Kompresor Powietrza – Ranking i Opinie

Najlepszy kompresor powietrza – ranking, test, opinie

Kompresory powietrza, czyli popularne sprężarki to urządzenia, które używamy dziś w wielu dziedzinach przemysłu, produkcji i usług. Stosujemy je praktycznie wszędzie – od zakładów produkcyjnych, w których napędzają precyzyjne narzędzia zasilane pneumatycznie. Także w gabinetach stomatologów, w których wykorzystywane są do zasilania dentystycznych wiertarek. To oczywiście tylko niektóre ich zastosowania. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kompresorów, a ranking prezentujemy na naszej stronie. Jak wybrać model najbardziej dopasowany do swoich potrzeb? Sprawdź nasz poradnik zakupowy.

Opisy najlepszych kompresorów powietrza [Nasz Ranking]

Sprężarka elektryczna Makita AC1350

kompresor bezolejowy

Makita AC1350 jest to bardzo efektywnie działająca sprężarka elektryczna. Jest to urządzenie bardzo solidne i wytrzymałe, dzięki czemu z całą pewnością będzie mogło być wykorzystywane przez długi czas, bez zmiany swoich pierwotnych właściwości.

Tego rodzaju sprężarka elektryczna jest zasilana sieciowo. Jej maksymalne ciśnienie robocze wynosi 8 bar. Urządzenie posiada napęd bezpośredni, a także jest bezolejowe. Dodatkowo wyposażone jest w stosunkowo masywne koła, dzięki którym jego transport jest bardzo ułatwiony. Posiada również regulator ciśnienia, a także dwa manometry.

Jego zbiornik ma pojemność pięćdziesiąt litrów. Oprócz tego maszyna jest bardzo wydajna podczas pracy i w prosty sposób można jej używać.

Airpress HL340-90 36844/E

sprężarka ranking

Airpress HL340-90 to kompresor powietrza o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Tego rodzaju sprężarka tłokowa posiada maksymalne ciśnienie wynoszące 8 bar. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze, a także kompaktowe.

Dzięki temu z całą pewnością poradzi sobie z nim każdy. Kompresor powietrza pobiera stosunkowo małą ilość energii, w porównaniu do innych urządzeń tego typu. Sprawia to, że jest bardzo wydajny podczas pracy. Dodatkowo posiada niewielkie rozmiary, dzięki czemu z powodzeniem można go wykorzystywać podczas pracy w gospodarstwie domowym, ogrodzie czy też garażu.

Oprócz tego kompresor powietrza wyposażony jest w dwa manometry, a także dwa szybkozłącza pneumatyczne oraz specjalne zabezpieczenie termiczne.

Stanley DN 200/8/6 C6BB34STN039

najlepsza sprężarka powietrza

Stanley DN 200/8/6 jest to kompresor powietrza o bardzo efektywnym działaniu. Tego rodzaju sprężarka elektryczna posiada zasilanie sieciowe oraz napięcie, którego wysokość wynosi 230 V.

Urządzenie jest przede wszystkim bardzo wydajne podczas pracy, a także ekonomiczne podczas użytkowania. Wykonane jest w nowoczesnej technologii, która gwarantuje niezawodność jego działania przez długi czas. Parametry pracy kompresora powietrza w bardzo prosty sposób można odczytać, dzięki czemu korzystanie z tego rodzaju urządzenia przebiega w stosunkowo łatwy sposób.

Oprócz tego maszyna ma dość niewielkie rozmiary, dlatego z powodzeniem można jej używać nawet w miejscach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni.

Black&Decker Bdcinf18N

Black&Decker BDCINF18N to wysokiej jakości sprężarka powietrza o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Tego rodzaju wielofunkcyjny kompresor posiada możliwość zasilania zarówno z akumulatorów, jak i gniazda samochodowego oraz sieci.

Dlatego można z niego korzystać w praktycznie każdych warunkach, nawet najtrudniejszych. Urządzenie nie posiada zbiornika i jest bezolejowe, dzięki czemu jego eksploatacja przebiega w bardzo prosty sposób. Działa w dwóch trybach, wśród których można wymienić zarówno tryb do opon i piłek, jak i tryb do materacy oraz pontonów.

Wszelkie dostępne akcesoria znajdują się w schowkach przy urządzeniu, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo maszyna tego rodzaju posiada stosunkowo niewielkie wymiary.

Stanley Kompresor 50 (FCDV404STN006)

kompresor powietrza opinie

Kompresor powietrza Stanley jest przede wszystkim wszechstronny i niezwykle prosty w użyciu. Ponadto produkt charakteryzuje się bardzo szerokim ożebrowaniem, które gwarantuje znacznie lepsze chłodzenie. Z kolei zwiększona obudowa będzie gwarantowała użytkownikowi znacznie lepsze smarowanie.

Godny uwagi jest również fakt, że zwiększone manometry na kompresorze są zlokalizowane w takiej pozycji, która zdecydowanie ułatwia odczytywanie poszczególnych parametrów.

Bardzo dużym atutem urządzenie jest również ergonomiczny reduktor ciśnienia, który został przez producenta wyposażony w bardzo innowacyjny mechanizm regulacji. Ponadto mocne i zwiększone koła zapewniają łatwość i stabilność w transporcie.

Najlepszy Kompresor Powietrza. Poradnik Zakupowy

Jak dobrać odpowiednią moc sprężarki?

Obecnie do wyboru mamy zarówno sprężarki o niewielkiej mocy, które używamy do napędzania pojedynczych urządzeń. Znajdziesz także modele, które same mogą zasilić cały, duży zakład produkcyjny. Wybór odpowiedniej opcji zależy oczywiście od naszych potrzeb.

W przypadku sprężarek o niewielkiej mocy kluczowe wydaje się wyposażenie ich w odpowiedniej wielkości zbiornik na sprężone powietrze, dzięki czemu, nawet kiedy pobór powietrza będzie w danym momencie nieco większy to i tak go nie zabraknie, a urządzenie nie będzie musiało pracować w sposób ciągły.

W wielu miejscach, jak na przykład we wspomnianych wcześniej gabinetach stomatologicznych, możliwość wyłączenia generującej dość duży hałas sprężarki może być istotna. Sprężarki, które będą zasilały większą ilość urządzeń, istotne wydaje się odpowiednie dopasowanie mocy do realnych potrzeb, w celu uniknięcia niepotrzebnego zużycia energii.

Jaką sprężarkę wybrać?

Najprostsze w budowie i najbardziej tradycyjne są kompresory tłokowe. Elementem sprężającym powietrze jest tłok poruszający się w korpusie, który zaopatrzony jest w odpowiednie zawory. Dla uzyskania większego ciśnienia konstrukcje takie działają wielostopniowo. Dzisiaj sprężarki takie są równie popularne co modele śrubowe, choć oczywiście mają swoje wady i zalety. Największą zaletą takich sprężarek jest prostota, która przekłada się zarówno na wysoką trwałość, jak i na niską cenę. Wadą jest tu duża ilość generowanego hałasu i drgań. Sprężarki tego typu potrzebują najczęściej specjalnej amortyzacji.

Kompresory śrubowe to takie, w których mechanizm sprężający powietrze to zestaw obracających się śrub. Tutaj sprężanie zachodzi pomiędzy nimi. Istnieje duża różnorodność sprężarek tego rodzaju. Przykładowo mogą być wyposażone w tradycyjne łożyska toczne albo w smarowane ciśnieniowo łożyska ślizgowe. Zaletą kompresorów tego rodzaju to bardzo niski poziom drgań. Amortyzacja często nie jest konieczna.

Sprężarki olejowe i bezolejowe?

W większości modeli sprężarek, ruchome części wewnętrzne smarowane są przy pomocy specjalnego oleju. Olej ten nie tylko zmniejsza tarcie, ale uszczelnia mechanizm sprężający, dzięki czemu wydajność urządzenia znacznie się zwiększa. Jednak wiele urządzeń napędzanych przez sprężone powietrze ma dość delikatną budowę. Może to spowodować sytuację, że powietrze zanieczyszczone olejem mogłoby je uszkodzić.

Dlatego też konieczne jest zastosowanie filtrów, które oddzielają olej i znacznie zmniejszają jego ilość w sprężonym powietrzu. Część oleju trafia z powrotem do obiegu, a część jest usuwana razem ze skroploną wodą w postaci tak zwanego kondensatu.

Jednak istnieją też zastosowania kompresorów (na przykład w medycynie i przemyśle farmaceutycznym), w których w sprężonym powietrzu nie może znaleźć się absolutnie żadna, nawet minimalna ilość zanieczyszczeń. W takich sytuacjach używa się sprężarek bezolejowych.

Wykonuje się je często z nowoczesnych i bardzo zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych, które charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem tarcia. Sprężarki tego rodzaju są zazwyczaj o wiele droższe od modeli olejowych, a ich naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi i nigdy nie powinna być wykonywana samodzielnie.

Alternatywa to sprężarki elektryczne i spalinowe

Większość wykorzystywanych obecnie sprężarek napędzanych jest przez silnik o zasilaniu elektrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu ilość generowanego przez urządzenie hałasu jest niewielka oraz możliwe jest wykorzystanie ich we wnętrzach. Jednak istnieją też sprężarki spalinowe, które wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Kompresor powietrza tego typu najczęściej spotkać można na różnego rodzaju placach budowy.

Dodatkowe funkcje sprężarek

Przyjrzyj się także dodatkowym funkcjom, w jakie wyposażona może być sprężarka. W niektórych nowoczesnych modelach obecne jest na przykład inteligentne sterowanie, które kontroluje pracę urządzenia w zależności od zapotrzebowania na sprężone powietrze. Oprócz standardowych filtrów i separatorów oleju sprężarka może być też wyposażona w ziębniczy osuszacz powietrza. Urządzenie takie wykorzystując zasady fizyki, pozwala na znacznie skuteczniejsze oddzielanie oleju i zmniejszanie wilgotności sprężonego powietrza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI