Grill Elektryczny – Ranking i Opinie

Najlepszy grill elektryczny – ranking, test, opinie

W Polsce bardzo popularne jest grillowanie, szczególnie latem, kiedy sprzyjają warunki pogodowe, wieczory są długie i ciepłe. Nawet jeśli nie posiadamy zbyt wiele wolnego miejsca w ogrodzie lub nastaną deszczowe dni, można nadal raczyć się grillowanym mięsem, kiełbasą czy warzywami – wystarczy wyposażyć się w grill elektryczny. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele korzyści, wobec czego cieszy się coraz większą popularnością. Jaki grill elektryczny wybrać? Sprawdź nasz ranking grilli elektrycznych .

Opisy najlepszych grilli elektrycznych  [Nasz Ranking]

Grill elektryczny TEFAL Optigrill+ GC712D

najlepszy grill elektryczny

TEFAL Optigrill+ GC712D to urządzenie oparte o inteligentną technologię, która automatycznie dostosowuje temperaturę i czas grillowania do danych produktów. Sprzęt ten posiada 6 automatycznych programów.

Zapewniają one przygotowanie czerwonego mięsa, burgera, kurczaka, kiełbasy, ryby, czy nawet panini. Grill elektryczny zawiera również tryb manualny, dzięki czemu istnieje możliwość przyrządzenia chociażby owoców morza, czy warzyw. Cały zestaw zaopatrzony jest w pojemną tackę oraz płyty nachylone pod kątem 7 stopni.

Gwarantują one oczywiście o wiele większy komfort grillowania. Ponadto, produkt ten jest do nabycia obecnie w naprawdę atrakcyjnej, niskiej cenie. Z pewnością świetnie się sprawdzi!

De’Longhi CGH1030D

grill elektryczny ranking

Grill elektryczny De’Longhi CGH1030D wyróżnia się przede wszystkim specjalną, mobilną aplikacją, która ułatwi cały proces gotowania. Pomaga on m.in. przy ułożeniu płyt grzewczych, ustawieniu odpowiedniej temperatury, a także czasu grillowania.

Co więcej, urządzenie to zapewnia szereg ciekawych możliwości. Mowa tu chociażby aż o 7 programach pracy, które pozwalają na przygotowanie różnych potraw w tym m.in. mięsa, ryb, owoców morza, warzyw, czy nawet hamburgerów, zapiekanek, panini oraz gofrów.

Sprzęt ten jest niezwykle łatwy w obsłudze, dzięki czemu każdy bez problemu będzie mógł z niego korzystać!

TEFAL OPTIGRILL ELITE GC750D30

grill elektryczny tefal

TEFAL OPTIGRILL ELITE to urządzenie, które zapewnia nieskończone możliwości grillowania. Wyróżnia się tym, że zawiera aż 12 automatycznych programów na każdą okazję. Dzięki temu istnieje możliwość przygotowania mięsa, ryb, drobiu, czy chociażby warzyw.

Grill elektryczny został stworzony w oparciu o inteligentną technologię, która sama dostosowuje temperaturę oraz czas do danych potraw. Ponadto, sprzęt zaopatrzony jest również w tryb manualny, który pozwala samemu sterować wszystkimi ustawieniami.

Urządzenie to zapewnia zarówno komfort grillowania, jak i nawet czyszczenia. Wyróżnia się modnym designem, dzięki czemu świetnie zaprezentuje się w każdej kuchni. Produkt ten z pewnością spełni oczekiwania każdego!

Grill elektryczny BOSCH TFB3302V

grill elektryczny bosch

Grill elektryczny BOSCH TFB3302V to urządzenie zapewniające szereg ciekawych możliwości. Wyróżnia się on trzema sposobami grillowania – tzn. może być on całkowicie zamknięty, otwarty lub też pełnić funkcję piekarnika.

Ponadto, istnieje możliwość ustawienia poziomu temperatury, co znacznie ułatwia przygotowanie różnych potraw. Sprzęt ten charakteryzuje się również szybkim nagrzewaniem i stałą temperaturą grillowania. Oprócz tego, zaopatrzony jest on w specjalne kanaliki, które odprowadzają cały tłuszcz.

Dzięki temu można śmiało powiedzieć, że takie grillowane produkty są teraz o wiele zdrowsze. Urządzenie to zawiera wyjmowane płyty grzejne, które zapobiegają przypalaniu. Co więcej, można je nawet śmiało umyć w zmywarce.

Elektryczny grill Tefal UC 600 CLASSIC GC3050

grill elektryczny opinie

Grill elektryczny Tefal UC 600 CLASSIC to jeden z najlepszych obecnie sprzętów tego typu na szerokim rynku. Zawiera 2 pozycje pracy, które umożliwiają przygotowanie dowolnej potrawy. Urządzenie to zaopatrzone jest w specjalną tackę na sok, dzięki której grillowane produkty będą znacznie zdrowsze.

Ponadto, posiada ono również specjalne aluminiowe płyty, dzięki którym nie trzeba dodawać oleju. Istnieje możliwość regulacji temperatury, co znacznie ułatwia przyrządzenie różnych potraw. Cały sprzęt jest bardzo łatwy w użyciu i z pewnością posługiwanie się nim nie sprawi nikomu większych kłopotów.

Co ciekawe, produkt ten posiada wyjmowane płyty i tackę, które są przystosowane do mycia w każdej zmywarce.

Tefal Supergrill GC450B

Tefal Supergrill GC450B to urządzenie, które wyróżnia się dwiema pozycjami pracy i temperaturą maksymalną aż 280°C. Ponadto, zawiera regulowany 4-pozycyjny termostat, który zapewnia grillowanie różnych składników, produktów.

Dużą rolę odgrywają płyty żeliwne, które w znacznym stopniu zwiększają moc całego sprzętu. Dzięki trybowi mocnego smażenia można przyrządzić bardzo dobre potrawy, w naprawdę krótkim czasie. Istotną rolę odgrywają także zdejmowane płyty oraz tacka na soki i tłuszcz, które bez problemu nadają się do mycia w zmywarce.

Grill elektryczny charakteryzuje się modnym designem i zwraca na siebie uwagę. Co więcej, jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu nie sprawi nikomu żadnych większych problemów.

Tefal GC722834 OptiGrill+ XL

Tefal GC722834 OptiGrill to urządzenie, które wyróżnia się m.in. specjalną, inteligentną technologią, która sama dostosowuje temperaturę i czas pracy. Co ciekawe, sprzęt ten posiada aż 9 automatycznych programów, które gwarantują przyrządzenie różnych potraw w naprawdę szybkim czasie.

Można przyrządzić chociażby mięso, burgera, kurczaka, ryby, kiełbasę, owoce morza, czy po prostu warzywa. Ten grill elektryczny posiada znacznie większą powierzchnię grillowania, dzięki czemu można przygotować posiłek dla dużej liczby osób.

Ponadto, zawiera on również tryb manualny, który pozwala na regulacje wszystkich ustawień samemu. Jest to sprzęt niezwykle praktyczny i przede wszystkim bardzo łatwy w obsłudze.

Najlepszy grill elektryczny. Poradnik zakupowy

Czy warto zdecydować się na zakup grilla elektrycznego?

W przypadku grilla elektrycznego można mówić o możliwości grillowania przez cały rok, niezależnie od pory roku. Może być użytkowany nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie czy nawet w kuchni. Można w dowolnej chwili uraczyć się wspaniałym smakiem i zapachem grillowanej potrawy. Nie trzeba przy tym martwić się o to, że wszystko będzie odymione i zwęglone. Dobrej jakości grill posłuży użytkownikowi przez długie lata, dlatego inwestycja w niego zawsze okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Nie bez powodu mówi się, że majówka bez grilla, to majówka stracona. Grill elektryczny będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż ten tradycyjny, którego nie jest łatwo rozpalić, szczególnie gdy nie ma sprzyjających warunków pogodowych. To właśnie modele elektryczne umożliwiają całoroczne grillowanie, nie tylko w okresie wiosenno-letnim, czekając niecierpliwie na sezon grillowy.

Jako, że w przypadku grilla elektrycznego nie ma smug dymu, może być używany nawet w zamkniętych pomieszczeniach i na balkonach, bez przeszkadzania komukolwiek. Sąsiedzi z pewnością nie będą mieli powodów do narzekania, co umożliwi beztroskie grillowanie. Zaletą grilla elektrycznego jest to, że szybko się nagrzewa, wobec czego nie trzeba długo czekać na upragniony posiłek. Można wrzucać na niego mięso, kiełbaski, warzywa, cokolwiek zapragniemy zjeść. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, nie trzeba wyposażać się w węgiel do rozpalania ognia. Łatwo się go również czyści. Jeśli chcemy zaskoczyć czymś gości, można ustawić na stole podczas domówki grilla, który podczas opiekania przysmaków będzie wydzielał apetyczne zapachy. Jest to świetna atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku. Jedynym minusem grilla elektrycznego jest to, że wymaga podłączenia do prądu, nie jest wobec tego mobilny. Dla niektórych osób nie stanowi to jednak żadnego problemu.

Na jak rodzaj grilla elektrycznego się zdecydować?

Ranking grillów elektrycznych jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Do wyboru mamy różne rodzaje tego typu urządzeń. Mając na uwadze powierzchnię grillowania, wyróżnić można grille elektryczne z rusztem, z płytą grzewczą, raclette z mini patelniami. Jeśli chodzi o wielkość urządzenia, do wyboru są grille stołowe do kuchni, czyli domowe oraz stojące na nóżkach – ogrodowe. Zaletą grilla elektrycznego z rusztem jest spora powierzchnia grillowania. Przypomina on w dużym stopniu tradycyjny grill węglowy. Minusem jest ściekający na grzałkę tłuszcz, co utrudnia utrzymanie urządzenia w czystości oraz uniemożliwia dwustronne grillowania. Przy grillach elektrycznych z płytą grzewczą można mówić o braku przywierania potraw, łatwość do utrzymania w czystości. Wytapiający się tłuszcz spływa do rowków. Grill elektryczny raclette jest urządzeniem wielofunkcyjnym, umożliwiającym przygotowywanie wielu różnych potraw jednocześnie. Niektóre modele mają nawet funkcję fondue. Tłuszcz wytapia się do rowków, łatwo jest utrzymać urządzenie w czystości.

Grille elektryczne stołowe są małe, przez co zajmują niewiele miejsca. Świetnie sprawdzają się do kuchni, można za ich pomocą grillować potrawy z obu stron jednocześnie. Jeśli potrzebujemy urządzenia do grillowania w niedużym gronie, takie rozwiązanie będzie idealne. Niestety powierzchnia grillowania jest stosunkowo mała. Grill elektryczny stojący na nóżkach zapewnia dużą powierzchnię do grillowania, można go użytkować na zewnątrz, będzie idealny podczas większej imprezy. Minusem jest to, że zajmuje sporo miejsca. Na rynku można też znaleźć grille elektryczne do kebabu, wyposażone w rożen.

Co jest najbardziej istotne przy wyborze grilla elektrycznego?

Wybierając grill elektryczny, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Najważniejsze są te dotyczące mocy urządzenia, regulacji temperatury, włącznika, wskaźnika gotowości do pracy. Znaczenie mają również: tacka ociekowa, wyjmowane płyty, rozmiar i estetyka urządzenia, producent i opinie użytkowników. Im urządzenie ma większą moc, ty szybciej i mocniej się nagrzewa. W urządzeniach z wyższej półki cenowej możliwe jest swobodne regulowanie temperatury działania grilla, czyli dostosowanie jej do konkretnych potraw i produktów. Jeśli zależy nam na tym, aby grill nie sprawiał trudności w czyszczeniu, warto rozejrzeć się za modelem z tacką ociekową i wyjmowanymi płytami. Grille otwarte pozwalają na przygotowywanie posiłków o dowolnych kształtach. Zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Modele zamykane posiadają pokrywę, której zadaniem jest ograniczanie emisji pary wodnej, co przekłada się na szybsze przyrządzanie posiłków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI