Grzejnik Elektryczny – Ranking i Opinie

Najlepsze grzejniki elektryczne – ranking, test, opinie

Wraz z nadejściem chłodnych dni koniecznością staje się rozpoczęcie sezonu grzewczego, aby móc cieszyć się komfortem cieplnym w swoim domowym zaciszu. Niestety wszystko to wiąże się z niemałymi kosztami, bo ogrzewanie budynku pochłania dużą część budżetu. W skali roku można mówić o tysiącach „spalonych” pieniędzy.

Obecnie mamy do wyboru różne sposoby ogrzewania pomieszczeń, mniej lub bardziej ekologiczne. Niektórzy nadal palą w trakcyjnym piecu węglem i drewnem, drudzy ekogroszkiem czy brykietem. Jeszcze inni korzystają z ogrzewania gazowego lub elektrycznego. Okazuje się, że najbardziej ekologicznym i najwygodniejszym sposobem jest ostatnie rozwiązanie. Nie zawsze będzie najtańsze, ale wspieranie się grzejnikami elektrycznymi ma wiele zalet.

Opisy Najlepszych Grzejników Elektrycznych [NASZ RANKING]

Grzejnik elektryczny Warmtec EGW-10C czarny

grzejnik elektryczny

Warmtec EGW-10C to nowoczesny, przenośny i energooszczędny grzejnik elektryczny, który sprawdzi się świetnie zarówno w salonie, sypialni, łazience, czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Urządzenie to może być sterowane zdalnie za pomocą telefonu, czy innego urządzenia połączonego z Wi-Fi i zaopatrzonego w system Android lub iOS.

Największą zaletą tego energooszczędnego grzejnika elektrycznego jest szybkie nagrzewanie danego pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki wbudowanej nowoczesnej grzałce niskotemperaturowej Keel-Shaped.

Energooszczędny Grzejnik Elektryczny Warmtec EGL-2000

Grzejnik energooszczędny Warmtec EGL 2000

Kolejną  propozycją w naszym rankingu grzejników energooszczędnych jest model Warmtec EGL-2000. Posiada on dwa energooszczędne tryby pracy. W trybie komfortowym grzejnik pracuje z pełną mocą, do momentu osiągnięcia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu, w którym jest ustawiony. Natomiast w trybie ECO, moc grzejnika elektrycznego dopasowuje się do bieżącej temperatury otoczenia. 

Grzejnik również można powiesić na ścianie. Posiada on dotykowy panel sterujący, dla bezpieczeństwa ma on blokadę rodzicielską, wyłącznik czasowy, zapamiętanie ustawień, funkcję antyzamarzaniową. Z dodatkowych udogodnień to również możliwość sterowania grzejnikiem za pomocą pilota, posiada również jonizator powietrza oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Thermoval Grzejnik Elektryczny Konwekcyjny 500W

najlepszy grzejnik elektryczny

Thermoval to konwekcyjny grzejnik elektryczny, który można zainstalować niemal w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzi się także w pokoju o podwyższonej wilgotności. Zaopatrzony został w grzałkę niskotemperaturową, która zapewnia wydajne i przede wszystkim bezpieczne rozprzestrzenianie się gorącego powietrza.

Energooszczędne urządzenie jest wykonane z tłoczonej blachy stalowej powlekanej powłoką antykorozyjną i lakierem piecowym. To z kolei powoduje, że całość jest w 100% odporna na bardzo wysokie temperatury.

Grzejnik Atlantic f117/200 classic 516920

grzejnik elektryczny ranking

Atlantic f117/200 classic to grzejnik elektryczny wyposażony w wysokoczuły elektroniczny termostat. Grzejnik świetnie rozprowadza ciepło i pozwala przede wszystkim na utrzymanie stałej temperatury w danym pomieszczeniu. Co ciekawe, urządzenie to odbiera sygnały i można sterować nim za pomocą specjalnego programatora Chronopass.

Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 25% energii w skali całego roku. Ponadto, grzejnik ten objęty jest 2 letnią gwarancją co świadczy o jego trwałości i wytrzymałości.

Grzejnik HB CH2004ST

HB CH2004ST to konwekcyjny grzejnik elektryczny o 3 stopniach ustawienia mocy. Przystosowany jest m.in. do montażu na ścianie. Zaopatrzony został w specjalną funkcję ANTIFROST, która umożliwia utrzymanie w pomieszczeniu minimalnej, stałej temperatury 4°C.

Jego dużą zaletą jest także funkcja TURBO, która z kolei odpowiada za dodatkowy nadmuch w celu szybszej dystrybucji ciepłego powietrza. Urządzenie to jest w pełni bezpieczne, gdyż posiada automatyczne zabezpieczenie przed nadmiernym przegrzaniem.

Grzejnik łazienkowy Atlantic 2012 Classic

Grzejnik łazienkowy Atlantic 2012 Classic to urządzenie, którego potrzebujesz w swoim domu. Jest to grzejnik elektryczny o mocy 750W. Sprzęt posiada grzałkę nurkową, elektroniczny termostat temperatury, pokrętło regulacji oraz system sterowania PASS Program. Wewnątrz grzejnika znajduje się specjalny płyn, który ogrzewa.

Oprócz podanych funkcji urządzenie ma blokadę przed dziećmi oraz specjalne uchwyty, na których umieścisz je na ścianie bez większego problemu. Grzejnik jest koloru białego i jest przeznaczony głównie do łazienki.

Najlepsze Grzejniki Elektryczne – Poradnik Zakupowy

Wraz z nadejściem chłodnych dni koniecznością staje się rozpoczęcie sezonu grzewczego, aby móc cieszyć się komfortem cieplnym w swoim domowym zaciszu. Niestety wszystko to wiąże się z niemałymi kosztami, bo ogrzewanie budynku pochłania dużą część budżetu. W skali roku można mówić o tysiącach „spalonych” pieniędzy.

Obecnie mamy do wyboru różne sposoby ogrzewania pomieszczeń, mniej lub bardziej ekologiczne. Niektórzy nadal palą w trakcyjnym piecu węglem i drewnem, drudzy ekogroszkiem czy brykietem. Jeszcze inni korzystają z ogrzewania gazowego lub grzejnika elektrycznego. Okazuje się, że najbardziej ekologicznym i najwygodniejszym sposobem jest ostatnie rozwiązanie. Nie zawsze będzie najtańsze, ale wspieranie się grzejnikami elektrycznymi na wiele zalet.

Czy warto wybrać grzejnik energooszczędny elektryczny?

Ogrzewanie elektryczne ma wielu zwolenników, ale nie brakuje też osób sceptycznie do nich nastawionych. Kwestią sporną jest tutaj opłacalność tego źródła ciepła. Okazuje się jednak, że obecnie nie jest to drogie rozwiązanie, może być nawet najtańsze ze wszystkich możliwych w przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej. Do ogrzewania całego budynku i podgrzewania wody użytkowej wystarczy używać prądu wytworzonego przez instalację PV, pozyskanego z darmowego promieniowania słonecznego.

W takim przypadku mamy rachunki za prąd są zredukowane do minimum, można liczyć na ogromne oszczędności w skali roku. Nawet jeśli nie korzystamy z odnawialnych źródeł energii, to nadal możemy liczyć na ekonomię. Wystarczy przykładowo zmienić taryfę energii elektrycznej na dwustrefową, nocną lub weekendową, aby płacić zdecydowanie mniej i cieszyć się ciepłem. Grzejniki energooszczędne elektryczne mogą stać się głównym źródłem ciepła w domu lub dodatkowym, uzupełniającym.

Na korzyść grzejników elektrycznych przemawia to, że są niezwykle proste w obsłudze i można je bezproblemowo regulować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Od użytkownika zależy to, ile ciepła potrzebuje w danym momencie i w konkretnym pomieszczeniu, co pozwala zaoszczędzić energię. Kaloryfery mogą mieć odmienną temperaturę – niższą w sypialni, na korytarzu i kuchni, a wyższą w łazience czy salonie. Każdy ma przecież inne preferencje, ulegają one też ciągłym zmianom.

To samo dotyczy warunków pogodowych, do których można dostosować temperaturę otoczenia. Niezależnie od pory roku szybko i łatwo uzyskamy optymalną dla siebie temperaturę w dowolnym pomieszczeniu. Na korzyść grzejników elektrycznych przemawia ich powszechność, bogaty i zróżnicowany asortyment. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy znajdzie dla siebie idealny model, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Wystarczy dopasować wydajność urządzenia do posiadanego metrażu.

Co jeszcze przemawia za wybraniem grzejników elektrycznych?

Montaż grzejnika elektrycznego nie sprawia żadnych problemów, zwykle wystarczy podłączyć go wtyczką do gniazdka elektrycznego i gotowe. Może być też łączony z innymi systemami grzewczymi, w zależności od tego jaką kto posiada instalację w domu. Zaletą grzejników elektrycznych jest to, że są ekologiczne, nie emitują żadnych spalin ani innych szkodliwych związków. Na ich korzyść przemawia też bezpieczeństwo użytkowania, mogą być stosowane nawet w domach, gdzie mieszkają alergicy.

Jeśli dobierzemy dobrze taryfę energii elektrycznej i dostosujemy odpowiednie urządzenie grzewcze do wielkości pomieszczenia, można też liczyć na energooszczędność. Nowoczesne grzejniki elektryczne są bardzo estetyczne, można kupić nawet takie o ciekawym designie, przez co pełnią też funkcję dekoracyjną. Mamy pełną dowolność w dobory ilości członów grzewczych, dzięki czemu można zwiększyć sprawność całego układu. Koszt zakupu energooszczędnych grzejników elektrycznych nie jest wysoki. Mówi się nawet o relatywnie niewielkim koszcie inwestycyjnym i instalacyjnym.

Zaletą będzie też łatwiejsze oszacowanie wydatków ze względu na to, że ceny energii elektrycznej są stabilne i przewidywalne. Co więcej, praktycznie każdy ma dostęp do energii elektrycznej w swoim domu i to we wszystkich pomieszczaniach. Nie trzeba martwić się o żaden brud ani koniecznością kupowania i składowania opału.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze grzejnika elektrycznego?

Wybierając grzejnik elektryczny, powinno się mieć na uwadze sposób sterowania urządzeniem i jego funkcjonalność. Istotna będzie przede wszystkim energooszczędność. Godne polecenia są energooszczędne grzejniki z termostatem, które pozwalają na zaprogramowanie ich działania zgodne ze swoimi potrzebami. Jeszcze wygodniejszy będzie model z panelem dotykowym i pilotem, aby możliwe był sterowanie ogrzewaniem zdalnie.

Interesować powinny nas też zabezpieczenia, podnoszące bezpieczeństwo i komfort użytkowania urządzenia. Walory estetyczne także są czymś istotnym, warto dopasować grzejnik energooszczędny do wystroju swojego wnętrza. Zaleca się zapoznać z opiniami użytkowników na temat poszczególnych modeli. Pomocnym narzędziem przy wyborze jest ranking z najlepszymi grzejnikami elektrycznymi, który przedstawia zalety i wady, specyfikację techniczną.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI