Ranking klatek dla gryzoni

Najlepsze klatki dla gryzoni – ranking, test, opinie

Klatka dla gryzonia – jaką kupić? W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking TOP 5 najlepszych klatek dla gryzoni. Zobacz na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów. Odpowiadamy na pytanie jaką klatkę dla zwierzaczka wybrać.

Klatka dla gryzonia, co powinno się wiedzieć?

Posiadanie pupila w domu sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Nie zawsze mamy możliwość mieszkania z psem czy kotem, więc decydujemy się na nieco mniejsze stworzenia, które w roli przyjaciela spisują się na medal. Są nimi gryzonie. Aby jednak czuły się one w naszym domu dobrze i bezpiecznie muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia. Warto więc wiedzieć jaką klatkę wybrać dla konkretnego gryzonia, a o tym w dalszej części artykułu. Zastanawiasz się jaką klatkę wybrać? Zobacz nasz ranking.

Opisy Najlepszych Klatek Dla Gryzoni [Nasz Ranking]

Poniżej znajdziesz tabelkę zawierającą najlepsze klatki dla gryzoni wraz z nazwą, zdjęciem oraz odnośnikiem do najniższych cen całym internecie.

1. Klatka dla chomika NEO Panas

Jeżeli chcesz zapewnić swojemu chomikowi najwyższe poczucie komfortu i swobody zdecydowanie powinieneś kupić dla niego klatkę taką jak klatka dla chomika NEO Panas. Produkt ten nie tylko jest bardzo przestronny, ale ma również dwa piętra. Zapewnia to zwierzakowi dwukrotnie więcej miejsca do zabawy, a także pozwala jego właścicielowi lepiej zaaranżować wnętrze klatki. Jakby tego było mało to dzięki szklanej kuwecie oddzielonej od reszty klatki możliwe jest zarówno łatwe czyszczenie klatki, jak i możliwość ciągłej obserwacji chomika! Klatkę da się otworzyć zarówno z użyciem górnych, jak i przednich drzwiczek, co znacznie ułatwia chociażby karmienie i zabawę z małym pupilem. Warto też wspomnieć, że w zestawie z klatką znajduje się kołowrotek, dzięki czemu Twój chomik już pierwszego dnia w nowym domu będzie mógł się dobrze bawić!

Najlepsza klatka dla chomika NEO Panas

Klatka dla chomika NEO Panas

2. Klatka Zolux Rody3 Solo

Klatka dla myszoskoczków jest funkcjonalna i praktyczna. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla zwierząt. Konstrukcja klatki dostosowana jest do potrzeb małych gryzoni. Cena jest bardzo atrakcyjna. System tuneli zwiększa powierzchnię klatki dzięki czemu zwierzątko ma większą przestrzeń do poruszania się. Nowoczesne wyposażenie zapewni wiele atrakcji i godziny aktywnej zabawy. Warto też zaznaczyć, że klatka ma też możliwość rozbudowy. Klatka ma bardzo estetyczny wygląd.

Najlepsza klatka Zolux Rody3 Solo

Klatka Zolux Rody3 Solo

3. Klatka Inter Zoo G137 Teddy Lux I Rocky + Taras

Klatka dla gryzoni wykonana jest z materiałów bezpiecznych dla zwierząt. Spód klatki jest solidny. Do środka klatki można się dostać dzięki dwóm drzwiom, które są umiejscowione na górze i z przodu klatki. Klatka jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Klatka dzięki swym rozmiarom zapewnia małym gryzoniom odpowiednią jakość życia. Co ważne pręty są pomalowane tak, by były odporne na podgryzanie i rdzewienie. Klatka dla gryzonia ma bardzo atrakcyjną cenę. W zestawie jest: domek, karuzela, 2x półka, 2x kładka oraz domek zewnętrzny i prowadzące do niego tunele.

Najlepsza klatka Inter Zoo G137 Teddy Lux I Rocky + Taras

Klatka Inter Zoo G137 Teddy Lux I Rocky + Taras

4. Klatka Gremi Dla Gryzonia Chomika 36cm

Odpowiednia klatka dla chomika jest niezbędną częścią wyprawki dla zwierzęcia. Zapewnia chomikowi nie tylko bezpieczne miejsce do życia, ale dostarcza również masę różnego rodzaju atrakcji. Piętrowa klatka wyposażona w różnego rodzaju tunele, linki, półeczki czy domki zapewnia chomikowi niezbędną ilość codziennego ruchu i dostarcza mu wiele atrakcji. Całość wykonana jest z bezpiecznych dla zwierząt materiałów. Dzięki swej konstrukcji umożliwia łatwe czyszczenie i dostarczanie jedzenia dla chomika.

Najlepsza klatka Gremi Dla Gryzonia Chomika 36cm

Klatka Gremi Dla Gryzonia Chomika 36cm

5. Klatka Zolux Neo Nigha Dla Małych Gryzoni Czarna 78X48X36Cm

Klatka dla gryzoni zapewnia małym zwierzętom niesamowity komfort życia. Jest tak skonstruowana, aby umożliwiać swobodny dostęp do zwierzęcia. Jej czyszczenie i dostarczanie jedzenia jest niezwykle proste. Wewnątrz usytuowane różnego rodzaju atrakcje, które zapewniają gryzoniom moc wrażeń i umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju akrobacji. Drabinka, domek czy kółko to miejsce do niekończących się zabaw. Klatka dla gryzoni wykonana jest z bezpiecznych materiałów, które spełniają najwyższe wymogi.

Najlepsza Klatka Zolux Neo Nigha Dla Małych Gryzoni Czarna 78X48X36Cm

Klatka Zolux Neo Nigha Dla Małych Gryzoni Czarna 78X48X36Cm

Jak wybrać klatkę dla gryzonia? Poradnik zakupowy.

Warto podkreślić, że gryzonie to stworzenia, które żyjąc w naszych mieszkaniach są od nas zupełnie zależne. Powinniśmy więc zapewnić im idealne warunki do życia, by cieszyć się ich obecnością długie lata. Klatka dla gryzonia powinna być przede wszystkim dla niego bezpieczna i przestronna, a także dostosowana do jego potrzeb.

Nieco inną klatkę będzie potrzebował na przykład chomik, a inną szczur czy królik. Każde z tych zwierząt ma odmienne wymagania i żyje według swoich zasad – co należy uszanować i stworzyć im w naszym domu najlepsze warunki bytowania poprzez wybór właściwej klatki. Ma to być przecież bezpieczny i bardzo wygodny domek dla naszego pupila. Dostępne na rynku klatki dla gryzoni różnią się nie tylko wielkością, ale również gęstością prętów, wyposażeniem czy zabawkami.

Niektóre gryzonie potrzebują dużo ruchu i wymagają na przykład obszernych klatek dwupoziomowych, bogatych w różne akcesoria typu drabinki, tunele czy kołowrotki. Dla niektórych gryzoni polecane są klatki z wysokim zabudowaniem od dołu, zapobiegającym rozsypywaniu trocin, siana i jedzenia. Przy dokonywaniu wyboru idealnej klatki dla swojego pupila pomocny może okazać się ranking klatek dla konkretnych gryzoni.

Najlepsza klatka dla chomika

Chomiki to dość aktywne zwierzęta, dlatego warto wybrać im lokum, zapewniające im swobodę poruszania się oraz atrakcje w postaci choćby kołowrotków czy tuneli. Ponadto klatka dla chomika musi posiadać pręty blisko siebie osadzone. Zwierzęta te uwielbiają się wspinać, więc drabinki będą mile widziane. Minimalne wymiary klatki dla chomika powinny wynosić – 37 x 25 x 21 cm.

Idealna klatka dla królika czy świnki morskiej

W tym przypadku klatka powinna być przestronna, ale niewysoka o minimalnych wymiarach 80 x 41 x 35 cm. Idealna klatka dla królika i świnki powinna być wyposażona w domek z naturalnego drewna, by zapewnić zwierzęciu spokojne i ciemne miejsce do odpoczynku. Przydadzą się także tunele wiklinowe i korkowe czy kule wiklinowe i z trawy morskiej, by zapewnić królikowi czy śwince morskiej odpowiednią dawkę atrakcji.

Odpowiedni domek dla szczura

W związku z tym, że szczury to zwierzęta stadne, dlatego warto zapewnić im towarzystwo. Klatka dla szczura (min. 60 x 40 x 60 cm) musi być wysoka z ciasnymi miejscami, a jej pręty powinny być w miarę gęste (min. odległość to 2,5 cm).

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI