Glebogryzarka – Ranking i Opinie

Najlepsze glebogryzarki – ranking, test, opinie

Życie ogrodnika nie jest usłane różami. Jeśli ktoś myśli, że w okresie jesienno-zimowym trwa sielanka, to mocno się myli. Tak naprawdę to przez cały rok trzeba coś robić, zawsze znajdą się zadania do wykonania. Najwięcej pracy jest oczywiście na jesień, a następnie na wiosnę, ale cały czas trzeba doglądać swoich roślin, trzymać rękę na pulsie i kontrolować warunki atmosferyczne. Na szczęście mamy niezliczoną ilość przeróżnych narzędzi i urządzeń, które ułatwiają i przyspieszają prace ogrodowe. Godna uwagi będzie chociażby glebogryzarka. Łatwo domyślić się po nazwie, że chodzi o sprzęt do gleby, ale o co chodzi z tym gryzieniem? Pora dowiedzieć się nieco więcej o glebogryzarkach i ich zastosowaniu oraz o tym, jak wybrać dla siebie odpowiedni model.

Najlepsze glebogryzarki - Ranking

Glebogryzarka Stiga SRC 775 RG

glebogryzarka spalinowa

Ten model glebogryzarki to ciekawa propozycja dla osób pracujących na niewielkich obszarach roboczych, na których nie ma potrzeby zbyt głębokiego działania, bo do 26 cm. Urządzenie ma szerokość roboczą wynoszącą 75 cm.

Jest świetne do dbania o własny trawnik i ogródek. Silnik o mocy 4,2 KM jest wydajny i dynamiczny. Sama glebogryzarka łatwo się prowadzi. Jest wygodna i doskonała do spulchniania ogrodowych rabat. Ma ergonomiczną kierownicę, która ułatwia manewrowaniem urządzeniem oraz kontrolowanie go.

Könner & Söhnen glebogryzarka KS 7HP-1050SG

glebogryzarka ranking

Glebogryzarki tego producenta przeznaczone są do różnych rodzajów gleby – od piaszczystej aż po gliniastą i mocno zbitą. Ta glebogryzarka ma szerokość roboczą wynoszącą aż 115 cm. Jest ona doskonała przy pracy na terenie o dużej powierzchni.

Urządzenie ma dwa biegi do przodu i jeden do tyłu. Dzięki temu łatwiej się nim manewruje. Na uwagę zasługują dwa koła pneumatyczne dołączone do zestawu do samego urządzenia. Dzięki nim maszyna porusza się dość lekko. Pracę ułatwiają również rączki, które można obracać aż o 180 stopni.

Glebogryzarka Hecht 785

glebogryzarka cena

Glebogryzarka Hecht 785 to sprzęt, który przypadnie do gustu profesjonalistom. Ma ona silnik o mocy 6,5 KM oraz szerokość roboczą 85 cm. Pozwala to na swobodną pracę nawet na dużych powierzchniach. Głębokość robocza tej glebogryzarki to aż 38 cm, które pozwala na głębokie wniknięcie w ziemię.

Urządzenie ma możliwość zainstalowania dwóch, czterech lub sześciu noży, które w znacznym stopniu zwiększają wydajność pracy. Model ten wyróżnia możliwość dokupienia do niego wielu różnych akcesoriów usprawniających pracę.

TEXAS Glebogryzarka spalinowa Lilli 534TG

glebogryzarka z napędem

TEXAS Glebogryzarka spalinowa Lilli 534TG to urządzenie o pojemności 208 cm3 i mocy maksymalnej 5.5 KM. Jest ona przeznaczona do pracy w małych i w dużych ogrodach. Ma dwa biegi, które ułatwiają manewrowanie maszyną.

Szerokość robocza urządzenia wynosi 35-55-86 cm, a maksymalna głębokość robocza to aż 33 cm. Dzięki temu glebogryzarka sprawdza się nawet przy pracach na dużym terenie. Urządzenie waży 48 kilogramów, co pozytywnie wpływa na komfort jego używania. To dobra propozycja dla fachowców i amatorów ogrodnictwa.

Glebogryzarka TEXAS TX 602B

Ta glebogryzarka ma silnik o pojemności 208 cm3 i mocy 6,5 KM. Świetnie nadaje się dla profesjonalistów oraz pielęgnowania dużych terenów. Urządzenie waży 57 kg. Ma ono aż 6 noży poruszających się z prędkością obrotową 110 obrotów na minutę.

Głębokość robocza urządzenia to 33 cm. Dzięki temu jest ono doskonałe do wykorzystania na większości terenów. Na szczególną uwagę zasługuje regulowana szerokość robocza. Można ustawić ją na 36, 55 lub 85 cm. Ten model glebogryzarki wyróżniają dwa koła podporowe.

Najlepsza glebogryzarka spalinowa. Przewodnik zakupowy

Prace ogrodowe można oczywiście wykonywać ręcznie, posiłkując się jakimiś zwykłymi narzędziami. Przy niewielkiej powierzchni nie powinno być to zbyt problematyczne, ale duży ogród to już większe wymagania. Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie, zaoszczędzić swój czas i energię, warto sięgnąć po różne urządzenia. Świetnie sprawdzi się chociażby glebogryzarka. Przyda się na wiosnę, gdy zaczynamy szykować się do kolejnego sezonu. Zbita ziemia po zimie stanowi spory problem.

Trzeba ją przekopać, co jednak przy dużej działce stanowi nie lada wzywanie. Z pomocą przychodzi glebogryzarka, która spulchni glebę i to bez wykładania w to większego wysiłku ze strony ogrodnika. Przygotowanie gruntu to podstawa, bez której nie można przejść do następnych czynności. Za pomocą glebogryzarki możliwe staje się nie tylko przekopanie ziemi, ale też jej przesypanie i spulchnienie. Pozbędziemy się również niechcianych chwastów, napowietrzymy glebę.

Po urządzenie to warto sięgnąć w celu równomiernego rozłożenia nawozu na całej powierzchni ogrodu. Wykorzystuje się je także do wyrównywania gruntu. Jak widać, zastosowań jest wiele. Warto wobec tego mieć pod ręką taką wielofunkcyjną maszynę. Można dowolnie regulować szybkość jej pracy, w zależności od rodzaju upraw i preferowanej głębokości. Jej zakup poleca się przede wszystkim osobom mającym ogród o dużej powierzchni, ale tak naprawdę to przyda się każdemu.

Można liczyć na mniej pracy w ogrodzie i wykonanie wszystkich czynności z większą dokładnością. Nie trzeba już męczyć się przy pomocy szpadla i wideł. Niektóre modele glebogryzarek mają nawet funkcje rozprowadzania kompostu czy torfu, co stanowi kolejne udogodnienie dla ogrodnika. Przebierać możemy w urządzeniach mechanicznych, elektrycznych i spalinowych. Ranking glebogryzarek ułatwi znalezienie idealnej maszyny. Każdy ma przecież inne potrzeby, oczekiwania i preferencje.

Jaką glebogryzarkę kupić?

Decydując się na zakup glebogryzarki, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, w jaki sposób ma być ona zasilana. Do wyboru mamy modele elektryczne, spalinowe i manualne. Te pierwsze idealnie nadają się do ogrodów o niedużej powierzchni, gdzie ziemia nie ma twardej struktury. Świetnie poradzą sobie ze spulchnieniem gruntu na niedużej głębokości.

Zaletą modeli elektrycznych jest cicha praca, łatwa obsługa, przystępna cena. Konieczne będzie oczywiście podłączenie do źródła zasilania, przez co kabel może być utrudnieniem dla użytkownika. Na korzyść glebogryzarek elektrycznych przemawia ekologia, bo nie emitują żadnych szkodliwych toksyn, w przeciwieństwie do modeli spalinowych.

Glebogryzarki spalinowe nie są przyjazne dla środowiska, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu zużywającego się paliwa. Kolejnym minusem będzie głośna praca. Jeśli jednak zależy nam na mobilności i nie chcemy być ograniczani dostępem do gniazdek elektrycznych, warto postawić właśnie na glebogryzarkę spalinową. Niestety trzeba liczyć się z większymi kosztami.

Urządzenia te idealnie nadają się do dużych ogrodów, twardej i zbitej ziemi. Mamy w ich przypadku do dyspozycji maszynę z silnikiem o dużej mocy, wzbogaconej o biegi. Są jeszcze proste glebogryzarki, niewyposażone w silnik, czyli modele ręczne. To rozwiązanie należy do najmniej pomocnych, bo obsługa takich urządzeń wymaga większego wysiłku od operatora.

Jakie parametry są istotne przy wyborze glebogryzarki?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze glebogryzarki jest oczywiście to, w jaki silnik zostało wyposażone urządzenie. Chodzi tutaj o parametr dotyczący mocy, od której zależy wydajność maszyny. Im mamy bardziej problematyczny grunt i większą powierzchnię działki, tym potrzebować będziemy mocniejszej glebogryzarki.

Zbyt słaby silnik nie poradzi sobie ze zbitą i gliniastą glebą oraz uciążliwymi chwastami. Przy mniejszym ogrodzie wystarczy glebogryzarka z silnikiem o mocy 500 W. Kolejną kwestią będzie szerokość urządzenia roboczego, od czego również zależy efektywność jego pracy. Większy metraż wymaga sięgnięcia po wariant o szerokości ponad pół metra, najlepiej z możliwością regulowania.

Położenie urządzenia roboczego także ma znaczenie przy wyborze glebogryzarki. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie opcja z przodu, gdyż pozwala na dodanie dodatkowych części typu obsypnik czy brona. Przy małych ogrodach taka glebogryzarka będzie wystarczająca, ale przy większym metrażu warto jednak wybrać model z tylnym elementem roboczym. Mile widziane będą szerokie koła uławiające poruszanie się i obsługę sprzętu. Z dodatkowych funkcji wymienić można wsteczny bieg i zmianę prędkości obrotowej noży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI