Jak używać suszarko-lokówki? Odkryj sekret pięknej fryzury bez wysiłku!

Suszarko-lokówka to rodzaj sprzętu do stylizacji włosów, który jednocześnie działa jak suszarka oraz lokówka. Dzięki takiemu urządzeniu 2 w 1 można przygotować piękną fryzurę bez wysiłku. Kluczem do idealnego efektu jest prawidłowa obsługa suszarko-lokówki. Jak powinno się z niej korzystać?

Dlaczego warto używać suszarko-lokówki?

Przygotowanie efektownej fryzury wcale nie musi być skomplikowane. Dzięki suszarko-lokówce samodzielna stylizacja włosów jest znacznie łatwiejsza i przy tym przebiega bardzo szybko. To zatem idealna propozycja dla tych kobiet, które nie mają zbyt dużo czasu na układanie fryzury, ale jednocześnie zależy im na świetnym wyglądzie.

Efekty, jakie daje suszarko-lokówka:
– uniesienie włosów od nasady,
– większa objętość fryzury,
– podkręcone włosy,
– luźne fale,
– naturalnie skręcone loki.

Takie rezultaty stylizacji można uzyskać w zależności od rodzaju urządzenia, a także jego końcówek, ale nie można zapominać także o jego odpowiedniej obsłudze, ponieważ tylko wtedy efekt będzie perfekcyjny.

Zobacz koniecznie: ranking najlepszych suszarko-lokówek obrotowych do włosów

SUSZARKO LOKÓWKA PHILIPS VOLUMEBRUSH

suszarko lokówka philips

Jak działa suszarko-lokówka?

Suszarko-lokówka to wielofunkcyjny sprzęt, który umożliwia przygotowanie modnej fryzury w mig. To wszystko za sprawą jej specjalnej konstrukcji, która umożliwia równoczesne wysuszenie mokrych kosmyków oraz ich stylizowanie na okrągłej szczotce lub z użyciem innych akcesoriów znajdujących się w zestawie.

Budowa suszarko-lokówki:
– suszarka z funkcją nadmuchu powietrza,
– końcówka z okrągłą szczotką do włosów,
– dodatkowe końcówki – zależnie od wybranego modelu.

Podczas pracy suszarko wytwarza ciepłe lub zimne powietrze, które przepływa do końcówki ze szczotką. Szczotka równomiernie rozprowadza ciepło po włosach, jednocześnie susząc je i stylizując.

Dzięki podwójnemu działaniu suszarko lokówka może stać się uniwersalnym pomocnikiem w układaniu włosów – zamiast suszarki i lokówki wystarczy tylko jedno urządzenie!

SUSZARKO LOKÓWKA ROWENTA

suszarko lokówka rowenta

Dodatkowe funkcje suszarko-lokówek

Wybrane modele suszarko-lokówek zostały wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają ich obsługę, a także chronią włosy podczas stylizacji.

Regulacja temperatury nawiewu – pozwala na wybór temperatury stylizacji. W przypadku cieńszych, zniszczonych włosów zaleca się stosowanie niższych temperatur. Te mocniejsze, zdrowsze lepiej radzą sobie z cieplejszym nawiewem.

Nawiew zimnego powietrza – zimne powietrze jest bezpieczniejsze dla włosów niż to gorące. Funkcja ta sprawdzi się wtedy, gdy suszarko lokówka używana jest do suszenia włosów.

Jonizacja – polega na emitowaniu jonów ujemnych, które mają na celu neutralizację jonów dodatnich. Jony dodatnie powstają podczas suszenia włosów i powodują rozchylenie ich łusek. Funkcja jonizacji zamyka łuski włosów i przez to zapobiega ich elektryzowaniu się, a także powoduje, że fryzura jest gładsza, nabłyszczona.

Powłoki ochronne – zabezpieczające powłoki ceramiczne, turmalinowe mają na celu ochronę włosów przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury.

Szczotka obrotowa – taka suszarka obrotowa dodatkowo rozczesuje włosy i nadaje im gładkość, miękkość i blask. W wybranych modelach można wybrać kierunek rotacji – podwijanie i odwijanie.

Lokówka automatyczna – specjalna końcówka w kształcie komory, do której wkręca się pasma włosów i nadaje im skręt. To prosty sposób na efektowne loki.

Programy stylizacji – gotowe programy stylizacji automatycznie dobierają temperaturę, a także prędkość rotacji, gdy jest to suszarka obrotowa, aby uzyskać optymalny efekt, na przykład większą objętość u nasady, wygładzenie włosów.

Automatyczne wyłączanie – funkcja automatycznie wyłącza urządzenie po określonym czasie.

SUSZARKO-LOKÓWKA DYSON AIRWRAP COMPLETE

suszarko lokówka dyson

Suszarko-lokówka – jak suszyć włosy?

Wysuszenie włosów z użyciem suszarko-lokówki jest bardzo proste. Najlepiej poradzi sobie z tym urządzenie, które posiada końcówkę w formie koncentratora. Skieruje ona nadmuch bezpośrednio na włosy i suszenie zajmie mniej czasu. Suszenie przebiega wtedy tak samo, jak przy używaniu zwykłej suszarki.

Aby włosy nabrały więcej objętości, warto suszyć je z głową skierowaną w dół. Można także lekko rozdzielać pasma palcami i potrząsać nimi, by szybciej usunąć z nich nadmiar wilgoci.

Suszarko-lokówka – jak nadać włosom objętość?

Za pomocą suszarko-lokówki można również nadać włosom wyjątkową objętość i odbić je od skóry głowy, by fryzura nabrała efektownego wyglądu.

W tym celu konieczne jest wybranie grubej szczotki z włosiem. Następnie należy rozdzielić pasma włosów na mniejsze, a potem każde z nich nawijać na szczotkę w kierunku do głowy.

Bardzo dobrze z zadaniem poradzi sobie suszarka obrotowa, która będzie sama nakręcała pasma na szczotkę i suszyła je, aby nadać im maksymalną objętość.

Porada
Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt stylizacji, zastosuj specjalne kosmetyki do włosów, na przykład w sprayu, piance. Warto wybrać środki chroniące przed wysoką temperaturą, żeby zabezpieczyć kosmyki przed zniszczeniem. Na koniec fryzurę można utrwalić lakierem.

Suszarko-lokówka – jak zakręcić loki?

Podczas gdy suszenie i nadawanie objętości suszarko-lokówką nie jest skomplikowaną procedurą, kręcenie loków jest już bardziej złożone.

W tym celu pierwszym krokiem będzie wybranie właściwej szczotki. Ta większa nada efekt miękkich, romantycznych fal, natomiast ta o mniejszej średnicy sprawi, że loki będą bardziej ścisłe, drobniejsze.

Następnie rozdzielamy pasma i po kolei nawijamy je na szczotkę i przytrzymujemy. W przypadku suszarek obrotowych szczotka nie powinna się obracać. Po około 10 sekundach delikatnie odwijamy lok i układamy go palcami.

Przygotowanie stylowych loków jest jeszcze łatwiejsze, gdy urządzenie jest wyposażone w lokówkę automatyczną. Tutaj znajdziesz również najlepsze szczotki do włosów https://eperfumy.pl/28-szczotki-do-wlosow

Podsumowanie

Stylizacja włosów nie musi być skomplikowana. Efektowne fale, loki, ale też wyjątkowa objętość nie będą żadnym problemem, gdy pod ręką jest suszarko lokówka. To wielofunkcyjne urządzenie sprawi, że przygotowanie modnej fryzury będzie naprawdę proste i szybkie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI