Inhalatory Dla Dzieci – Ranking i Opinie 2021

Najlepszy inhalator – ranking, test, opinie

Inhalator dla dzieci to sprzęt medyczny, które służy do wziewnego podawania rozpylonych leków (substancji płynnych). Jego głównym atutem jest łatwość dotarcia do dróg oddechowych małych pacjentów. Inhalator służy w walce z chorobami takimi jak kaszel, przeziębienie, astma, alergie i wiele innych.  Zastanawiasz się jaki model wybrać i na co trzeba zwrócić uwagę? Zobacz nasz ranking.


Zanim przejdziemy dalej, warto wyjaśnić jaka jest różnica między inhalatorem a nebulizatorem. Otóż, nebulizacja jest niczym innym jak metodą inhalacji, w której nie trzeba wyrównywać oddechu z podawaniem leku. Terminy "inhalator" i "nebulizator" mogą być używane zamiennie.


Opisy najlepszych inhalatorów dla dzieci [Nasz Ranking]

Na początku pragniemy przedstawić skrótowy ranking polecanych modeli. Oto tabela zawierająca najlepsze inhalatory dla dzieci:

1. Inhalator Medel Family Plus

Inhalator pneumatyczno-tłokowy Medel Family Plus został stworzony z myślą o całej rodzinie. Mogą zatem z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Urządzenie cechuje się przede wszystkim dużą wydajnością. Nebulizator aktywuje się za pomocą wdechu. Utrata podawanego leku jest tu ograniczona do minimum, ponieważ został tu zastosowany system podwójnych zaworów.

najlepszy inhalator dla dziecka medel family plus

Polega to na tym, że podczas inhalacji, za pomocą kompresora tworzy się mgiełka z leku, kiedy pacjent bierze wdech. Wtedy jeden z zaworów otwiera się i uwalnia lek. Po wydechu, jeden zawór zamyka się, a drugi zapobiega samowolnemu uwalnianiu się mgiełki. W ten sposób maksymalizujemy wydajność inhalacji przy minimalnej utracie leku.

Przy dzieciach ważne jest aby urządzenie było ciche. Tutaj zastosowano system wyciszania kompresora. Specjalna konstrukcja wytwarza dźwięk na poziomie 52dBA, a więc tylko cichy dźwięk. W zestawie otrzymasz dwie maski. Jedna dla dorosłych oraz druga dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. W dobrej cenie otrzymasz nie tylko najlepszy inhalator dla dzieci, ale także 5 lat gwarancji na urządzenie. Ponad to w razie potrzeby, serwis jest dostępny przez kilka lat.

2. Inhalator Microlife Neb 400

Kolejne miejsce w naszym rankingu to model Neb 400 od firmy Microlife. Podobnie jak poprzednia propozycja tego modelu mogą używać nie tylko dzieci, ale także dorośli. Można go stosować w leczeniu astmy, chronicznego bronchitu oraz innych schorzeń układu oddechowego.

najlepszy inhalator dla dziecka microlife neb 400

Ma wygląd przyjazny małym dzieciom. Ważne jest to, że skutecznie rozpyla leki. Podczas pracy również jest cichy, co przy małych pociechach jest równie istotne. Przeznaczony jest do rozpylania wszystkich standardowych roztworów inhalacyjnych. Zasilany elektrycznie, wystarczy podłączyć go do gniazdka.

Kompletny zestaw zawiera między innymi kompresor, nebulizator, przewód powietrzny, ustnik, maski dla dzieci i dorosłych, końcówkę do nosa oraz filtr powietrzny. Produkt polecany przez wielu rodziców, nie tylko za cichą pracę ale także za wygląd urządzenia. Wizerunek misia sprawia, że dzieci z chęcią siadają do inhalacji.

3. Profesjonalny Inhalator Medel Professional

To urządzenie zostało zaprojektowane i przystosowane do częstego użytkowania. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, że nie używasz go tylko w okresie jesieni i zimy to jest to sprzęt dla Ciebie. Można nim inhalować przewlekłe choroby układu oddechowego, np. astma, POCHP, mukowiscydoza. Nadaję się także w przypadku nebulizacji wielu pacjentów. Nie tylko w rodzinach wielodzietnych, ale także w wielu placówkach prywatnej i publicznej służby zdrowia.

najlepszy inhalator dla dziecka medel professional

Podczas terapii aerozolowej ważne jest aby, praca urządzenia była spokojna i cicha. Dźwięk urządzenia jest mało słyszalny i jest na poziomie około 52dBA. Często zabieramy inhalator w podróż, tu warto zwrócić uwagę na to, iż waga urządzenia to około 2,2 kilograma.

Podczas częstych inhalacji liczy się też komfort, specjalnie zaprojektowane maski dla dzieci i dorosłych dbają o to aby dobrze dopasowały się do skóry twarzy. Posiadają one miękkie zakończenie i można je stosować u dzieci od 6 miesiąca życia. Jest to produkt najdroższy w naszym zestawieniu, ale według wielu opinii wart swojej ceny.

4. Inhalator Neb 200

Kolejny bardzo dobry inhalator w naszym rankingu. Microlife Neb200 to wydajne urządzenie z systemem Venturiego. Zakup tego urządzenia pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy leków i preparatów przeznaczonych do inhalacji. Posiada tryb pracy zmiennej, pół godziny pracy na drugie pół godziny przerwy. Dzięki dużemu pojemnikowi na lek, zwiększa się ilość podawanego preparatu w procesie nebulizacji.

najlepszy inhalator dla dziecka microlife neb 200

Inhalator został zaprojektowany z przeznaczeniem do użytku zarówno w warunkach medycznych jak i domowych. Posiada system tłokowy, tego typu sprzęt jest jednym z najbardziej popularnych na rynku. Także w tym możesz stosować preparaty takie jak np. antybiotyki, mgiełki, kortykosteroidy, solanki i inne preparaty zalecone przez lekarza.

Jest to dobry inhalator do 100zł. Dobry jakościowo sprzęt pomoże Ci w procesie leczenia zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Dużym atutem jest również to, że pracuje cicho.

5. Inhalator Tech-Med TM-NEB MICRO

Cichy i mały inhalator membranowy. Doskonale sprawdza się jako urządzenie przenośne. Jest to poręczne urządzenie, nie zajmuje wiele miejsca. Idealnie pasuje dla rodzin, które potrzebują inhalatora kompaktowego. Takiego który sprawdzi się w każdej podróży.

najlepszy inhalator dla dziecka medel tech-med

Jest to jeden z najmniejszych nebulizatorów dostępnych na polskim rynku. Model rozmiarowo mały, aczkolwiek spełnia wszystkie wymogi techniczne. Z jego pomocą można stosować większość dostępnych leków. Dodatkowo dzięki specjalnej budowie komory na lek, równie dobrze sprawdzi się u osób „leżących”

Inhalator ten wykazuje także długi czas pracy na jednej, pełnej baterii. Według producenta są to około 3 godziny, przy ciągłej pracy urządzenia. Posiada także funkcje samoczyszczenia, dzięki temu membrana się nie zapycha. Tutaj gwarancja producenta to 36 miesięcy. W zestawie znajdzie zarówno maskę dla dzieci, jak i dla dorosłych. Model ten wyróżnia to, że gdy lek się skończy to włączy się pomarańczowy wskaźnik LED. Będzie on świecił przez osiem sekund, po czym urządzenie automatycznie się wyłączy.

Najlepszy inhalator. Przewodnik Kupującego

Kilka wskazówek dotyczących korzystania z inhalatora

Niemowlęta oraz małe dzieci mogą się kręcić, co jest naturalne ale rodzicom sprawia problem by podać lek dziecku za pomocą inhalatora. Jest to wyzwanie zwłaszcza, gdy musimy to zrobić pierwszy raz w życiu. Najważniejszy jest spokój i opanowanie, dobrze jest używać urządzenie gdy dziecko jest śpiące, wtedy lepiej znosi leczenie. Znasz naturę swojego dziecka, ale zazwyczaj można to robić po posiłku, lub przed snem. Niektóre inhalatory mają to do siebie, że wydają głośne dźwięki, można je niwelować kładąc go na dywanie lub ręczniku, w ten sposób niwelujemy wibracje. Można też korzystać z dłuższej rurki, i zostawić urządzenie w drugim pomieszczeniu.

Podczas inhalacji najlepiej jak dziecko trzymamy w pozycji siedzącej, na Twoich kolanach lub na oparte na łóżku. Dzieci wtedy mogą oddychać głębiej, co pomaga dostarczyć więcej leku do płuc. Każdy rodzic chce to robić dobrze, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, lub brakuje Ci pewności to jest wiele portali internetowych z poradami dla rodziców, a najłatwiej jest to zrobić u swojego lekarza pediatry, nie tylko odpowie on na nurtujące Cię pytania, ale także wytłumaczy w razie potrzeby jak prawidłowo wykonać inhalacje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI