Konsole Do Gier Ranking

Najlepsza konsola do gier – ranking, test, opinie

W tym artykule przygotowaliśmy ranking konsol do gier. Pomoże Ci on w odpowiedzi na pytanie, która konsola do grania jest najlepsza? W tym momencie mamy wielką trójkę jeżeli chodzi o producentów konsol do gier, jest to Microsoft, Sony i Nintendo. Oczywiście każda z nich służy do grania i rozrywki, ale ciągle między nimi toczy się walka o miano najlepszej konsoli w danym roku. Wśród ludzi również istnieją opinie dla jednych przeważające na PlayStation a dla drugich na Xboxa. Można to porównać do kibicowania za Barceloną lub za Realem Madryt, każdy murem za swoim. I chociaż opinii na ten temat jest wiele, to obecnie najlepiej sprzedającą się konsolą jest PS4 Slim oraz PS4 Pro. Zapraszamy do naszej recenzji konsol do gier.

Opisy najlepszych konsol do gier [Nasz Ranking]

Konsola Sony PlayStation 4 Pro 1TB

 

najlepsza konsola do gier

Konsola do gier PlayStation 4 Pro to urządzenie, które charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Produkt umożliwia fantastyczną rozrywkę, w której zawarte jest wiele niesamowitych szczegółów. Dzięki wysokiej technologii urządzenie funkcjonuje w bardzo płynny sposób, co sprawia, że dobrze się z niego korzysta.

Konsola do gier posiada stosunkowo wysoką moc, dzięki której użytkowanie produktu jest bardzo efektywne oraz wydajne. Urządzenie jest proste w obsłudze oraz intuicyjne, co sprawia, że korzystanie z niego jest wygodne oraz komfortowe. Konsola wyposażona jest w stosunkowo dużą ilość klatek, dzięki czemu obraz jest bardzo płynny oraz przede wszystkim ostry. Gwarantuje to wyłącznie najlepsze wrażenia.

Dzięki konsoli odwzorowane są idealnie wszystkie szczegóły gier, ale także filmów. Dlatego warto się wyposażyć w tego rodzaju urządzenie, jeśli pragniemy niesamowitej możliwości rozrywki. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w funkcje Share Play, a także w funkcję Gra zdalna.

Konsola Microsoft Xbox One X 1TB

konsola do gier ranking

Konsola do gier Xbox One X to produkt znanej oraz renomowanej marki Microsoft. Jest to urządzenie, które charakteryzuje się stosunkowo wysokimi parametrami jakościowymi oraz szeroką funkcjonalnością. Na konsoli można grać nawet w rozdzielczości 4K, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu graczy.

Konsola umożliwia fantastyczne odwzorowanie szczegółów oraz wysoką jakość grafiki, dzięki czemu obrazy są bardzo realistyczne. Filmy z powodzeniem można oglądać w technologii Blu-ray 4K i korzystać z takich opcji jak transmisja strumieniowa. Urządzenie umożliwia osiągnięcie prędkości nawet do 60 kl./s. Sprawia to, że korzystanie z niego charakteryzuje się wysoką efektywnością.

Oprócz tego konsola do gier wyposażona jest w technologię HDR, która wydobywa z obrazów niesamowitą głębię. Dlatego konsola idealna jest nawet dla najbardziej zaawansowanych graczy. Wraz z konsolą można znaleźć ofertę Games with Gold, która umożliwia dostanie od dwóch do czterech bonusowych gier, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Konsola Microsoft Xbox One S 1TB

konsola xbox one s

Konsola do gier Xbox One S to urządzenie, które posiada bardzo wysokie parametry jakościowe oraz szeroką funkcjonalność. Zostało ono wyprodukowane przez znaną oraz renomowaną firmę Microsoft, która specjalizuje się w produkcji tego rodzaju wyrobów.

Konsola do gier posiada stosunkowo mały rozmiar, co jest fantastycznym rozwiązaniem. Jednak nadal jest ona bardzo funkcjonalna. Posiada zasilacz wewnętrzny oraz dysk, który może osiągnąć pojemność nawet do dwóch TB. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych konsoli do gier, dlatego poleca się ją nawet najlepszym graczom.

Produkt wyposażony jest w technologię High Dynamic Range, która umożliwia osiągnięcie bardzo wyrazistych kolorów podczas grania. Wskaźnik kontrastu w trakcie gry jest dosyć wysoki, co umożliwia osiągnięcie dużej głębi kolorów. Konsola do gier posiada wysoką rozdzielczość 4K Ultra HD, co jest bardzo efektywne dla każdego, kto korzysta z tego rodzaju urządzenia. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ ma to szereg korzystnych aspektów.

Konsola Sony PlayStation 4 Slim 1TB

Konsola do gier PlayStation 4 Slim to urządzenie wyprodukowane przez znaną oraz renomowaną markę Sony. Produkt posiada stosunkowo niewielkie rozmiary, co jest jego dużą zaletą. Wyposażony jest w technologię HDR, która gwarantuje fantastyczne odwzorowanie kolorów. Oprócz tego konsola do gier ma bardzo intuicyjny interfejs, co sprawia, że można z niej korzystać w prosty i efektywny sposób.

Produkt posiada zaawansowane funkcje, dlatego idealnie nadaje się dla graczy oraz osób wymagających wysokiej jakości. Dyski w konsoli do gier mają odpowiednio 500 GB oraz 1 TB pojemności, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Do urządzenia dołączony jest bezprzewodowy kontroler DUALSHOCK 4, dzięki któremu korzystanie z produktu jest ułatwione.

Oprócz tego posiada ono zarówno funkcję Share Play, jak i Gra zdalna. Oprogramowanie konsoli może być regularnie aktualizowane, dzięki czemu będzie możliwość posiadania najnowszej wersji wszystkich ustawień. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które często korzystają z tego rodzaju produktów.

Konsola Nintendo Switch Joy-Con 32GB

Konsola Nintendo Switch Joy-Con to produkt, który charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Urządzenie można zarówno podłączyć do domowego telewizora, jak i używać w formie przenośnej, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Konsola do gier wyposażona jest w specjalne Joy-Cony o bardzo wszechstronnym działaniu.

Można je używać zarówno samodzielnie, jak i łącznie. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne i w korzystny sposób ułatwiają korzystanie z urządzenia. Każdy kontroler posiada odpowiedni czujnik ruchu. Konsola do gier umożliwia wspólne granie aż na ośmiu różnych urządzeniach. Jest to fantastyczne rozwiązania nawet dla najbardziej zaawansowanych graczy. Dodatkowo urządzenie jest wspierane przez najlepszych wydawców zewnętrznych, co sprawia, że będzie można z niego korzystać na wiele sposobów.

Konsola do gier jest stosunkowo prosta w obsłudze, dlatego bez problemu poradzi sobie z nią każdy. Korzystanie z niej podczas grania z całą pewnością jest bardzo efektywne.

Najlepsza konsola do gier. Poradnik zakupowy

Częste pytania o konsole

Kiedy premiera PlayStation 5?
Oficjalnej premiery jeszcze nie ma, PS4 nadal bardzo dobrze się sprzedaje, więc Sony nadal na niej zarabia, więc nie spieszy się z wydaniem konsoli kolejnej generacji.

Jaka konsola dla dziecka?
Praktycznie każda konsola nadaje się dla dzieci, kwestia dobrania odpowiednich gier do wieku pociechy. Polecamy tanie konsole, Nintendo 2D/3DS lub Nintendo Switch dobrze sprawdzają się w podróży.

Jaka konsola dla nastolatka?
Tutaj wymagania mogą być większe niż w powyższym przypadku, dzieciaki powyżej 10 roku życia mają już większą wiedzę na temat konsol i gier. Polecamy PS4 Slim I Xbox One, mają one słabsza grafikę, ale dla dzieci i tak nie jest to zauważalne. Są one też tańsze w porównaniu z topowymi konsolami.

Jaka konsola na imprezy?
Imprezą można nazwać spotkanie dwóch osób, więc każda konsola z dwoma padami się nada, przy większej grupie osób można grać na zmianę, ale też można dokupić kontroler ruchu, np. Microsoft Kinect i wtedy bawić się większą grupą.

Która konsola do gier jest najtańsza?
To wszystko zależy jaki model wybierzemy, czy z dobrą grafiką, ile pamięci na gry. Obecnie najtańsze to Nintendo Switch, Xbox One. Warto poczekać na promocje, Black Friday czy Święta Bożego Narodzenia.

Na którą konsolę jest najwięcej gier?
Obecnie najwięcej tytułów gier mamy na PS4.

Jaka konsola dla dorosłego?
Tutaj ograniczeń wiekowych nie ma, w każdą grę może ta osoba grać. Warto wybrać konsolę z najwyższe półki, a więc Xbox One X lub PS4 Pro. Dają one największe wrażenia graficzne, mają dużą pojemność dyskową, ale tutaj też coś za coś, trzeba za to najwięcej zapłacić.

Jaka konsola do gier VR?
Okulary Vr dają wiele przyjemności i zabawy, zwłaszcza w towarzystwie innych osób, można się przy tym niezły ubaw. Są one dostępne tylko na PS4.

Jaka konsola ma najlepszą grafikę?
Tutaj możemy odesłać do pytania o konsole dla dorosłego, ale oczywiście są to PS4 Pro i Microsoft Xbox One X.

Podsumowanie

Zakup konsoli do gier nie jest łatwy, szczególnie jeżeli ma to być np. prezent dla bliskiej nam osoby. Nasz ranking pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji zakupowej. Niezależnie jaki Twój ostateczny wybór będzie, to oczywiście należy pamiętać o tym aby być z tego zakupu zadowolonym. Nie należy też zatracić się w wirtualnej rzeczywistości, kontrolujmy swój czas podczas przebywania przed telewizorem, także swoje dzieci aby częściej przebywały na dworze niż przed konsolą, oczywiście jeżeli na to pogoda pozwoli. Konsola do gier to fajna sprawa, ale korzystaj z niej odpowiedzialnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI