Jak wyczyścić pralkę?

Jak wyczyścić pralkę ładowaną od przodu? Wcale nie musisz wydawać dużo pieniędzy na specjalistyczne środki do czyszczenia. Pralkę można w łatwy sposób wyczyścić również domowymi sposobami. Takie okresowe działania sprawią, że pralka automatyczna nie ulegnie wcześniejszej korozji i tym samym nie będzie wymagała serwisu lub wymiany na nową.

 

Aby wyczyścić pralkę potrzebne będą:

  • Ocet spirytusowy
  • Soda oczyszczona
  • Butelka z rozpylaczem np. po płynie do mycia okien
  • 1 Ściereczka z mikrofibry

1. Spryskaj bęben pralki octem

Wlej ocet do butelki z rozpylaczem i dokładnie spryskaj całe wnętrze bębna. Wyczyść dookoła ściereczką z mikrofibry, nie pozostawiając żadnej powierzchni nietkniętej. Nie od dziś wiadomo, że ocet jest jednym z najlepszych naturalnych środków czyszczących, z jego pomocą bez wysiłku wyczyścisz pralkę z nieczystości takich jak: osady, kamień z twardej wody.

2. Dokładnie wytrzyj wokół gumowych uszczelek

Gumowe uszczelki wokół drzwi również wymagają czyszczenia. Gdy będziesz je wycierać, prawdopodobnie znajdziesz, pleśń, włosy i inne nieczystości. Wygląda to źle, więc należy to wszystko wytrzeć! Mimo iż, są to niewidoczne elementy to należy o nich pamiętać podczas czyszczenia pralki.

3. Wlej destylowany biały ocet do dozownika detergentu

Odmierz dwie filiżanki  octu i wlej go bezpośrednio do dozownika detergentu w pralce. Ustaw swoją pralkę na najdłuższy cykl prania wraz z największą temperaturą wody. Pozwoli to wyczyścić wnętrze pralki.

4. Dodaj sodę oczyszczoną bezpośrednio do bębna i ponownie uruchom pralkę

Wsyp pół szklanki sody oczyszczonej bezpośrednio do bębna pralki i włącz na tych samych ustawieniach (długie pranie i wysoka temperatura wody). Soda oczyszczona ma wiele zastosowań, w tym również czyszczenie pralki.

5. Wytrzyj drzwi i przód pralki

Spryskaj octem ściereczkę z mikrofibry i następnie wytrzyj nią wewnętrzną oraz zewnętrzną stronę drzwi, aż do pierwotnego wyglądu. Następnie delikatnie przetrzyj całą pralkę.

6. Zostaw drzwi uchylone i pozwól pralce wyschnąć

Otwarte drzwiczki pralki pomogą szybciej wyschnąć, i dodatkowo świeże i czyste powietrze zapobiega powstawaniu pleśni.

Można również czyścić pralkę tabletkami do zmywarki. Wystarczy wrzucić dwie kostki do bębna i nastawić pralkę na 60 stopni. Dzięki nim pralka będzie nie tylko czysta i pachnąca ale również bez zarazków. Takie okresowe gruntowne czyszczenie pralki przedłuży żywotność Twojego urządzenia.

Zobacz również: Ranking pralek automatycznych

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI