Kamerka Internetowa – Ranking i Opinie

Najlepsza kamerka internetowa – ranking, test, opinie

Kamerka internetowa to urządzanie, które podłącza się do komputera najczęściej za pomocą złącza USB. Najprostsze modele takich kamerek cyfrowych wykorzystują matrycę CMOS, a do tego charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Niestety często towarzyszy im niska jakość obrazu, a do tego niekoniecznie dobrze spisują się one w słabym oświetleniu. Coraz częściej jednak na polskim rynku możemy dostać kamerki internetowe wysokiej jakości o dużej rozdzielczości. Które zatem z nich zasługują na uwagę? Poniżej prezentujemy ranking, naszym zdaniem, najlepszych obecnie na rynku kamerek internetowych.

Opisy najlepszych kamerek internetowych [Nasz Ranking]

A4Tech Webcam PK-910H 1080p

Kamerka internetowa A4Tech Webcam PK-910H 1080p – jest to urządzenie wysokiej klasy posiadające rodaczość Full HD i wbudowany mikrofon. Dzięki opcji Plug and Play jest ona wygodna w obsłudze. Szybkością transmisji w tym przypadku jest na poziomie do 30 klatek na sekundę, dzięki czemu otrzymujemy wyraźny, pozbawiony zniekształceń obraz.

Creative Live! Cam Sync HD

Kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync HD – ma rozdzielczość HD, funkcją Plug & Chat i mikrofon wyposażony w system redukcji szumów. Dzięki takim programom jak Live! Central 3 Lite można nagrywać i udostępniać filmy na YouTube czy Facebook. Dodatkowo kamerkę tę można zabezpieczyć hasłem.

Logitech BRIO 4K Stream Edition

Kamera internetowa Logitech BRIO 4K Stream Edition – jest to urządzenie wysokiej jakości, posiadające połączenie USB. Oferuje ona szerokie lub wąskie pole widzenia i obraz jakości 4K Ultra HD, Full HD oraz HD. Doskonale nadaje się ona do obsługi Skype’a, OBS i Xsplit.

Logitech Webcam Pro Stream C922 Pro USB

Kamerka internetowa Logitech Webcam Pro Stream C922 Pro USB – model ten oferuje dużą czystość obrazu. Dzięki niej możliwe jest strumieniowe przesyłanie treści w rozdzielczości 1080 p w płynnej jakości HD 720 p. Ponad urządzenie to posiada dwa wielokierunkowe mikrofony i regulowany statyw czołowy z uchylnym uchwytem.

Microsoft LifeCam Studio for Bussisnes

Kamerka internetowa Microsoft LifeCam Studio for Bussisnes – posiada panoramiczną matrycą 1080 p HD1, układ optyczny o dużej precyzji oraz wysokiej klasy obiektyw. Wykorzystuje ona innowacyjną technologię TrueColor z funkcją śledzenia twarzy. Do tego, za sprawą szerokopasmowego mikrofonu, otrzymujemy wysoką jakość dźwięku.

Najlepsza kamerka internetowa. Poradnik zakupowy

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kamerkę internetową?

Zadnim dokonamy wybory kamerki internetowej warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, a mianowicie:

1. W jaki sposób kamerka internetowa będzie montowana?

Kamerkę internetową można zamatować do monitora lub też umieścić na specjalnej podstawce. Niezwykle ważną kwestią jest przy tym to, aby była ona przymocowana stabilnie, wówczas zminimalizujemy ryzyko przenoszenia się różnego rodzaju drgań.

2. Jaką posiada rozdzielczość?

Rozdzielczość wpływa na ostateczną jakość obrazu, dlatego parametr ten jest tak niezwykle istotny. Nowoczesne kamery internetowe rejestrują obraz w rozdzielczości 4K, a do tego zdecydowana większość z nich umożliwia również nagrywanie w rozdzielczości HD. Kamery typu Full HD, które należą do najpopularniejszych, dostarczają nam obraz szczegółowy i wyraźny.

3. W jaki sposób w kamerce internetowej dokonuje się ustawienia ostrości obrazu?

Nie warto inwestować w kamerki pozbawione jakichkolwiek regulacji. Modele z ręcznym dopasowaniem, które są stosunkowo niedrogie, są całkiem przyzwoitym rozwiązaniem. Niestety kamerki internetowe z funkcją autofokusu – niezwykle wygodne w użytkowaniu to nadal nowość na naszym rynku. Najczęściej posiadają ją droższe urządzania.

4. Ile kamerka internetowa powinna mieć klatek na sekundę?

Odpowiednia ilość klatek na sekundę zapewni nam płynność obrazu. Oczywiście im większa jest ich liczba tym materiał jest płynniejszy. 24 klatki na sekundę zapewnią nam już komfort odbioru, ale nieco bardziej wymagający odbiory powinni zainwestować w modele oferujący minimum 50 klatek na sekundę.

5. Jakie mogą one posiadać funkcje dodatkowe?

Nowsze modele kamerek internetowych na ogół posiadają kilka dodatkowych, niezwykle przydatnych funkcji. Warto w tym miejscu wymienić chociażby dodatkowe oprogramowanie do zarządzania ustawieniami wideo czy dodatki poza programowe, takie jak chociażby wbudowana lampa pierścieniowa.

Kamerka internetowa czy na pewno warto ją mieć?

Kamerki internetowe najczęściej kupowane są przez posiadaczy komputerów stacjonarnych, ponieważ w takich urządzeniach jak smartfony, laptopy czy tablety są one montowane fabrycznie.

Kamerki internetowe niezbędne są do przeprowadzenia wideokonferencji, ale nie tylko. Pozwala one również na nagrywanie krótkich filmów wideo czy nawet monitorowanie swojego mieszkania. Ostatnio coraz bardziej modne staje się też robienie wirtualnych zakupów, poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. Dzięki takiej kamerce możliwe jest rejestrowanie sylwetki użytkownika, a następnie – poprzez internetową aplikację -„nakładanie” na siebie wybranych ubrań.

Takie kamerki internetowe to urządzanie niewielkich rozmiarów, które są łatwe w montażu jak i obsłudze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI