w charakteryzuje się przede wszystkim bardzo małymi rozmiarami. Urządzenie gwarantuje bardzo wysoką jakość praktycznie każdego wydruku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających bardzo wydajnej drukarki w atrakcyjnej cenie.

Drukarka została przez producenta wyposażona w moduł Wi-fi. Bardzo proste jest również drukowanie z tabletu lub smartfona. Wystarczy w tym celu pobrać aplikację HP Smart.

Godny uwagi jest fakt, że w zestawie razem z produktem znajdują się: kabel USB, kabel zasilający, a także toner startowy. Do atutów urządzenia należy zaliczyć szybkość druku wynoszącą nawet 20 stron na minutę. Drukarka posiada także certyfikaty Google Cloud Print, Mopria czy Apple AirPrint.

Najlepsza drukarka laserowa. Poradnik zakupowy

Drukarka laserowa – dlaczego warto ją wybrać i dla kogo będzie to idealne rozwiązanie?

Drukarki laserowe wybierane są przede wszystkim przez firmy, ale świetnie sprawdzają się także do domowego użytku. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika, tego do czego potrzebuje urządzenia i jak często będzie ono użytkowane. Zaletą drukarek laserowych jest wysoka szybkość wydruków, co okazuje się niezwykle istotne w przypadku os biurowych. Druk cechuje się wysoką trwałością. Na korzyść tego typu urządzeń przemawiają również niższe koszty eksploatacyjne niż w przypadku modeli atramentowych.

Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości drukarkę laserową, gdyż w przypadku tych najtańszych modeli trzeba liczyć się z gorszą rozdzielczością druku. Drukarki laserowe są oczywiście droższe niż te atramentowe, ale cena jest adekwatna do jakości i funkcjonalności. Pomimo wyższych kosztów początkowych inwestycji, można liczyć na pojawienie się niemałych oszczędności przy dłuższym użytkowaniu.

Materiały eksploatacyjne są tańsze niż te w modelach atramentowych. Po drukarkę laserową warto sięgnąć, jeśli będzie ona intensywnie używana, czyli każdego dnia. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób szukających urządzenia cechującego się niskim kosztem eksploatacji. Tego typ drukarki mają większe gabaryty, dlatego potrzebna jest duża ilość miejsca na ich postawienie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki laserowej?

Decydując się na zakup drukarki, należy określić to, czy ma ona drukować w kolorze czy tylko w wersji czarno-białej. Do wyboru mamy wobec tego drukarkę kolorową lub monochromatyczną. Ta pierwsza będzie oczywiście droższa – zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Jest uniwersalna, gdyż można drukować w kolorze i w wersji monochromatycznej. Kolejnym parametrem jest prędkość druku, co wyraża się w liczbie stron na minutę.

Dalej mamy rozdzielczość druku wyrażoną w dpi. Jeśli zamierzamy używać drukarki do wydruku zdjęć i grafiki, parametr ten będzie bardzo istotny. Zasada jest taka, że im rozdzielczość druku jest wyższa, tym można spodziewać się lepszego odwzorowywania detali. W niektórych modelach drukarek dostępna jest opcja automatycznego diuku dwustronnego, co pozwala na zaoszczędzenie papieru. Nie trzeba wówczas przekładać go z powrotem do kasety, marnując na to niepotrzebnie swój czas.

Wybierając drukarkę laserową, trzeba mieć na uwadze to, jakie obsługuje ona formaty papieru. Format A4 to podstawa, ale wiele urządzeń umożliwia wydruki w mniejszych rozmiarach typu A5. Nie brakuje też na rynku drukarek będących w stanie drukować w formacie A3, co oczywiście przekłada się na większe gabaryty urządzenia.

Jeśli chcemy drukować nie tylko na papierze, ale też na innych materiałach, trzeba sprawdzić, czy dana drukarka daje taką możliwość. Chodzi tutaj przykładowo o wydruki na płytach CD/DVD czy kopertach. Jako, że na rynku działa wiele firm specjalizujących się produkcja drukarek, należy dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Zaleca się kupować produkty renomowanych producentów, cieszących się dobrymi opiniami. Wiodącymi markami są obecnie HP, Brother, Canon, Xerox. Na uwadze powinno się mieć to, w jakiej cenie są materiały eksploatacyjne poszczególnych modeli drukarek i czy są one łatwo dostępne.

Nie sztuką będzie kupić urządzenie w atrakcyjnie niskiej cenie, w przypadku którego zakup tuszy okaże się być dużym wydatkiem. Najlepsza dostępność materiałów eksploatacyjnych dotyczy oczywiście urządzeń popularnych producentów. Istotny jest też dostęp do serwisu.

A co z dodatkowymi funkcjami drukarek laserowych?

Drukarki laserowe mogą mieć szereg dodatkowych funkcji. Im będzie ich więcej, tym cena urządzenia bardziej wzrośnie. Warto mieć jednak na uwadze to, że inwestując we wszechstronną drukarkę laserową z licznymi funkcjonalnościami, oszczędzamy na zakupie wielu innych urządzeń. Przydatna jest funkcja scanner, dzięki czemu możliwe staje się skanowanie plików i nagrywanie ich na przeróżne urządzania typu pendrive czy wysyłanie na e-maila.

Jeśli zależy nam na wyglądzie i preferujemy mobilne rozwiązania, to warto zdecydować się na drukarkę laserową z funkcją Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzenia te obsługują łączność bezprzewodową, a więc znika problem z płatającymi się wszędzie kablami. Drukarka będzie łączyła się z komputerem bez jakiegokolwiek okablowania.

Ciekawą funkcjonalnością jest też ochrona poufności dokumentów. Dzięki czemu możliwe będzie wydrukowanie pliku tylko przez osobę będącą jego autorem, która wpisze kod PIN na panelu urządzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI