Guma i Taśma Do Ćwiczeń – Ranking i Opinie

Najlepsza guma do ćwiczeń – ranking, test, opinie

Gumy do ćwiczeń to ostatnio popularny gadżet do ćwiczeń nie tylko w domu. Przyzwyczailiśmy się do tego, iż branża sportów siłowych i fitness, także się rozwija. Tak by ćwiczący amator nie musiał korzystać wyłącznie z dostępnych wyłącznie w klubach fitness sprzętów. Niektóre akcesoria, takie jak guma do ćwiczeń, swobodnie możemy użyć nie tylko w domu. Można je zabrać w podróż wakacyjną lub nawet na krótszą służbową delegację. Warto przy tym zerknąć na stale odświeżany nasz ranking. By dowiedzieć się jakie są nowinki w tej dziedzinie, i jakimi cechami wykazują się dane produkty.

Opisy najlepszych gum i taśm do ćwiczeń [Nasz Ranking]

Guma do ćwiczeń Tiguar Mini Bands

najlepsza guma do ćwiczeń

Tiguar Mini Bands to guma do ćwiczeń, która zwiększa jego efektywność i wprowadza do treningu element nowości. To świetna jakość w dobrej cenie.

Gumy oporowe do ćwiczeń są dostępne w zestawie składającym się z czterech gum. Każda z nich daje inny opór, więc dla łatwego rozróżnienia zostały oznaczone kolorami. Są trwałe, poręczne i łatwe w transporcie. Wykonane w 100% z lateksu.

Stosuje się je w rehabilitacji, treningu personalnym oraz na zajęciach grupowych. Długość – 50 cm, szerokość – 5 cm, grubość – 0,1 cm. Sprzedawane w zestawie 4 sztuk, opakowanych w estetyczne, kartonowe pudełko.

Springos Zestaw 5 Gumy Do Ćwiczeń Fitness Taśmy Rozciągania

guma do ćwiczeń ranking

Springos Zestaw 5 Gumy Do Ćwiczeń Fitness Taśmy Rozciągania to wyjątkowy produkt przeznaczony dla osób, które chcą coś zrobić ze swoim wyglądem jak i tych, które są średnio czy zaawansowane czy też zaawansowane. Ich bardzo dobra cena idzie w parę z jakością.

Są wytworzone z najwyższej jakości materiałów do tego typu urządzeń. Guma do ćwiczeń służy do naciągania, dzięki temu można trenować praktycznie wszystkie partie ciała.

Można gumami dowolnie owijać zarówno ręce, nogi, jak czy tułów. Dzięki oporowi mięśnie są zmuszone do o wiele większej pracy, a to zdecydowanie przekłada się na lepsze, bardziej widoczne efekty.

HMS ZESTAW GUM DO ĆWICZEŃ

guma do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń znakomicie sprawdzi się nie tylko w pomocy treningu profesjonalistów, ale także każdego początkującego. Idealny dodatek do siłowni lub domowego kącika ćwiczeń.

Grubość gumy odpowiada stopniowi trudności – im grubsza guma, tym większy opór i trudniejszy poziom. Jeżeli dopiero zaczynasz wspomagać trening gumą – warto zacząć od tych najcieńszych i stopniowo korzystać z coraz grubszych gum.

Wykonane z lateksu. Bardzo elastyczne, bez żadnego problemu można je wszędzie przetransportować. Gumy sprawdzą się nie tylko w ćwiczeniach siłowych, ale pomogą przy treningu funkcjonalnym i rehabilitacji.

Sportvida Zestaw Gum 4 Szt Sv-Hk0341

Sportvida Zestaw Gum 4 Szt Sv-Hk0341 to zestaw posiadający obok pięknych, wręcz pastelowych kolorów, wysokiej jakości produkty. Guma do ćwiczeń jest niezwykle skutecznym wsparciem w dążeniu do szczupłej, pięknie wymodelowanej oraz umięśnionej sylwetki.

Gumę te można wykorzystywać podczas zajęć fitness. Można również używać ją do samodzielnego treningu w domowym zaciszu. Guma do ćwiczeń służy głownie do naciągania, dzięki temu można trenować praktycznie wszystkie partie ciała.

To idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiś powodów nie mogą wyjść na trening na siłowni- warto skompletować kolekcję do ćwiczeń w domu.

Trx Zestaw Taśm Sweat

Trx Zestaw Taśm Sweat to oryginalne rozwiązanie dla każdej ćwiczącej osoby ale i dla tej, która właśnie chce rozpocząć swoją przygodę z fitnessem. Są skutecznym wsparciem w dążeniu do szczupłej, wymodelowanej i umięśnionej sylwetki.

Zestaw taśm do ćwiczeń to wyjątkowy produkt z najwyższej jakości materiałów. Jest odpowiedni dla osoby początkującej, średniozaawansowanej jak i zaawansowanej. Grunt to chęci. Poziom ćwiczeń można dostosować indywidualnie.

Pomoże Ci ukształtować każdą część ciała. Może być wykorzystywany w wieloraki sposób. Taśma do ćwiczeń jest dostępna w zestawie. Posiada gwarancję.

Najlepsza taśma i guma do ćwiczeń. Poradnik zakupowy

Guma do ćwiczeń – krótko o pozytywnych wyróżnikach i możliwościach wykorzystania

W tak – względnie niewielkim – urządzeniu jak guma do ćwiczeń, tkwi moc pozytywów. Wykorzystać może je każdy ćwiczący i to niezależnie od stopnia zaawansowania w sportach fitness, siłowych czy sportach walki. Guma do ćwiczeń dla amatora jest niezwykle poręcznym akcesorium. Także guma do ćwiczeń dla sportowców zawodowych (pomimo dużej twardości gumy) jest lekka i zajmuje mało miejsca.

Dzięki czemu – jak już powyżej zasygnalizowaliśmy – można ją zabrać niemalże wszędzie. Zmieści się się do torby treningowej – jeśli chcemy uzupełnić trening na maszynach. Poza tym guma do ćwiczeń świetnie się sprawdzi, jako rozgrzewka przed bardziej wysiłkowymi ćwiczeniami wolnymi ciężarami. Zastąpi także dużą część ćwiczeń, bazujących na hantlach, odważnikach rosyjskich (tzw. kettlebellach) czy na sztandze, zwłaszcza jeśli znajdujemy się „w drodze”, na wakacjach czy na wyjeździe, z dala od naszego ulubionego klubu.

Guma do ćwiczeń, która zawędrowała do naszych domów i sal treningowych bezpośrednio ze specjalistycznych poradni rehabilitacyjnych, gdzie jest chyba najbardziej wykorzystywana, ma swego interesującego poprzednika. A są nimi ekspandery – charakterystyczne metalowe sprężyny, zakończone drewnianymi lub plastikowymi uchwytami.

Stosował je już Eugen Sandow, brytyjski siłacz (właściwie można by rzecz, iż pierwszy kulturysta), pochodzenia pruskiego, który między innymi, do treningu wykorzystywał łańcuchy połączone sprężynami zapożyczonymi z przemysłu maszynowego.

Do czego właściwie służy guma do ćwiczeń?

Dziś, guma do ćwiczeń jest bardziej elastycznym przyrządem, niż ciężkie do rozciągnięcia sprężyny ze stali hartowanej; w tym sensie, że jej rozciągliwość możemy dostosować do siły, umiejętności i potrzeb ćwiczącego. Mamy więc delikatne gumy, wykorzystywane w celach rehabilitacyjnych. Ale i takie, których opór jest równoważny siły zaangażowanej do podniesienia sztangi o wadze kilkudziesięciu kilogramów.

Jak widać, guma do ćwiczeń gumie nierówna. Dzieje się tak dlatego, iż producenci świadomie stosują różne składniki w trakcie produkcji; nie zawsze bowiem są one wykonane z klasycznej gumy. Te o niższym poziomie oporu (najczęściej w granatowym kolorze) mają w składzie więcej elastycznego lateksu, a te cięższe do pokonania (szare lub niekiedy czarne) – więcej kauczuku i nylonu.

Rozciągliwość gumy

O większej rozciągliwości są także gumy materiałowe, jako żywo przypominające większą wersję gumek stosowanych w przemyśle odzieżowym. Są one znakomitą alternatywą dla tych fanów sportu, którzy są uczuleni na lateks.

Guma do ćwiczeń nie jest przyrządem zbyt skomplikowanym. Tak więc trywialnie prosty podział wyróżnia gumy o kształcie pętli (szarfy lub taśmy oporowe) oraz w formie odcinka. Te pierwsze użytkowane są w trakcie sesji fitnessu kobiecego lub piltesu. Z kolei te drugie, trzeba już umiejętnie chwycić (nawinąć na zaciśniętą pięść) oraz zaklinować pod stopą, jeśli chcemy wykonywać trudniejsze ćwiczenia np. rozbudowujące mięśnie obręczy barkowej, bicepsów.

Jakkolwiek, są i gumy, które przełamują ten podział. Zarówno w ofercie dużych sieciowych marketów sportowych oraz producentów specjalistycznych znajdziemy pętle gumy. Są to najczęściej czarne, o dużej zawartości kauczuku, a więc mało rozciągliwe. Taka guma do ćwiczeń świetnie się nada dla zawodowca, który z jakichś powodów, chwilowo nie ma dostępu do wolnych ciężarów.

Są one grube i masywne, a rozciągnięcie ich, to jak ćwiczenie „na bicepsy” sztangą o wadze 40 kg. Reasumując, guma do ćwiczeń na podobieństwo ruchu ze sztangą lub hantlem. Zwiększa ruchomość stawów, tym samym je wzmacniając, poza tym pozwala na lepszą izolacje poszczególnych partii mięśniowych, co oznacza osiągniecie wyrazistszej ich rzeźby.

Ranking subiektywny gum oporowych, czyli jaką gumę do ćwiczeń wybrać

Pozostawiając na chwilę na uboczu kwestie kolorystyki gum. Dokonujący wyboru gum na własne potrzeby, winni wziąć pod uwagę jeden ważny niuans. Mianowicie, im szersza i grubsza będzie guma do ćwiczeń, tym z większym oporem się spotkamy.

Nasz ranking oprzeć więc możemy na pierwszym wyróżniku, intensywności materiału, z którego gumę wyprodukowano. Przyjmuje się tutaj, iż guma do ćwiczeń o szerokości około 13 mm da nam 8-9 kg oporu, z kolei 22 milimetrowa – 14-16 kg, 32 mm – to 32-35 kg, a guma do ćwiczeń 85 mm wykaże się oporem aż 65-70 kg.

Drugą sprawą, według której stworzyć możemy swoisty ranking gum, jest ich długość. Każdy sprzedawca, który kiedykolwiek używał tego rodzaju akcesorium, powie nam, iż z reguły krótsze i cieńsze gumy przeznaczone są dla początkujących. Natomiast te dłuższe zwiększą zakres ruchu kończyny, będą też stawiać większy opór.

Ranking możemy też oprzeć na wyznaczniku cenowym, a wtedy – jak łatwo zorientować się oglądając ofertę sklepów stacjonarnych i internetowych. Tańsza guma do ćwiczeń, z przeznaczeniem do lekkich ćwiczeń kosztuje od 8 do 25 zł, za metr. Z kolei guma do ćwiczeń, w pełni treningowa, może osiągnąć cenę nawet 300-500 zł. Z reguły te droższe są mocniejsze i wytrzymalsze.

Wracając na chwile do kwestii koloru, trzeba zaznaczyć, że większość producentów stara się zachować tu daleko idącą konsekwencję. I tak: guma do ćwiczeń o kolorze czerwonym lub różowym oznacza jednocześnie najmniejszy opór. Z kolei zielone i fioletowe, to przedział średniej mocy. Przy niebieskiej, fioletowej i potem czarnej (niekiedy też, pomarańczowej) gumie, musimy przygotować się na niebagatelny wysiłek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI