Elektryczna Piła Łańcuchowa – Ranking i Opinie

Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna – ranking, test, opinie

Prace ogrodowe często wymagają sięgnięcia po profesjonalny sprzęt. Zwykłym sekatorem możemy nie dać sobie rady z przycięciem drzew i krzewów. W takich przypadkach idealnie sprawdza się piła łańcuchowa. Za jej pomocą można wykonać szereg czynności, łącznie z tymi skomplikowanymi. Wycinka drzew i pocięcie drewna na opał możliwe będzie właśnie dzięki zastosowaniu dobrej jakości pilarki. Do wyboru mamy modele spalinowe i elektryczne. Różnią się one pod wieloma względami, dlatego należy dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Opisy najlepszych pił elektrycznych [Nasz Ranking]

Elektryczna piła łańcuchowa Dewalt Dcm565N

najlepsza piła łańcuchowa

Piła elektryczna Dewalt Dcm565N to jedno z najlepszych obecnie tego typu urządzeń na szerokim rynku. Wyposażona jest m.in. w wysoko wydajny silnik bezszczotkowy.

Posiada duże, antypoślizgowe uchwyty, które zapewniają większy komfort, a także pewne trzymanie całego narzędzia. Ponadto, zawiera również przełącznik zmiennej prędkości, dzięki czemu można ją dostosować do tempa swojej, indywidulanej pracy.

Co ciekawe, piła ta jest automatycznie smarowana, dzięki czemu nie trzeba się tym zajmować. Taka konserwacja gwarantuje długą żywotność prowadnicy i łańcucha. Produkt ten objęty jest aż 3 letnią gwarancją!

Einhell Pilarka Akumulatorowa Ge-Lc 18

piła łańcuchowa ranking

Piła elektryczna Einhell Ge-Lc 18 Li to urządzenie, które zapewnia szybkie i łatwe ścięcie niskich i średnich drzew. Ponadto, równie świetnie sprawdzi się przy cięciu drewna kominkowego, czy też chociażby przycinaniu przeróżnych drewnianych elementów. Co ciekawe, urządzenie to gwarantuje 100% bezpieczeństwo.

Jest proste w obsłudze dlatego też jego używanie nie sprawia nikomu żadnych większych problemów. Warto wspomnieć o ergonomicznej rączce, która zapewnia z kolei stabilnie i solidne trzymanie całego narzędzia. Łańcuch nawilżany jest automatycznie, dzięki czemu nie trzeba się o nic zamartwiać.

Piła Bosch AKE 30 S

pila elektryczna bosch

Piła elektryczna Bosch AKE 30 S 0600834400 to urządzenie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Wyposażona jest w silnik o mocy 1800W. Ponadto, posiada również specjalny system, który odpowiada za wymianę i napinanie całego łańcucha.

Urządzenie to zaopatrzone jest w hamulec silnika, który bardzo szybko reaguje, a co za tym idzie znacznie podnosi bezpieczeństwo osoby korzystającej z tego sprzętu. Produkt ten wykonany został z materiałów najwyższej możliwej jakości.

Wyróżnia się solidną konstrukcją i z pewnością posłuży na kilka dobrych lat. Jest bardzo lekki dlatego też w znacznym stopniu ułatwia całą pracę i zapewnia wygodę oraz komfort. Piła ta sprawdzi się świetnie nawet przy najtrudniejszych zadaniach!

Piła łańcuhowa Hecht 2250

Piła elektryczna Hecht 2250 to urządzenie, które zapewnia szereg ciekawych możliwości. Świetnie sprawdzi się do wszystkich prac związanych z drewnem lub też po prostu drewnianymi elementami. Sprzęt ten zaopatrzony jest w specjalny system Soft Start, który odpowiada za płynny rozruch silnika.

Co ciekawe, wyróżnia się m.in. naprawdę cichą pracą, ale także tym, że jest przyjazny dla środowiska. Dużą zaletą tego produktu jest również funkcja automatycznego smarowania łańcucha.

Wyposażony jest w specjalny hamulec blokujący łańcuch, co znacznie podwyższa standard bezpieczeństwa. Ponadto, posiada silnik o mocy 2400 W dlatego też z pewnością świetnie sobie poradzi nawet przy najtrudniejszych zadaniach.

Piła elektryczna NAC

Piła elektryczna NAC CE20-NS-H wyróżnia się silnikiem o dużej mocy – 2000W. Zapewnia on przede wszystkim cichą pracę, ale także niezawodność nawet przy najtrudniejszych zadaniach. Cała konstrukcja tego sprzętu jest niesłychanie lekka i zwarta, co znacznie ułatwia korzystanie z tego urządzenia.

Dużą zaletą tego produktu jest chociażby szybki hamulec bezwładnościowy, który zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo. Posiada również specjalny, beznarzędziowy system SDS, który odpowiada za łatwy montaż i naciąganie łańcucha.

Kluczową zaletą tej pilarki jest także to, że bez problemu można używać ją nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Odznacza się niezwykłą trwałością i z pewnością posłuży na kilka dobrych lat!

Piła Makita UC3541A

Piły elektryczne marki Makita to idealne rozwiązanie dla osób, pragnących dobrego narzędzia do sezonowego przycinania drzew oraz pozyskiwania i przygotowywania drewna na opał. Narzędzie jest również odpowiednie do pozyskiwania materiału na skalę przemysłową.

Piły elektryczne wyposażone zostały w nowe pompki olejowe, posiadające możliwość ustawień wydajności smarowania, a także w nowe systemy beznarzędziowej obsługi zespołów tnących. Pilarki łańcuchowe mają moc znamionową 1800 W oraz 35-centymetrową długość tnącą.

Łańcuch osiąga prędkość 14,5 m/s, podziałka łańcucha to 3/8 cala, a szerokość rowka 1,1 mm. Piła posiada pojemnik na olej o objętości 0,2 l, natomiast jej wymiary to 455 x 245 x 200 mm, a waga sprzętu to 4,7 kg.

Najlepsza piła łańcuchowa elektryczna. Poradnik zakupowy

Różnice między piła elektryczną a spalinową

Elektryczna piła łańcuchowa ma wiele zalet, jest zawsze gotowa do pracy. Ze względu na niską wagę można liczyć na łatwe manewrowanie nią. Cena zakupu również jest niska. Na korzyść pił łańcuchowych elektrycznych przemawia prosta obsługa i eksploatacja. Nie trzeba martwić się emisją spalin, czyli nieprzyjemnym zapachem, szkodzącym środowisku.

Do tego dochodzą jeszcze niskie wibracje, co przy długim użytkowaniu jest niezwykle istotne. Poziom hałasu w przypadku pił łańcuchowych elektrycznych jest optymalny. Co w takim razie z minusami? Urządzenie to nie jest ich pozbawione, a jednym z nich jest brak mobilności. Problematyczne okazuje się być stosowanie przedłużaczy. Do wad tego typu urządzeń zaliczyć można też długość prowadnicy wynoszącą do 45 cm. Jeśli szukamy urządzenia lekkiego, taniego, wygodnego i dostępnego od ręki w każdej chwili, wybór piły łańcuchowej elektrycznej będzie dobrą decyzją.

Może ona jednak pracować wyłącznie tam, gdzie jest stały dostęp do źródła zasilania o napięciu 230 V. Sprawdzi się przy lekkich pracach ogrodowych i działkowych. Moc takich urządzeń to od 1200 do 2000 W. Nadają się do cięcia drewna, niedużych krzewów, desek, do przycinania gałęzi. Niektóre piły łańcuchowe elektryczne posiadają system beznarzędziowego montażu i napinania łańcucha, co jest dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu.

Dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem dla większości osób okazuje się być piła łańcuchowa spalinowa, która zapewnia dużą mobilność, świetnie sprawdza się przy tych najtrudniejszych zadaniach. Można również liczyć na prowadnice o bardzo dużych długościach. Wadą tych urządzeń jest ich duża waga i wysoki poziom hałasu, co może być moszno uciążliwe przy intensywnej eksploatacji.

Piły łańcuchowe spalinowe są dużo droższe od modeli elektrycznych. Co więcej, wymagają one serwisowania. Modele spalinowe są jednak o wiele mocniejsze od pił elektrycznych, niezależnie od źródła zasilania. Jest to uniwersalne urządzenie zarówno do domowego użytku, jak i do cięższych zastosowań profesjonalnych. Piły spalinowe mogą być wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, które ułatwiają pracę typu łatwy rozruch, tłumienie wibracji czy oczyszczanie spalin.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze piły łańcuchowej?

Decydując się na zakup piły łańcuchowej, należy zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Kluczowymi parametrami w tego typu urządzeniach są moc i typ silnika, długość prowadnicy, prędkość obrotu łańcucha, ciężar urządzenia, systemy antywibracyjne, łatwość wymiany łańcucha, poziom hałasu. Do tego warto jeszcze dodać parametry związane z miękkim startem, easy-startem i producentem.

Jeśli szukamy wydajnej piły łańcuchowej, należy wybrać taką z silnikiem o dużej mocy. Im będzie ona większa, tym wydajność piły bardziej wzrośnie. W przypadku pracy z twardym drewnem i częstego użytkowania urządzenia potrzebować będziemy piły o nieprzeciętnej mocy. Urządzenie wyposażone w zbyt słaby silnik nie poradzi sobie z bardziej wymagającymi zadaniami. Moc silnika podawana jest w watach.

Dalej mamy długość prowadnicy, czyli parametr dotyczący długości roboczej części tnącej, co ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Im długość prowadnicy będzie większa, tym możliwe stanie się cięcie szerszych kawałków drewna. Prowadnica nie może być jednak zbyt szeroka, co będzie po prostu niewygodne.

Waga urządzenia również jest istotna. Zasada jest tutaj prosta – im urządzenie jest cięższe, tym trudniej będzie nim operować i szybciej będziemy się męczyć. Łańcuch w pile powinien być łatwo wymienialny, aby można było szybko go wymienić i naprężyć. Nie brakuje producentów, którzy stosują beznarzędziowe rozwiązania.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze piły łańcuchowej?

Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji do posługiwania się piłą łańcuchową, należy liczyć się z tym, że będzie ona generowała dużo drgań. Jako, że jest to urządzenie ręczne, drgania te będą mocno odczuwalne. Zaleca się wybrać wobec tego piłę z systemem antywibracyjnym, co znacznie ułatwi pracę i podniesie komfort użytkowania.

Trzeba pamiętać o tym, że poddawanie ciała sporym drganiom może przyczynić się do kontuzji, dlatego profilaktycznie lepiej będzie wybrać modele urządzenia wyposażonego w funkcję absorbowania wibracji. W przypadku pił łańcuchowych elektrycznych mile widzianą funkcjonalnością jest miękki start. Chodzi tutaj o specjalny układ, który redukuje początkowe skoki napięcia, mające miejsce przy włączaniu urządzenia. Wpływa to korzystnie na wydłużenie żywotności piły.

W przypadku pił łańcuchowych można mówić o wysokim poziomie hałasu, który może sięgnąć do nawet 120 decybeli. Przy częstym i długotrwałym użytkowaniu staje się to bardzo uciążliwe. Odpowiednie zabezpieczenie się poprzez ubranie specjalnych słuchawek na uszy to oczywiście podstawa. Wielu producentów wychodzi swoim klientom na przeciw, stosując w oferowanych urządzeniach różnego typu technologie zmniejszające emitowane dźwięki.

Zakup piły łańcuchowej powinien być dobrze przemyślany, dlatego zaleca się wybrać model od renomowanego producenta. Tańsza, ale gorszej jakości, piła często okazuje się być tylko pozorną oszczędnością. W rezultacie jest bardzo zawodna i mało wydajna, nie mówiąc już większej awaryjności. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym urządzeniu, warto zapoznać się z produktami firmy Makita i Bosch.

Gotowy ranking najlepszych pił łańcuchowych pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia. Określając swoje indywidualne potrzeby, preferencje, oczekiwania i możliwości finansowe, można zawęzić kryteria wyszukiwania, czyli szybciej znaleźć dla siebie optymalny sprzęt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI